Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit virus CerberTear (Jednoduchý návod k odstranění)

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Měli byste se obávat ransomwaru CerberTear?

Zdá se, že se virus CerberTear snaží těžit ze špatné pověsti Cerber viru a být v očích uživatelů počítačů ještě děsivější. Název tohoto ransomwarového viru připomíná HiddenTear ransomware, a ve skutečnosti oba tyto viry mají podobný kód, protože CerberTear je založen na HiddenTear, což je vzdělávací ransomware.

Nicméně, zločinci rychle využívají těchto informací a používají je k pochybným účelům. To je, jak byl tento ransomware vytvořen; aby se stal více obávaným, aniž by jeho vývojáři museli vydat hodně úsilí, rozhodli se jej kopírovat po viru Cerber.

Vzhledem k tomu, že několik nových verzí viru Cerber bylo v poslední době vypuštěno po sobě, mohou uživatelé skutečně věřit, že tento je ten pravý. Nicméně, „Tear“ verze je prostě špatná kopie tohoto viru, a je pravděpodobné, že půjde dešifrovat. Teď vám vysvětlíme, jak tento virus funguje.

CerberTear ransomware

Po instalaci virus začne skenovat systém pro cílové přípony souboru (úplný seznam přípon je uveden níže) a zašifruje všechny soubory, které je mají. K příponě zašifrovaných souborů přidá příponu .cerber, takže například soubor song.mp4 se stává song.mp4.cerber.

Nicméně, skutečný virus po zašifrování změní pozadí plochy, což tato falešná verze nedělá. Jen uloží žádost o výkupné s názvem HOW_TO_RESTORE_YOUR_DATA.html (tento soubor lze nalézt v každé složce s šifrovanými soubory), která nabízí Cerber Ransomware Decryptor. Tato žádost o výkupné nevypadá vůbec jako ta skutečná.

Nicméně, stejně jako v té skutečné, vás požádá o zaplacení výkupného v Bitcoinech přes prohlížeč Tor. Požaduje 0,4 Bitcoiny, což je kolem $285 USD. Doporučujeme vám vyzkoušet všechny metody pro obnovu dat, které najdete pod návodem k odstranění viru CerberTear ještě předtím, než začnete přemýšlet o zaplacení výkupného.

Typy cílových souborů: .aaf, .aepx, .aet, .ai, .aif, .accdb, .aep, .as, .asf, .asx, .avi, .asp, .bmp, .c, .csv, .class, .cpp, .cs, .dat, .db, .dbf, .doc, .docx, .docb, .docm, .dot, .dotm, .dotx, .dwg, .dxf, .efx, .eps, .fla, .flv, .gif, .grle, .game, .h, .idml, .indl, .indt, .inx, .jar, .java, .jpeg, .iff, .indb, .indd, .jpg, .m3u, .m3u8, .m4u, .max, .mlx, .mov, .mdb, .mid, .mp3, .mp4, .mpg, .msg, .mpa, .mpeg, .pdb, .pdf, .php, .plb, .pmd, .png, .pot, .potm, .potx, .ppam, .ppt, .pptm, .pptx, .rtf, .sav, .sdf, .ses, .prel, .prproj, .ps, .psd, .ra, .raw, .ppj, .pps, .ppsm, .ppsx, .rb, .sldm, .sldx, .slot, .spv, .sql, .sv5, .3dm, .3g2, .3gp, .svg, .swf, .tif, .txt, .vcf, .vob, .wps, .xla, .xlam, .wav, .wma, .wmv, .wpd, .xll, .xlm, .xls, .xlsb, .xltx, .xltm, .xlw, .xqx, .xlsx, .xlt.

Jak jste infikovali váš počítač tímto typem malwaru?

I když vaše první myšlenka by mohla být „Ne, já jsem to nebyl/a!,“ přečtěte si tento odstavec pozorně. Ransomware využívá pro vstup do cílového umístění techniku ​​trojského koně, aniž by byl identifikován jako nebezpečný objekt. To znamená, že distributoři ransomwaru nabízejí oběti otevření bezpečně vypadajících souborů s tím, že obsahují důležité informace, které je třeba přečíst. Obvykle podvodníci upraví legitimně vypadající e-maily k oklamání obětí, vydávají se za zaměstnance známých a důvěryhodných společností a neprávem hovoří jejich jménem.

Předstírají, že poskytují relevantní informace, zatímco ve skutečnosti dodávají škodlivé skripty v e-mailových přílohách s názvy jako „Faktura“, „CV“, „Platba“ nebo „Důležité_informace.“ Neotvírejte prosím takové podezřelé e-maily – nejprve zkontrolujte odesílatele e-mailu.

Máte-li pochybnosti, zda je odesílatel ve skutečnosti zaměstnancem dané společnosti, zkontrolujte jejich webové stránky. Je velmi nepravděpodobné, že by johnbell27294@protonmail.ru byl oficiálním zástupcem nějaké legitimní firmy. Jak asi víte, oficiální e-mailové adresy obvykle vypadají podobně jako [jméno.příjmení] + [internetové stránky společnosti]. Vyhýbejte se e-mailům, které přicházejí od pochybných odesílatelů a rozhodně, neotevírejte přílohy, které přicházejí spolu s nimi!

Jak odstranit ransomwarový virus CerberTear?

Je na čase mluvit o technikách odstranění viru CerberTear a metodách dešifrování souborů .cerber. Za prvé, je nutné virus CerberTear odstranit, než se budete snažit obnovit své soubory.

K tomu použíjte výkonný a důvěryhodný software, jako je Reimage. Dále vytvořte zálohu šifrovaných dat a exportujte ji na vyměnitelné paměťové zařízení (USB nebo podobné).

Poté následujte pokyny pro dešifrování dat poskytnuté pod tímto článkem. Mohlo by se vám podařit úspěšně obnovit své soubory, aniž byste museli zaplatit výkupné, tak k tomu podnikněte kroky již nyní!

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru CerberTear:

Odstraňte CerberTear pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CerberTear

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CerberTear.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CerberTear pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CerberTear. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění CerberTear proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit CerberTear z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem CerberTear, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Zkuste Data Recovery Pro

Nejprve doporučujeme vyzkoušet HiddenTear Decryptor, který je uveden níže. Pokud se Decryptoru nepodaří obnovit vaše soubory, doporučujeme vyzkoušet tento nástroj pro obnovu dat:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem CerberTear;
 • Obnovte je.

Použití HiddenTear Decryptor

Bezpečnostní výzkumník Michael Gillespie vytvořil dešifrovací nástroj, který umí dešifrovat soubory zašifrované pomocí variant ransomwaru HiddenTear. Doporučujeme, abyste ho vyzkoušeli – stáhněte si ho nyní.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CerberTear a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cerbertear-ransomware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích