Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Globe (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Julie Splinters - - | Druh: Ransomware

Kolik škody může virus Globe způsobit?

Hackeři vypustili další hrozbu, která šifruje soubory – virus Globe. Svou podstatou se neliší od jiných nechvalně známých hrozeb, které požadují výkupné. Snaží se vyloudit peníze výměnou za zamčené soubory. IT odborníci se domnívají, že virus patří do skupiny malwaru, který infikuje počítače především prostřednictvím škodlivých e-mailových příloh. Pokud byl váš počítač také napaden, co byste měli udělat jako první, je uklidnit se a soustředit se na možnosti odstranění Globe z počítače. Zatímco se virus stále zkoumá, má nepochybně několik zranitelností. Ty by později mohly sloužit k vytvoření dešifrovacího softwaru zdarma. Mezitím se seznamte s tím jak funguje a s doporučeními k jeho odstranění.

Hrozba může být stále ve stádiu vývoje, neboť se dosud tolik nevyskytuje. Zdá se, že prvním cílem tohoto malwaru jsou uživatelé, kteří mají bydliště ve Střední Asii. Co se týče velikosti výkupného, suma je pokaždé jiná. Spekuluje se, že částka se pohybuje od 1 do 3 BTC. Spekuluje se také o tom, že by se hrozba mohla vyvinout do stádia, kdy začne napadat malé a velké podniky. Naštěstí odborníci na viry již získali vzorek Globe ransomwaru. Žádost o výkupné je také poměrně skromná, protože hackeři neposkytují sekundární informace. Místo toho, v souboru s názvem „How to restore your files.hta“ poskytuje základní návod, jak soubory obnovit. Poté, co je platba provedena, se mají oběti obrátit na hackery na této e-mailové adrese – .url.powerbase@tutanota.com.

the screenshot of Globe virus

Kromě toho je k blokovaným souborům přidána přípona .url.powerbase@tutanota.purge. Na rozdíl od jiných hrozeb, se zdá, že virus používá metodu šifrování Blowfish narozdíl od populární metody AES. Během několika vteřin se spustí spustitelné soubory vssadmin.exe,
bcdedit.exe, bcdedit.exe a hrozba dokončí šifrování souborů. Je to docela agresivní, protože to může také poškodit soubory umístěny ve složce Program Files nebo na místní jednotce. Navíc se virus chová docela agresivně, protože šifruje více a více souborů po každém restartu systému. Virus Globe odstraní všechny stínové kopie a vypne Windows Startup Repair. Proto je nanejvýš důležité hrozbu co nejdříve zlikvidovat. K tomu vám pomůže program ReimageIntego. V neposlední řadě bychom chtěli upozornit, abyste neinstalovali žádný dešifrovací software nebo Globe Decrypter propagovaný hackery. Můžete sice při obnově aktuálně zamčených souborů uspět, ale riziko opětovné infekce je značně vysoké.

Jak virus napadne operační systém?

Jak již bylo zmíněno, virtuální hrozba se zaměřuje na uživatele především prostřednictvím e-mailových příloh. Pokud sledujete zprávy ze světa IT, mohly byste vědět, jak jsou přesvědčovací techniky hackerů pokročilé. Tvoří téměř totožné formuláře jako je daňové přiznání nebo celní prohlášení. Alternativně počítačoví zločinci vytvářejí falešné telekomunikační formuláře s žádostí o důvěrné informace. Někteří podvodníci se snaží přesvědčit uživatele k otevření infikované přílohy tím, že žádají přezkoumat přílohu dodacího listu zásilky. V každém případě buďte bdělí a nedbale neotvírejte e-maily, i když vypadají, že byly odeslány z oficiálních institucí. Kontaktujte společnost přímo, abyste se zbavili jakýchkoliv pochybností.

Zbavte se hrozby

Pokud jde o zvláštnosti tohoto ransomwaru a jeho případných aktualizací, měli byste virus Globe odstranit automaticky. Nainstalujte si program ReimageIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner, který provede odstranění rychle. Tyto programy poskytují účinnou ochranu pro celý operační systém. Vezmeme-li v úvahu možnost, že ransomware může počítač infikovat prostřednictvím exploit kitů, přítomnost těchto nástrojů je nutná. Nicméně, bezpečnostní programy nemají schopnost zašifrované soubory odemknout, takže se budete muset poohlédnout po programech pro obnovu dat. A nakonec, pokud nemůžete s odstraněním viru Globe začít, protože některé základní funkce operačního systému nefungují, neváhejte využít bezplatného návodu, který je uveden níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Globe:

Odstraňte Globe pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Globe

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Globe.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Globe pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Globe. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Globe proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Globe a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-globe-ransomware-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Globe ransomware virus