Odstranit AdChoices (Vylepšené Instrukce) - Instrukce k odstranení

od Olivia Morelli - -   Ad Choices | Druh: Systémové nástroje

Návod na odstranění hrozby AdChoices

Co je to AdChoices?

Co je to AdChoices?

AdChoices

Program AdChoices NENÍ virus. Jde o legitimní službu využívanou k cílené reklamě založené na zájmech uživatelů. AdChoices tak různým třetím stranám napomáhá k lepšímu zviditelnění. Pokud se ale podíváte, jak se o této aplikaci mluví v internetových diskusích, zjistíte, že téměř každý uživatel, který má AdChoices v počítači, se této aplikace snaží zbavit.

Uživatele obtěžují zejména všudypřítomné reklamy, které na ně AdChoices chrlí pokaždé, když se dotyčný připojí k internetu. Vinit ale mohou tito uživatelé pouze sami sebe, neboť bez jejich (byť často nevědomého) souhlasu by se jim prohlížečový doplněk AdChoices do počítače nikdy nedostal.

Kliknutí na vyskakovací okna AdChoices vás zpravidla přesměruje na internetové stránky některého z platících klientů této reklamní platformy. To ale může být i nebezpečné. AdChoices totiž nepřijímáza obsah či důvěryhodnost webů, na které vás posílá, žádnou zodpovědnost. Ve svých 'Podmínkách použití' doslova uvádí:

VEŠKERÉ INFORMACE, PROGRAMY, PRODUKTY, SLUŽBY A MATERIÁLY POSKYTUJEME TAK, JAK JSOU, BEZ ZÁRUKY JAKÉHOKOLI DRUHU, A TO VČETNĚ -BEZ OMEZENÍ NA- VŠECH ZÁRUK A PODMÍNEK PRODEJNOSTI, VHODNOSTI PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL, NÁZVU A NEOMEZENÍ. OBSAH URČITÝCH ČÁSTÍ TĚCHTO STRÁNEK JE DODÁVÁN TŘETÍMI STRANAMI. DAA (reklamní sdružení „DIGITAL ADVERTISING ALLIANCE“) NENÍ ZODPOVĚDNÉ ZA ŽÁDNÝ OBSAH ČI TVRZENÍ ČI ZÁSTUPCE ZDE UVÁDĚNÉ.

V neposlední řadě pak může AdChoices – stejně jako ostatní adwarové programy – zaznamenávat na vašem počítači určité informace. Jeho 'Zásady na ochranu osobních údajů' uvádějí: „Souhlasíte s poskystnutím vašich osobních informací jako jméno, korespondenční adresa a e-mail.

Tyto informace nám můžete poskytnout v okamžiku žádosti o informace či podporu. Zaznamenáváme také neosobní informace včetně (ale bez omezení na) typu prohlížeče, IP adresy, operačního systému, data a času návštěvy, stránek zobrazených na tomto Webu, času stráveného prohlížením Webu, počtu návštěv Webu. Můžeme zaznamenávat také souhrnné informace o návštěvách vašich i dalších uživatelů na našem Webu.“ V informacích o programu se uvádí i to, že nashromážděná data mohou být poskytnuta třetím stranám.

AdChoices

Jak se mi mohou reklamy AdChoices dostat do systému?

Pokud se vám při prohlížení vašich oblíbených stránek (Youtube, Facebook, Google atd.) zobrazují reklamy AdChoices, zkuste se na chvíli zamyslet nad tím, jaký program zdarma jste si v nedávné době do počítače nainstalovali.

Je možné, že při instalaci freewaru či sharewaru nepostupujete zrovna ideálně a nevědomky tak umožňujete různým komerčním aplikacím (prohlížečová rozšíření, doplňky, pluginy, lišty atd.), aby se vám proplížily do počítače společně se stahovaným freewarem.

Při instalaci programů zdarma byste si měli vždy vybírat možnost Vlastní či Pokročilé instalace. Pouze ta vám totiž odhalí veškeré přílohy instalovaného freewaru a umožní vám tyto nežádoucí prohlížečové doplňky, rozšíření, pluginy a lišty odmítnout.

Jak mohu reklamy AdChoices odstranit?

Reklamy AdChoices vás přestanou obtěžovat poté, co si z počítače odinstalujete prohlížečové doplňky a rozšíření tohoto adwaru. To musíte provést nejprve ve Správci úkolů a následně i v každém z prohlížečů. Dále v textu uvádíme podrobný návod, který vám s tímto procesem pomůže. Poté doporučujeme provést ještě kontrolu systému aktualizovaným anti-spywarem. Ujistíte se tak, že už máte v počítači skutečně čisto.

Často kladené dotazy (FAQ)

Otázka: Dnes ráno jsem zjistil, že se mi ve všech prohlížečích objevily reklamy AdChoices. Předpokládám, že došlo k nějakému zavirování mého počítače. Tyto reklamy mě přivádějí k šílenství, proto potřebuji pomoc. Našel jsem zatím jen nekolik YouTube videí s návodem, jak AdChoices odstranit, ale žádné z nich nepomáhá. Můžete mi poradit?

Odpověď: Ano, pokud se vám na obrazovce objevují reklamy s hlavičkou 'Ads by AdChoices', skutečně se vám do počítače dostal nežádoucí software. K odstranění AdChoices ze systému můžete využít návod uvedený níže. Poté doporučujeme spustit ještě kontrolu systému programem Stopzilla. Stopzilla zjistí, zda se vám v počítači neukrývají ještě další potenciálně nežádoucí programy, malware, nežádoucí soubory atd. , a pokud ano, odstraní i je. Hodně štěstí!

Otázka: Já mám reklamy AdChoices ve svém Firefoxu také. Aktualizoval jsem už všechno možné a nainstaloval jsem si programy na odstraňování malwaru, ale tyto programy AdChoices nenašly. Co mohu ještě vyzkoušet?

Odpověď: Aplikace AdChoices není virus, proto chcete-li se jí zbavit, postupujte podle návodu uvedeného níže.

Otázka: Dobrý den. Mám dotaz ohledně online reklam. Nedávno jsem si všiml, že se mi při práci v prohlížečích Chrome, Opera a Firefox zvýrazňují určitá slova na webových stránkách, které navštěvuji, když po nich přejedu myší. Většina z nich je přitom označena jako 'Ads by AdChoices'. Můžete mi, prosím, vysvětlit, zda jde o nějaký virus či zda je tato situace normální?

Otázky týkající se AdChoices

Odpověď: Dobrý den. Na vaši otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď – reklamy AdChoices rozhodně NEJSOU nebezpečná záležitost, nicméně pokud vás obtěžují, zamyslete se nad tím, který program jste si v nedávné době do počítače instalovali. Nejsnazší a nejspolehlivější způsob, jak tento program odstranit, je využít návod na manuální odstranění tohoto adwaru, který uvádíme na konci tohoto článku.

Otázka: Nedávno jsem si stáhl aktualizace pro Javu a Flash Player. Zdá se, že jsem si s nimi stáhl do počítače i nějaký virus. V prohlížečích se mi totiž objevilo velké množství reklam označených jako AdChoices. Jak se těchto reklam zbavím?

Odpověď: Z technického hlediska se v případě AdChoices nejedná přímo o virus. Jde spíše o reklamní aplikaci, které může uživateli zobrazovat několik různých druhů reklam. Doporučujeme postupovat podle návodu na manuální odstranění tohoto viru uvedeného níže. S jeho pomocí dáte svůj počítač opět do pořádku.

Otázka: Nevím proč, ale na počítači se mi neustále zobrazují reklamy. Konkrétně jde o reklamy AdChoices a já se jich za žádnou cenu nemohu zbavit. Prosím, poraďte!

Odpověď: Přestože by bylo zajímavé vyslechnout, která opatření jste ve snaze reklamy odstranit vyzkoušel, není to nutné. V případě AdChoices se nejedná o virus, jde pouze o reklamní software, proto můžete k jeho odstranění využít návod uvedený níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit Malwarebytes.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby AdChoices

Odstranit AdChoices ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby AdChoices a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku AdChoices či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit AdChoices ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte AdChoices a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit AdChoices z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být AdChoices z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit AdChoices z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte AdChoices a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby AdChoices. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit AdChoices z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte AdChoices a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby AdChoices. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit AdChoices z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte AdChoices, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace AdChoices dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu AdChoices rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích