Odstranit AdChoices (Vylepšené Instrukce) - Instrukce k odstranení

Návod na odstranění hrozby AdChoices

Co je to AdChoices?

Co je to AdChoices?

AdChoices

Program AdChoices NENÍ virus. Jde o legitimní službu využívanou k cílené reklamě založené na zájmech uživatelů. AdChoices tak různým třetím stranám napomáhá k lepšímu zviditelnění. Pokud se ale podíváte, jak se o této aplikaci mluví v internetových diskusích, zjistíte, že téměř každý uživatel, který má AdChoices v počítači, se této aplikace snaží zbavit.

Uživatele obtěžují zejména všudypřítomné reklamy, které na ně AdChoices chrlí pokaždé, když se dotyčný připojí k internetu. Vinit ale mohou tito uživatelé pouze sami sebe, neboť bez jejich (byť často nevědomého) souhlasu by se jim prohlížečový doplněk AdChoices do počítače nikdy nedostal.

Kliknutí na vyskakovací okna AdChoices vás zpravidla přesměruje na internetové stránky některého z platících klientů této reklamní platformy. To ale může být i nebezpečné. AdChoices totiž nepřijímáza obsah či důvěryhodnost webů, na které vás posílá, žádnou zodpovědnost. Ve svých 'Podmínkách použití' doslova uvádí:

VEŠKERÉ INFORMACE, PROGRAMY, PRODUKTY, SLUŽBY A MATERIÁLY POSKYTUJEME TAK, JAK JSOU, BEZ ZÁRUKY JAKÉHOKOLI DRUHU, A TO VČETNĚ -BEZ OMEZENÍ NA- VŠECH ZÁRUK A PODMÍNEK PRODEJNOSTI, VHODNOSTI PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL, NÁZVU A NEOMEZENÍ. OBSAH URČITÝCH ČÁSTÍ TĚCHTO STRÁNEK JE DODÁVÁN TŘETÍMI STRANAMI. DAA (reklamní sdružení „DIGITAL ADVERTISING ALLIANCE“) NENÍ ZODPOVĚDNÉ ZA ŽÁDNÝ OBSAH ČI TVRZENÍ ČI ZÁSTUPCE ZDE UVÁDĚNÉ.

V neposlední řadě pak může AdChoices – stejně jako ostatní adwarové programy – zaznamenávat na vašem počítači určité informace. Jeho 'Zásady na ochranu osobních údajů' uvádějí: „Souhlasíte s poskystnutím vašich osobních informací jako jméno, korespondenční adresa a e-mail.

Tyto informace nám můžete poskytnout v okamžiku žádosti o informace či podporu. Zaznamenáváme také neosobní informace včetně (ale bez omezení na) typu prohlížeče, IP adresy, operačního systému, data a času návštěvy, stránek zobrazených na tomto Webu, času stráveného prohlížením Webu, počtu návštěv Webu. Můžeme zaznamenávat také souhrnné informace o návštěvách vašich i dalších uživatelů na našem Webu.“ V informacích o programu se uvádí i to, že nashromážděná data mohou být poskytnuta třetím stranám.

AdChoices

Jak se mi mohou reklamy AdChoices dostat do systému?

Pokud se vám při prohlížení vašich oblíbených stránek (Youtube, Facebook, Google atd.) zobrazují reklamy AdChoices, zkuste se na chvíli zamyslet nad tím, jaký program zdarma jste si v nedávné době do počítače nainstalovali.

Je možné, že při instalaci freewaru či sharewaru nepostupujete zrovna ideálně a nevědomky tak umožňujete různým komerčním aplikacím (prohlížečová rozšíření, doplňky, pluginy, lišty atd.), aby se vám proplížily do počítače společně se stahovaným freewarem.

Při instalaci programů zdarma byste si měli vždy vybírat možnost Vlastní či Pokročilé instalace. Pouze ta vám totiž odhalí veškeré přílohy instalovaného freewaru a umožní vám tyto nežádoucí prohlížečové doplňky, rozšíření, pluginy a lišty odmítnout.

Jak mohu reklamy AdChoices odstranit?

Reklamy AdChoices vás přestanou obtěžovat poté, co si z počítače odinstalujete prohlížečové doplňky a rozšíření tohoto adwaru. To musíte provést nejprve ve Správci úkolů a následně i v každém z prohlížečů. Dále v textu uvádíme podrobný návod, který vám s tímto procesem pomůže. Poté doporučujeme provést ještě kontrolu systému aktualizovaným anti-spywarem. Ujistíte se tak, že už máte v počítači skutečně čisto.

Často kladené dotazy (FAQ)

Otázka: Dnes ráno jsem zjistil, že se mi ve všech prohlížečích objevily reklamy AdChoices. Předpokládám, že došlo k nějakému zavirování mého počítače. Tyto reklamy mě přivádějí k šílenství, proto potřebuji pomoc. Našel jsem zatím jen nekolik YouTube videí s návodem, jak AdChoices odstranit, ale žádné z nich nepomáhá. Můžete mi poradit?

Odpověď: Ano, pokud se vám na obrazovce objevují reklamy s hlavičkou 'Ads by AdChoices', skutečně se vám do počítače dostal nežádoucí software. K odstranění AdChoices ze systému můžete využít návod uvedený níže. Poté doporučujeme spustit ještě kontrolu systému programem Stopzilla. Stopzilla zjistí, zda se vám v počítači neukrývají ještě další potenciálně nežádoucí programy, malware, nežádoucí soubory atd. , a pokud ano, odstraní i je. Hodně štěstí!

Otázka: Já mám reklamy AdChoices ve svém Firefoxu také. Aktualizoval jsem už všechno možné a nainstaloval jsem si programy na odstraňování malwaru, ale tyto programy AdChoices nenašly. Co mohu ještě vyzkoušet?

Odpověď: Aplikace AdChoices není virus, proto chcete-li se jí zbavit, postupujte podle návodu uvedeného níže.

Otázka: Dobrý den. Mám dotaz ohledně online reklam. Nedávno jsem si všiml, že se mi při práci v prohlížečích Chrome, Opera a Firefox zvýrazňují určitá slova na webových stránkách, které navštěvuji, když po nich přejedu myší. Většina z nich je přitom označena jako 'Ads by AdChoices'. Můžete mi, prosím, vysvětlit, zda jde o nějaký virus či zda je tato situace normální?

Odpověď: Dobrý den. Na vaši otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď – reklamy AdChoices rozhodně NEJSOU nebezpečná záležitost, nicméně pokud vás obtěžují, zamyslete se nad tím, který program jste si v nedávné době do počítače instalovali. Nejsnazší a nejspolehlivější způsob, jak tento program odstranit, je využít návod na manuální odstranění tohoto adwaru, který uvádíme na konci tohoto článku.

Otázka: Nedávno jsem si stáhl aktualizace pro Javu a Flash Player. Zdá se, že jsem si s nimi stáhl do počítače i nějaký virus. V prohlížečích se mi totiž objevilo velké množství reklam označených jako AdChoices. Jak se těchto reklam zbavím?

Odpověď: Z technického hlediska se v případě AdChoices nejedná přímo o virus. Jde spíše o reklamní aplikaci, které může uživateli zobrazovat několik různých druhů reklam. Doporučujeme postupovat podle návodu na manuální odstranění tohoto viru uvedeného níže. S jeho pomocí dáte svůj počítač opět do pořádku.

Otázka: Nevím proč, ale na počítači se mi neustále zobrazují reklamy. Konkrétně jde o reklamy AdChoices a já se jich za žádnou cenu nemohu zbavit. Prosím, poraďte!

Odpověď: Přestože by bylo zajímavé vyslechnout, která opatření jste ve snaze reklamy odstranit vyzkoušel, není to nutné. V případě AdChoices se nejedná o virus, jde pouze o reklamní software, proto můžete k jeho odstranění využít návod uvedený níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Intego má bezplatný omezený skener. Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu , zkuste spustit Malwarebytes.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby AdChoices

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li AdChoices odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s AdChoices (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit AdChoices ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte AdChoices a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s AdChoices a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo AdChoices odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být AdChoices odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s AdChoices kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například AdChoices.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s AdChoices následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění AdChoices kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s AdChoices a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu AdChoices rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích