Míra závažnosti:  
  (7/100)

Odstranit Adaware secure search (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Alice Woods - - | Druh: Únosce prohlížeče

Adaware secure search je únosce prohlížeče, který si můžete nainstalovat společně s programem zdarma

Adaware secure search

Adaware secure search je plugin bezpečnostní společnosti Lavasoft a lze jej stáhnout z oficiálních zdrojů jako je například internetový obchod Chrome. Většina uživatelů však toto rozšíření objeví po instalaci programu zdarma – tato marketingová technika je známá jako svazování softwaru a často se používá k šíření potenciálně nežádoucích programů.

Kromě pochybných instalačních technik, Adaware secure search může změnit výchozí vyhledávač prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, nebo jiného na Secure Search. Toto následně ovlivní způsob, jakým uživatelé vyhledávají informace na základě zadávaných dotazů, protože skutečné výsledky jsou často nahrazovány sponzorovanými odkazy.

Chcete-li Adaware secure search odstranit z počítače s operačním systémem Windows 10 nebo jiným operačním systémem, musíte plugin odistalovat a internetový prohlížeč obnovit, abyste se ujistili, že všechny komponenty spojené s únoscem byly odstraněny. Podrobnosti naleznete na konci tohoto článku.

Název Adaware secure search
Typ Únosce prohlížeče, PUP
Souvisí se Web Companion
Vývojář Lavasoft
Distribuce Oficiální zdroje, svazování (softwarové balíčky)
Příznaky Změněné nastavení prohlížeče, sponzorované odkazy atd.
Rizikové faktory Instalace potenciálně nežádoucích programů, únik dat
Odstranění K odstranění pluginu použijte bezpečnostní software nebo postupujte podle pokynů níže
Optimalizace Chcete-li Adaware search odstranit, nejdříve jej odinstalujte a poté resetujte internetový prohlížeč. Nakonec se ujistěte, že váš počítač funguje jak má pomocí programu ReimageIntego

Stejně jako jeho sesterská aplikace Web Companion, Adaware secure search může uživatelům zobrazovat reklamy v různých podobách, například jako vyskakovací okna, blikající okna, bannery, nabídky, slevy, atd. Mohou se také objevit přesměrování a uživatel se tak ocitne na pochybné webové strance, kde se do počítače nainstaluje další potenciálně nežádoucí program.

Další nežádoucí aktivitou potenciálně nežádoucích programů je shromažďování informací. Únos adawarem secure search může znamenat, že se shromažďují informace jako jsou:

 • IP adresa;
 • ISP;
 • Technické údaje;
 • Geolokace;
 • Vyhledávané dotazy;
 • Navštívené stránky;
 • Kliknutí na odkazy, atd.

Vývojáři adwaru secure search tyto informace shromažďují pomocí webových majáků a souborů cookies za účelem poskytování cílené reklamy. Tato aktivita ovlivňuje jaké stránky navštěvujete a dokonce jaké produkty nakupujete online.

Únosce prohlížeče Adaware secure searchAdaware secure search je únosce prohlížeče, který upravuje nastavení prohlížeče a zobrazuje alternativní výsledky vyhledávání

Potenciálně nežádoucí program může být propagován na nebezpečných webových stránkách, které souvisejí s adwarem. V tomto případě k zastavení reklam, přesměrování a jiných nežádoucích aktivit nestačí Adaware secure search z počítače odstranit. Kromě toho, pokud nevíte odkud plugin pochází,může jít o škodlivou verzi programu.

Nejlepší způsob jak se ujistit, že na vašem zařízení není žádný potenciálně nežádoucí program, je kontrola pomocí spolehlivého anti-malwarového programu. Přestože je Lavasoft bezpečnostní firma, doporučujeme použít jiné zdroje. Poté, co celý systém zkontrolujete pomocí bezpečnostního nástroje také doporučujeme použít program ReimageIntego k opravě následků, které po sobě zanechal potenciálně nežádoucí program.

Internetové aplikace instalujte pozorně a žádné kroky nepřeskakujte

Svazování softwaru je velmi rozšířená praktika, i když není zcela spravedlivá, protože obvykle nedokáže uživateli adekvátně zdělit, co je v instalačním programu aplikace nabídnuto. Vývojáři často používají triky, jako jsou téměř neviditelná tlačítka, předem zaškrtnutá políčka, zavádějící umístění tlačítek atd. Tuto praktiku bohužel používají i nejuznávanější firmy, i když míra lží a podvodů se dramaticky liší.

Obecně by tato praktika měla být užitečná pro vývojáře i uživatele, protože uživatelé získají program zdarma. Bohužel, mnoho takových aplikací bombarduje uživatele reklamami a zážitek z aplikace je tak zcela zkažený. Kromě toho mohou být některé svázané aplikace (zejména z neznámých webů) přímo škodlivé: tajně obhospodařují kryptoměnu ve vašem zařízení, sledují vaše aktivity nebo dokonce umožňují instalaci dalších aplikací bez vašeho svolení.

Abyste se takovým podvodům vyhnuli, vždy pozorně následujte pokyny k instalaci a nikdy žádný krok nepřeskakujte. A co je nejdůležitější, vždy vyberte možnost Pokročilé nebo Vlastní instalace místo Doporučené nebo Rychlé, protože právě tam se skrývají potenciálně nežádoucí programy.

Virus Adaware secure search

Odstraňte Adware secure search a všechny ostatní potenciálně nežádoucí programy z počítače

Ve vetšině případů k odstranění Adaware secure search z prohlížeče Mozilla Firefox, Chrome, nebo jiného, stačí plugin odinstalovat. V některých případech však musí být odistalována aplikace. Za tímto účelem budete muset přejít na seznam nainstalovaných aplikací, vyhledat nežádoucí aplikaci a ukončit ji tímto způsobem.

Odstranit program Adaware secure search však může být trochu složitější, pokud se spolu s ním nainstalují další programy (zejména pokud si nejste jisti, jaké programy to jsou). Nejlepší tedy bude počítač zkontrolovat pomocí bezpečnostního softwaru – ten všechny nežádoucí aplikace automaticky odstraní. Poté byste měli obnovit všechny naistalované prohlížeče podle pokynů níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Adaware secure search:

Odstranit Adaware secure search ze Windows systémů

Chcete-li Adaware secure search odstranit z počítače se systémem Windows, postupujte podle těchto pokynů:

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Adaware secure search a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Adaware secure search či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Adaware secure search ze Mac OS X systému

Chcete-li PUP odstranit z počítače Mac, postupujte podle následujících kroků:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Adaware secure search a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Adaware secure search z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Adaware secure search a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Adaware secure search Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Adaware secure search z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Adaware secure search z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Adaware secure search z Mozilla Firefox (FF)

Chcete-li Adaware secure search odstranit z prohlížeče Firefox, obnovte prohlížeč do výchozího stavu. Postupujte podle návodu níže:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Adaware secure search a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Adaware secure search. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Adaware secure search z Google Chrome

Po úspěšném odstranění PUP obnovte internetový prohlížeč Google Chrome:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Adaware secure search a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Adaware secure search. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Adaware secure search z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Adaware secure search, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Adaware secure search dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Adaware secure search rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích