Míra závažnosti:  
  (36/100)

Odstranit virus Chromium (Návod k odstranení) - aktualizováno Bře 2021

od Linas Kiguolis - -   Chromium browser virus | Druh: Únosce prohlížeče

Chromium Virus – nebezpečný prohlížeč vytvořen pomocí webového projektu s otevřeným zdrojovým kódem

Obrázek zobrazující Chromium

Chromium virus je termín používaný k popisu škodlivého webového prohlížeče, který byl navržen pomocí legitimního kódu Chromium. Existuje dlouhý seznam příkladů škodlivých verzí prohlížeče, například: Chroomium browser virus nebo eFast browser, které se objevili během posledních pár let. Po instalaci mohou přepsat zkratky legitimního prohlížeče Chrome a nahradit je falešnými. Dejte si pozor na to, že malware Chromium je mimořádně aktivní ve Španělsku, Itálii, Portugalsku, USA a dalších zemích.

Název Chromium virus
Typ Únosce prohlížeče
Stupeň nebezpečí Střední. Nepoškodí systém, ale může změnit nastavení registru systému Windows a nastavení prohlížeče
Hlavní soubor Chromium.exe
Symptomy Vysoké využití CPU, změna domovské stránky prohlížeče, instalace podezřelých panelů nástrojů
Prohlížeče Chromium eFast Browser, Chroomium Browser, Tortuga Browser, Olcinium Browser, Qword Browser, Chedot Browser, BrowserAir Browser, Fusion Browser, BeagleBrowser, MyBrowser, Super Browser
Metoda distribuce Softwarové balíčky, webové stránky ke stažení freewaru nebo sharewaru, reklamy
Hlavní rizika Přesměrování na škodlivé weby, infikované reklamy, krádež identity
Jak odinstalovat Chcete-li Chromium odinstalovat, použijte program ReimageIntego nebo níže uvedené pokyny

Chromium browser virus nesouvisí s webovým prohlížečem Chrome a s webovým projektem s otevřeným zdrojovým kódem Chromium. Všimněte si, že projekt sám osobě je zcela legitimní a neobsahuje škodlivé kódy. Je otevřen každému, kdo chce vytvořit přizpůsobený prohlížeč, ale stejně jako každý jiný otevřený zdrojový nástroj, jej využívají zlomyslní lidé. Pokud jste si všimli, že váš prohlížeč funguje podezřele, zkontrolujte, zda není nahrazen falešnou verzí.

Projekt Chromium

Uživatelé infikovaní virem Chromium obvykle nezaznamenávají nic podezřelého, protože cílem tohoto pochybného doplňku je přesvědčit je, aby si mysleli, že používají pravou verzi prohlížeče. Podezřelé přesměrování a také nepříjemné vyskakovací reklamy brzy prozrazují, že v prohlížeči je něco špatně a uživatelé mohou v systému začít hledat podezřelé programy nebo rozšíření prohlížeče.

Bohužel nemusí žádné najít, protože virus své procesy dobře skrývá. Na druhé straně, pokud kontrolujete procesy ve Správci úloh, můžete zaznamenat proces Chromium.exe. Vyniká tím, že spotřebovává velké množství zdrojů energie paměti CPU. Chcete-li zjistit a odebrat škodlivý software Chromium z operačního systému Mac nebo Windows, pravděpodobně budete muset použít software proti malwaru, jako je například ReimageIntego nebo Malwarebytes. Následující pokyny přijdou také vhod.

Chromium virusChromium virus je termín používaný k popisu podezřelých, reklamu podporujících a také škodlivých webových prohlížečů postavených pomocí zdrojového kódu prohlížeče Chromium. Na tomto obrázku můžete vidět příklad takového webového prohlížeče a také příklad falešné reklamy Chrome Update.

Uvedený program sleduje aktivitu online po celou dobu, kdy jej používáte. Proto virus Chromium sleduje, jaké webové stránky navštívíte, na které reklamy kliknete a jaké údaje zadáváte. Takové informace by mohly být shromažďovány třetími stranami a dostat se k někomu, komu nemůžete důvěřovat. Kromě toho se shromažďované údaje obvykle používají k doručování cílených reklam s klamavým, ale pro vás lákavým obsahem.

Proto očekávejte spoustu chytlavých reklam, které obsahují až příliš výhodné nabídky, stejně jako reklamy, které vás vyzývají, abyste si prohlédli webové stránky pro dospělé nebo nainstalovali aktualizace softwaru, které ani nevíte, že „potřebujete“.

Buďte opatrní, pokud zjistíte, že je váš prohlížeč přesměrovaný na určitý web při každém jeho spuštění. Falešný prohlížeč Chromium se může pokoušet vynutit použití určitého vyhledávače pouze proto, aby vám poskytl spoustu sponzorovaných výsledků a pak vás popudil, abyste na ně klikli.

Navíc, během vašeho pobytu na těchto stránkách vás může únosce obtěžovat neustálým přesměrováním a podobně. Vzhledem k tomuto jevu vás může prohlížeč směrovat na potenciálně nezabezpečené domény nebo vás požádat o zveřejnění osobních údajů. Nezůstávejte na těchto webových stránkách příliš dlouho a místo toho se zaměřte na odstranění viru Rogue Chromium virus.

Seznam prohlížečů Rogue Chromium Virus 2018

eFast Browser virus. eFast virus je falešný webový prohlížeč, který nepozorovaně nahradí prohlížeč Google Chrome a začne zobrazovat nespočet vyskakovacích reklam, bannerů a odkazů v textu na webových stránkách, které zobrazují reklamy, jakmile na ně oběť umístí kurzor. Tento webový prohlížeč je těžko odstranitelný, proto odborníci doporučují používat profesionální antivirové programy pro detekci a odstranění komponent eFast. Pokud máte podezření, že se Chrome chová podezřele, může to být eFast virus. Neignorujte problém a ihned zkontrolujte systém pro tento škodlivý software, který nahrazuje prohlížeč.

Chromium virus

Chroomium Browser virus. Prohlížeč Chroomium je další škodlivou verzí projektu Chromium. Tento vysoce nepříjemný virus nahradí původní prohlížeč Chrome a během každé relace procházení začne zobrazovat komerční nabídky. Počátečním znamením únosu malwarem Chroomium je pomalý výkon prohlížeče. Kromě toho se objeví běžné příznaky únosu prohlížeče, jako například neočekávané přesměrování nebo spousta reklam.

Tortuga Browser virus. Virus Tortuga je další výtvor založený na Chromium. Jeho podezřelé aktivity však rychle přesvědčily odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti, aby je přidali do seznamu „potenciálně nežádoucích programů“ a „spywaru“. Webový prohlížeč se propaguje jako bezpečný, rychlý a optimalizovaný webový prohlížeč, který nabízí procházení bez přerušení, ve skutečnosti však vytváří četné přerušení (reklamy) a každodenně je uživateli počítače zobrazuje. Okamžité odstranění prohlížeče Tortuga může pomoci tyto problémy odstranit.

Falešné prohlížeče viru Chromium

Olcinium Browser virus. Olcinium virus je potenciálně nežádoucí program (PUP), který je také založen na Chromium. Tváří se jako běžný webový prohlížeč, který vypadá téměř totožný s prohlížečem Google Chrome. Jakmile je nainstalován, nahrazuje původní zkratky pro Chrome a začne oběti nabízet své služby pro prohlížení webu. Je zřejmé, že tyto služby nejsou zadarmo – za účelem jejich použití se oběť musí denně potýkat se stovkami reklam třetích stran, což je opravdu nepříjemné.

Kromě toho reklamy od Olcinium mohou skrývat odkazy na nezabezpečené webové stránky nebo dokonce ihned nainstalovat spyware nebo malware do počítače. Pokud chcete, aby byl počítač zabezpečen, Olcinium co nejdříve odstraňte.

Chromium virus

Qword Browser virus. Jakmile se tento potenciálně nežádoucí program nainstaluje do systému, začne oběť zažívat jeho nepříznivé účinky, například neočekávanou změnu domovské stránky prohlížeče (podvodný prohlížeč při spuštění načte Qword.com), nepřetržité přesměrování adres URL, vyskakovací reklamy a další nepříjemnosti. Tyto problémy zpomalují prohlížeč a zabraňují tomu, aby si oběť mohla prohlížení volně užívat.

Chromium virus

Chedot Browser virus. Virus Chedot je podvodný webový prohlížeč, který při spuštění načte stránku search.chedot.com. Tato stránka rychle přesměruje oběti na upravenou verzi stránek Google. Toto přesměrování je nutné k přesvědčení oběti, že používá skutečnou verzi prohlížeče Chrome (protože většina uživatelů Chrome používá Google jako domovskou stránku). Další aktivity, které tento únosce prohlížeče provádí však nejsou příjemné a neměly by být ignorovány.

Podezřelý prohlížeč podporuje reklamu, což znamená, že vyzkouší všechny možné způsoby, jak poskytovat sponzorované nabídky a nutit reklamy obětem. Uživateli prohlížeče Chedot Browser se mohou zobrazovat reklamy ve výsledcích vyhledávání, ve vyskakovacích oknech, jako bannery nebo reklamy přes celou obrazovku. Tyto reklamy nenabízejí užitečné nabídky a prostě oběti pouze obtěžují, takže je lepší Chedot eliminovat.

Falešné prohlížeče Chromium

BrowserAir Browser virus. Jedná se o další potenciálně nežádoucí program představující verzi prohlížeče Chrome. Tento webový prohlížeč založený na Chromium je sotva užitečný a uživatelé počítače by ho neměli vůbec používat. Ačkoli tvrdí, že je „volný, rychlý a lehký“ webový prohlížeč, funguje jako typický adwarový program, který způsobuje přesměrování, zobrazuje vyskakovací reklamy a zhoršuje zážitek z prohlížení. Velmi doporučujeme virus BrowserAir odstranit, abyste zvýšili výkon počítače a zajistili bezpečné prohlížení.

Chromium virus

Fusion Browser virus. Virus Fusion je pouze program podporující reklamu, který se snaží překonat původní prohlížeč Chrome. Snaží se však zpeněžit své služby až příliš, a proto jej uživatelé nepovažují za užitečný. Jednoduše zobrazuje příliš mnoho reklam během procházení internetu a dokonce způsobuje přesměrování, takže výnosy za Pay-Per-Click jsou ještě rychlejší. Jeho pochybná funkčnost však přesvědčila odborníky na počítačovou bezpečnost, aby jej přidali do kategorie spyware a ohodnotili jako potenciálně nežádoucí program.

BeagleBrowser virus. BeagleBrowser od společnosti Lollipop Network, S.L. je potenciálně nežádoucí program (PUP), který převezme kontrolu nad počítačem oběti a začne zobrazovat obtěžující reklamy. Ačkoli vývojáři softwaru jej prezentují jako prohlížecí nástroj, který pomáhá „vytvořit čisté a bezpečné prostředí pro surfování po internetu“, ukázalo se, že jde o další webový prohlížeč typu adware, který se denně snaží uživateli vnutit placený obsah. Není divu, že se tolik uživatelů snaží BeagleBrowser odstranit krátce po instalaci.

Příklady falešného prohlížeče Chromium

MyBrowser virus. Adware MyBrowser je pochybný program, který se snaží přesvědčit uživatele počítače, aby ho používali místo prohlížeče Google Chrome. Bohužel nedostatek užitečných funkcí a nepřetržité problémy s přesměrováním zajistili tomuto falešnému webovému prohlížeči špatnou pověst. Pokud jste objevili tento falešný prohlížeč v počítači, ihned MyBrowser z počítače odeberte.

Super Browser virus. Reklamy prohlížeče Super Browser jsou pravděpodobně ty nejnepříjemnější, na které může uživatel počítače narazit. Nepřetržité přesměrování a vyskakovací reklamy během návštěv webových stránek je něco, čemu bychom se všichni chtěli vyhnout, nicméně počítače infikované virem SuperBrowser jednoduše nemohou fungovat jinak. Odborníci na bezpečnost proto doporučují co nejdříve tento potenciálně nežádoucí software odstranit. Nejrychlejší způsob, jak odstranit všechny jeho součásti, je spustit bezpečnostní software jako je ReimageIntego.

Chromium superbrowser

Způsoby instalace falešných webových prohlížečů Chromium

Pokud máte tendenci instalovat nové programy s nastavením „Standardní“ nebo „Výchozí“ instalace, můžete povolit vstup Chromium do počítače neúmyslně. Je velmi důležité upravit nastavení instalace, aby nedošlo k infiltraci potenciálně nežádoucích programů.

Jediné, co musíte udělat, je najít a nakonfigurovat nastavení instalace správným způsobem – vyberte nastavení „Vlastní“ nebo „Pokročilé“ a hledejte podezřelé zaškrtávací políčka.

Pokud objevíte prohlášení, které udělují vaše oprávnění k instalaci neznámých programů, panelů nástrojů prohlížeče a podobných softwarových programů, nepokračujte v instalaci, dokud je nenakonfigurujete správným způsobem. Zrušte zaškrtnutí těchto políček a pokračujte. Nakonec vás musíme upozornit, že falešné prohlížeče Chromium se mohou šířit prostřednictvím reklam „Urgent Chrome Update„.

Některé falešné verze webových prohlížečů se však mohou dostat do počítače oběti při instalaci nelegálního softwaru. Důrazně doporučujeme, abyste se drželi daleko od bezplatných balíčků licencovaných verzí, které si můžete stáhnout přes torrenty nebo z jiných podezřelých webových zdrojů. Uložení takových programů do vašeho systému může také umožnit vniknutí nebezpečných souborů.

Jak odstranit Chromium Virus ze systému Windows a MacOS

Odstraňte virus Chromium z windows 10 hned, jakmile zjistíte, že se prohlížeč Chrome chová podezřele. Verzi prohlížeče Chrome můžete zkontrolovat pomocí nastavení prohlížeče. Nezapomeňte však, že zločinci mohou u falešného prohlížeče zobrazit falešnou verzi prohlížeče Chrome, aby přesvědčili oběti, že používají legitimní verzi internetového prohlížeče, a proto byste neměli důvěřovat informacím uvedeným v sekci O aplikaci Chrome.

Chcete-li zjistit pravdu a dokončit úspěšné odstranění Chromium, doporučujeme provést kontrolu systému pomocí programů proti malwaru. Je pravděpodobné, že tímto PUP budou cíleněji zaměřeni norští uživatelé. Proto by měli být opatrnější. Chromium však můžete odinstalovat také pomocí pokynů uvedených níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Chromium virus
obrázek pro Chromium virusobrázek pro Chromium virusobrázek pro Chromium virusobrázek pro Chromium virusobrázek pro Chromium virusobrázek pro Chromium virus
obrázek pro Chromium virus

Návod na ruční odstranění viru Chromium:

Odstranit Chromium ze Windows systémů

Někdy je virus Chromium snadné odstranit a někdy tomu tak není – vše závisí na verzi viru. V případě, že jste byli infikováni, měli byste zkontrolovat nedávno nainstalované aplikace a odinstalovat ty podezřelé. Pokud však tyto pokyny nepomohou problém vyřešit, znamená to, že se jedná o sofistikovanější formu malwaru. V takovém případě důrazně doporučujeme použít program proti malwaru.

Další způsob, jak se malwaru Chromium zbavit:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves CTRL + ALT + DEL.
 2. Ujistěte se, že jste na kartě Procesy. Zde byste měli vidět spoustu procesů Chromium. Klepněte pravým tlačítkem myši na některý z nich a vyberte Přejít na umístění souboru. 
 3. Na obrazovce byste měli vidět okno se složkami. Nyní najděte soubor explorer.exe. Předtím, než s ním něco uděláte, přejděte zpět do okna Správce úloh a klikněte pravým tlačítkem myši na> Ukončit úlohu u každého spuštěného procesu Chromium.
 4. Jakmile jsou všechny procesy ukončeny, postupujte rychle. Přesuňte soubor explorer.exe z výše uvedené složky do koše na pracovní ploše. Klepněte pravým tlačítkem myši na koš a vyberte možnost Vysypat koš.
 5. Nyní vyberte zbývající soubory ve složce viru a přetáhněte je také do koše. Poslední věc, kterou musíte udělat, je podívat se na umístění složky a kliknout na Místní. 
 6. Odstraňte složku, která obsahovala škodlivý software Chroomium (může být pod názvem GamesBot NEBO jiným!)
 7. Opět vysypejte koš a poté postupujte podle pokynů pro odstranění zbytku škodlivého softwaru.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Chromium a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Chromium či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Chromium ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Chromium a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Chromium z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Chromium a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Chromium Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus Chromium z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Chromium z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Chromium z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Chromium a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Chromium. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Chromium z Google Chrome

Chcete-li se zbavit únosce Chromu, doporučujeme resetovat nastavení. Nebojte se, vaše záložky a podobné informace nebudou vymazány.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Chromium a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Chromium. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Chromium z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Chromium, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Chromium dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Chromium rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích