Míra závažnosti:  
  (60/100)

Odstranit virus Instagram (Instrukce k odstranění viru) - aktualizováno Čvn 2020

od Olivia Morelli - - | Druh: Malware

Dejte si pozor na virus Instagram – váš účet mohl být napaden!

Instagram virus

Virus Instagram je výraz, který zahrnuje různé škodlivé programy zaměřené na uživatele této obrovské platformy sociálních médií. Je smutné, že stejně jako každou jinou oblíbenou platformu sociálních médií ji kybernetičtí zločinci využívají k páchání počítačových zločinů.

Pravděpodobně jste již slyšeli o malwaru, jako je například Facebookovy virus nebo Skypovy virus; v tomto článku budeme definovat různé formy viru Instagram a poskytneme vám informace o tom, jak se chránit před malwarem, který se zaměřuje na uživatele této aplikace.

Pokud máte podezření, že bylo je vaše zařízení napadeno, doporučujeme vám postupovat podle pokynů pro odstranění viru Instagram (uvedených pod tímto článkem) a co nejdříve škodlivý program odstranit. Měli byste také zkontrolovat zařízení pomocí antivirového softwaru – doporučené jsou uvedeny pod tímto článkem.

Instagram virus

The Ugly List 2016 scam

Jedná se o nový virus, který se rychle šíří prostřednictvím infikovaných účtů Instagramu. Virus používá kompromitovaný účet k odeslání obrázku s názvem „Instagram Ugly List 2016“, a taguje náhodné přátele oběti s krátkým komentářem „LOL, jak se dostal tvůj profil na seznam“, „tvůj profil je na seznamu,“ to je šílený všichni jste tam“ nebo „wow dostal ses na ugly list.“ 

Pokud jste byli na takovém obrázku označeni, na oznámení neklikejte. Tyto škodlivé příspěvky obvykle poskytují URL adresu, která odkazuje na webové stránky se škodlivým obsahem, které kradou přihlašovací údaje uživatele. Pro další šíření viru se pak použije ukradený účet.

Na tak atraktivní odkazy neklikejte a nedovolte, aby vás vaše zvědavost zavedla na stránky, které ohrožují váš účet. Pokud byl váš účet napaden, pokuste se změnit heslo a pokud to není možné, nahláste problém společnosti Instagram.

Instagram followers virus

Tento virus je úzce spjat s nechvalně známým virem Zeus, který byl zpočátku použit k odcizení informací o kreditní kartě. Nyní virus napadá účty služby Instagram a přeměňuje je na zombíky, kteří následují lidi a dávají like jejich příspěvkům.

Takže pokud jste si na vašem kanálu Instagram všimli podezřelých příspěvků, měli byste rychle změnit heslo a také odstranit virus Instagram, který má vaše oprávnění dávat like a následovat lidi vašim jménem. Také byste měli tato oprávnění zrušit, zrušením přístupu k aplikaci.

Instagram virus

Who Viewed Your Instagram Profile virus

Existují falešné aplikace, které mylně tvrdí, že mohou zjistit, kdo se díval na váš profil na Instagramu. Samozřejmě, všichni jsme zvědaví a bylo by zajímavé zjistit, kdo opakovaně navštěvuje naše účty sociálních médií, ale… Instagram takové funkce neposkytuje a aplikace třetích stran, které slibují odhalit jména lidí, kteří navštíví váš profil, vám prostě lžou.

Například aplikace InstaCare – Who cares with me? nebo Who Viewed Me on Instagram? byly vyvinuty Turkyerem Bayramem – stejnou osobou, která vytvořila neslavnou aplikaci InstaAgent, která kradla přihlašovací údaje uživatelů a dokonce zveřejnila neautorizované příspěvky prostřednictvím účtů obětí.

Jak jsem se nakazil/a tímto pochybným virem?

Ačkoli útoky proti uživatelům Instagramu stále ještě nejsou velmi běžné jevy, jsme si jisti, že jste byli alespoň jednou na tagách pochybných fotek instagramu. Účty, které označují náhodné uživatele na fotkách, které slibují tisíce likerů a followerů, obvykle vyžadují návštěvu konkrétní webové stránky, která se často jeví jako nedůvěryhodná nebo dokonce škodlivá.

Instagram virus

Nikdy byste neměli klikat na nejasné odkazy, pokud nevíte, že Instagramový účet, který je inzeruje, je legitimní a důvěryhodný. Druhou věcí, na kterou je třeba pamatovat, je, že aplikace, které vám slibují jedinečný přístup k seznamu osob, které navštívili váš profil, jsou zpravidla klamné a měli byste se od nich držet dál.

Nikdy byste neměli poskytovat své přihlašovací údaje podezřelým aplikacím, které slibují, že podstatně zvýší počet vašich followers (obvykle přidávají boty, které Instagram po chvíli odstraní, a proto ztratíte followers, za které jste zaplatili). Chcete-li získat více followerů a likerů, zaměřte se na obsah, který publikujete, a raději nespoléhejte na podezřelé dodavatele, kteří chtějí ať koupíte zajíce v pytli.

Jak odstranit virus Instagram?

Pokud máte podezření, že je na vašem mobilním zařízení virus, měli byste ho zkontrolovat pomocí anti-malwarového programu, který je kompatibilní s vaším zařízením. Doporučené programy jsou Reimage Reimage Cleaner Intego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Nakonec byste měli postupovat podle níže uvedených pokynů, abyste odstranění viru Instagram dokončili a zbavili se zbylých položek viru.

  1. První věc, kterou byste měli udělat, je zrušit a zablokovat podezřelé aplikace, které mají oprávnění jednat vašim jménem a ovládat váš účet Instagram. Přihlaste se k účtu prostřednictvím webového prohlížeče. Nepoužívejte aplikaci – použijte webový prohlížeč.
  2. Přejděte do svého profilu a klikněte na možnost Upravit profil. Poté klikněte na autorizované aplikace.
  3. Zde naleznete seznam programů, které mají přístup k vašemu účtu. Tlačítko Odebrat přístup najdete pod každým z těchto programů. Klepněte na něj a po zobrazení kontextového okna potvrďte klepnutím na tlačítko Ano.
  4. Změňte si své heslo.

V případě, že se nemůžete přihlásit k účtu, kontaktujte přímo Instagram.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Instagram virus
obrázek pro Instagram virusobrázek pro Instagram virusobrázek pro Instagram virus
obrázek pro Instagram virus

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-instagram-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Instagram virus