Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Maktub Locker (Instrukce zdarma)

od Jake Doevan - - | Druh: Programy kradoucí data

Maktub Locker virus – další počítačová hrozba požadující výkupné

Uživatelé počítačů by měli vědět o novém ransomwaru nazvaném Maktub Locker. Jedná se o počítačovou infekci, která může všechny soubory uživatele zablokovat. Kybernetičtí zločinci posílají tento virus prostřednictvím e-mailu – pošlou přílohu, která vypadá jako dokument Podmínky aktualizací služeb. Soudě podle ikony souboru, se zdá, že se jedná o soubor s příponou .txt nebo .pdf, ale ve skutečnosti se jedná o soubor .scr. Pokud si uživatel takový soubor stáhne a spustí, otevírá dokument, ale také spouští škodlivý proces na pozadí. Ransomware Maktub Locker prohledá celý počítačový systém pro osobní soubory a zašifruje je pomocí šifrovacího algoritmu AES-256. Je zajímavé, že velikost souboru se po zašifrování zmenší. Je také pozoruhodné, že tento virus připojí k názvu zašifrovaných souborů příponu. Pro každou oběť, se přípona generuje náhodně.

Po zašifrování dat virus Maktub Locker zanechá žádost o výkupné – soubor .html, který se nazývá _DECRYPT_INFO_(náhodný kód zde). Tato zpráva obsahuje informace o tom, co se stalo s počítačem. Stojí v ní, že osobní soubory byly zašifrovány pomocí „nejsilnější šifrace a pro tento počítač byl vytvořený jedinečný klíč.“ Slibuje dešifrovací klíč poskytnout v případě, že uživatel zaplatí výkupné v určitém časovém období, ale v případě, že se uživatel rozhodne nezaplatit, unikátní dešifrovací klíč bude navždy zničen. Stejně jako jakýkoli jiný ransomware, Maktub Locker vás vyzve k instalaci prohlížeče Tor a abyste přešli na jednu z poskytnutých URL adres pro přístup na tajný server. Poté pomocí daného kódu, může uživatel vstoupit na speciální webové stránky určené pouze pro něj. Je to webová stránka, která je nesrovnatelná s webovými stránkami poskytovanými jinými ransomwarovými viry. Je navržena překvapivě dobře a informace na ní jsou napsány bezchybně.

Maktub Locker virus ransom note

Tato webová stránka se skládá z 5-ti různých stran. Začíná sranou „DOBRÝ DEN!“. Zločinci vás zde informují, že soubory byly zašifrovány, ale nejsou ještě ztraceny – uživatel je může získat zpět tím, že si je koupí zpět. Druhá strana s názvem „NELŽEME!“ informuje, že když si vygooglíte „Maktub Locker“ dostanete radu tento virus okamžitě odstranit. Podle kybernetických zločinců vám žádný program s výjimkou toho, který tento virus poskytuje nepomůže data dešifrovat. Dokonce navrhuje nahrání dvou souborů pro vyzkoušení dešifrovacího klíče. Na další straně s názvem: „KOLIK TO STOJÍ?“ vysvětluje, že je třeba co nejdříve zaplatit výkupné. V opačném případě se cena výkupného bude zvyšovat. V případě, že oběť zaplatí výkupné během tří dnů, musí zaplatit přibližně 588 amerických dolarů. Poté se cena zvyšuje každé tři dny. Virus oznamuje, že nezaručuje, že si dešifrovací klíč ponechá více než 15 dní. Informuje, že webová stránka může být kdykoliv zrušena, pak budou data oběti navždy ztraceny. Čtvrtá strana s názvem „JAK MÁM ZAPLATIT?“ vysvětluje, že oběť musí zaplatit výkupné v Bitcoinech a pak několik hodin vyčkat. Pátá strana s názvem „BITCOIN NÁKUP“ poskytuje informace o platebním systému Bitcoin a také obsahuje seznam webových stránek, kde si uživatel může Bitcoiny koupit.

Co dělat, když virus Maktub Locker infikuje počítač?

Za prvé, se musíte rozhodnout, zda chcete kybernetické zločince podpořit nebo ne. Pokud výkupné zaplatíte, pouze tak zločince podporujete a vyvoláváte v nich víru, že lidé jsou submisivní a z počítačových virů mají strach. To je motivuje vytvářet ještě složitější viry a požadovat větší výkupné. Navíc, věříte, že zločinci vám opravdu dají dešifrovací klíč?

Pokud se rozhodnete nezaplatit, je třeba Maktub Locker ihned odstranit z počítače. Je třeba odstranit všechny jeho součásti. V opačném případě by jeho pozůstatky mohly stáhnout do počítače podobné viry. Navíc, pokud si nepamatujete, že byste otevírali podezřelé e-maily, můžete mít v počítači nainstalovaného trojského koně, který mohl tento virus do počítače stáhnout. Je těžké odhalit trojské koně, a to je důvod, proč doporučujeme uživatelům, kteří byli postiženi virem Maktub stažení spolehlivého anti-malwarového softwaru a napadený počítač s ním zkontrolovat.
Můžete k tomu použít program ReimageIntego.

FAQ:

Otázka: Už jsem tento virus vymazal. Jak mohu dešifrovat data?

Odpověď: Bohužel dešifrovácí nástroj pro ransomware Maktub Locker nebyl dosud vytvořen. Proto doporučujeme počítačovým uživatelům vytvářet a ukládat zálohy dat na externích discích, které jsou odpojeny od počítače.

Otázka: Jak mohu zabránit útoku virem Maktub Locker?

Odpověď: Je to docela jednoduché – stačí se držet dál od podezřelých e-mailů odeslaných lidmi, které osobně neznáte, vyhýbat se návštěvě podezřelých webových stránek a vyhýbat se kliknutím na podezřelé bannery nebo vyskakovací reklamy. Nicméně, také důrazně doporučujeme počítač chránit pomocí anti-malwarového programu.

Jak odstranit Maktub Locker?

Nedoporučujeme ransomware Maktub Locker odstranit ručně. Je to katastrofální a dobře postavený virus, který má tendenci skrývat své položky v počítačovém systému. Pokud nejste zkušený uživatel PC, doporučujeme k odstranění škodlivého softwaru používat výkonný program, například ReimageIntego. Pokud i přesto chcete tento virus odstranit ručně, postupujte dle průvodce odstranění, který je uveden níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Maktub Locker:

Odstraňte Maktub Locker pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Maktub Locker

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Maktub Locker.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Maktub Locker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Maktub Locker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Maktub Locker proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Maktub Locker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-maktub-locker-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Maktub Locker virus