Odstranit virus Gebdp3k7bolalnd4.onion (Návod k odstranení) - Instrukce k odstranení

Návod na odstranění viru Gebdp3k7bolalnd4.onion

Co je to Ransomwarový virus Gebdp3k7bolalnd4.onion?

Gebdp3k7bolalnd4.onion následuje ostatní členy ransomwarové rodiny Onion

Virus Gebdp3k7bolalnd4.onion je detekovatelný jako nová verze notoricky známé ransomewarové skupiny Onion (jinak známého jako .onion file extension virus). Po zašifrování souborů algoritmem RSA, ransomware otevírá grafické uživatelské rozhraní (GUI). Tam může oběť zvolit ze dvou možností, buď zobrazit soubory, nebo pokračovat k dalšímu kroku. Poté bude instruována, aby přešla na webovou stránku prohlížeče Tor a převedla uvedený počet bitcoinů. Pokud jde o aktuální verzi, je známo, že malware přidává několik přípon souborů: .onion._, .onion.to._ ext. js a gebdp3k7bolalnd4.onion._. Zajímavé je, že aktuální verze nevyžaduje používání prohlížeče Tor, který umožňuje anonymně surfovat na webu. Navzdory tomu, jak nebezpečný by se mohl tento malware zdát, výkupné neplaťte. Místo toho Gebdp3k7bolalnd4.onion z počítače odstraňte. K tomuto účelu můžete použít program FortectIntego nebo Malwarebytes.Obrázek zobrazuje virus Gebdp3k7bolalnd4.onion

Jakmile je proces šifrování dokončen, malware otevře soubor GUI a .html, ve kterém malware informuje uživatele, že soubory byly zašifrovány. Dále oběti vyzývá k zakoupení určitého dešifrovacího softwaru – Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter. I když je označován také jako Cry128. Dekrypter určený pro původní verzi ale nemusí fungovat. Všimněte si, že i když se vám podaří soubory dešifrovat, můžete vytvořit větší šance na budoucí infiltraci škodlivého softwaru. Takže neexistuje žádná záruka, že program funguje správně a zcela dešifruje soubory. Později navrhuje přístup ke třem internetovým stránkám .onion, aby mohli platbu vrátit. Vzhledem k tomu, že tyto domény poskytují anonymitu, na webu není žádný zdrojový kód, který by sledoval pachatele. Je zajímavé, že oběti nemusí stahovat a instalovat prohlížeč Tor. Navíc všechny zašifrované soubory jsou o 36 bajtů větší než původní data. Tato zvláštnost může být jedním z tipů, jak vytvořit dešifrovací klíč. V každém případě se nedoporučuje do tohoto škodlivého softwaru šťourat, ale okamžitě Gebdp3k7bolalnd4.onion odstranit.

Metody distribuce tohoto škodlivého softwaru

Existují tři způsoby, jak se tímto malwarem nakazit. Podvodníci dávají přednost maskování malwaru pod závoj falešné faktury, zprávy o vrácení daně nebo nedoručení e-mailu. Jedna unáhlená akce by tak mohla vést k infikování malwarem. Pokud obdržíte takový e-mail, ignorujte ho a zkontrolujte zařízení pomocí softwaru pro odstranění malwaru. Ten také přijde vhod při boji proti trojským koním, které provádějí „únos“ viru Gebdp3k7bolalnd4.onion. Měli byste být také opatrní při přidávání nových rozšíření prohlížeče nebo při prohlížení pozvánek na Google Docs, které jste obdrželi od vašich přátel . Upozorňujeme, že stahování legitimní aplikace nevylučuje riziko stažení škodlivé verze. Vzhledem k tomu, že webová stránka pro platby stále funguje, může to naznačovat, že malware je stále aktivní. Buďte opatrní a používejte bezpečnostní aplikace. Screenshot viru Gebdp3k7bolalnd4.onionPodle názvu se předpokládá, že Gebdp3k7bolalnd4.onion patří k ransomwaru Onion a Cry128. Další analýza však tyto předpoklady potvrdí nebo popře.

Odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion

Nejrychlejším způsobem, jak se zbavit tohoto malwaru, je spuštění antimalwarové bezpečnostní aplikace. Odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion by nemělo trvat příliš dlouho. Pokud soubory registru modifikované ransomwarem a váš počítač selže ještě před otevřením anti-spywarové nebo jiné aplikace pro zabezpečení, postupujte podle níže uvedených pokynů. Sotva budete moci odstranit virus Gebdp3k7bolalnd4.onion ručně, protože je tento ransomware zakořeněný v počítači. Automatická metoda by tedy mohla být lepší volbou.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Gebdp3k7bolalnd4.onion

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Gebdp3k7bolalnd4.onion pomocí System Restore

Obnovení systému může sloužit k obnovení přístupu k počítači. Všimněte si, že tato metoda nedešifruje soubory, ale pouze umožňuje spouštět určité funkce systému Windows. Poté byste měli být schopni ransomware Gebdp3k7bolalnd4.onion odstranit.

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Gebdp3k7bolalnd4.onion. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Gebdp3k7bolalnd4.onion z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Gebdp3k7bolalnd4.onion, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Stojí za to použít nástroj Data Recovery Pro?

Může se vám podařit načíst některé soubory a odstranit e-mailové zprávy. Pouze oficiální dekrypter však může poskytnout 100% záruku na obnovu dat.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Gebdp3k7bolalnd4.onion;
 • Obnovte je.

Užitečnost nástroje ShadowExplorer

Pro obnovu dat používá stínové kopie svazku. Vyzkoušejte ho.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter

Vyhněte se instalaci verze propagované hackery. Zkuste dešifrovat soubory pomocí Cry128 Decrypter.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Gebdp3k7bolalnd4.onion a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích