Odstranit virus CryptoFortress (Vylepšené Instrukce) - aktualizace Srp 2017

Návod na odstranění viru CryptoFortress

Co je to CryptoFortress virus?

Porozumění ransomwarovému viru CryptoFortress

Virus CryptoFortress je šifrovací malware, který napadá počítače a kóduje osobní soubory uživatelů od března 2015. Výzkumníci zjistili, že malware je aktualizovanou verzí ransomwaru TorrentLocker , protože používá zdrojový kód pro soubor žádosti o výkupné a další webové stránky jako Torrent Locker.

Je také nazýván „nová generace“ ransomwaru , protože může blokovat i nemapované síťové sdílení. Počítačoví zločinci distribuují škodlivý software pomocí škodlivých spamových e-mailů a infikovaných odkazů a po kliknutí na ně napadá malware systém a začíná vyhledávat typy cílových souborů (.unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile , .doc, .odb, .asset, .forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt ,. X3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb).

CryptoFortress ransomware používá algoritmus šifrování AES a připojuje příponu souboru .frtrss nebo .ecc ke každému zakódovanému obrázku, dokumentu, zvukovému nebo video souboru. Když je šifrování dat dokončeno, malware přináší obětem varovné zprávy:

Všechny důležité soubory (například soubory na síťových discích, zařízení USB atd.): fotografie, videa a dokumenty byly šifrovány pomocí viru CryptoFortress. Jediný způsob, jak získat soubory zpět, je zakoupit náš software pro dešifrování. V opačném případě budou vaše soubory ztraceny.

Upozornění: Odebrání CryptoFortress neobnoví přístup k zašifrovaným souborům.

Neměli byste však nechat podvodníky zastrašit a vydírat. Na jedné straně říkají pravdu – odstranění CryptoFortress neobnoví soubory. Na druhé straně vám hackeři lžou ohledně obnovení vašich souborů, protože existují další způsoby, jak získat přístup ke ztraceným datům.

Do žádosti o výkupné však hackeři přidávají odkazy, které vedou na oficiální webové stránky, a vyzývají k odeslání určité částky na určitou adresu a pak k přenosu ID transakce, aby ověřily platbu. Vývojáři CryptoFortress požadují 1 Bitcoin (asi 300 dolarů), ale před převodem výkupného si mohou oběti dešifrovat dva soubory až do velikosti 500 Kb zdarma. Samozřejmě můžete zpanikařit a výkupné zaplatit.

Nebuďte však překvapeni tím, že ztratíte nejen údaje z počítače, ale také peníze z bankovního účtu. Chcete-li tomu zabránit, ujistěte se, že virus CryptoFortress odeberete ze systému co nejdříve pomocí programu FortectIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Pak se můžete pokusit soubory obnovit ze zálohy nebo použít další metody obnovení dat.

Jak se může tento ransomware dostat do mého počítače?

CryptoFortress malware může vstoupit do vašeho PC systému podobně jako jiné ransomwary , jako jsou TeslaCrypt, CryptoDefense, SynoLocker a mnoho dalších. Obvykle se virus šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů, falešných upozornění na aktualizace, infikovaných odkazů a podobných prostředků.

Mimochodem, P2P sítě mohou být také zapojeny do distribuce tohoto viru. Chcete-li chránit váš počítač před infekcí, doporučujeme vám nainstalovat renomovaný anti-spywarový program a udržovat ho aktualizovaný. Kromě toho byste se měli držet dále od podezřelých e-mailových příloh a odkazů. Před otevřením je třeba zkontrolovat odesílatele a informace, které zpráva obsahuje.

Abyste se ochránili před škodlivými emaily, měli byste vždy hledat typografické nebo gramatické chyby. Nakonec se ujistěte, že uchováváte důležité údaje na bezpečném místě, např. externí pevné disky a USB flash disky.

Pokyny pro odstraňování viru CryptoFortress

Ransomwarové viry jsou jedny z nejnebezpečnějších a nejsložitějších počítačových infekcí, takže jejich odstranění také není snadné. Pro odstranění CryptoFortress musíte použít profesionální antivirový program, například FortectIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Pokud však malware neumožňuje instalovat nebo aktualizovat nástroje zabezpečení, měli byste počítač restartovat do nouzového režimu se sítí a postupovat podle pokynů uvedených na konci článku.

Bohužel, abyste získali přístup k vašim souborům, nestačí virus CryptoFortress odstranit z počítače. K tomu budete potřebovat další nástroje nebo zálohy dat. Možnosti obnovení dat jsou uvedeny níže. V budoucnu byste měli posoudit imunitu vašich osobních údajů předem. Důrazně doporučujeme použít externí pevné disky USB, CD, DVD nebo prostě spoléhat na online zálohování, jako jsou například Disk Google, Dropbox, Flickr a další.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru CryptoFortress

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte CryptoFortress pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoFortress. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění CryptoFortress proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit CryptoFortress z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Než budete řešit obnovu dat, musíte z počítače virus CryptoFortress nejdříve odebrat. V opačném případě může ransomware vaše soubory zašifrovat znovu. Pokud ve vašem počítači nejsou žádné viry, můžete připojit externí zařízení, kde uchováváte zálohy dat a zkopírovat je. Pokud nemáte data zálohovaná, můžete vyzkoušet další možnosti obnovení dat uvedené níže. Mějte na paměti, že tato řešení nemusí obnovit všechny vaše soubory; některé z nich by však dešifrovat měli.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem CryptoFortress, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Obnovte soubory pomocí Data Recovery Pro

Data Recovery Pro je profesionální nástroj, který umožňuje automaticky obnovit neúmyslně smazané nebo zašifrované soubory. Mnozí uživatelé počítačů, kteří se zabývali obnovou dat po útoku ransomwaru, tvrdí, že tento nástroj jim pomohl obnovit většinu poškozených souborů.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem CryptoFortress;
 • Obnovte je.

Využijte funkce Předchozí verze systému Windows

Tato metoda umožňuje cestovat zpět v čase a získat zpět poslední uloženou verzi šifrovaných souborů. Měli byste však vědět, že tato metoda nemůže obnovit všechny soubory zašifrované ransomwarem CryptoFortress. Umožňuje obnovit pouze jednotlivé soubory. Kromě toho tato metoda funguje pouze v případě, že jste aktivovali funkci Obnovení systému před útokem ransomwarem.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Obnova dat pomocí programu ShadowExplorer

Pokud se viru CryptoFortress nepodařilo odstranit stínové kopie svazku, mohli byste se jmenovat štěstí. Program ShadowExplorer můžete použít a obnovit soubory podle těchto kroků:

 • Stáhněte si program Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Postupujte podle Průvodce instalace programu Shadow Explorer a nainstalujte si jej do počítače;
 • Spusťte program, projděte rozbalovací menu v levém horním rohu a vyberte disk na kterém jsou vaše zašifrované soubory. Ověřte si, jaké složky tam jsou;
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete obnovit a vyberte “Export”. Můžete také zvolit kam ji chcete uložit.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoFortress a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích