Odstranit Adaware secure search (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Srp 2020

Návod na odstranění hrozby Adaware secure search

Co je to Adaware secure search?

Adaware secure search je únosce prohlížeče, který si můžete nainstalovat společně s programem zdarma

Adaware secure search

Adaware secure search je plugin bezpečnostní společnosti Lavasoft a lze jej stáhnout z oficiálních zdrojů jako je například internetový obchod Chrome. Většina uživatelů však toto rozšíření objeví po instalaci programu zdarma – tato marketingová technika je známá jako svazování softwaru a často se používá k šíření potenciálně nežádoucích programů.

Kromě pochybných instalačních technik, Adaware secure search může změnit výchozí vyhledávač prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, nebo jiného na Secure Search. Toto následně ovlivní způsob, jakým uživatelé vyhledávají informace na základě zadávaných dotazů, protože skutečné výsledky jsou často nahrazovány sponzorovanými odkazy.

Chcete-li Adaware secure search odstranit z počítače s operačním systémem Windows 10 nebo jiným operačním systémem, musíte plugin odistalovat a internetový prohlížeč obnovit, abyste se ujistili, že všechny komponenty spojené s únoscem byly odstraněny. Podrobnosti naleznete na konci tohoto článku.

Název Adaware secure search
Typ Únosce prohlížeče, PUP
Souvisí se Web Companion
Vývojář Lavasoft
Distribuce Oficiální zdroje, svazování (softwarové balíčky)
Příznaky Změněné nastavení prohlížeče, sponzorované odkazy atd.
Rizikové faktory Instalace potenciálně nežádoucích programů, únik dat
Odstranění K odstranění pluginu použijte bezpečnostní software nebo postupujte podle pokynů níže
Optimalizace Chcete-li Adaware search odstranit, nejdříve jej odinstalujte a poté resetujte internetový prohlížeč. Nakonec se ujistěte, že váš počítač funguje jak má pomocí programu FortectIntego

Stejně jako jeho sesterská aplikace Web Companion, Adaware secure search může uživatelům zobrazovat reklamy v různých podobách, například jako vyskakovací okna, blikající okna, bannery, nabídky, slevy, atd. Mohou se také objevit přesměrování a uživatel se tak ocitne na pochybné webové strance, kde se do počítače nainstaluje další potenciálně nežádoucí program.

Další nežádoucí aktivitou potenciálně nežádoucích programů je shromažďování informací. Únos adawarem secure search může znamenat, že se shromažďují informace jako jsou:

 • IP adresa;
 • ISP;
 • Technické údaje;
 • Geolokace;
 • Vyhledávané dotazy;
 • Navštívené stránky;
 • Kliknutí na odkazy, atd.

Vývojáři adwaru secure search tyto informace shromažďují pomocí webových majáků a souborů cookies za účelem poskytování cílené reklamy. Tato aktivita ovlivňuje jaké stránky navštěvujete a dokonce jaké produkty nakupujete online.

Únosce prohlížeče Adaware secure searchAdaware secure search je únosce prohlížeče, který upravuje nastavení prohlížeče a zobrazuje alternativní výsledky vyhledávání

Potenciálně nežádoucí program může být propagován na nebezpečných webových stránkách, které souvisejí s adwarem. V tomto případě k zastavení reklam, přesměrování a jiných nežádoucích aktivit nestačí Adaware secure search z počítače odstranit. Kromě toho, pokud nevíte odkud plugin pochází,může jít o škodlivou verzi programu.

Nejlepší způsob jak se ujistit, že na vašem zařízení není žádný potenciálně nežádoucí program, je kontrola pomocí spolehlivého anti-malwarového programu. Přestože je Lavasoft bezpečnostní firma, doporučujeme použít jiné zdroje. Poté, co celý systém zkontrolujete pomocí bezpečnostního nástroje také doporučujeme použít program FortectIntego k opravě následků, které po sobě zanechal potenciálně nežádoucí program.

Internetové aplikace instalujte pozorně a žádné kroky nepřeskakujte

Svazování softwaru je velmi rozšířená praktika, i když není zcela spravedlivá, protože obvykle nedokáže uživateli adekvátně zdělit, co je v instalačním programu aplikace nabídnuto. Vývojáři často používají triky, jako jsou téměř neviditelná tlačítka, předem zaškrtnutá políčka, zavádějící umístění tlačítek atd. Tuto praktiku bohužel používají i nejuznávanější firmy, i když míra lží a podvodů se dramaticky liší.

Obecně by tato praktika měla být užitečná pro vývojáře i uživatele, protože uživatelé získají program zdarma. Bohužel, mnoho takových aplikací bombarduje uživatele reklamami a zážitek z aplikace je tak zcela zkažený. Kromě toho mohou být některé svázané aplikace (zejména z neznámých webů) přímo škodlivé: tajně obhospodařují kryptoměnu ve vašem zařízení, sledují vaše aktivity nebo dokonce umožňují instalaci dalších aplikací bez vašeho svolení.

Abyste se takovým podvodům vyhnuli, vždy pozorně následujte pokyny k instalaci a nikdy žádný krok nepřeskakujte. A co je nejdůležitější, vždy vyberte možnost Pokročilé nebo Vlastní instalace místo Doporučené nebo Rychlé, protože právě tam se skrývají potenciálně nežádoucí programy.

Virus Adaware secure search

Odstraňte Adware secure search a všechny ostatní potenciálně nežádoucí programy z počítače

Ve vetšině případů k odstranění Adaware secure search z prohlížeče Mozilla Firefox, Chrome, nebo jiného, stačí plugin odinstalovat. V některých případech však musí být odistalována aplikace. Za tímto účelem budete muset přejít na seznam nainstalovaných aplikací, vyhledat nežádoucí aplikaci a ukončit ji tímto způsobem.

Odstranit program Adaware secure search však může být trochu složitější, pokud se spolu s ním nainstalují další programy (zejména pokud si nejste jisti, jaké programy to jsou). Nejlepší tedy bude počítač zkontrolovat pomocí bezpečnostního softwaru – ten všechny nežádoucí aplikace automaticky odstraní. Poté byste měli obnovit všechny naistalované prohlížeče podle pokynů níže.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Adaware secure search

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Adaware secure search odstranit z počítače se systémem Windows, postupujte podle těchto pokynů:

Chcete-li Adaware secure search odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Adaware secure search (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Adaware secure search ze Mac OS X systému

Chcete-li PUP odstranit z počítače Mac, postupujte podle následujících kroků:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Adaware secure search a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Chcete-li Adaware secure search odstranit z prohlížeče Firefox, obnovte prohlížeč do výchozího stavu. Postupujte podle návodu níže:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Adaware secure search a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Adaware secure search odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Adaware secure search odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Po úspěšném odstranění PUP obnovte internetový prohlížeč Google Chrome:

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Adaware secure search kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Adaware secure search.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Adaware secure search následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Adaware secure search kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Adaware secure search a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Adaware secure search rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích