Míra závažnosti:  
  (75/100)

Odstranit Csrss.exe trojan (Návod k odstranení) - aktualizace Říj 2019

od Jake Doevan - - | Druh: Trojské koně

Trojan Csrss.exe – škodlivá počítačová hrozba, která může ukrást finanční informace a osobní údaje uživatelů

Obrázek trojského koně Csrss.exe

Trojan Csrss.exe je škodlivý trojský kůň určený k provádění mnoha škodlivých aktivit v počítači uživatele. Mějte na paměti, že v počítači běží zcela LEGITIMNÍ proces společnosti Microsoft pod stejným názvem – csrss.exe. Je určen pro správu instrukcí grafických pod operačním systémem Windows. Uživatelům se proto doporučuje zkontrolovat tento spustitelný soubor skenováním systému pomocí spolehlivého bezpečnostního softwaru, aby se ujistili, že není infikován trojským koněm, který používá název legitimního systémového procesu. V opačném případě může trojan Csrss.exe sledovat vaši aktivitu na internetu a ukrást vaše finanční údaje. 

Název Csrss.exe trojan
Typ Trojský kůň
Úroveň nebezpečí Vysoká
Registrován jako
 • Trojan.W32.Rontokbro;
 • Trojan.W32.Sober;
 • Trojan.W32.VIRKEL
Pravděpodobně souvisí s  TrustedInstaller
Symptomy Narušený výkon počítače: neustálá selhání, některé programy se načítají delší dobu nebo se vůbec neotevřou
Distribuce Nebezpečný software, škodlivé reklamy a odkazy, spam
Potenciální nebezpečí Ztráta osobních údajů, bankovních údajů, pověření. Může ukládat údaje o úhozech klávesnice a otevřít zadní dveře k jiným infekcím
Odstranění Nesnažte se odinstalovat trojan Csrss.exe sami. Použijte profesionální bezpečnostní nástroj, jako je Reimage

Většina uživatelů si není vědoma nebezpečí, které trojan Csrss.exe může způsobit. Po infiltraci systému bez souhlasu uživatele se skrývá na pozadí a provádí činnosti, které jsou považovány za velmi škodlivé. Podle odborníků na PC může infekce ohrozit vás a bezpečnost vašeho počítače provedením následujících akcí:

 • Těžení krypto měny využíváním CPU ;
 • Nahrávání úhozů a pohybů myši pro získání přihlašovacích údajů a hesel;
 • Poskytování vzdáleného přístupu k napadenému systému hackerům a umožnění instalace jiného nebezpečného softwaru.

Identifikace škodlivého trojského koně Csrss.exe v systému

Odborníci varovali naše uživatele, že legitimní soubor společnosti Microsoft by měl být umístěn v adresáři C:\Windows\System32/. Pokud zjistíte, že proces běží pod stejným názvem, ale na jiném místě, spusťte úplné skenování systému pomocí spolehlivého antivirového softwaru.

Je zřejmé, že pokud se vám nepodaří identifikovat trojského koně Csrss.exe, existuje možnost, že vaše pověření a další citlivé údaje mohly být předány pochybným lidem. V důsledku toho se můžete v dlouhodobém horizontu setkat s obrovskými finančními ztrátami nebo dokonce krádeží identity.

Dále byste mohli zaznamenat, že se váš počítač kvůli přítomnosti Csrss.exe chová divně a pomalu. Důvodem toho je – schopnost malwaru využívat prostředky počítače k vydělávání digitální měny, včetně Bitcoin, Monero, ZCash atd. Jinými slovy, systém může být nucen pracovat při vysokých teplotách po příliš dlouhou dobu. Mohlo by dojít k selhání systému, zpožděným reakcím a sekání systému. 

Ilustrace trojského koně Csrss.exe

Proto důrazně doporučujeme, abyste si zkontrolovali svůj počítač a v případě potřeby provedli odstranění trojského koně Csrss.exe. Uvědomte si, že tento typ škodlivého programu je většinou naprogramován tak, aby se skrýval hluboko uvnitř systému a umístil své komponenty po celém operačním systému. 

Také byste se neměli pokoušet do ručního odstranění Csrss.exe. Lidé, kteří se již pokusili o ukončení tohoto procesu ve Správci úloh, informovali o chybovém hlášení:

Nemáte oprávnění od společnosti TrustedInstaller provádět změny v souboru.

Chcete-li předejít problémům při pokusu o opravu systému a ochránit vaše osobní údaje, ujistěte se, že použijete metodu automatického odebrání. V tomto případě velmi doporučujeme použít program Reimage, který nejenže odstraní virus ze systému, ale také eliminuje poškození systému.

Způsoby, jak zabránit vniknutí trojských koní do systému

Hlavním způsobem, jakým škodlivé programy vstupují do vašeho systému, jsou nespolehlivé weby, které nabízejí instalaci pochybného softwaru. Obvykle je těžké určit, zda je aplikace legitimní, a lidé instalují zbytečné programy bez důkladné kontroly. 

Zločinci nahrají trojské koně přestrojené za nevinný software na stránky pro sdílení souborů peer-to-peer (P2P) a využívají nových uživatelů, kteří se chytí do jejich pasti. Proto je důležité stahovat a instalovat aplikace pouze z autorizovaných webových stránek. 

Některé online reklamy a hypertextové odkazy jsou navrženy tak, aby spouštěly falešné skripty, které automaticky nainstalují škodlivé programy. Nikdy tedy neklikněte na žádný komerční obsah online a vždy použijte profesionální bezpečnostní software pro ochranu před malwarem.

Chcete-li trojského koně Csrss.exe smazat bezprostředně po jeho objevení, použijte speciální software

Pokud jste si všimli podezřelého procesu spuštěného ve vašem systému, uvědomte si, že to může být trojan Csrss.exe, který by měl být okamžitě odstraněn. Můžete zkontrolovat umístění spustitelného souboru, abyste se ujistili, že není potenciálně nebezpečný – bezpečný soubor musí být umístěn v adresáři C:\Windows\System32/.

V opačném případě můžete trojana Csrss.exe odebrat tím, že zkontrolujete počítač pomocí silného antiviru. Rozhodující je vybrat ten nejlepší, protože trojské koně mají mnoho dalších komponent, které musí být zcela odstraněny ze systému. Tento postup vyžaduje pouze profesionální bezpečnostní nástroje.

K odstranění trojana Csrss.exe nejvíce doporučujeme následující bezpečnostní aplikace: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes. Naši odborníci spolupracovali s týmem BedyNet.ru a vybrali jen ty nejlepší možnosti pro naše čtenáře. Dále zkontrolujte níže uvedené pokyny, abyste se dozvěděli, jak připravit systém pro odstranění viru. 

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění hrozby Csrss.exe trojan:

Odstraňte Csrss.exe trojan pomocí Safe Mode with Networking

Vzhledem k tomu, že trojské infekce mohou být skryty hluboko uvnitř systému a nelze je vyhledat ručně, měli byste počítač restartovat do nouzového režimu se sítí před spuštěním automatického odstranění trojana Csrss.exe.

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Csrss.exe trojan

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Csrss.exe trojan.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Csrss.exe trojan pomocí System Restore

Dalším způsobem, jak počítač restartovat do nouzového režimu je pomocí příkazového řádku:

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Csrss.exe trojan. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Csrss.exe trojan proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Csrss.exe trojan a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-csrss-exe-trojan.html

Návody na odstranění v dalších jazycích