Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Vipasana (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Julie Splinters - - | Druh: Ransomware

Byl jsem napaden virem Vipasana. Co to

pro mě znamená?

Za současnými ransomwary, které působili a stále působí problémy internetové komunitě, pokud jde o škody a nebezpečí, Vipasana ransomware virus nijak nezaostává. I když původně termín „Vipasana“ znamená forma meditace, virus vyvoláva pocity, které jsou daleko od vnitřního klidu. Virus je schopen šifrovat osobní soubory s pomocí matematického algoritmu. Nicméně tímto nebezpečí této hrozby nekončí. Je považován za jeden z mála virů, které jsou schopny uzamknout soubory v režimu offline. A tak, i když se vám podaří počítač odpojit od internetu, neochrání vás to před jeho plným útokem. Pokud jste jednou z obět viru Vipasana, soustřeďte se na jeho odstranění. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je nainstalovat anti-spywarový program.

Pokud jde o text uvedený v žádosti o výkupné, zdá se, že virus se zaměřuje na rusky mluvící uživatele. Nicméně, pokud žijete mimo východní Evropu a Asii, nemyslete si, že jste před touto hrozbou v bezpečí. Je známo, že virus využívá populární šifrovací techniku AES, která se skládá z veřejných a soukromých klíčů. Tento algoritmus pomohl bezpočetu vlastníků ransomwaru úspěšně zašifrovat soukromá data uživatelů. Proto byste měli být ostražití. Kromě toho Vipasana malware by měl být považován ještě nebezpečnější díky své schopnosti pracovat v režimu offline. Když škodlivý soubor, obsahující virus, napadne počítač, může se aktivovat sám, i když vypnete připojení k internetu.

Tthe note of Vipasana virus

Kromě toho, že je virus podezříván z toho, že patří do nechvalně proslulé skupiny virů, které sdílejí podobnou e-mailovou adresu kontaktu. Existuje několik hrozeb, například  vegclass@aol.comgerkaman@aol.com.xtbl, které fungují stejným způsobem. Když už mluvíme o tomto viru není známo, jakou částku výkupného požaduje. Oběti mají kontaktovat hackery na emailu vipasana@aol.com. Doba pro převedení peněz stanovená hackery je jeden týden. Poté dostanete instrukce, jak si vytvořit Bitcoin peněženku a pak odeslat údaje o platbě výměnou za osobní soubory. Rádi bychom upozornili, abyste si nedělali žádné velké naděje, že po provedení transakce dostanete své soubory zpět. Počítačoví zločinci nemají žádnou odpovědnost nebo svědomí vrátit vám soubory zpět. Místo toho můžete vyzkoušet programy pro obnovu dat. Před tím je však třeba tento virus zcela odstranit.

Jak virus Vipasana infikuje počítače?

Stejně jako ostatní hrozby tohoto druhu, Vipasana ransomware má tendenci infikovat počítače přes přílohy spamových e-mailů. Nespěchejte s otevíráním e-mailů, které jsou odesílány z daňových podniků, dopravních podniků nebo dokonce místního soudu. Hackeři se staly velmi úspěšnými v hledání přesvědčivé strategie. Obvykle falešné e-maily obsahují gramatické chyby nebo překlepy. Také si můžete všimnout chyb kopírovaných log. Dávejte pozor při prohlížení podobných e-mailů. Hackeři mají tendenci vás přesvědčit k otevření příloh, které obsahují Vipasana infekci nebo jiný ransomware. V případě pochybností se obraťte přímo na uvedenou instituci. Nedbalé otevření e-mailu by mohlo vyvolat mnoho různých a přetrvávajících problémů. A nakonec, mějte také na paměti, že malware může počítač také napadnout prostřednictvím trojského koně. Proto budete potřebovat výkonný anti-spywarový program, např. ReimageIntego, který hrozby detekuje včas, ještě před tím, než se rozvine a vypustí do počítače ransomware.

Návod k odstranění viru Vipasana:

Doporučujeme ihned zvolit možnost automatické eliminace. Program pro odstranění škodlivého softwaru virus Vipasana najde a odstraní během několika minut. Kromě toho je zajištěno, že v systému nezůstaly žádné soubory související s virem. Poté, co je hrozba trvale odstraněna, můžete začít přemýšlet o způsobech, jak soubory dešifrovat. Jak již bylo zmíněno dříve, můžete zkusit programy pro obnovu dat. Nejlepší způsob, jak data obnovit je použít zálohování. Snažte se najít kopie souborů na pevných discích. Pokud žádné nemáte, pak je nejvyšší čas, abyste soubory zálohovali. Důležité soubory můžete také ukládat na několika přenosných úložištích dat. A konečně, nezapomeňte, zůstat ostražití při procházení internetu a stahování nového softwaru. Nikdy nevíte, kde tento virus může čekat na nové oběti.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Vipasana:

Odstraňte Vipasana pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Vipasana

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Vipasana.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Vipasana pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Vipasana. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Vipasana proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Vipasana a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-vipasana-ransomware-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Vipasana ransomware virus