Odstranit virus Wana Decrypt0r (Návod k odstranení) - aktualizace Čvn 2017

Návod na odstranění viru Wana Decrypt0r

Co je to Ransomwarový virus Wana Decrypt0r?

Wana Decrypt0r ransomware obrovskou rychlostí ovlivňuje počítače po celém světě

Wana Decrypt0r je nebezpečný kryptografický malware, který zašifruje soubory pomocí algoritmů AES a RSA a připojuje ke každému z těchto souborů přípony .wcry, .wcryt, .wncry nebo .wncrrytt. Malware se šíří pomocí exploitu ETERNALBLUE od NSA a zanechá na postiženém zařízení škodlivý software DOUBLEPULSAR od NSA. Tato kybernetická infekce je známá jako zaváděcí program pro další malware. Díky této funkci je tento ransomware extrémně nebezpečný. Tato počítačová infekce je také známá pod názvy jako WCry, WNCry, WannaCry, WanaCrypt0r a WannaCryptor. Wana Decrypt0r 2.0 byl poprvé zaznamenán 12. května 2017, kdy zaútočil na španělskou Telefonicu, portugalský Telecom a nemocnice NHS v Anglii. Po úspěšných útocích se však počítačoví zločinci zamířili na ruské, ukrajinské a tchajwanské uživatele počítačů. Více než 200 000 uživatelů ve 150 zemích už trpí touto kybernetickou infekcí a bylo požádáno o zaplacení 300 dolarů za vrácení dat. Podle nepotvrzených údajů mohli autoři škodlivého softwaru během prvních tří dnů distribuce obdržet 38 000 dolarů. Bohužel se očekává nárůst počtu útoků. Pokud jste se však s tímto kybernetickým škůdcem již setkali, neměli byste se řídit příkazy hackerů! Nejdůležitějším úkolem po útoku je odstranění Wana Decrypt0ru. Zkontrolujte postižené zařízení pomocí programu FortectIntego nebo jiného programu pro odstranění škodlivého softwaru. Tento krok je zásadní pro ochranu počítače před poškozením systému nebo instalací jiného škodlivého softwaru.

Ransomwarový virus Wana Decrypt0r

Wana Decrypt0r 2.0 ransomware se zaměřuje na nejoblíbenější typy souborů. Takže po útoku jsou všechny obrázky, audio, video, textové a další soubory uzamčené. Jakmile tento ransomware dokončí tento úkol, změní tapetu plochy postiženého počítače a v každé složce, která má zašifrované soubory, zanechá dva soubory – @Please Read Me@ .txt a @WanaDecryptor@ .exe. Tyto soubory nejsou nic jiného než žádost o výkupné. Soubor .exe spouští děsivou zprávu v okně s uzamčenou obrazovkou, která obsahuje dva časovače, které ukazují, kolik času máte na zaplacení výkupného. Kybernetičtí ​​zločinci informují, že oběti soubory mohou obnovit pouze pomocí specifického dešifrovacího softwaru poskytovaného autory ransomwaru. Jak jsme již uvedli, cena obnovy dat je $300. Oběti mohou tento software vyzkoušet a dešifrovat několik souborů zdarma. Jakmile zkontrolují spolehlivost softwaru, musí převést výkupné na poskytnutou adresu Bitcoin. Vývojáři ransomwaru Wana Decrypt0r dávají obětem 3 dny, aby provedli platbu. Pokud oběti nesplní termín, částka výkupného se zvýší. Nicméně, pokud oběti nezaplatí do 7 dnů, podle počítačových zločinců nebudou moci obnovit své soubory už nikdy. Počítačoví zločinci však mohou udělat jednu výjimku. Mohli by jednat s „chudými“ obětmi a prodloužit termín zaplacení výkupného až na 6 měsíců, nicméně taková štědrost by neměla být oslavována. Bez ohledu na to, co autoři ransomwaru slibují, neměli byste se na ně spoléhat, je lepší odstranit Wana Decrypt0r 2.0 ze zařízení a hledat alternativní metody pro obnovu dat, než riskovat ztrátu peněz. Ikdyž zaplatíte výkupné včas, počítačoví zločinci vám nemusí umožnit obnovení dat, protože mají zájem pouze o podvodné peníze.

Na ovlivněném zařízení provede Wana Decrypt0r změny v adresářích /Windows a /windows/system32. Tyto změny umožňují ovlivnit všechna zařízení připojená ke stejné síti. Proto je po útoku důležité odpojit infikovaný počítač od sítě. Navíc ransomware také vymaže stínové kopie svazků, které jsou pro obnovu dat rozhodující, zakáže obnovení po spuštění systému Windows a vymaže historii zálohování systému Windows Server. Takže použití alternativních způsobů obnovy dat je téměř nemožné. V současné době je jediným možným způsobem dešifrování dat použití záloh. Pokud je nemáte, buďte trpěliví. Bezpečnostní experti pracují na nástroji pro dešifrování. Mezitím musíte Wana Decrypt0r odstranit a počkat na spolehlivý dešifrovací nástroj.

Ransomware Wana Decrypt0rWana Decrypt0r infikoval 100 000 počítačů po celém světě

Malware se šíří pomocí exploit kitu

Wana Decryptor ransomware se šíří pouze mezi počítači se systémem Windows. Nemůže mít vliv na systém Mac OS X. Ransomwarová infekce se může do počítače dostat prostřednictvím chyby zabezpečení EternalBlue nalezené v systémech Windows Vista, 7, 8, 10 a Windows Server. Bez ohledu na to, že společnost Microsoft tuto chybu opravila v březnu, je zřejmé, že ne každý z uživatelů a tomu věří a chybu opravil. Pokud jste neobdrželi opravy od Microsoft indexované jako MS17-010, CVE-2017-0146 a CVE-2017-0147, mohli by hackeři využít EternalBlue exploit k infiltraci počítače a infikovat ho s WannaCry. Stále není známé, zda hackeři stále používají spam k šíření tohoto malwaru. Vezměte však v úvahu, že po kliknutí na infikovanou přílohu e-mailu, který se prezentuje jako zpráva z banky nebo podobného orgánu, můžete být nakaženi virem ransomware. Mezitím se uživatelům operačního systému Windows doporučuje aktualizovat operační systém společně se softwarem nainstalovaným v zařízení. Mohlo by to pomoci vyhnout se ransomwarovým útokům.

Pokyny pro odstranění Decrypt0r 2.0

Chcete-li odstranit Wana Decrypt0r, musíte se zbavit každého ze jeho souborů. Doporučujeme k tomu používat aktualizovaný anti-spyware, protože byste museli být profesionálové, abyste tyto soubory našli ručně. Pokud jste nakaženi, použijte k opravě počítače po útoku virem Wana Decryptor program FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes. Samozřejmě, protože se jedná o ransomware, vždy myslíte na obnovení souborů. Za tímto účelem byste měli používat zálohy dat, které byste měli ukládat na oddělených místech (externí pevné disky, cloudy apod.), nikoli v počítači. Pokud však potřebujete jiné řešení, protože nemáte záložní soubory, zkuste použít níže uvedená řešení pro obnovu dat.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Wana Decrypt0r

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Chcete-li odstranit Wana Decryptor pomocí nouzového režimu se sítí, postupujte podle následujících kroků. Měli by vám pomoci virus odstranit před skenováním.

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Wana Decrypt0r pomocí System Restore

Chcete-li virus odstranit pomocí programu Obnovení systému, pečlivě proveďte tyto kroky:

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Wana Decrypt0r. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Wana Decrypt0r proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Wana Decrypt0r z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

V současné době je jediným bezpečným a efektivním způsobem obnovení zašifrovaných souborů použití záloh. Pokud je nemáte, zkuste alternativní možnosti uvedené níže.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Wana Decrypt0r, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Použijte nástroj Data Recovery Pro k dešifrování zašifrovaných souborů

Chcete-li použít nástroj Data Recovery Pro k dešifrování zašifrovaných souborů, postupujte podle níže uvedených kroků:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Wana Decrypt0r;
 • Obnovte je.

Použijte funkci předchozích verzí systému Windows k obnovení souborů zašifrovaných programem Wana Decrypt0r 2.0

Funkce předchozí verze systému Windows vám může pomoci vrátit soubory zpět. Ovšem funguje pouze v případě, že byla v počítači před infiltrací ransomwaru povolena funkce Obnovení systému. Pokud byla tato volba povolena, postupujte podle následujících pokynů: 

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Wana Decrypt0r decrypter zatím není k dispozici

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Wana Decrypt0r a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích