Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Your personal files are encrypted

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Virus ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ (Your personal files are encrypted) je ransomwarový program, který dokáže počítačovým uživatelům způsobit několik různých problémů. Narozdíl od předešlých ransomwarů není tento virus navržen pouze pro jednu specifickou zemi. Podle odborníků se šíří po celém světě, proto byste měli být při pohybu po internetu opatrní. Ihned po proniknutí do systému ukryje virus ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ všechny soubory, které se v systému nachází, a zobrazí namísto pracovní plochy zavádějící upozornění. Můžeme vás ujistit o tom, že cílem těchto aktivit je jediné – přimět uživatele k zaplacení výkupného za opětovné dešifrování jejich souborů. Předtím, než ztrátu svých peněz odsouhlasíte, si uvědomte, že ani ta vám nepomůže se viru ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ zbavit. Ten byste měli odstranit naopak s pomocí spolehlivého anti-spywaru, které dokáže škodlivé soubory viru ze systému smazat.

JAK SE MŮŽE VIRUS ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ DOSTAT DO SYSTÉMU?

Virus ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ je šířen obvykle s pomocí trojského koně, který má za úkol proplížit se bez povšimnutí do počítače, stáhnout do něj soubory ransomwaru a poté celý systém zablokovat a uzamknout. Po infiltraci do systému zahájí virus svou činnost po každém novém startu počítače. Buďte, prosím, ohledně viru ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ velmi opatrní, neboť jeho jediným cílem je získat vaše peníze. Za tímto účelem zobrazuje virus i následující výzvu:

Vaše osobní soubory byly zašifrovány!
V počítači došlo k zašifrování vašich souborů: fotografie, videa, dokumenty atd. Zde je úplný seznam zašifrovaných souborů, který si můžete osobně ověřit.
(…)
Pro obdržení soukromého dešifrovacího klíče pro tento počítač, s nímž bude možné odemknout zašifrované soubory, je třeba zaplatit 100 USD / 100 EUR / jiná částka v jiné měně.
(…)
Jakýkoli pokus tento software odstranit či zničit povede k okamžitému zničení soukromého klíče na serveru.

Varování ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘, prosím, ignorujte, neboť se z vás pouze snaží vyloudit peníze. Jedná se o scam, na který by se nikdy nemělo reagovat.

JAK ODSTRANIT VIRUS ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘?

Pro odstranění viru ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ z počítače je třeba smazat škodlivé soubory tohoto viru. A ačkoli každý ví, jak spustit anti-malwarový software, tento zákeřný ransomware zablokuje vše, co na počítači najde. Proto se ze skenování počítače může stát velmi komplikovaný úkol. Postupujte podle následujícího návodu, který vám pomůže váš počítač odemknout:

* Ruční odstranění viru ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘:

 1. Restartujte napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘, abyste viru zamezili v činnosti (toto by mělo fungovat pro všechny verze této hrozby)
 2. Spusťte Regedit
 3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe a prázdných položek. Nahraďte je souborem explorer.exe.
 4. Soubory, které jste si vypsali, vyhledejte v registru a smažte ty klíče registru, které na tyto soubory odkazují.
 5. Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému s pomocí aktualizované verze programu Reimage Reimage Cleaner Intego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner, abyste tak důsledně odstranili i poslední zbytky viru.

* Metoda s využitím flash disku:

1. Použijte ke stažení programu Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner či jiného důvěryhodného anti-malwaru další počítač.
2. Program aktualizujte a nahrajte jej na flash disk či na CD.
3. Mezitím restartujte napadený počítač v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem a vložte do něj flash disk.
4. Restartujte počítač napadený virem ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

* Uživatelé napadení virem ‚Vaše osobní soubory byly zašifrovány‘ se mohou přihlásit do dalších uživatelských účtů na jejich systému Windows. Má-li jeden z takových účtů administrátorská práva, měli byste z něj být schopni spustit i anti-malwarový program.

* Pokuste se odmítnout Flash, který se bude snažit ovlivnit fungování ransomwaru. S pomocí následujícího odkazu přejděte na podporu pro Macromedia a zvolte ‚Deny‘, abyste Flash zablokovali: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému s pomocí anti-malwarového programu.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Virus 'Your personal files are encrypted'
obrázek pro Virus 'Your personal files are encrypted'

Návod na ruční odstranění viru Your personal files are encrypted:

Odstraňte Your personal files are encrypted pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Your personal files are encrypted

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Your personal files are encrypted.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Your personal files are encrypted pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Your personal files are encrypted. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění Your personal files are encrypted proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Your personal files are encrypted a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-your-personal-files-are-encrypted-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Your personal files are encrypted virus