Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Krypte (Vylepšené Instrukce)

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Ransomware Krypte je nový virus Razy

Virus Krypte je další člen ransomwarové rodiny, který jsme dnes přidali do naší databáze hrozeb. Vypadá to, že tento škodlivý virus je německá verze Razy ransomwaru, a používá šifrování AES, aby osobní soubory byly oběti k ničemu. Kóduje je – mění jejich strukturu, aby zabránil oběti v přístupu k jejich obsahu. Virus Krypte také přidává přípony souborů pro to, aby zašifrované soubory byly lépe viditelné – přidává k souborům příponu .fear a mění původní název souboru. Poté virus spustí program Krypte, který vysvětluje, co bylo provedeno a jak by teď oběť měla postupovat. Pozdraví oběť těmito slovy:

Hallo! Ich bin Krypte! Eine Ransomware! Ich habe deine Dokumente, Musik, Bilder und andere Wichtige dateien mit einer AES Verschlüsselung Verschlüsselt. Wenn du deine Daten wiederhaben willst, dann Befolge Bitte diese Anweisungen 🙂

Samozřejmě, jako ransomwarový virus, Krypte požaduje výkupné. Stejně jako Razy 5.0, požádá koupit PaySafeCard v hodnotě 15-20 eur a zadat kód uvedený v boxu pod tzv žádostí o výkupné. Virus varuje, že dešifrovací klíč potřebný pro obnovu dat bude zničen v případě, že oběť nezaplatí do 72 hodin. Virus požádá nespouštět antivirový program k odstranění Krypte, protože „je to jediný způsob, jak získat data zpět.“ Nicméně, odstranění Krypte by mělo být nejvyšší prioritou pro ty, kteří mají počítač infikovaný tímto škodlivým softwarem. Chcete-li virus odinstalovat, doporučujeme použít software Reimage, ale pokud chcete, můžete také použít jiný nástroj pro odstranění škodlivého softwaru.
Krypte virus displays ransom note in German language

Distribuční metody, které umožňují viru vstoupit do cílových systémů

Spustitelný soubor viru Krypte se k oběti obvykle dostane prostřednictvím e-mailu. Zločincům se podaří ukrýt tento soubor aby vypadal jako normální a bezpečný dokument nebo jiný typ souboru. Takový soubor připojí k e-mailu a zdvořile požádaji o jeho otevření. Triky, které počítačoví zločinci používají, jsou neuvěřitelně efektivní a přesvědčivé. Typicky podvodníci posílají e-maily obsahující přílohy, které vypadají jako faktury, smlouvy, životopisy, paragony a podobné dokumenty. Vyhněte se e-mailům odeslanými neznámými lidmi, zejména příloh, které přicházejí spolu s nimi. Otevření takové přílohy může vést ke katastrofálním důsledkům. Dalším způsobem, jak náhodně nainstalovat škodlivý soubor je procházet podezřelé webové stránky a nedbale klikat na chytlavé reklamy, které zobrazují nabídky, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Malwarem naplněné reklamy jsou také jednou z hlavních metod pro šíření škodlivých virů. Útočníci se již musí nabourat webové stránky, aby do nich vložili škodlivé skripty; stačí infikovat reklamní síť. Tyto reklamy mohou být zobrazeny i na důvěryhodných webech, a v takovém případě pouze výkonný anti-malwarový software dokáže škodlivé komponenty zastavit, pokud se pokusí dostat do počítače oběti.

Jak odstranit virus Krypte ze systému?

Crypto-ransomwarové viry ohrožují celý počítačový systém nejen proto, že dělají soubory uživatele nepoužitelnými, ale také proto, že jsou schopny instalovat další malware, jako jsou trojské koně, které kradou data. To je důvod, proč bezpečnostní výzkumníci varují uživatele, aby se nepokoušeli škodlivé soubory ze systému odstranit ručně. Pro odstranění Krypte, doporučujeme použít anti-malwarový program. V případě, že vám virus brání v jeho stažení nebo spuštění, postupujte podle pokynů uvedených níže. Po odebrání viru Krypte obnovte ztracené soubory ze zálohy, nebo se podívejte na možnosti pro obnovu dat uvedených níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Krypte:

Odstraňte Krypte pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Krypte

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Krypte.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Krypte pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Krypte. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Krypte proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Krypte z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Data lze úspěšně obnovit ze zálohy v případě, že ji máte; Pokud ne, doporučujeme, postupovat dle možností pro obnovení dat, které jsou vysvětleny níže. Přestože výkupné, které tento virus požaduje není velké, jsme přesvědčeni, že zločinci by neměli ukrást ani haléř. Každé zaplacené výkupné zločince motivuje, aby i nadále pokračovali v nekalé činnosti, tak je prosím nepodporujte!

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Krypte, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Nástroj Data Recovery Pro

Data Recovery Pro je výkonný nástroj, který vám může pomoci obnovit zašifrovaná data. Může zachránit různá data a ukládat jejich zdravé verze do vybrané složky. Pokyny k použití tohoto nástroje najdete zde:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Krypte;
 • Obnovte je.

Využíjte funkci Windows Předchozí verze

Pokud jste povolili funkci Obnovení systému před nějakým časem, nyní máte šanci ji využít. Tato metoda umožňuje obnovit jednotlivé soubory, ale ne několik souborů najednou. Budete muset najít potřebné soubory a dokončit následujcí kroky k jejich obnovení:

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Krypte a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-krypte-ransomware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích