Odstranit virus CerberTear (Jednoduchý návod k odstranění)

Návod na odstranění viru CerberTear

Co je to CerberTear ransomwarový virus?

Měli byste se obávat ransomwaru CerberTear?

Zdá se, že se virus CerberTear snaží těžit ze špatné pověsti Cerber viru a být v očích uživatelů počítačů ještě děsivější. Název tohoto ransomwarového viru připomíná HiddenTear ransomware, a ve skutečnosti oba tyto viry mají podobný kód, protože CerberTear je založen na HiddenTear, což je vzdělávací ransomware.

Nicméně, zločinci rychle využívají těchto informací a používají je k pochybným účelům. To je, jak byl tento ransomware vytvořen; aby se stal více obávaným, aniž by jeho vývojáři museli vydat hodně úsilí, rozhodli se jej kopírovat po viru Cerber.

Vzhledem k tomu, že několik nových verzí viru Cerber bylo v poslední době vypuštěno po sobě, mohou uživatelé skutečně věřit, že tento je ten pravý. Nicméně, „Tear“ verze je prostě špatná kopie tohoto viru, a je pravděpodobné, že půjde dešifrovat. Teď vám vysvětlíme, jak tento virus funguje.

Po instalaci virus začne skenovat systém pro cílové přípony souboru (úplný seznam přípon je uveden níže) a zašifruje všechny soubory, které je mají. K příponě zašifrovaných souborů přidá příponu .cerber, takže například soubor song.mp4 se stává song.mp4.cerber.

Nicméně, skutečný virus po zašifrování změní pozadí plochy, což tato falešná verze nedělá. Jen uloží žádost o výkupné s názvem HOW_TO_RESTORE_YOUR_DATA.html (tento soubor lze nalézt v každé složce s šifrovanými soubory), která nabízí Cerber Ransomware Decryptor. Tato žádost o výkupné nevypadá vůbec jako ta skutečná.

Nicméně, stejně jako v té skutečné, vás požádá o zaplacení výkupného v Bitcoinech přes prohlížeč Tor. Požaduje 0,4 Bitcoiny, což je kolem $285 USD. Doporučujeme vám vyzkoušet všechny metody pro obnovu dat, které najdete pod návodem k odstranění viru CerberTear ještě předtím, než začnete přemýšlet o zaplacení výkupného.

Typy cílových souborů: .aaf, .aepx, .aet, .ai, .aif, .accdb, .aep, .as, .asf, .asx, .avi, .asp, .bmp, .c, .csv, .class, .cpp, .cs, .dat, .db, .dbf, .doc, .docx, .docb, .docm, .dot, .dotm, .dotx, .dwg, .dxf, .efx, .eps, .fla, .flv, .gif, .grle, .game, .h, .idml, .indl, .indt, .inx, .jar, .java, .jpeg, .iff, .indb, .indd, .jpg, .m3u, .m3u8, .m4u, .max, .mlx, .mov, .mdb, .mid, .mp3, .mp4, .mpg, .msg, .mpa, .mpeg, .pdb, .pdf, .php, .plb, .pmd, .png, .pot, .potm, .potx, .ppam, .ppt, .pptm, .pptx, .rtf, .sav, .sdf, .ses, .prel, .prproj, .ps, .psd, .ra, .raw, .ppj, .pps, .ppsm, .ppsx, .rb, .sldm, .sldx, .slot, .spv, .sql, .sv5, .3dm, .3g2, .3gp, .svg, .swf, .tif, .txt, .vcf, .vob, .wps, .xla, .xlam, .wav, .wma, .wmv, .wpd, .xll, .xlm, .xls, .xlsb, .xltx, .xltm, .xlw, .xqx, .xlsx, .xlt.

Jak jste infikovali váš počítač tímto typem malwaru?

I když vaše první myšlenka by mohla být „Ne, já jsem to nebyl/a!,“ přečtěte si tento odstavec pozorně. Ransomware využívá pro vstup do cílového umístění techniku ​​trojského koně, aniž by byl identifikován jako nebezpečný objekt. To znamená, že distributoři ransomwaru nabízejí oběti otevření bezpečně vypadajících souborů s tím, že obsahují důležité informace, které je třeba přečíst. Obvykle podvodníci upraví legitimně vypadající e-maily k oklamání obětí, vydávají se za zaměstnance známých a důvěryhodných společností a neprávem hovoří jejich jménem.

Předstírají, že poskytují relevantní informace, zatímco ve skutečnosti dodávají škodlivé skripty v e-mailových přílohách s názvy jako „Faktura“, „CV“, „Platba“ nebo „Důležité_informace.“ Neotvírejte prosím takové podezřelé e-maily – nejprve zkontrolujte odesílatele e-mailu.

Máte-li pochybnosti, zda je odesílatel ve skutečnosti zaměstnancem dané společnosti, zkontrolujte jejich webové stránky. Je velmi nepravděpodobné, že by [email protected] byl oficiálním zástupcem nějaké legitimní firmy. Jak asi víte, oficiální e-mailové adresy obvykle vypadají podobně jako [jméno.příjmení] + [internetové stránky společnosti]. Vyhýbejte se e-mailům, které přicházejí od pochybných odesílatelů a rozhodně, neotevírejte přílohy, které přicházejí spolu s nimi!

Jak odstranit ransomwarový virus CerberTear?

Je na čase mluvit o technikách odstranění viru CerberTear a metodách dešifrování souborů .cerber. Za prvé, je nutné virus CerberTear odstranit, než se budete snažit obnovit své soubory.

K tomu použíjte výkonný a důvěryhodný software, jako je FortectIntego. Dále vytvořte zálohu šifrovaných dat a exportujte ji na vyměnitelné paměťové zařízení (USB nebo podobné).

Poté následujte pokyny pro dešifrování dat poskytnuté pod tímto článkem. Mohlo by se vám podařit úspěšně obnovit své soubory, aniž byste museli zaplatit výkupné, tak k tomu podnikněte kroky již nyní!

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru CerberTear

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte CerberTear pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CerberTear. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění CerberTear proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit CerberTear z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem CerberTear, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Zkuste Data Recovery Pro

Nejprve doporučujeme vyzkoušet HiddenTear Decryptor, který je uveden níže. Pokud se Decryptoru nepodaří obnovit vaše soubory, doporučujeme vyzkoušet tento nástroj pro obnovu dat:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem CerberTear;
 • Obnovte je.

Použití HiddenTear Decryptor

Bezpečnostní výzkumník Michael Gillespie vytvořil dešifrovací nástroj, který umí dešifrovat soubory zašifrované pomocí variant ransomwaru HiddenTear. Doporučujeme, abyste ho vyzkoušeli – stáhněte si ho nyní.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CerberTear a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích