Odstranit virus BlackMoon (Návod k odstranení viru)

Návod na odstranění viru BlackMoon

Co je to BlackMoon virus?

Jak se bankovní trojan BlackMoon chová v počítači?

Notoricky známý BlackMoon Trojan, který je také široce známý jako BlackMoon virus nebo W32/Banbra, byl nejprve objeven a zkoumán v roce 2014. Tento konkrétní malware byl vyvinut se záměrem krást bankovní údaje oběti přesměrováním na phishingové webové stránky. Bohužel se tento virus šíří rychle a již úspěšně infikoval více než 100.000 počítačů. Zaměřuje se zejména na uživatele počítačů v regionu východní Asie, Japonska, Číny a Jižní Koreje.

Jakmile se dostane do počítačového systému oběti, zanechá tam infekční soubory. Trojan se objeví jako soubor DLL, který může být spuštěn přes spustitelný soubor Rundll32.exe. Tento bankovní trojan je navržen tak, aby přesměroval uživatele na podvodné webové stránky, když se pokusí získat přístup k vyhledávači nebo k portálu internetového bankovnictví prostřednictvím jednoho z postižených webových prohlížečů. Virus BlackMoon můžete ovlivnit všechny hlavní webové prohlížeče systému Windows, včetně Mozilla Firefox, Google Chrome, a dokonce i nový Microsoft Edge. Před přesměrováním uživatele na phishingové stránky, trojan zobrazí zprávu (která může být v korejštině, japonštině nebo čínštině), kde stojí, že uživatel musí dokončit „certifikační proces zabezpečení“, který může být dokončen přihlášením se do internetového bankovnictví. Samozřejmě, že to není nic víc než podvod, protože poté je uživatel přesměrován na phishingové stránky a veškeré informace, které zadal spadnou do rukou počítačových zločinců. Tento trojan může shromažďovat informace včetně osobního a pracovního telefonního čísla oběti, rodná čísla, informace o kreditní kartě, stisky kláves, hesla a podobná citlivá data. Ta se dostanou na servery podvodníků a mohou být ihned použita pro nezákonné účely.

Máte-li podezření, že váš počítač byl napaden tímto škodlivým softwarem, neváhejte a bankovního trojana BlackMoon okamžitě odstraňte z počítače. Zda byl počítač napaden nějakým druhem malwaru můžete zkontrolovat a odstranit jej pomocí anti-malwarového softwaru. Doporučujeme k tomu použít program FortectIntego nebo jiný seriózní nástroj pro odstranění škodlivého softwaru. Je smutné, že ruční odstranění tohoto trojana by bylo časově náročné i když jste pokročilý uživatel PC.

Jak se tento Trojan šíří?

Údajně se trojan BlackMoon šíří přes drive-by downloads, což znamená, že se může dostat do počítačového systému oběti tím, že využívají zranitelná místa v zastaralém softwaru. Navíc, tuto variantu malwaru lze stáhnout spolu s falešnými aktualizacemi programů Java Player nebo Flash Player. Zatímco tyto programy jsou zcela legitimní, počítačoví zločinci mají tendenci využívat důvěry uživatelů k těmto programům, připojovat k nim infekční soubory a propagovat takto modifikované aktualizace prostřednictvím nezabezpečených webových stránek. Proto důrazně doporučujeme, abyste se od neznámých webových stránek drželi dál a nic z nich nestahovali, protože takové stahování může obsahovat škodlivé soubory a vážně poškodit váš počítačový systém. Netřeba dodávat, že byste měli vždy všechny své programy udržovat aktualizované a chránit váš počítač výkonným anti-malwarovým softwarem.

Jak odstranit malware BlackMoon z počítačového systému?

Virus BlackMoon je velmi nebezpečná počítačová hrozba, a neměli byste se pokoušet s ní vypořádat na vlastní pěst, pokud nejste IT odborník. Je to dobře naprogramovaný software, který má tendenci skrývat své soubory pod bezpečně znějícími názvy souborů. Odstranění BlackMoon by mělo být provedeno automaticky, pomocí výkonného anti-malwarového softwaru. Doporučujeme celý počítačový systém zkontrolovat několikrát, aby bylo zaručeno, že byla hrozba zcela odstraněna. Poté doporučujeme změnit všechna hesla, přihlašovací údaje, PIN kódy, a další důležité informace, aby počítačoví zločinci nemohli z vašich bankovních účtů ukrást peníze.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích