Míra závažnosti:  
  (57/100)

Odstranit virus Facebook video (Návod k odstranení) - aktualizace Říj 2019

od Linas Kiguolis - - | Druh: Malware

Facebook Video virus: nový malware, který může ovlivnit vaši sociální sítě

Facebook video virus

V poslední době jsme obdrželi mnoho dotazů ohledně Facebook video viru. Uživatelé počítačů si stěžují, že nemohou tento Facebook virus, který sleduje jejich profil na Facebooku zastavit a neustále automaticky sdílí příspěvky na stěně, které obsahují podezřelé odkazy. Tyto příspěvky mají názvy jako „Moje soukromé video,“ „Moje první video“ nebo „soukromé video.“

Virus v příspěvku taguje asi 20 přátel a snaží se upoutat pozornost ostatních uživatelů Facebooku. A co víc, Facebook video virus posílá škodlivé odkazy přímo přátelům oběti prostřednictvím soukromých zpráv. Zdá se, že tento virus je nezastavitelný; tým z odstranitvirus.cz se rozhodl na tento virus blíže podívat; Zkoumali jsme jeden počítač, který jim byl napaden a zjistili, jak funguje.

Facebook Video virus souvisí s malwarem, který monitoruje webový prohlížeč oběti. Ačkoli někteří odborníci tvrdí, že vše, co musíte udělat, je odstranit podezřelé rozšíření z webového prohlížeče, takové vysvětlení není dostatečně přesné. Ve skutečnosti jsme zjistili, že Facebook video malware zavře otevřené záložky prohlížeče a otevře nové okno, když se oběť pokusí otevřít nastavení „Rozšíření“.

Je zřejmé, že tento virus se snaží uživateli zabránit v odstranění škodlivého rozšíření z prohlížeče. Zjistili jsme, že rozšíření prohlížeče, vztahující se k tomuto viru byl je Ace Stream Web. Nicméně předtím, než bude možné toto rozšíření odstranit, budete muset najít a odstranit komponenty související s tímto rozšířením z vašeho počítačového systému. Za prvé, doporučujeme otevřít Správce úloh systému Windows (Ctrl + Alt + Delete) a přezkoumat všechny podezřelé procesy v počítači.

Facebook video virus

Počítač, který výzkumníci z odstranitvirus.cz testovali, měl spuštěný proces ace_engine.exe, který vypadal, že je zodpovědný za selhání prohlížeče při pokusu o přístup k nastavení „rozšíření“. Nicméně to není konec; zjistili jsme také, že byl v systému nainstalován Ace Stream Media 3.1.0, který rovněž souvisel s Facebook video virem. Po odinstalování tohoto programu a ukončení procesu ace_engine.exe, můžete konečně přístoupit k nastavení prohlížeče a vymazat z něj rozšíření Ace Stream Web.

Musíme poznamenat, že tento virus může souviset i s jinými programy a rozšířeními prohlížeče, protože oficiální verze Ace Stream NENÍ škodlivý program. Počítačoví zločinci mají často tendenci zkorumpovat legitimní programy přidáním škodlivých komponent a šířit je na internetu. Doporučujeme také zkontrolovat a odstranit všechny podezřelé aplikace Facebooku, kterým jste v nedávné době dali oprávnění k přístupu k vašemu účtu.

Uvědomujeme si, že tyto pokyny se mohou zdát matoucí. Kromě toho, Facebook video virus může také souviset s jinými nebezpečnými programy, a to je důvod, proč doporučujeme použít výkonný anti-malwarový software k jeho odstranění z počítače. Doporučujeme použít program Reimage.

 

Facebook video virus

Jak se Facebook video virus šíří?

Virus „Moje soukromé Video“ se šíří tak rychle, protože většině uživatelů Facebooku se nepodaří identifikovat tyto příspěvky a zprávy jako klamné a škodlivé. NIKDY byste neměli klikat na příspěvky nebo odkazy, které vám vaši přátelé na Facebooku posílají, pokud máte sebemenší podezření, že váš přítel by takový obsah na Facebooku nesdílel.

Bohužel, mnoho uživatelů počítačů klikne na takový obsah PRÁVĚ PROTO, že nemůže věřit, že jejich kamarád by takový obsah sdílel. Bohužel, po kliknutí na tyto nebezpečné odkazy na videa, se do počítače stáhne malware, který přebírá kontrolu nad účtem na Facebooku oběti.

  • Aby se zabránilo infiltraci viru Facebook video, neměli byste klikat na podezřelé příspěvky nebo odkazy, které rozesílají vaši přátelé. Pokud se vám takový obsah zdá podezřelý, zeptejte se svého přítele, jestli on/ona sdílí takový příspěvek dobrovolně.
  • Další věc, kterou byste měli vědět, je, že videa sdílená na Facebooku (bez ohledu na to, jsou-li nahrány přímo na stránce, nebo jsou sdíleny přes Youtube) začnou hrát poté co na ně kliknete. Pokud po kliknutí na video budete přesměrováni na podezřelé webové stránky, kde jste požádáni o oprávnění pro přístup k účtu Facebook nebo ke stažení aplikace do počítače, s největší pravděpodobností příspěvek obsahoval nebezpečný odkaz.
  • Facebook video virus si můžete také nainstalovat spolu s dalšími programy zdarma. Důrazně doporučujeme nestahovat software z pochybných webových stránek pro sdílení souborů, protože také riskujete stažení svázaného softwaru. Svázaný software je v podstatě balíček programů, který obsahuje jeden hlavní program a několik volitelných položek ke stažení, které mohou být instalovány s hlavním programem. Tyto volitelné položky jsou většinou nebezpečné aplikace, takže je vhodné, zrušit jejich instalaci. To můžete udělat tak, že zvolíte možnost vlastní nebo pokročilé instalace.

Facebook video virus

Návod k odstranění viru Facebook video

Na první stránce, jsme poskytli stručné vysvětlení, jak tento virus odstranit ručně. Je však nutné vědět, že tento malware se šíří za pomoci dalších nebezpečných programů a počítačových virů, a dokonce ani odstranění všech podezřelých programů a rozšíření prohlížeče z počítače nemusí pomoci se viru zbavit.

Proto odborníci z odstranitvirus.cz doporučují zkontrolovat počítač pomocí výkonného anti-spywarového programu pro detekci a odstranění všech nebezpečných souborů a programů souvisejících s malwarem Facebook video. Pokud problém přetrvává, obraťte se na náš tým podpory. Hodně štěstí!

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Facebook video virus
obrázek pro Facebook video virusobrázek pro Facebook video virusobrázek pro Facebook video virus

O autorovi

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions