Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit CryptoWall 4.0 (Instrukce k odstranění viru)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Jaké jsou hlavní podobnosti Cryptowall a CryptoWall 4.0?

CryptoWall a Cryptowall 4.0 jsou téměř identické počítačové viry, které patří do kategorie ransomware. Hlavní věc na kterou musíte při jednání s těmito ransomwary pamatovat je, že neexistuje žádný Cryptowall decrypter, který by vám mohl soubory opravit a dešifrovat. Stejně jako jeho předchůdce, CryptoWall 4.0 využívá pokročilé technologie šifrování důležitých souborů a žádá zaplatit výkupné za speciální dešifrovací klíč. Pokud nechcete přijít o své peníze, neměli byste toto výkupné platit. Tisíce lidí po odeslání peněz hackerům odešlo s prázdnou.

Měli bychom začít tento příspěvek od začátku. Takže co je to ransomware? Ransomware je velmi nebezpečný počítačový parazit, který usiluje o šifrování souborů a nedává možnost tuto akci vrátit „ZPĚT“ a soubory dešifrovat. Ransomware viry hackeři nejčastěji používají k šifrování souborů s těmito příponami: .docx, .pdf, .txt, .img, .gif, .mp3, .mp4, .flv. Virus CryptoWall 4.0 může nejen šifrovat dat; může také změnit jejich názvy. Tento virus nahradí názvy souborů náhodnými kódy, takže oběť nemůže rozpoznat, které soubory byly zašifrovány. Kromě toho je tato nová verze CryptoWall jen těžko zjistitelná anti-virovými programy. Může dokonce proniknout skrz bránu firewall druhé generace. Tento virus může ve vašem počítači také zanechat další malware , aby se zabránilo jeho odhalení.

Poté tomto ransomware zašifruje soubory a v každé složce zanechá zprávu, která obsahuje šifrovaná data. Takové zprávy se mohou objevit jako .txt, .html nebo .png soubory. Například:

HELP_YOUR_FILES.TXT
HELP_YOUR_FILES.HTML
HELP_YOUR_FILES.PNG

Tyto zprávy mohou zahrnovat tato prohlášení:

Nemůžete najít soubory, které potřebujete?
Je obsah souborů, které jste prohlíželi nečitelný?
Je to normální, protože názvy souborů, stejně jako data v souborech byly zašifrovány.
Gratulujeme!
Stali jste se součástí komunity CryptoWall.
[…]
Pro vaši informaci, software pro dešifrování souborů (stejně jako soukromý klíč, který je jeho součástí) je placený produkt.

Jak jste si mohli všimnout ransomware CryptoWall 4.0 žádá, abyste zaplatili výkupné za podezřelý „dešifrovací klíč.“ Těmto slibům byste neměli věřit, protože neexistuje žádná záruka, že vám tento virus vaše soubory vrátí.

CryptoWall 4.0

Jak mohl CryptoWall 4.0 nakazit můj počítač?

CryptoWall 4.0, který je také známý jako HELP_YOUR_FILES virus, se šíří stejně jako ostatní verze CryptoWall prostřednictvím e-mailu. Tyto infekční e-maily mohou být filtrovány jako nevyžádaná pošta nebo spam, ale existuje možnost, že vaše e-mailová služba není schopná je tímto způsobem filtrovat. Neměli byste však otevírat e-maily od neznámých odesílatelů. Takové emaily od CryptoWall 4.0 obsahují textovou přílohu, která je ve skutečnosti soubor JavaScript. Jakmile ji otevřete, virus CryptoWall 4.0 pronikne do vašeho systému.

Pokud chcete zabránit úniku dat a ztrátě souborů, měli byste přemýšlet o možných způsobech, jak váš počítač ochránit. Doporučujeme vám nainstalovat anti-malwarový program, například Reimage Reimage Cleaner Intego. Tento program může odstranit ransomware CryptoWall 4.0 z počítače. Nicméně, jakmile ransomware zašifruje soubory, může být velmi obtížné nebo dokonce nemožné tyto soubory získat zpět. Proto byste měli soubory vždy zálohovat na externí disk.

%MCEPASTEBIN%

Jak tento virus odstranit a opravit počítač?

Pokud vidíte, že názvy vašich souborů se změnily na HELP_YOUR_FILES.TXT, HELP_YOUR_FILES.HTML, HELP_YOUR_FILES.PNG a podobné, byli jste napadeni virem CryptoWall 4.0. Tento virus je zařazen do kategorie ransomware což znamená, že se snaží, aby jste zaplatili výkupné výměnou za dešifrovací klíč, který je k odblokování souborů nezbytný. Neexistuje však žádná záruka, že jej i přesto, že jste udělali vše co vám bylo řečeno dostanete. To je důvod, proč doporučujeme vytvářet extra kopie vašich souborů a umístit je na bezpečné místo, jako je například externí pevný disk, Dropbox, atd.

Cryptowall 4.0 lze odstranit s pomocí jednoho z anti-malwarových programů uvedených níže. Všimněte si, že nemůže být odstraněn ručně nebo s pomocí pochybných nástrojů Cryptowall 4.0 decrypters. Všechny postupy odstranění, které by vám měly pomoci opravit počítač jsou uvedeny níže. Nezapomeňte být velmi opatrní při procházení internetu – neotevírejte podezřelé přílohy e-mailů a nenavštěvujte nedůvěryhodné webové stránky. V dnešní době se na internetu najde spousta kybernetických zločinců – nestaňte se obětí jednoho z nich.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro CryptoWall 4.0
obrázek pro CryptoWall 4.0

Návod na ruční odstranění hrozby CryptoWall 4.0:

Odstraňte CryptoWall 4.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CryptoWall 4.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CryptoWall 4.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CryptoWall 4.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoWall 4.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění CryptoWall 4.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoWall 4.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-4-0.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na CryptoWall 4.0