Míra závažnosti:  
  (60/100)

Instagram virus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Olivia Morelli - - | Druh: Malware
12

Dejte si pozor na virus Instagram – váš účet mohl být napaden!

Virus Instagram je výraz, který zahrnuje různé škodlivé programy zaměřené na uživatele této obrovské platformy sociálních médií. Je smutné, že stejně jako každou jinou oblíbenou platformu sociálních médií ji kybernetičtí zločinci využívají k páchání počítačových zločinů.

Pravděpodobně jste již slyšeli o malwaru, jako je například Facebookovy virus nebo Skypovy virus; v tomto článku budeme definovat různé formy viru Instagram a poskytneme vám informace o tom, jak se chránit před malwarem, který se zaměřuje na uživatele této aplikace.

Pokud máte podezření, že bylo je vaše zařízení napadeno, doporučujeme vám postupovat podle pokynů pro odstranění viru Instagram (uvedených pod tímto článkem) a co nejdříve škodlivý program odstranit. Měli byste také zkontrolovat zařízení pomocí antivirového softwaru – doporučené jsou uvedeny pod tímto článkem.

The Ugly List 2016 scam. Jedná se o nový virus, který se rychle šíří prostřednictvím infikovaných účtů Instagramu. Virus používá kompromitovaný účet k odeslání obrázku s názvem „Instagram Ugly List 2016“, a taguje náhodné přátele oběti s krátkým komentářem „LOL, jak se dostal tvůj profil na seznam“, „tvůj profil je na seznamu,“ to je šílený všichni jste tam“ nebo „wow dostal ses na ugly list.“ 

Pokud jste byli na takovém obrázku označeni, na oznámení neklikejte. Tyto škodlivé příspěvky obvykle poskytují URL adresu, která odkazuje na webové stránky se škodlivým obsahem, které kradou přihlašovací údaje uživatele. Pro další šíření viru se pak použije ukradený účet.

Na tak atraktivní odkazy neklikejte a nedovolte, aby vás vaše zvědavost zavedla na stránky, které ohrožují váš účet. Pokud byl váš účet napaden, pokuste se změnit heslo a pokud to není možné, nahláste problém společnosti Instagram.

Instagram followers virus. Tento virus je úzce spjat s nechvalně známým virem Zeus, který byl zpočátku použit k odcizení informací o kreditní kartě. Nyní virus napadá účty služby Instagram a přeměňuje je na zombíky, kteří následují lidi a dávají like jejich příspěvkům.

Takže pokud jste si na vašem kanálu Instagram všimli podezřelých příspěvků, měli byste rychle změnit heslo a také odstranit virus Instagram, který má vaše oprávnění dávat like a následovat lidi vašim jménem. Také byste měli tato oprávnění zrušit, zrušením přístupu k aplikaci.

Who Viewed Your Instagram Profile virus. Existují falešné aplikace, které mylně tvrdí, že mohou zjistit, kdo se díval na váš profil na Instagramu. Samozřejmě, všichni jsme zvědaví a bylo by zajímavé zjistit, kdo opakovaně navštěvuje naše účty sociálních médií, ale… Instagram takové funkce neposkytuje a aplikace třetích stran, které slibují odhalit jména lidí, kteří navštíví váš profil, vám prostě lžou.

Například aplikace InstaCare – Who cares with me? nebo Who Viewed Me on Instagram? byly vyvinuty Turkyerem Bayramem – stejnou osobou, která vytvořila neslavnou aplikaci InstaAgent, která kradla přihlašovací údaje uživatelů a dokonce zveřejnila neautorizované příspěvky prostřednictvím účtů obětí.

Instagram virus

Jak jsem se nakazil/a tímto pochybným virem?

Ačkoli útoky proti uživatelům Instagramu stále ještě nejsou velmi běžné jevy, jsme si jisti, že jste byli alespoň jednou na tagách pochybných fotek instagramu. Účty, které označují náhodné uživatele na fotkách, které slibují tisíce likerů a followerů, obvykle vyžadují návštěvu konkrétní webové stránky, která se často jeví jako nedůvěryhodná nebo dokonce škodlivá.

Nikdy byste neměli klikat na nejasné odkazy, pokud nevíte, že Instagramový účet, který je inzeruje, je legitimní a důvěryhodný. Druhou věcí, na kterou je třeba pamatovat, je, že aplikace, které vám slibují jedinečný přístup k seznamu osob, které navštívili váš profil, jsou zpravidla klamné a měli byste se od nich držet dál.

Nikdy byste neměli poskytovat své přihlašovací údaje podezřelým aplikacím, které slibují, že podstatně zvýší počet vašich followers (obvykle přidávají boty, které Instagram po chvíli odstraní, a proto ztratíte followers, za které jste zaplatili). Chcete-li získat více followerů a likerů, zaměřte se na obsah, který publikujete, a raději nespoléhejte na podezřelé dodavatele, kteří chtějí ať koupíte zajíce v pytli.

Jak odstranit virus Instagram?

Pokud máte podezření, že je na vašem mobilním zařízení virus, měli byste ho zkontrolovat pomocí anti-malwarového programu, který je kompatibilní s vaším zařízením. Doporučené programy jsou Reimage nebo Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Nakonec byste měli postupovat podle níže uvedených pokynů, abyste odstranění viru Instagram dokončili a zbavili se zbylých položek viru.

  1. První věc, kterou byste měli udělat, je zrušit a zablokovat podezřelé aplikace, které mají oprávnění jednat vašim jménem a ovládat váš účet Instagram. Přihlaste se k účtu prostřednictvím webového prohlížeče. Nepoužívejte aplikaci – použijte webový prohlížeč.
  2. Přejděte do svého profilu a klikněte na možnost Upravit profil. Poté klikněte na autorizované aplikace.
  3. Zde naleznete seznam programů, které mají přístup k vašemu účtu. Tlačítko Odebrat přístup najdete pod každým z těchto programů. Klepněte na něj a po zobrazení kontextového okna potvrďte klepnutím na tlačítko Ano.
  4. Změňte si své heslo.

V případě, že se nemůžete přihlásit k účtu, kontaktujte přímo Instagram.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Instagram virus souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Instagram virus. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-instagram-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích