Odstranit virus Vipasana (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Srp 2016

Návod na odstranění viru Vipasana

Co je to Vipasana ransomware virus?

Byl jsem napaden virem Vipasana. Co to

pro mě znamená?

Za současnými ransomwary, které působili a stále působí problémy internetové komunitě, pokud jde o škody a nebezpečí, Vipasana ransomware virus nijak nezaostává. I když původně termín „Vipasana“ znamená forma meditace, virus vyvoláva pocity, které jsou daleko od vnitřního klidu. Virus je schopen šifrovat osobní soubory s pomocí matematického algoritmu. Nicméně tímto nebezpečí této hrozby nekončí. Je považován za jeden z mála virů, které jsou schopny uzamknout soubory v režimu offline. A tak, i když se vám podaří počítač odpojit od internetu, neochrání vás to před jeho plným útokem. Pokud jste jednou z obět viru Vipasana, soustřeďte se na jeho odstranění. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je nainstalovat anti-spywarový program.

Pokud jde o text uvedený v žádosti o výkupné, zdá se, že virus se zaměřuje na rusky mluvící uživatele. Nicméně, pokud žijete mimo východní Evropu a Asii, nemyslete si, že jste před touto hrozbou v bezpečí. Je známo, že virus využívá populární šifrovací techniku AES, která se skládá z veřejných a soukromých klíčů. Tento algoritmus pomohl bezpočetu vlastníků ransomwaru úspěšně zašifrovat soukromá data uživatelů. Proto byste měli být ostražití. Kromě toho Vipasana malware by měl být považován ještě nebezpečnější díky své schopnosti pracovat v režimu offline. Když škodlivý soubor, obsahující virus, napadne počítač, může se aktivovat sám, i když vypnete připojení k internetu.

Kromě toho, že je virus podezříván z toho, že patří do nechvalně proslulé skupiny virů, které sdílejí podobnou e-mailovou adresu kontaktu. Existuje několik hrozeb, například [email protected] a [email protected], které fungují stejným způsobem. Když už mluvíme o tomto viru není známo, jakou částku výkupného požaduje. Oběti mají kontaktovat hackery na emailu [email protected]. Doba pro převedení peněz stanovená hackery je jeden týden. Poté dostanete instrukce, jak si vytvořit Bitcoin peněženku a pak odeslat údaje o platbě výměnou za osobní soubory. Rádi bychom upozornili, abyste si nedělali žádné velké naděje, že po provedení transakce dostanete své soubory zpět. Počítačoví zločinci nemají žádnou odpovědnost nebo svědomí vrátit vám soubory zpět. Místo toho můžete vyzkoušet programy pro obnovu dat. Před tím je však třeba tento virus zcela odstranit.

Jak virus Vipasana infikuje počítače?

Stejně jako ostatní hrozby tohoto druhu, Vipasana ransomware má tendenci infikovat počítače přes přílohy spamových e-mailů. Nespěchejte s otevíráním e-mailů, které jsou odesílány z daňových podniků, dopravních podniků nebo dokonce místního soudu. Hackeři se staly velmi úspěšnými v hledání přesvědčivé strategie. Obvykle falešné e-maily obsahují gramatické chyby nebo překlepy. Také si můžete všimnout chyb kopírovaných log. Dávejte pozor při prohlížení podobných e-mailů. Hackeři mají tendenci vás přesvědčit k otevření příloh, které obsahují Vipasana infekci nebo jiný ransomware. V případě pochybností se obraťte přímo na uvedenou instituci. Nedbalé otevření e-mailu by mohlo vyvolat mnoho různých a přetrvávajících problémů. A nakonec, mějte také na paměti, že malware může počítač také napadnout prostřednictvím trojského koně. Proto budete potřebovat výkonný anti-spywarový program, např. FortectIntego, který hrozby detekuje včas, ještě před tím, než se rozvine a vypustí do počítače ransomware.

Návod k odstranění viru Vipasana:

Doporučujeme ihned zvolit možnost automatické eliminace. Program pro odstranění škodlivého softwaru virus Vipasana najde a odstraní během několika minut. Kromě toho je zajištěno, že v systému nezůstaly žádné soubory související s virem. Poté, co je hrozba trvale odstraněna, můžete začít přemýšlet o způsobech, jak soubory dešifrovat. Jak již bylo zmíněno dříve, můžete zkusit programy pro obnovu dat. Nejlepší způsob, jak data obnovit je použít zálohování. Snažte se najít kopie souborů na pevných discích. Pokud žádné nemáte, pak je nejvyšší čas, abyste soubory zálohovali. Důležité soubory můžete také ukládat na několika přenosných úložištích dat. A konečně, nezapomeňte, zůstat ostražití při procházení internetu a stahování nového softwaru. Nikdy nevíte, kde tento virus může čekat na nové oběti.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Vipasana

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Vipasana pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Vipasana. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Vipasana proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Vipasana a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích