Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Chumsearch.com (Návod k odstranení) - aktualizováno Lis 2020

od Julie Splinters - -   Chum Search | Druh: Únosce prohlížeče

Specifikace o viru Chumsearch.com

Chumsearch.com

Podle výzkumníků je virus Chumsearch.com „únosce“ prohlížeče, který patří k falešným vyhledávačům Trovigo.comTrovi.com. Tento potenciálně nežádoucí program (PUP), cestuje po celém internetu ve svazku s obyčejným softwarem a do počítače se dostane bez vědomí uživatele.

„Únosce“ prohlížeče se zaměřuje na všechny populární webové prohlížeče a upravuje jejich nastavení, aby mohl zobrazovat sponzorovaný obsah. Účelem všech PUP je generovat příjmy pro vývojáře, takže nejsou uživatelsky příjemné. Chum Search virus má stejné vlastnosti jako ostatní „únosci“ prohlížeče.

Může nainstalovat různé panely nástrojů, rozšíření a zásuvné moduly; spustit nechtěná přesměrování, zobrazovat reklamy a měnit výsledky vyhledávání. Při používání poškozeného vyhledávače nebude moci najít žádné relevantní informace, protože obsahuje podezřelé sponzorované odkazy ve výsledcích vyhledávání a brání v přístupu společnostem Google, Bing nebo jiným spolehlivým poskytovatelům vyhledávání.

Jakmile si všimnete neočekávané změny ve vašem prohlížeči, zkontrolujte počítač s pomocí programu ReimageIntego. Je velmi pravděpodobné, že váš počítač byl napaden „únoscem“ prohlížeče, a doporučujeme, abyste Chumsearch.com okamžitě odstranili.

Chumsearch.com

Přesměrování jsou jedním z největších problémů, protože jakýkoli Chumsearch.com přesměrování vás může zavést na nebezpečné webové stránky. Po jednom kliknutím na odkaz výsledku vyhledávání nebo atraktivní reklamu, můžete skončit na webu, který byl vytvořen pro šíření malwaru.

Můžeme doporučit vyhnout se používání ovlivněného prohlížeče a vyhledávače, ale není možné se vyhnout přesměrování, které se objevují z čista jasna. Navíc, pokud se rozhodnete zadat klíčová slova přímo do adresního řádku, můžete být přesměrováni na již zmíněné Trovigo.com nebo Trovi.com.

Toto vás může překvapit, ale v zásadách ochrany soukromí, autoři viru Chumsearch.com jasně konstatují své partnerství s těmito dvěma „únosci“ prohlížeče:

Chumsearch.com

Jak si dokážete představit, žádný spolehlivý poskytovatel vyhledávání nebude spolupracovat s pochybnými vývojáři. Tomuto vyhledávači nemůžete věřit; měli byste Chumsearch.com odstranit hned, jakmile se objeví na obrazovce. Únosce je potenciální hrozbou pro váš počítač a soukromí.

Mohl by sledovat vaši aktivitu procházení internetu a shromažďovat informace o vašich oblíbených webových stránkách nebo vyhledávacích dotazech. Nikdo nemůže zaručit, že tyto informace nebudou sdíleny s třetími stranami. Pevně věříme, že vaše osobní údaje by měly být uchovávány v tajnosti.

Jak chránit počítač před „únoscem“ prohlížeče?

Potenciálně nežádoucí programy jsou distribuovány spolu s dalšími programy zdarma, proto je důležité tyto programy instalovat pečlivě. Takže, pokud chcete zabránit „únosu“ Chumsearch.com, kdykoliv budete stahovat program z internetu, zkontrolujte, zda se jedná o samostatný program, nebo softwarový balíček.

To můžete zjistit v instalačním průvodci programu. Když jej otevřete, nespěchejte; přečtěte si Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů, abyste věděli s čím souhlasíte s instalací tohoto programu. Dalším důležitým krokem je správně upravit nastavení instalace.

Opravdu si myslíte, že nastavení „doporučené“ instalace stojí za vaši důvěru? Určitě ne. Obvykle se zde skrývají instalace dalšího softwaru, například „únosce“ prohlížeče, adware, podezřelé doplňky prohlížeče a plug-iny. Neriskujte, zvolte možnost pokročilé nebo vlastní instalace a zkontrolujte všechny součásti stahování.

Pokud vidíte jakékoliv podezřelé nabídky instalovat další software, bez váhání zrušte jejich zaškrtnutí. S největší pravděpodobností se jedná o potenciálně nežádoucí program, a vy v budoucnu budete muset zvážit odstranění Chumsearch.com.

Způsoby, jak odstranit Chumsearch.com ze systému

Věříme, že určitě chcete tento nepříjemný program odstranit z počítače, protože nemá žádné užitečné funkce. Naštěstí nejde o složitý počítačový program a je poměrně snadné jej odstranit. Stačí najít „únosce“ v počítači a odstranit ho; podrobný návod k odstranění Chumsearch.com najdete pod tímto článkem.

Navíc můžete zvolit jednodušší způsob odstranění s pomocí antispywarového/antimalwarového programu. Důrazně doporučujeme automatické odstranění Chumsearch.com, pokud jste v oblasti eliminace virů nováčci. Bezpečnostní program bude váš počítač také chránit před dalšími možnými infekcemi v budoucnu.

 

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Chumsearch.com:

Odstranit Chumsearch.com ze Windows systémů

Chcete-li tohoto „únosce“ prohlížeče odstranit, budete muset najít všechny aplikace, které by s ním mohly souviset. Zjistili jsme, že MPlayerX, MessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect a ValueApps s Chumsearch souvisí. Ujistěte se, že je najdete a odstraníte z počítače.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Chumsearch.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Chumsearch.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Chumsearch.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Chumsearch.com ze Mac OS X systému

Zkontrolujte systém Mac OS X pro MPlayerX, MessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect a ValueApps pro odstranění Chumsearch.com ze systému a zabránění jeho znovuobjevení. Musíte odinstalovat všechny tyto položky!

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Chumsearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Chumsearch.com z Mozilla Firefox (FF)

Podívejte se do seznamu přípon a hledejte podezřelé položky. Virus Chumsearch.com mohl nainstalovat doplňky bez vašeho svolení. Měli byste je bez zaváhání odinstalovat!

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Chumsearch.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Chumsearch.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Chumsearch.com z Google Chrome

Podívejte se do seznamu přípon a hledejte různé pluginy, které by mohly s Chumsearch.com souviset. Pokud nějáké najdete, odinstalujte je.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Chumsearch.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Chumsearch.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Chumsearch.com z Safari

Postupujte podle pokynů k úplnému odebrání Chum Search z prohlížeče. Najděte pochybné panely nástrojů, rozšíření nebo jiné a odinstalujte je.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Chumsearch.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Chumsearch.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Chumsearch.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-chumsearch-com.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Chumsearch.com