Míra závažnosti:  
  (70/100)

Odstranit virus BlackMoon (Návod k odstranení viru)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Trojské koně

Jak se bankovní trojan BlackMoon chová v počítači?

Notoricky známý BlackMoon Trojan, který je také široce známý jako BlackMoon virus nebo W32/Banbra, byl nejprve objeven a zkoumán v roce 2014. Tento konkrétní malware byl vyvinut se záměrem krást bankovní údaje oběti přesměrováním na phishingové webové stránky. Bohužel se tento virus šíří rychle a již úspěšně infikoval více než 100.000 počítačů. Zaměřuje se zejména na uživatele počítačů v regionu východní Asie, Japonska, Číny a Jižní Koreje.

Jakmile se dostane do počítačového systému oběti, zanechá tam infekční soubory. Trojan se objeví jako soubor DLL, který může být spuštěn přes spustitelný soubor Rundll32.exe. Tento bankovní trojan je navržen tak, aby přesměroval uživatele na podvodné webové stránky, když se pokusí získat přístup k vyhledávači nebo k portálu internetového bankovnictví prostřednictvím jednoho z postižených webových prohlížečů. Virus BlackMoon můžete ovlivnit všechny hlavní webové prohlížeče systému Windows, včetně Mozilla Firefox, Google Chrome, a dokonce i nový Microsoft Edge. Před přesměrováním uživatele na phishingové stránky, trojan zobrazí zprávu (která může být v korejštině, japonštině nebo čínštině), kde stojí, že uživatel musí dokončit „certifikační proces zabezpečení“, který může být dokončen přihlášením se do internetového bankovnictví. Samozřejmě, že to není nic víc než podvod, protože poté je uživatel přesměrován na phishingové stránky a veškeré informace, které zadal spadnou do rukou počítačových zločinců. Tento trojan může shromažďovat informace včetně osobního a pracovního telefonního čísla oběti, rodná čísla, informace o kreditní kartě, stisky kláves, hesla a podobná citlivá data. Ta se dostanou na servery podvodníků a mohou být ihned použita pro nezákonné účely.

BlackMoon malware redirects to phishing websites

Máte-li podezření, že váš počítač byl napaden tímto škodlivým softwarem, neváhejte a bankovního trojana BlackMoon okamžitě odstraňte z počítače. Zda byl počítač napaden nějakým druhem malwaru můžete zkontrolovat a odstranit jej pomocí anti-malwarového softwaru. Doporučujeme k tomu použít program Reimage nebo jiný seriózní nástroj pro odstranění škodlivého softwaru. Je smutné, že ruční odstranění tohoto trojana by bylo časově náročné i když jste pokročilý uživatel PC.

Jak se tento Trojan šíří?

Údajně se trojan BlackMoon šíří přes drive-by downloads, což znamená, že se může dostat do počítačového systému oběti tím, že využívají zranitelná místa v zastaralém softwaru. Navíc, tuto variantu malwaru lze stáhnout spolu s falešnými aktualizacemi programů Java Player nebo Flash Player. Zatímco tyto programy jsou zcela legitimní, počítačoví zločinci mají tendenci využívat důvěry uživatelů k těmto programům, připojovat k nim infekční soubory a propagovat takto modifikované aktualizace prostřednictvím nezabezpečených webových stránek. Proto důrazně doporučujeme, abyste se od neznámých webových stránek drželi dál a nic z nich nestahovali, protože takové stahování může obsahovat škodlivé soubory a vážně poškodit váš počítačový systém. Netřeba dodávat, že byste měli vždy všechny své programy udržovat aktualizované a chránit váš počítač výkonným anti-malwarovým softwarem.

Jak odstranit malware BlackMoon z počítačového systému?

Virus BlackMoon je velmi nebezpečná počítačová hrozba, a neměli byste se pokoušet s ní vypořádat na vlastní pěst, pokud nejste IT odborník. Je to dobře naprogramovaný software, který má tendenci skrývat své soubory pod bezpečně znějícími názvy souborů. Odstranění BlackMoon by mělo být provedeno automaticky, pomocí výkonného anti-malwarového softwaru. Doporučujeme celý počítačový systém zkontrolovat několikrát, aby bylo zaručeno, že byla hrozba zcela odstraněna. Poté doporučujeme změnit všechna hesla, přihlašovací údaje, PIN kódy, a další důležité informace, aby počítačoví zločinci nemohli z vašich bankovních účtů ukrást peníze.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-blackmoon-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích