Míra závažnosti:  
  (99/100)

Skypový virus. Jak ho odstranit? (Průvodce odinstalace)

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Skypový virus je nebezpečný program, který se šíří neuvěřitelnou rychlostí. Můžete se s ním setkat také pod označením ‚Bitcoinový virus‘ či ‚malware pro dolování Bitcoinu‘. Virus slouží k obsazení a specifickému využití napadeného počítače, jenž se v důsledku toho stává pomalejším a nepoužitelným. Existují ale i další verze Skypového viru, které se využívají zejména k odcizení osobních informací a citlivých dat. Tyto viry pronikají do systému tím, že přesvědčí uživatele Skypu, aby klikli na škodlivý odkaz. Tato metoda je nejspíš celkem úspěšná, neboť uprostřed dubna 2013 dosahovala rychlost šíření viru 2000 kliknutí za hodinu. A přestože nevšimnout si dramatického zpomalení počítače napadeného tímto virem je poměrně těžké, dělá většině antivirových a anti-spywarových programů stále velké potíže jej v počítači odhalit. Chcete-li Skypový virus z počítače odstranit, měli byste určitě vyzkoušet (XYZ).

JAK MŮŽE DOJÍT K NAPADENÍ SKYPOVÝM VIREM?

Otázky týkající se Skype virus

‚Skypový virus‘, jak je asi zřejmé z jeho názvu, se šíří po Skypu. Chcete-li se mu vyhnout, měli byste ignorovat všechny podivné zprávy od vašich přátel, ve kterých budou tvrzení jako „LOL, tohle je tvoje nová profilovka?“, „na téhle fotce vypadáš dost dobře“ a podobně a v žádném případě byste NEMĚLI kliknout ani na odkazy, které jsou v podobných zprávách uvedené. Některé verze Skypového viru se také snaží oběť přesvědčit, aby si do počítače stáhla určitý soubor a otevřela jej. Ten má obvykle název ‚funnypicture.jpg.exe‘, avšak ve snaze oklamat větší množství uživatelů může využívat i jiné názvy. Procesy Skypového viru běží na počítači s vysokou prioritou, proto je jednoduché si jeho proniknutí do systému povšimnout. Pokud se rychlost vašeho počítače dramaticky sníží, měli byste zkontrolovat, zda se v něm nenachází právě Skypový virus. Tuto hrozbu, prosím, bez zbytečného otálení odstraňte, chcete-li předejít dalším problémům v budoucnu.

JAK ODSTRANIT SKYPOVÝ VIRUS?

Nejjasnější příznak toho, že váš počítač může být Skypovým virem napaden, je zpomalení systému. Spusťte, prosím, skenování svého počítače s pomocí programů Malwarebytes Malwarebytes či Reimage, které za vás váš systém zkontrolují. Tyto programy vám pomohou také odstranit napadené soubory (včetně souborů Skypového viru) z vašeho počítače.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění Skypový virus souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage se doporučuje pro odinstalování Skypový virus. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Plumbytes Anti-Malware účinný při odstraňování Skypový virus (2014-10-17)
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Skypový virus (2014-10-17)
Hitman Pro
Vyzkoušeli jsme, jak je Hitman Pro účinný při odstraňování Skypový virus (2014-10-17)
Malwarebytes
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes účinný při odstraňování Skypový virus (2014-10-17)

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-skype-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích