Odstranit Fake Windows Activation screen (Vylepšené Instrukce) - aktualizace Led 2021

od Alice Woods - - | Druh: Malware

Návod na odstranění hrozby Fake Windows Activation screen

Co je to Fake Windows Activation screen?

Fake Windows Activation virus

Fake Windows Activation virus je trojský kůň, který uzamkne počítač a trvá na tom, abyste používali pirátskou verzi operačního systému Windows, kterou je třeba znovu aktivovat z protipirátských důvodů. Virus uzamkne obrazovku a zobrazí systémovou zprávu, která nabádá uživatele k aktivaci systému Windows v příštích 24 hodinách. V opačném případě nebude možné používat většinu funkcí operačního systému Windows. Nepropadejte panice nebo nepřevracejte dům vzhůru nohama při hledání licenčního klíče Windows. Oznámení, které jste právě obdrželi je falešné a navržené online podvodníky ke generování nelegálního zisku. I když najdete a zadáte legitimní aktivační klíč, nebude přijat. Vy dostanete pouze další klamnou zprávu ve které stojí:

Windows Helper není schopen systém Windows aktivovat
Obraťte se na podporu.

Budete také slyšet namluvený záznam stejné zprávy pokaždé, když kliknete na obrazovku počítače. Je zřejmé, že máte co do činění s podvodem technické podpory a je třeba Fake Windows Activation virus z počítače co nejdříve odstranit. Ale nejprve musíte vyřešit problém uzamčené obrazovky. S uzamčenou obrazovkou, nebudete schopni zahájit scan systému, což znamená, že virus zůstane na vašem počítači. Naštěstí, bylo zjištěno, že zadáním „closecloseclosecloseclose“ do aktivačního pole může pomoci odstranit uzamčení obrazovky. První věc, kterou byste měli udělat po získání přístupu do vašeho systému je počítač zkontrolovat pomocí programu ReimageIntego nebo jiného antivirového nástroje.

Fake Windows Activation virus screenshot

Kromě hlasové zprávy tento virus také zobrazuje podvodné telefonní číslo (1-888-479-3649), na kterém se můžete obrátit na předpokládanou technickou podporu a přijímat instrukce pro aktivaci systému Windows. Měli byste vědět, že toto číslo vás nespojí se skutečnou podporou Windows. Budete jenom volat počítačovým zločincům, kteří se vás pokusí přesvědčit, že platnost vašeho licenčního klíče vypršela a že je třeba koupit nový za nemalou částku $99,99 USD. Ve skutečnosti s vašim Windowsem není žádný problém a klíč, který se vám podvodníci snaží prodat s největší pravděpodobností neexistuje. Myslete na zabezpečení a pokud vás požádají o osobní údaje, bankovní informace nebo jiné citlivé informace, tak jim je nedávejte! Chcete-li tento problém vyřešit, musíte počítač zkontrolovat pomocí spolehlivého programu pro odstranění malwaru a virus z vašeho systému odstranit. Doporučujeme používat profesionální anti-malwarový software uznávaný uživateli po celém světě.

Jak se můžete vyhnout stát obětí podvodu technické podpory?

Podvodné programy lze nainstalovat různými způsoby. Většinou se to stane v důsledku nedbalosti a nedodržení pravidel bezpečného procházení internetu. Aby nedošlo k instalaci škodlivých programů, měli byste:

 • Nikdy neprocházet vysoce rizikové webové stránky. Nesnažte se přistupovat k webovým stránkám, které váš antivirový program nebo filtr Bezpečné vyhledávání Google zablokoval;
 • Se vyhnout kliknutí na podezřelé bannery nebo vyskakovací reklamy, které se zobrazují na obrazovce;
 • Nepřijímat instalovat programy z webových stránek, na kterých jste skončili omylem. Pokud zjistíte, že někdy budete nuceni k návštěvě webové stránky, které jste neměli v úmyslu otevřít, měli byste zkontrolovat váš systém se spolehlivým anti-spywarem, zda nemáte na svém systému nainstalovány nějaké podezřelé aplikace (např. „únosce“ prohlížeče).
 • Instalovat software pouze s použitím možnosti vlastní nebo pokročilé instalace. Je nutné provést tuto kontrolu zabezpečení, protože program, který chcete nainstalovat může být poškozen a obsahovat podezřelé volitelné aplikace. Vždy můžete instalaci takových rozšíření odmítnout odoznačením souhlasu k instalaci „doporučených stažení“ nebo „navrhovaného softwaru.“
 • Nikdy neotevírat e-maily od neznámých odesílatelů, nikdy! Malware je nejčastěji distribuován prostřednictvím nebezpečných e-mailů, proto nikdy neotevírejte tyto dopisy a soubory, které by k nim mohly být připojeny!
  Chcete-li zjistit, jak odstranit tento malware z vašeho počítače, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jak můžete Fake Windows Activation na obrazovce odstranit?

Za účelem odstranění tohoto malwaru z vašeho počítače, budete muset počítač vypnout a restartovat v nouzovém režimu s prací v síti a stáhnout automatický nástroj pro odstranění Fake Windows Activation viru ze systému. Pokud takový program už máte, můžete přejít rovnou k eliminaci viru spuštěním kontroly systému. To najde a odstraní všechny škodlivé soubory na vašem PC. Jen se ujistěte, že je aktualizován na nejnovější verzi. Níže najdete několik doporučení, jak eliminovat uzamčení obrazovky před pokračováním v odstranění viru. Pokud narazíte na jakékoliv problémy neváhejte nás kontaktovat.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Fake Windows Activation screen

Odstraňte Fake Windows Activation screen pomocí Safe Mode with Networking

POZNÁMKA: Chcete-li odstranit uzamčení obrazovky a přistoupit k pracovní ploše zkuste zadat „closecloseclosecloseclose“ do pole místo ověřovacího kódu Windows. V případě, že tato metoda funguje, okamžitě spusťte úplnou kontrolu systému vašeho zařízení pomocí vašeho antivirového programu. Nicméně, pokud se uzamčení obrazovky objeví ještě po příštím restartování počítače, postupujte podle pokynů níže.

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Fake Windows Activation screen

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Fake Windows Activation screen.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Fake Windows Activation screen pomocí System Restore

Můžete zkusit eliminovat uzamknutí obrazovky stisknutím kláves CTRL + ALT + DEL, najděte proces Productkeyupdate.exe ve správci úloh a ukončete ho ručně. Po dokončení tohoto úkolu ihned zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego.

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Fake Windows Activation screen. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Fake Windows Activation screen proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Fake Windows Activation screen a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích