Odstranit Amazon 1Button App (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Adware

Návod na odstranění hrozby Amazon 1Button App

Co je to Amazon 1Button App?

Je Amazon 1Button App důvěryhodná aplikace?

Amazon 1Button App

Amazon 1Button App virus, také známý jako Amazon Browser Bar, je zdánlivě užitečná aplikace, která nabízí lidem informace o nejnovějších nabídkách pro online nakupování a slevách, poskytuje nástroje pro vytváření seznamů přání a slibuje spoustu dalších praktických funkcí.

Nicméně, bezpečnostní odborníci ho kvalifikovali jako potenciálně nežádoucí program (PUP) a považují ho za program typu adware. Tato aplikace si takové zařazení zasloužila z několika důvodů. Za prvé, často používá další programy zdarma, aby se dostala do počítače, aniž by požádala o svolení uživatele. Více než rok byla tato podezřelá aplikace kompatibilní pouze s aplikací Internet Explorer. Avšak v současné době, se již vyskytly zprávy o „únosu“ aplikací Amazon 1Button App na prohlížečích Google Chrome, Mozilla Firefox a Safari.

Aby toho nebylo málo, byla dokonce přizpůsobena pro smartphony, tablety a může běžet na operačním systému Windows i Mac OS. Po instalaci se ve Správci úloh systému Windows spustí proces AmazonBrowserBar.3.0.dll a může dodatečně nainstalovat na některý z infikovaných prohlížečů různé doplňky, rozšíření prohlížeče nebo panely nástrojů.

Většina z těchto programů je k ničemu a jsou určené výhradně pro účely monitorování vašich návyků prohlížení a shromažďování osobně neidentifikovatelných údajů. Tyto informace jsou nutné k tomu, aby adware mohl generovat související reklamy.

Reklamy Amazon 1Button App budou zejméná zobrazovat hlavičky a kontext týkající se vašich naposledy navštívených a zobrazených webových stránek a informace vyhledávané prostřednictvím vyhledávačů. A co víc, tyto reklamy se zobrazují ve velkém a všude vás pronásledují.

Dávejte pozor, abyste na některou neklikli, pokud nechcete skončit na některé ze stránek se špatnou pověstí. Kromě toho, shromážděné informace mohou být snadno sdíleny s dalšími třetími stranami, protože podmínky aplikace nestanovují jinak. Z tohoto důvodu by odstranění Amazon 1Button App nemělo být vůbec zpochybňováno.

Amazon 1Button App

Je také třeba zmínit, že někteří lidé hlásili problémy s Amazon 1Button App přesměrováním. Přestože tento adware může poskytovat personalizované reklamy, mohli by vás ve skutečnosti zavést na zcela nesouvisející webové stránky. Například reklama, která nabízí dobrou nabídku na nové auto vás může zavést na pochybnou stránku hazardních her nebo stahování.

Ujistěte se, že takovou doménu okamžitě opustíte a spustíte skenování počítače s důvěryhodným antivirovým softwarem. Ignorování přesměrování a akceptování on-line nabídek může skončit opravdu nepříjemně. Můžete dokonce skončit s nějakým ransomware na vašem PC!

Přes všechny tyto skutečnosti, malware Amazon 1Button App je stále částečně legitimní program, který se může některým lidem zdát opravdu užitečný. Přesto byste měli pečlivě vážit skutečnost, že tento program je obvykle distribuován spolu s dalšími potenciálně nežádoucími programy, jako je například KMPlayer, Movie Wizard, MixVideoPlayer, Local Temperature a mnoho dalších.

V případě, že jste jej již nainstalovali spolu s dalším programem zdarma nebo potenciálně nežádoucí aplikací, okamžitě Amazon 1Button App odstraňte. Pokud je na vašem počítači spuštěn systém Windows, doporučujeme použít program ReimageIntego, který měl vždy skvělé výsledky s detekcí PUP, virů a malwaru.

Jak můžu zabránit této aplikaci ve vstupu do mého počítače?

Můžete začít přijímat reklamy od Amazon 1Button App, ať už chcete nebo ne. To proto, že tato aplikace je obvykle distribuována prostřednictvím legitimního freewaru a sharewaru nebo jako doplněk jiných potenciálně nežádoucích programů.

Aby bylo možné odhalit a odmítnout instalaci Amazon 1Button App a dalších doplňkových komponent, které mohou být přidány do vašeho staženého softwarového balíčku, musíte vybrat možnost „pokročilé“ nebo „vlastní“ instalace a vše zkotrolovat krok za krokem. Neklikejte na tlačítko „další“, pokud si nejste stoprocentně jisti s čím budete souhlasit.

V opačném případě můžete přijímout aplikaci Amazon 1Button App a podobné, aniž by jste měli v úmyslu je instalovat. Mimochodem, vždy doporučujeme, aby si uživatelé přečetli EULA, Zásady ochrany soukromí a jakékoliv další informace, které se vám podaří o vybraném programu najít, protože vám to může pomoci rozhodnout se, zda je spolehlivý, nebo ne.

Návrhy na odstranění Amazon 1Button App:

V případě, že jste se již nechali napálit a virus Amazon 1Button App jste si nainstalovali, máte dvě možnosti. Můžete buď postupovat podle návodu, který je uveden na konci článku a ručně infekci odstranit nebo můžete použít jeden z antimalwarových nástrojů, které navrhujeme níže a Amazon 1Button App z počítače odstranit automaticky.

Obě varianty mají své výhody a nevýhody, ale pokud hledáte důkladné vyčištění systému, rozhodně doporučujeme tu druhou možnost.

Použití návodu na ruční odstranění Amazon 1Button App neodhalí nebo vám neumožní odstranit jakékoliv jiné nevyžádané soubory nebo programy, které se mohly do počítače dostat. Pouze kompletní kontrola systému pomocí aktualizovaného antivirového nástroje věci vyřeší.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Amazon 1Button App

Odstranit Amazon 1Button App ze Windows systémů

Odstranění Amazon 1Button App nebo jakéhokoli jiného potenciálně nežádoucího programu ručně, je vždy riskantní, protože byste mohli v počítači nechat některé ze složek viru bez povšimnutí. Takže, pokud máte možnost, prosím zkontrolujte počítač pomocí renomovaného antivirového softwaru. Pokud tuto možnost nemáte, postupujte podle pokynů níže.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Amazon 1Button App a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Amazon 1Button App či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Amazon 1Button App ze Mac OS X systému

Amazon 1Button App je infekce, která se nezaměřuje pouze na operační systém Windows jako většina PUP, ale může se objevit také na Mac OS X. Pokud je to váš případ, neváhejte zařízení zkontrolovat pomocí profesionálního antivirového skeneru. Pokud nemáte tuto možnost, můžete virus zkusit eliminovat podle pokynů níže.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Amazon 1Button App a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Amazon 1Button App z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Amazon 1Button App z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Amazon 1Button App z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Amazon 1Button App a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Amazon 1Button App. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Amazon 1Button App z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Amazon 1Button App a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Amazon 1Button App. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Amazon 1Button App z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Amazon 1Button App, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Amazon 1Button App dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Amazon 1Button App rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích