Odstranit virus „Is that you“ Facebook (Návod k odstranení) - aktualizováno Zář 2019
Návod na odstranění viru „Is that you“ Facebook
Co je to Facebookový virus "Jsi to ty?"?
Facebookový virus „Jsi to ty?“ je nebezpečná kampaň na sociálních médiích, která si od uživatelů vynucuje jejich osobní údaje
Facebookový virus „Jsi to ty?“ je textová zpráva, která se zobrazuje v aplikacích sociálních médií a tvrdí, že má informace nebo obsah týkající se oběti. Uživatelé obvykle klikají na odkaz, protože videa, fotografie nebo jakýkoli jiný materiál vypadá legitimně a odesílatel se zdá být skutečným přítelem. Tato kampaň se však pouze snaží, abyste si oblíbili skupinu „VIDEO HD group“ a klikli na odkaz, který vypadá jako odkaz na YouTube.
Na tento odkaz neklikejte, protože můžete být nakaženi malwarem nebo podvedeni při přihlášení k účtu Facebook a odhalení vašich přihlašovacích údajů, jako je jméno, heslo nebo jiné cenné údaje podvodníkům.
Schéma viru „Jsi to ty?“ se podobá starému facebookovému viru „hahaha“ a dalším typům facebookových virů virů. Lidé dostávají prostřednictvím aplikace Facebook Messenger zprávu, která obsahuje jejich jméno, odkaz na „video“ a otázku „Jsi to ty?“ Zdá se, že odkaz na video obvykle přesměrovává na YouTube, ale končí škodlivou přihlašovací stránkou, která vás chce přimět k předání účtu Facebook špatným lidem.
Název | Facebookový virus „Jsi to ty?“ |
---|---|
Typ | Malware |
Symptomy | V aplikaci Facebook Messenger zobrazuje zprávu, že jste ve videu |
Verze | |
Nebezpečí | Snaží se přimět uživatele odhalit přihlašovací údaje, přesměrovává na nebezpečné stránky, instaluje škodlivá rozšíření, známá také jako malware |
Distribuce | Facebook messenger |
Odstranění | Na Facebooku ignorujte zprávu „Jsi to ty?“ a vyčistěte počítač pomocí FortectIntego, pokud jste klikli na odkaz, který může být s velkou pravděpodobností škodlivý |
Video virus „Jsi to ty?“ je dalším typem facebookového viru distribuovaného podvodníky za účelem získání přihlašovacích údajů nebo šíření malwaru. Virus byl původně objeven v roce 2017. Tentokrát facebookový tým tuto chybu zabezpečení rychle opravil a zastavil její distribuci. Zjevně však nebyla zcela odstraněna, protože poslední vlna podvodné kampaně byla odhalena nedávno v červnu 2019.
Hlavním důvodem, proč je tento podvod sociálních médií klasifikován jako extrémně nebezpečný, je to, že může způsobit únik soukromých informací. Jakmile uživatel klikne na odkaz na „video“, přesměruje ho virus Facebook Messenger na falešný web YouTube a poté spustí přihlašovací web podobný Messengeru. Podvod, který se ptá jestli jste ve videu ho nezobrazí, dokud nezadáte přihlašovací údaje. To je trik YouTube viru „Jsi to ty?“.
Facebookový virus „Jsi to ty?“ si klade za cíl přimět oběti k návštěvě škodlivé stránky, odhalení informací týkajících se jejich e-mailových účtů nebo účtů na sociálních médiích nebo dokonce nainstalovat cokoli. Počítačoví zločinci přicházejí s různými podvodnými technikami a taktikami, jejichž cílem je získat cenné informace o uživateli. Není pochyb o tom, že se musíte těmto přesměrováním vyhýbat, jak jen to je možné.
Facebookový virus "Jsi to ty?" může lidi přimět, aby se podělili o své přihlašovací údaje na Facebooku.
Zatímco se snaží své oběti přimět k odpovídajících aktivitách, používá virus falešná tvrzení o obsahu týkajícím se vás nebo vašich příbuzných, většinou blízkých lidí. Vývojáři virů se bohužel mohou dokonce vydávat za blízké přátele a kontakty z Messengeru, takže před kliknutím na poskytnutý odkaz nebo video si to dvakrát rozmyslete.
Kliknutí na obsah zobrazený virem „Jsi to ty?“ vás však může zavést na spoustu míst, která jsou považována za nebezpečná:
- komerční stránky;
- weby podporované reklamou;
- přidružený obsah;
- weby se škodlivým materiálem;
- propagační vyskakovací okna.
Facebookový podvod „Jsi to ty?“ nekončí úvodní zprávou o kompromitujícím videu. Jakmile kliknete na odkaz nebo samotné video, zobrazí se formulář s přihlašovacími informacemi. který vám „napoví“ při přihláševání ke svému účtu na Facebooku nebo e-mailu. Bohužel to je okamžik, kdy se zadané informace zaznamenají a shromáždí.
Shromážděné přihlášovací údaje a hesla lze použít mnoha způsoby, včetně personalizovaných podvodů a phishingových kampaní. Taková data, jako jsou hesla, mohou být často použita při přímém vydírání a e-mailových podvodech, protože lidé používají stejné heslo pro několik účtů. Pokud je váš účet na Facebooku komerční a propojený s vaším účtem PayPal, mohou hackeři ukrást vaše peníze.
Bohužel existují i jiné případy, kdy hackeři a zločinci mohou taková data získat nebo použít odcizené a zaznamenané informace. Facebookový virus „Jsi to ty?“ je pouze verze malwaru, který je nastavený k převzetí informací.
Dejte si pozor, protože Facebookový virus má mnoho verzí, jejichž cílem je získat od oběti osobní údaje, odcizit přihlašovací údaje nebo jakákoli jiná cenná data. Kromě toho můžete být přesměrováni na weby naplněné malwarem, které nabízejí rychlé odkazy na škodlivá rozšíření a podobný obsah. Jak jsme vás již varovali, Facebookový virus „Jsi to ty?“ na webu vykazuje zvýšenou aktivitu, takže buďte připraveni a také varujte lidi kolem vás.
Další nebezpečí související s Facebookovým virem „Jsi to ty?“
Škodlivé odkazy na sociálních médiích lze také použít k distribuci malwaru nebo závažných počítačových infekcí, takže před kliknutím na pochybné zprávy, které nevypadají přirozeně, se zeptejte svého přítele nebo známého, jestli vám je opravdu poslal. Jeho/její účet byl pravděpodobně napaden Facebookovým virem a proto automaticky generuje škodlivé zprávy.
Pokud si myslíte, že váš účet na Facebooku byl infikován virem „Jsi to ty?“, měli byste to okamžitě nahlásit týmu podpory na Facebooku a změnit heslo svého účtu.
Poté si stáhněte profesionální anti-malwarový program nebo aktualizujte ten, který máte, a spusťte s ním kompletní kontrolu systému. To je nejrychlejší a nejspolehlivější způsob, jak odstranit tento virus. Za tímto účelem doporučujeme použít program FortectIntego, ale můžete si vybrat jakýkoli jiný spolehlivý bezpečnostní nástroj.
Distribuce variant tohoto viru je stále stejná
Ačkoli ne ve všech případech, nejčastěji jsou uživatelé sociálních platforem napadáni prostřednictvím zpráv od jednoho z kontaktů. Infekce se šíří pomocí řetězového schématu, tj. lidé jsou nakaženi jeden od druhého kliknutím na škodlivé odkazy.
Virus „Jsi to ty?“ generuje zprávy, které mají následující schéma – jméno potenciální oběti, potom slovo „video“ spojené s nebezpečnou doménou a náhodným smajlíkem. Odborníci na kybernetickou bezpečnost zjistili, že virus je přeložen do různých jazyků, takže pokud je oběť z Itálie, dostane zprávu v italském jazyce.
Aby byl váš účet na sociálních médiích chráněn před útokem, je třeba se vyhnout zavádějícím reklamám a zpravodajským kanálům poskytovaným na této platformě. Nenechte se nalákat nabídkami k získání vstupenek na Ryanair ani nabídkami iPhonu za jedno euro. Novinky, které se týkají napůl nahé ženy se slogany typu „Dívka si za dvě minuty zničila život“, jsou také podvodem, který vás může přesměrovat na phishingové weby.
Bezpečnostní experti z NoVirus.co doporučují lidem, aby povolili dvoufaktorové ověřování. Tato funkce je užitečným preventivním opatřením, které pomáhá zabránit hackování účtu. Pokud je funkce povolena, pokaždé, když se někdo pokusí přihlásit k vašemu účtu, obdržíte žádost o potvrzení s požadavkem na zadání jedinečného bezpečnostního kódu.
Naučte se, jak zcela odstranit Facebookový virus „Jsi to ty?“
Facebookový virus „Jsi to ty?“ je nebezpečný kousek malwaru, který vám zablokuje přístup k účtu na Facebooku nebo vás přiměje k instalaci další počítačové infekce. Jakmile vám tedy někteří z vašich přátel řeknou, že posíláte zprávy prostřednictvím aplikace Messenger a ptáte se, jestli jsou ve videu, okamžitě proveďte kontrolu systému pomocí profesionálního bezpečnostního softwaru, jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.
Nezapomeňte také ihned změnit heslo svého Facebooku, abyste zabránili krádeži identity a úniku informací. Doporučujeme také nahlásit svým přátelům, že váš účet může být napaden hackery, a že by nyní mohli dostávat podezřelé zprávy, které jim jsou zasílány prostřednictvím vašeho účtu.
Odstranění viru „Jsi to ty?“ také vyžaduje podrobné prozkoumání nastavení aplikace na Facebooku. Chcete-li zakázat škodlivé doplňky, měli byste provést tyto kroky:
- Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a klikněte na malý trojúhelník na pravé straně;
- Klepnutím na Nastavení otevřete okno Obecné nastavení účtu;
- Vlevo vyberte Aplikace;
- Klikněte na tlačítko Upravit u možnosti Aplikace, Webové stránky a Pluginy;
- Chcete-li svůj účet chránit před neoprávněným přístupem k aplikacím třetích stran, vyberte možnost Zakázat.
Doporučujeme Vám
Nenechte se špehovat vládou
Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní.
Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.
Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.
Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití
Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.
Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.