Míra závažnosti:  
  (98/100)

Odstranit virus Gebdp3k7bolalnd4.onion (Návod k odstranení) - Instrukce k odstranení

od Julie Splinters - - | Druh: Ransomware

Gebdp3k7bolalnd4.onion následuje ostatní členy ransomwarové rodiny Onion

Virus Gebdp3k7bolalnd4.onion je detekovatelný jako nová verze notoricky známé ransomewarové skupiny Onion (jinak známého jako .onion file extension virus). Po zašifrování souborů algoritmem RSA, ransomware otevírá grafické uživatelské rozhraní (GUI). Tam může oběť zvolit ze dvou možností, buď zobrazit soubory, nebo pokračovat k dalšímu kroku. Poté bude instruována, aby přešla na webovou stránku prohlížeče Tor a převedla uvedený počet bitcoinů. Pokud jde o aktuální verzi, je známo, že malware přidává několik přípon souborů: .onion._, .onion.to._ ext. js a gebdp3k7bolalnd4.onion._. Zajímavé je, že aktuální verze nevyžaduje používání prohlížeče Tor, který umožňuje anonymně surfovat na webu. Navzdory tomu, jak nebezpečný by se mohl tento malware zdát, výkupné neplaťte. Místo toho Gebdp3k7bolalnd4.onion z počítače odstraňte. K tomuto účelu můžete použít program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo Malwarebytes.Obrázek zobrazuje virus Gebdp3k7bolalnd4.onion

Jakmile je proces šifrování dokončen, malware otevře soubor GUI a .html, ve kterém malware informuje uživatele, že soubory byly zašifrovány. Dále oběti vyzývá k zakoupení určitého dešifrovacího softwaru – Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter. I když je označován také jako Cry128. Dekrypter určený pro původní verzi ale nemusí fungovat. Všimněte si, že i když se vám podaří soubory dešifrovat, můžete vytvořit větší šance na budoucí infiltraci škodlivého softwaru. Takže neexistuje žádná záruka, že program funguje správně a zcela dešifruje soubory. Později navrhuje přístup ke třem internetovým stránkám .onion, aby mohli platbu vrátit. Vzhledem k tomu, že tyto domény poskytují anonymitu, na webu není žádný zdrojový kód, který by sledoval pachatele. Je zajímavé, že oběti nemusí stahovat a instalovat prohlížeč Tor. Navíc všechny zašifrované soubory jsou o 36 bajtů větší než původní data. Tato zvláštnost může být jedním z tipů, jak vytvořit dešifrovací klíč. V každém případě se nedoporučuje do tohoto škodlivého softwaru šťourat, ale okamžitě Gebdp3k7bolalnd4.onion odstranit.

Metody distribuce tohoto škodlivého softwaru

Existují tři způsoby, jak se tímto malwarem nakazit. Podvodníci dávají přednost maskování malwaru pod závoj falešné faktury, zprávy o vrácení daně nebo nedoručení e-mailu. Jedna unáhlená akce by tak mohla vést k infikování malwarem. Pokud obdržíte takový e-mail, ignorujte ho a zkontrolujte zařízení pomocí softwaru pro odstranění malwaru. Ten také přijde vhod při boji proti trojským koním, které provádějí „únos“ viru Gebdp3k7bolalnd4.onion. Měli byste být také opatrní při přidávání nových rozšíření prohlížeče nebo při prohlížení pozvánek na Google Docs, které jste obdrželi od vašich přátel . Upozorňujeme, že stahování legitimní aplikace nevylučuje riziko stažení škodlivé verze. Vzhledem k tomu, že webová stránka pro platby stále funguje, může to naznačovat, že malware je stále aktivní. Buďte opatrní a používejte bezpečnostní aplikace. Screenshot viru Gebdp3k7bolalnd4.onion
Podle názvu se předpokládá, že Gebdp3k7bolalnd4.onion patří k ransomwaru Onion a Cry128. Další analýza však tyto předpoklady potvrdí nebo popře.

Odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion

Nejrychlejším způsobem, jak se zbavit tohoto malwaru, je spuštění antimalwarové bezpečnostní aplikace. Odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion by nemělo trvat příliš dlouho. Pokud soubory registru modifikované ransomwarem a váš počítač selže ještě před otevřením anti-spywarové nebo jiné aplikace pro zabezpečení, postupujte podle níže uvedených pokynů. Sotva budete moci odstranit virus Gebdp3k7bolalnd4.onion ručně, protože je tento ransomware zakořeněný v počítači. Automatická metoda by tedy mohla být lepší volbou.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Gebdp3k7bolalnd4.onion:

Odstraňte Gebdp3k7bolalnd4.onion pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Gebdp3k7bolalnd4.onion

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Gebdp3k7bolalnd4.onion pomocí System Restore

Obnovení systému může sloužit k obnovení přístupu k počítači. Všimněte si, že tato metoda nedešifruje soubory, ale pouze umožňuje spouštět určité funkce systému Windows. Poté byste měli být schopni ransomware Gebdp3k7bolalnd4.onion odstranit.

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Gebdp3k7bolalnd4.onion. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění Gebdp3k7bolalnd4.onion proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Gebdp3k7bolalnd4.onion z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Gebdp3k7bolalnd4.onion, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Stojí za to použít nástroj Data Recovery Pro?

Může se vám podařit načíst některé soubory a odstranit e-mailové zprávy. Pouze oficiální dekrypter však může poskytnout 100% záruku na obnovu dat.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Gebdp3k7bolalnd4.onion;
 • Obnovte je.

Užitečnost nástroje ShadowExplorer

Pro obnovu dat používá stínové kopie svazku. Vyzkoušejte ho.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter

Vyhněte se instalaci verze propagované hackery. Zkuste dešifrovat soubory pomocí Cry128 Decrypter.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Gebdp3k7bolalnd4.onion a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-gebdp3k7bolalnd4-onion-ransomware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Gebdp3k7bolalnd4.onion ransomware virus