Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus CoinVault

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je CoinVault virus?

CoinVault virus je velmi vážná kybernetická hrozba, která se používá pro okrádání lidí. Podobně jako CryptoGraphic Locker virus, FBI virus a mnoho dalších hrozeb typu Ransomware, je tento virus schopný soubory uložené v počítači zašifrovat. Poté, pro jejich odšifrování nabídne zaplatit výkupné ve výši 0,7 bitcoinů (= 207.47 EUR). Pokud nechcete podporovat podvodníky a jejich budoucí zločiny, výkupné byste nikdy platit neměli. Také není zaručeno, že po zaplacení budete mít k souborům znovu přístup. Abyste se proti těmto problémům chránili, měli byste vždy vytvořit záložní kopie důležitých souborů. A nainstalovat si seriózní anti-spywarový software, který vás proti infiltraci této hrozby ochrání . Pokud se viru CoinVault podaří dostat do systému cílového počítače, zablokuje následující typy souborů:

.odt, .ods, .odp, .odm, .odc, .odb, .doc, .docx, .docm, .wps, .xls, .xlsx, .xlsm, .xlsb, .xlk, .ppt, .pptx, .pptm, .mdb, .accdb, .pst, .dwg, .dxf, .dxg, .wpd, .rtf, .wb2, .mdf, .dbf, .psd, .pdd, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .3fr, .arw, .srf, .sr2, .mp3, .bay, .crw, .cr2,.dcr, .kdc, .erf, .mef, .mrw, .nef, .nrw, .orf, .raf, .raw, .rwl, .rw2, .r3d, .ptx, .pef, .srw, .x3f, .lnk, .der, .cer, .crt, .pem, .pfx,.p12, .p7b, .p7c, .jpg, .png, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt

Může také snadno odpojit své oběti z internetu a blokovat legitimní bezpečnostní software, při snaze zabránit jeho odstranění z počítače. Pro shrnutí; pokud počítač napadne tento ransomware, změní jej pouze na zbytečný stroj, který nelze vůbec používat. Proto je velmi důležité nainstalovat seriózní bezpečnostní software a aktualizovat jej minimálně jednou týdně. V tomto případě, doporučujeme používat ReimageIntego, který při práci s tímto virem dosáhl skvělé výsledky.

coinvault

Jak může CoinVault nakazit můj počítač?

Podobně jako mnoho jiných internetovým hrozeb, může virus CoinVault snadno proniknout do počítače bez toho aby o tom uživatel věděl. Většinou se šíří s pomocí falešných oznámení, spamu a podobnými technikami, o kterých se na našem blogu mluví už celou věčnost. Nejoblíbenější způsob, který se používá k distribuci viru CoinVault viru, se spoléhá na spam. Prosím, držte se dál od všech podezřelých e-mailů, které vás informují o neznámých platbách a nákupech, protože si můžete spolu s nimi do počítače snadno stáhnout infikovanou přílohu. Jakmile se tato příloha dostane do PC, stáhne virus CoinVault do systému a ten potom virus upravuje dle svých potřeb. Pamatujte také, že byste se měli držet dál od všech oznámení o chybějících aktualizacích. Pokud jste dostali oznámení aktualizovat program Flash Player, Java, FLV Player nebo jiný, znamená to, že se vás někdo snaží přimět stáhnout pochybný či nebezpečný program. Pokud jste do počítače takovou „aktualizaci“ již stáhli, měli byste bez prodlení systém zkontrolovat pomocí aktualizovaného anti-spywaru. Totéž byste měli udělat, když v počítači najdete virus CoinVault. Určitě ho nepřehlédnete, protože zobrazuje obrovské černé okno na obrazovce počítače. Se zprávou:

CoinVault
Vaše osobní dokumenty a soubory v tomto počítači nebo zařízení byly právě zašifrovány. To znamená, že k souborům nebudete mít přístup, dokud nebudou dešifrovány. Vaše původní soubory byly odstraněny a mohou být obnoveny, jak je popsáno níže. Klikněte na „Zobrazit zašifrované soubory“ pro zobrazení seznamu souborů, které byly zašifrovány.
Šifrování bylo provedeno unikátně generovaným šifrovacím klíčem (pomocí AES-128). Jediný způsob, jak soubory dešifrovat, je získat soukromý klíč a IV.
Chcete-li získat svůj soukromý klíč, budete muset zaplatit částku v bitcoinech zobrazenou vlevo od tohoto okna (náklady). Částku bitcoinů musíte poslat na adresu Bitcoin, kterou najdete v dolní části tohoto okna.
Po provedení platby, prosím počkejte několik minut na potvrzení. Po potvrzení, klepněte na „Zkontrolovat platbu a získat klíče“. Vaše klíče se zobrazí v textových polích. Poté stačí kliknout na „dešifrování pomocí klíčů“, vaše soubory budou dešifrovány a vrátí se na jejich původní umístění.
Tento software můžete snadno odstranit. Pamatujte ale, že bez něj nebudete schopni získat původní soubory zpět.

Jak odstranit virus CoinVault?

Obnovit přístup k souborům, se pokuste pomocí nástroje „Obnovení systému“ nebo „Nouzový režim s prací v síti“. Podrobného průvodce pro odstranění viru CoinVault naleznete níže. Namísto placení výkupného můžete také vyzkoušet použít software pro obnovu souborů, jako je např.Photorec, R-Studio a podobné.

Doporučujeme prevenci před těmito infekcemi. K tomu můžete použít výše zmíněné programy. Kromě toho, nezapomeňte soubory zálohovat. K tomu můžete použít USB externí pevné disky, CD, DVD, nebo prostě spoléhat na on-line zálohování, jako je například Google Drive, Dropbox, Flickr a další.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro CoinVault virus
obrázek pro CoinVault virusobrázek pro CoinVault virus
obrázek pro CoinVault virus

Návod na ruční odstranění viru CoinVault:

Odstraňte CoinVault pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CoinVault

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CoinVault.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CoinVault pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CoinVault. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění CoinVault proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CoinVault a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-coinvault-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na CoinVault virus