Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Skype (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Říj 2019

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Skypový virus je nebezpečný program, který se šíří neuvěřitelnou rychlostí. Můžete se s ním setkat také pod označením ‚Bitcoinový virus‘ či ‚malware pro dolování Bitcoinu‘. Virus slouží k obsazení a specifickému využití napadeného počítače, jenž se v důsledku toho stává pomalejším a nepoužitelným. Existují ale i další verze Skypového viru, které se využívají zejména k odcizení osobních informací a citlivých dat. Tyto viry pronikají do systému tím, že přesvědčí uživatele Skypu, aby klikli na škodlivý odkaz. Tato metoda je nejspíš celkem úspěšná, neboť uprostřed dubna 2013 dosahovala rychlost šíření viru 2000 kliknutí za hodinu. A přestože nevšimnout si dramatického zpomalení počítače napadeného tímto virem je poměrně těžké, dělá většině antivirových a anti-spywarových programů stále velké potíže jej v počítači odhalit. Chcete-li Skypový virus z počítače odstranit, měli byste určitě vyzkoušet (XYZ).

JAK MŮŽE DOJÍT K NAPADENÍ SKYPOVÝM VIREM?

Otázky týkající se Skype virus

‚Skypový virus‘, jak je asi zřejmé z jeho názvu, se šíří po Skypu. Chcete-li se mu vyhnout, měli byste ignorovat všechny podivné zprávy od vašich přátel, ve kterých budou tvrzení jako „LOL, tohle je tvoje nová profilovka?“, „na téhle fotce vypadáš dost dobře“ a podobně a v žádném případě byste NEMĚLI kliknout ani na odkazy, které jsou v podobných zprávách uvedené. Některé verze Skypového viru se také snaží oběť přesvědčit, aby si do počítače stáhla určitý soubor a otevřela jej. Ten má obvykle název ‚funnypicture.jpg.exe‘, avšak ve snaze oklamat větší množství uživatelů může využívat i jiné názvy. Procesy Skypového viru běží na počítači s vysokou prioritou, proto je jednoduché si jeho proniknutí do systému povšimnout. Pokud se rychlost vašeho počítače dramaticky sníží, měli byste zkontrolovat, zda se v něm nenachází právě Skypový virus. Tuto hrozbu, prosím, bez zbytečného otálení odstraňte, chcete-li předejít dalším problémům v budoucnu.

JAK ODSTRANIT SKYPOVÝ VIRUS?

Nejjasnější příznak toho, že váš počítač může být Skypovým virem napaden, je zpomalení systému. Spusťte, prosím, skenování svého počítače s pomocí programů SpyHunter 5Combo Cleaner či Reimage, které za vás váš systém zkontrolují. Tyto programy vám pomohou také odstranit napadené soubory (včetně souborů Skypového viru) z vašeho počítače.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Skypový virus
obrázek pro Skypový virusobrázek pro Skypový virus

Návod na ruční odstranění viru Skype:

Odstraňte Skype pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Skype

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Skype.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Skype pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Skype. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Skype proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Skype a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-skype-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích