Odstranit virus Facebook Message (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2018

Návod na odstranění viru Facebook Message

Co je to Facebook Message virus?

Facebook Messenger virus automaticky posílá zprávy přátelům

Příklady viru Facebook Message

Facebook Message virus je škodlivý software, který ohrožuje facebookový účet oběti a posílá zprávy obsahující škodlivý odkaz všem přátelům. Spamové zprávy obsahují zkrácený odkaz, který se jeví jako video. Jakmile na něj kliknete, nebezpečná adresa URL vás přesměruje na phishingový web nabízející instalaci nebezpečného rozšíření prohlížeče nebo falešné aktualizace přehrávače Flash Player. Jakmile je nainstalován, ohrožuje účet uživatele a dále odkaz šíří.

Škodlivý virus funguje jako trojský kůň a patří k široké skupině Facebookového viru. Virus je aktivní od roku 2013 a byl několikrát aktualizován. Nejnovější verze se objevila v srpnu 2017 – zločinci šíří škodlivý odkaz s krátkou frází „[jméno příjemce] Video: o“, aby na něj oběti kliknuli.

Účelem viru je nabourat se do facebookového účtu oběti. Aby to mohl udělat, napadá lidi prostřednictvím okna chatu: objeví se jako zpráva od osoby, která se zdá být vaším přítelem a odkazuje na webové stránky.

Pokud na tento odkaz kliknete, budete pravděpodobně přesměrováni na falešnou kopii stránky Youtube nebo jiného webu, který vám navrhne instalaci doplňku nebo softwaru, aby bylo možné stránky prohlížet. Pokud oběť souhlasí, počítač se nakazí malwarem, který navíc blokuje bezpečnostní software, aby zabránil jeho odstranění.

Navíc začne odesílat stejnou falešnou zprávu kontaktům oběti prostřednictvím stejných oken chatu na Facebooku. Nezapomeňte ignorovat všechny podezřelé zprávy, které vám přicházejí do doručené pošty. Také se obraťte na odesílatele a požádejte ho o vysvětlení obrázeku nebo videa.

V roce 2016 byli uživatelé počítačů z Francie napadeni Trojanem Facebook Messenger s názvem „Eko“, který může sledovat uživatele a shromažďovat osobně identifikační údaje. V témže roce anglicky mluvící uživatelé počítačů trpěli vlnou spamových zpráv šířících video virus. Odesílal dvě zprávy s dotazem: „Jste na tomto videu? [Video link]“ a „Toto je vaše video?“ [Video link]. „

V loňském roce byla Messengerem distribuována i verze ransomwaru Locky. Zločinci posílají zprávu s obrázkem ve formátu SVG. Jakmile na něj lidé klikli, byli přesměrováni na webovou stránku, která požádala o instalaci falešného rozšíření pro Chrome. Instalace této aplikace vede k infiltraci nebezpečného viru, který zašifruje soubory.

Další věc, kterou obvykle Facebook Message Virus provádí, je, že neustálé šíří sám sebe prostřednictvím facebookového účtu oběti. Mohlo by vás zajímat, proč podvodníci takové viry vytvářejí. Bylo zjištěno, že virus pomáhá ukrást osobní údaje, například přihlašovací údaje, bankovní údaje a hesla, a převezme kontrolu nad zařízením.

Virus Facebook Messenger 2017 pokračoval v práci předchozích verzí. Oběti od svých kontaktů obdrží falešný odkaz na YouTube. Po kliknutí na něj je virus přesměruje na falešnou webovou stránku, která vypadá stejně jako Facebook. Zde jsou lidé požádáni, aby zadali své přihlašovací údaje. Výsledkem je, že hacker převezme účet oběti a škodlivá zpráva je přeposlána celému seznamu kontaktů oběti.

Pokud jste však na škodlivý odkaz klikli, měli byste virus Facebook Message okamžitě odstranit a změnit heslo svého účtu. Pokud nemůžete nastavit nové heslo, měli byste hacknutí facebookového účtu nahlásit prostřednictvím Centra podpory. Navíc byste měli změnit hesla jiných účtů, zejména pokud používáte stejné.

Pro odstranění viru Facebook Message doporučujeme použít programFortectIntego. Tento antimalwarový program najde všechny škodlivé součásti v systému a úplně je odstraní.

Aktualizováno 25. srpna 2017. Byla zaznamenána nová vlna škodlivého viru. Tentokrát podvodníci distribuují zkrácený odkaz bit.ly s krátkou poznámkou „[jméno příjemce] Video.“ Jakmile na něj kliknete, odkaz vás přesměruje na stránku Dokumenty Google, která obsahuje obrázek, který byl automaticky odebrán z facebookové stránky oběti.

Obrázek vypadá jako video, takže oběť pravděpodobně klikne na tlačítko přehrávání a spustí ho. Virus poté oběti přesměruje na webové stránky, které určí typ prohlížeče, polohu a další podrobnosti o oběti.

V závislosti na operačním systému oběti dochází k dalšímu přesměrování. Kaspersky hlásí, že uživatelé Firefoxu budou přesměrováni na stránky nabízející falešnou aktualizaci přehrávače Flash Player, zatímco uživatelé Chromu dostanou výzvu k instalaci škodlivého rozšíření. Lidé používající Safari na Macu obdrží návrh na instalaci „nejnovější verze přehrávače Media Player.“

Po instalaci škodlivého softwaru může být uživatelský účet napaden a automaticky odeslán odkaz na virus všem přátelům. Nicméně zatím není jasné, jak přesně se virus šíří. Útočníci mohou používat útoky kliknutí nebo špionážní software, aby ukrátili přihlašovací údaje obětí.

Příklady viru Facebook MessageFacebook Message virus oklame uživatele k otevření infikovaných odkazů nebo obrázků, aby převzal jeho účet a ukradl osobní informace.

Oběti viru urychlují jeho šíření

Virus může snadno infikovat počítač pomocí infikované zprávy, která se objeví na chatu. Typicky nabízí možnost vidět „šokující obrázek“ nebo „vzrušující video“. Mnoho uživatelů této sociální sítě bylo takto podvedeno, protože tato zpráva vypadá, že byla odeslána jedním z kontaktů oběti.

Jakmile uživatel klikne na infikovaný odkaz, virus se dostane do systému. A co více, stejná zpráva je obvykle přeposílána kontaktům oběti a nachytává další uživatele. Je to řetězová reakce, kterou je téměř nemožné zastavit.

Chceme připomenout, že jediným způsobem jak váš počítač, facebookový účet a osobní údaje chránit je, neklikat na podezřelé odkazy, které jste obdrželi od vašich přátel, kolegů nebo rodinných příslušníků. Pokud máte podezření, že obsah zprávy se zdá být podezřelý, měli byste se zeptat svého přítele, zda je tento odkaz nebo soubor bezpečné otevřít.

Mějte na paměti, že kybernetičtí zločinci mají tendenci obětem odpovídat. Pokud však znáte osobu, nebude těžké zjistit, že mluvíte s někým jiným. V opačném případě byste se měli zeptat sami sebe, zda se s vámi chce osoba, se kterou jste nemluvili roky, opravdu podělit o video nebo obrázek. Nejspíš ne.

Odstranění viru Facebook Message ze zařízení

I když virus na facebooku vypadá jako spam; měli byste přesto zkontrolovat stav vašeho počítače. Skenování počítače s programem proti malwaru se doporučuje zejména, pokud jste klikli na podezřelý odkaz nebo stáhli neznámý obsah.

Chcete-li odstranit virus Facebook Message, doporučujeme zkontrolovat počítač pomocí programuFortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes. Můžete použít jiný bezpečnostní software. Nezapomeňte však preferovaný program aktualizovat.

Dalším důležitým krokem k odstranění viru Facebook Message je změna hesla pro facebook. Pokud by hackeři převzali váš účet, mohli by získat přístup na e-mailový, bankovní a jiné účty. Chcete-li chránit vaše soukromí, měli byste nastavit silné heslo. Mějte na paměti, že dobré heslo:

  • má alespoň 12 znaků;
  • má čísla;
  • má velká i malá písmena;
  • má symboly (jsou-li povoleny);
  • není v něm vaše jméno, příjmení a další osobní údaje;
  • není slovo ze slovníku.
Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích