Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit TeslaCrypt 4.0 (Vylepšené Instrukce)

od Linas Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Novinky o viru TeslaCrypt 4.0

Internetoví zločinci vypustili v nedávné době na internet novou verzi virů TeslaCrypt, TeslaCrypt 2.0 a TeslaCrypt 3.0. Jmenuje – jak jinak než – TeslaCrypt 4.0. Tento virus vám stejně jako jiné hrozby ransomwarového typu zašifruje důvěrná a osobní data, aby vás následně požádal o výkupné za jejich dešiforvání. Virus TeslaCrypt 4.0 přichází s určitými vylepšeními, která popíšeme v následujícím textu. Dozvíte se také, co můžete po napadení tímto virem dělat, jak virus odstranit a jak své soubory získat zpět. Jednou z nejúčinnějších metod, jak se s tímto virem vypořádat, je spustit celkovou kontrolu počítačového systému softwarem Reimage.

Jaké novinky TeslaCrypt 4.0 přináší?

V úvodu jsem se zmínili o tom, že TeslaCrypt 4.0 je v podstatě aktualizací ransomwarového viru TeslaCrypt, o němž se mluvilo před rokem. Přestože od objevení nové verze uplynulo již několik týdnů, jsou dostupné informace stále poněkud mlhavé. Zdá se však, že se vývojáři viru rozhodli přitvrdit. Odstranili bug předchozích verzí, který umožňoval rozpoznat povahu zašifrovaných souborů tím, že jim ponechal původní příponu. TeslaCrypt 4.0 už k uzamčeným souborům žádnou příponu nepřipojuje. Ztížil tak možnost povšimnout si, že k zašifrování došlo. Další novinkou je velikost šifrovaných souborů. V minulosti se virus zaměřoval na soubory větší než 4GB. Současná verze už na velikost souborů nebere ohled. Po zašifrování dat zanechá virus v počítači následující soubory:

%UserProfile%\Desktop\RECOVER[5_chars].html
%UserProfile%\Desktop\RECOVER[5_chars].png
%UserProfile%\Desktop\RECOVER[5_chars].txt
%UserProfile%\Documents\[random].exe
%UserProfile%\Documents\recover_file.txt

V neposlední řadě změnil virus také svůj šifrovací algoritmus – namísto široce rozšířeného kódu RSA 2048 využívá nově kód RSA 4096. Napadení uživatelé, kteří hledají vhodý dešifrovací nástroj, mohou vyzkoušet programy Photorec či R-studio. Žádný software vyvinutý přímo pro dešifrování TeslaCryptu zatím bohužel neexistuje.

The note revealing TeslaCrypt 4.0

Jak může dojít k napadení?

Hlavní princip tohoto viru zůstává i navzdory novinkám, které TeslaCrypt 4.0 přináší, stejný jako v minulosti. TeslaCrypt 4.0 se vám dostane do systému nejčastěji prostřednictvím nevyžádaného mailu, v jehož příloze se ukrývá škodlivá příloha. Ihned po otevření přílohy zahájí virus šifrování vašich souborů. Následně vygeneruje dva dešifrovací klíče – veřejný a soukromý. K opětovnému dešifrování souborů vám pak nepostačí veřejná část klíče, budete potřebovat oba.

Kyber-zločinci se často snaží přimět svou oběť k unáhlené akci tím, že jí v nešťastné situaci poskytnou zároveň i zdánlivě jednoduché řešení. V tomto případě se snaží vzbudit dojem, že jediným způsobem, jak získat zpět zašifrovaná data, je uhradit požadované výkupné. Nenechte se ale zmást a nejednejte podle scénáře podvodníků. Viru TeslaCrypt 4.0 není radno nadbíhat, je naopak třeba je z počítače odstranit. Uživatelé, kteří mají peněz nazbyt, sice mohou výkupné uhradit, vydat se podvodníkům na milost a čekat, zda jim zločinci data opět zpřístupní, pozitivní výsledek takové transakce však není příliš pravděpodobný. Pamatujte si také, te se tento virus šíří s pomocí tzv. exploit kitů známých také jako trojany. Jeho soubory se dokážou tvářit jako běžné systémové soubory. Po napadení počítače však do systému vypustí škodlivý virus. Důsledky jsou ničivé, jak možná někteří z vás zjistili sami. Jste-li jednou z obětí ransomwarového viru TeslaCrypt 4.0 i vy, pokračujte ve čtení na následující stránce, kde se dozvíte, jak postupovat při jeho odstranění.

Jak odstranit virus TeslaCrypt 4.0?

V této části článku popíšeme možnosti uživatelů, kteří byli virem Teslacrypt 4.0 napadeni. V první řadě musíme varovat před snahou odstranit tento virus z počítače ručně, nejste-li zrovna programátor či jiný počítačový expert. Ruční odstranění viru Teslacrypt 4.0 může snadno vést k dalším problémům. Nejlepším řešením je pro většinu uživatelů odstranění viru s pomocí specializovaného softwaru pro odstraňování počítačových hrozeb – my doporučujeme nainstalovat si Reimage či Malwarebytes. Virus Teslacrypt 4.0 je ale schopen bezpečnostní software blokovat. Proto je třeba postupovat nejprve podle níže uvedeného návodu, který popisuje, jak tento ransomware zablokovat.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění hrozby TeslaCrypt 4.0:

Odstraňte TeslaCrypt 4.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit TeslaCrypt 4.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění TeslaCrypt 4.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte TeslaCrypt 4.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací TeslaCrypt 4.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění TeslaCrypt 4.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před TeslaCrypt 4.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-teslacrypt-4-0.html

Návody na odstranění v dalších jazycích