Virus FBI Cybercrime Division. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Malware
12

Virus FBI Cybercrime Division je ransomwarová hrozba, jejímž cílem je, podobně jako v případě viru FBI, připravit svou oběť o peníze prostřednictvím podvodného upozornění. Ve snaze přesvědčit napadeného uživatele, že právě obdržel zprávu od skutečných státních orgánů, zablokuje tento virus uživateli jeho počítač, který si vezme jako své rukojmí. Od daného okamžiku se bude oběti zobrazovat už jen rozměrné okno s textem: ‘FBI. CYBERCRIME DIVISION, International Cyber Protection Alliance. Attention! Your PC is blocked due at least one of the reasons specified below’. Virus FBI Cybercrime Division zpravidla obviní uživatele z různých porušení zákona a vyžádá si zaplacení pokuty ve výši $300. Kromě toho svou oběť odpojí od internetu a zablokuje jí přístup ke všem funkcím počítače. Pamatujte si, že skutečné státní orgány se při výběru pokut nikdy neuchylují k uzamčení počítače obviněné osoby. Upozornění tohoto typu proto nikdy nevěřte, přestože může působit skutečně přesvědčivě. Vaši důvěru by program neměl vzbudit ani tím, že vám sdělí vaši IP adresu či umístění vašeho počítače. Upozornění tohoto scamu musíte ignorovat. Řešení problému spočívá v odstranění virového napadení.

JAK MOHU BÝT NAPADEN virem FBI Cybercrime Division?

Virus FBI Cybercrime Division se šíří s pomocí trojského koně, který se ukrývá zpravidla uvnitř nevyžádané pošty, falešného softwaru či dalších podobných forem pochybného stahování. Na jeho šíření se mohou podílet i různé nezákonné stránky, proto je lepší vyhýbat se například herním a hazardním webům. Poté, co se tomuto trojanu podaří proklouznout do počítače, zablokuje celý systém a obviní uživatele z porušení zákonů Spojených států amerických. Bude uživateli tvrdit, že jej identifikoval na základě IP a ISP a bude po něm vyžadovat uhrazení pokuty ve výši $300 prostřednictvím platebního poukazu Greendot MoneyPak:

FBI CYBERCRIME DIVISION
International Cyber Security Protection Alliance
ATTENTION!
Your PC is blocked due at least one of the reasons specified below.
You have been violating Copyright and Related Rights Law. (Video, Music, Software) and illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 1, Section 2, Clause 8, also known as the Copyright of the Criminal Code of United States of America.
Article 1, Section 2, Clause 8 of the Criminal Code provides for a fine of 200 to 500 minimal wages or a deprivation of liberty for 2 to 8 years.
You have been viewing or distributing prohibited Pornographic content (Child Porn/Zoophilia and etc). Thus violating Article 2, Section 1, Clause 2 of the Criminal Code of United States of America.
(…)
Fines may only be paid within 72 hours after the infringement. As soon as 72 hours elapse, the possibility to pay the fine expires, and a criminal case is initiated against you automatically within the next 72 hours! To unblock the computer you must pay the fine through MoneyPak of $300. When you pay the fine, your PC will get unlocked in 1 to 72 hours after the money is put into the State’s account.
Since your PC is unlocked, you will be given 7 days to correct all violations.In case all violations are not corrected after 7 working days, your PC will be blocked again, and a criminal case will be initiated against you automatically under one or more articles specified above.

Pamatujte si, že celé toto upozornění je pouze jeden velký scam, jehož cílem je vyloudit od vás peníze. Místo reagování na jeho obsah proto, prosím, odstraňte ze systému virus FBI Cybercrime Division.

JAK MOHU ODSTRANIT virus FBI Cybercrime Division?

Abyste mohli odstranit virus FBI Cybercrime Division, budete muset první řadě odblokovat počítač. Některá z níže uvedených možností vám umožní spustit skenování počítače spolehlivým anti-malwarem:

* Metoda s využitím flash disku:

1. Použijte další počítač a stáhněte si na něj Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus či Malwarebytes Anti Malware.
2. Stažený program následně aktualizujte a nahrajte jej na flash disk či na CD.
3. Mezitím restartujte počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘ a vložte do něj flash disk.
4. Restartujte počítač napadený virem FBI Cybercrime Division ještě jednou a spusťte úplné skenování systému.

* Uživatelé napadení virem FBI Cybercrime Division by měli mít možnost přihlásit se do jiných uživatelských účtů na svém systému Windows. Má-li jeden z těchto účtů administrátorská práva, mělo by být možné spustit v něm i anti-malwarový program.

* Pokuste se zabránit Flashi v ovlivnění chodu ransomwaru. Deaktivujte Flash na stránkách podpory pro Macromedia. Po rozkliknutí následujícího odkazu si na dané stránce zvolte možnost ‚Deny‘: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Poté spusťte úplné skenování systému anti-malwarovým programem.

* Ruční odstranění viru FBI Cybercrime Division:

  1. Restartujte svůj napadený počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘. Zastavíte tím procesy viru FBI Cybercrime Division (toto by mělo fungovat pro všechny verze zmíněné hrozby)
  2. Spusťte Regedit
  3. Vyhledejte záznamy WinLogon Entries a sepište si všechny soubory s výjimkou explorer.exe a prázdných položek. Nahraďte je souborem explorer.exe.
  4. Vyhledejte v registru soubory, které jste si vypsali v předchozím kroku, a odstraňte ty klíče registru, které k nim odkazují.
  5. Restartujte počítač a spusťte úplné skenování systému aktualizovaným programem Reimage. Ten odstraní zbývající soubory viru FBI Cybercrime Division. Doporučujeme také aplikace Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, případně Malwarebytes Anti Malware.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění virus FBI Cybercrime Division souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování virus FBI Cybercrime Division. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
obrázek pro virus FBI Cybercrime Division
obrázek pro virus FBI Cybercrime Divisionobrázek pro virus FBI Cybercrime Division
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: http://www.2-spyware.com/remove-fbi-cybercrime-division-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích