Odstranit virus Krypte (Vylepšené Instrukce)

Návod na odstranění viru Krypte

Co je to Krypte ransomwarový virus?

Ransomware Krypte je nový virus Razy

Virus Krypte je další člen ransomwarové rodiny, který jsme dnes přidali do naší databáze hrozeb. Vypadá to, že tento škodlivý virus je německá verze Razy ransomwaru, a používá šifrování AES, aby osobní soubory byly oběti k ničemu. Kóduje je – mění jejich strukturu, aby zabránil oběti v přístupu k jejich obsahu. Virus Krypte také přidává přípony souborů pro to, aby zašifrované soubory byly lépe viditelné – přidává k souborům příponu .fear a mění původní název souboru. Poté virus spustí program Krypte, který vysvětluje, co bylo provedeno a jak by teď oběť měla postupovat. Pozdraví oběť těmito slovy:

Hallo! Ich bin Krypte! Eine Ransomware! Ich habe deine Dokumente, Musik, Bilder und andere Wichtige dateien mit einer AES Verschlüsselung Verschlüsselt. Wenn du deine Daten wiederhaben willst, dann Befolge Bitte diese Anweisungen 🙂

Samozřejmě, jako ransomwarový virus, Krypte požaduje výkupné. Stejně jako Razy 5.0, požádá koupit PaySafeCard v hodnotě 15-20 eur a zadat kód uvedený v boxu pod tzv žádostí o výkupné. Virus varuje, že dešifrovací klíč potřebný pro obnovu dat bude zničen v případě, že oběť nezaplatí do 72 hodin. Virus požádá nespouštět antivirový program k odstranění Krypte, protože „je to jediný způsob, jak získat data zpět.“ Nicméně, odstranění Krypte by mělo být nejvyšší prioritou pro ty, kteří mají počítač infikovaný tímto škodlivým softwarem. Chcete-li virus odinstalovat, doporučujeme použít software FortectIntego, ale pokud chcete, můžete také použít jiný nástroj pro odstranění škodlivého softwaru.

Distribuční metody, které umožňují viru vstoupit do cílových systémů

Spustitelný soubor viru Krypte se k oběti obvykle dostane prostřednictvím e-mailu. Zločincům se podaří ukrýt tento soubor aby vypadal jako normální a bezpečný dokument nebo jiný typ souboru. Takový soubor připojí k e-mailu a zdvořile požádaji o jeho otevření. Triky, které počítačoví zločinci používají, jsou neuvěřitelně efektivní a přesvědčivé. Typicky podvodníci posílají e-maily obsahující přílohy, které vypadají jako faktury, smlouvy, životopisy, paragony a podobné dokumenty. Vyhněte se e-mailům odeslanými neznámými lidmi, zejména příloh, které přicházejí spolu s nimi. Otevření takové přílohy může vést ke katastrofálním důsledkům. Dalším způsobem, jak náhodně nainstalovat škodlivý soubor je procházet podezřelé webové stránky a nedbale klikat na chytlavé reklamy, které zobrazují nabídky, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Malwarem naplněné reklamy jsou také jednou z hlavních metod pro šíření škodlivých virů. Útočníci se již musí nabourat webové stránky, aby do nich vložili škodlivé skripty; stačí infikovat reklamní síť. Tyto reklamy mohou být zobrazeny i na důvěryhodných webech, a v takovém případě pouze výkonný anti-malwarový software dokáže škodlivé komponenty zastavit, pokud se pokusí dostat do počítače oběti.

Jak odstranit virus Krypte ze systému?

Crypto-ransomwarové viry ohrožují celý počítačový systém nejen proto, že dělají soubory uživatele nepoužitelnými, ale také proto, že jsou schopny instalovat další malware, jako jsou trojské koně, které kradou data. To je důvod, proč bezpečnostní výzkumníci varují uživatele, aby se nepokoušeli škodlivé soubory ze systému odstranit ručně. Pro odstranění Krypte, doporučujeme použít anti-malwarový program. V případě, že vám virus brání v jeho stažení nebo spuštění, postupujte podle pokynů uvedených níže. Po odebrání viru Krypte obnovte ztracené soubory ze zálohy, nebo se podívejte na možnosti pro obnovu dat uvedených níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Krypte

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Krypte pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Krypte. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Krypte proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Krypte z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Data lze úspěšně obnovit ze zálohy v případě, že ji máte; Pokud ne, doporučujeme, postupovat dle možností pro obnovení dat, které jsou vysvětleny níže. Přestože výkupné, které tento virus požaduje není velké, jsme přesvědčeni, že zločinci by neměli ukrást ani haléř. Každé zaplacené výkupné zločince motivuje, aby i nadále pokračovali v nekalé činnosti, tak je prosím nepodporujte!

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Krypte, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Nástroj Data Recovery Pro

Data Recovery Pro je výkonný nástroj, který vám může pomoci obnovit zašifrovaná data. Může zachránit různá data a ukládat jejich zdravé verze do vybrané složky. Pokyny k použití tohoto nástroje najdete zde:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Krypte;
 • Obnovte je.

Využíjte funkci Windows Předchozí verze

Pokud jste povolili funkci Obnovení systému před nějakým časem, nyní máte šanci ji využít. Tato metoda umožňuje obnovit jednotlivé soubory, ale ne několik souborů najednou. Budete muset najít potřebné soubory a dokončit následujcí kroky k jejich obnovení:

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Krypte a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích