Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit virus .ccc File Extension (Návod)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Co znamená přípona souborů .ccc?

Na konci října letošního roku vypustili výrobci bezpečnostního softwaru do světa varování před novou verzí ransomwaru TeslaCrypt. Od svého předchůdce se nově vypuštěná hrozba odlišuje tím, že koncovku vašich souborů, které zároveň zašifruje, pozmění na ‚.ccc‘. Pokud zjistíte, že vaše soubory typu .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. a další mají nově koncovku .ccc, znamená to, že váš počítač napadl ransomwarový virus (z anglického ‚ransom‘ – výkupné).

Jak se mi může virus s příponou souborů .ccc dostat do počítače?

Virus s příponou souborů .ccc se podobně jako jeho předchůdce šíří s pomocí trojského koně. Může na vás číhat v přílohách nevyžádaných e-mailů, ve falešných upozorněních vyzývajících uživatele k aktualizaci některých programů, na nezákonných internetových stránkách a podobně. Všichni internetoví uživatelé by si měli vypěstovat určité zdravé návyky pro bezpečný pohyb po síti. Doporučujeme:

 • nainstalovat si spolehlivý anti-spyware a pravidelně jej aktualizovat;
 • NEOTEVÍRAT e-maily, které neočekáváte. Zejména (avšak nikoli pouze) v případě e-mailů, jejichž předmět bude odkazovat k předplaceným službám, chybějícím platbám, daním a podobně, se podívejte nejdříve na jejich pravopis a typografii. Bude-li e-mail plný chyb, okamžitě jej nahlaste jako spam. Oficiální e-mailové zprávy NIKDY neobsahují pravopisné chyby a překlepy!
 • Budete-li se domnívat, že určitý software ve vašem počítači skutečně potřebuje aktualizovat (např. Java, Flash Player, Media Player apod.), navštivte oficální stránky daného softwaru a chybějící aktualizace si stáhněte přímo z nich. Nikdy neklikejte na výzvy k aktualizaci softwaru, které se vám na obrazovce objeví z ničeho nic. Podobná upozornění bývají zpravidla falešná a slouží jako prostředek šíření počítačových virů či k jiným nekalým praktikám.

.ccc File Extension ransomware

Symptomy napadení počítačového systému ransomwarem .ccc

Virus, který šifruje soubory příponou .ccc, patří do skupiny nejnebezpečnějších internetových hrozeb. Může totiž znehodnotit data, např. fotografie, videa, dokumenty atd., která máte ve svém systému uložena. V případě, že si své soubory nezálohujete, se pro vás může tento ransomware stát kybernetickou noční můrou. Ihned po svém spuštění vám tato verze ransomwaru TeslaCrypt 2.0 změní příponu všech výše uvedených typů souborů na .ccc. Kromě toho pro vás také vygeneruje vzkaz, soubor s názvem howto_recover_file_.txt či howto_recover_file_.html, ve kterém vás požádá o výkupné. Oběť viru má za opětovné zpřístupnění zašifrovaných souborů zaplatit zpravidla 2 bitcoiny nebo 500 dolarů. Virus jí za na oplátku to slíbí dešifrovací klíč. Tento vzkaz zanechá virus ve všech složkách se zašifrovanými soubory. Odborníci na bezpečnost varují, že obnovit takto zašifrovaná data je prakticky nemožné. Virus totiž používá záludný šifrovací klíč AES-256-CBC a „ukládá si pouze veřejný klíč SHA256 z vygenerovaného soukromého klíče bitcoinadresy„. Jako jediné možné řešení této svízelné situace se pak nabízí platba výkupného. Letité zkušenosti s viry tohoto typu ale naznačují, že platba by byla jen zbytečným vyhozením značné sumy peněz. Přestože zaplacení může skutečně vyústit v happy-end v podobě dešifrovacího klíče ve vaší e-mailové schránce, takto šťastný konec vám bohužel nikdo nezaručí. Spoléháte se v dané chvíli pouze na slovo internetových podvodníků. Vyzrazením údajů z vaší platební karty, které při platbě výkupného odhalíte, navíc riskujete odcizení dalších peněz přímo z vašeho účtu. Proto vřele doporučujeme odstranit tento ransomwarový virus z počítače. K tomu vám dobře poslouží například aplikace Reimage. Následně se můžete pokusit obnovit zašifrované soubory. K tomu lze využít různé nástroje pro obnovu dat. Podrobnější návod na odstranění tohoto viru najdete na další stránce.

Jak mohu tento škodlivý ransomware ze svého počítače odstranit?

V případě, že už jste na počítači objevili soubory zašifrované koncovkou .ccc, byste měli ze systému v první řadě okamžitě odstranit ransomware, který je za situaci zodpovědný. Uživatelé, jejichž počítač obsahuje velké množství důležitých dokumentů, které si navíc dotyčná oběť nikde nezálohovala, budou nejspíš vážně přemýšlet o tom, že výkupné zaplatí. Jak jsme ale uvedli výše, uhrazení výkupného vám obnovu vašich dat nikterak nezaručí! Proto doporučujeme sáhnout raději po nějakém anti-malwarovém programu jako Reimage či Malwarebytes, který pro vás virus z počítače odstraní. K obnově dat pak využijte některý z programů: Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec či R-Studio.

Virus se můžete pokusit odstranit také s pomocí návodu uvedeného níže. Ruční odstranění ale v případě tohoto viru NEDOPORUČUJEME. Mohlo by při něm dojít k poškození některých důležitých souborů v počítači.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru .ccc File Extension:

Odstraňte .ccc File Extension pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .ccc File Extension

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .ccc File Extension.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .ccc File Extension pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .ccc File Extension. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění .ccc File Extension proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .ccc File Extension a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-ccc-file-extension-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích