Odstranit virus .Locked

od Julie Splinters - - | Druh: Programy kradoucí data

Návod na odstranění viru .Locked

Co je to .Locked virus?

Co je třeba vědět o viru .Locked?

.Locked virus je virus typu rensomware, který po proniknutí do vašeho počítače zašifruje vaše osobní data. Potom se budete muset rozhodnout – zaplatit výkupné nebo se rozloučit s zašifrovanými soubory navždy. První věc, kterou byste však měli udělat, je virus .Locky odstranit. Pokyny k jeho odstranění najdete níže.

Tento ransomwarový virus se zdá být velmi podobný ostatním nevalně známým ransomwarovým hrozbám, jako je Locky virus, .locky extension virus, TeslaCrypt, Cerber, a KeRanger. Nicméně, mezi starším ransomwarem a tímto konkrétním malwarem existují malé rozdíly. Například .Locked ransomware používá šifrovací algoritmus AES-256 narozdíl od viru Locky, který používá algoritmy RSA-2048 a AES-128. Kromě toho ransomware požaduje 500 dolarů, tedy 1,22 bitcoinů na rozdíl od obvykle požadované částky 400 dolarů. Navíc, pokud do určité doby nezaplatíte, výkupné se zdvojnásobí! Pokud jste se rozhodli výkupné zaplatit, jakmile kliknete na tlačítko „Pay“, .Locked malware zobrazí podrobný návod platby. Potom si musíte stáhnout specifický software a soukromý dešifrovací klíč. Nicméně nedoporučujeme výkupné platit, neboť neexistuje žádná záruka, že po zaplacení to bude fungovat. Určitě by vám vadilo přijít o osobní soubory i peníze, a přístup k souborům přesto nezískat. Proto byste měli přemýšlet spíše o odstranění viru .Locked než jednat v souladu s očekáváním kybernetických zločinců. K tomu doporučujeme použít program ReimageIntego.

Když už mluvíme o tvůrcích tohoto ransomwaru, někteří spekulují, že slavný hacker organizace s názvem Anonymous s ním může souviset. Toto podezření vzniklo poté, co se objevil další ransomware – Anonymous virus. Tento virus se zdá, že vytvořila právě tato organizace. S vědomím geniálních schopností těchto hackerů, kterým se podařilo unést mezinárodní vládní i soukromé instituce, virus .Locked může být opravdu skutečnou výzvou. Navíc hackeři jako ochrannou známku používají fotografii masky Anonymous, což tyto spekulace rozněž podporuje.

The ransom note of .Locked virus

Jak .Locked ransomware infikuje počítače?

Stejně jako podobný škodlivý software, virus se dostane do počítače přes infikovanou přílohu spamu. Oběť obdrží upozornění falešné faktury nebo dopravní informaci, která zahrnuje PSČ nebo soubor Word s vloženým kódem makra. V případě, že oběť soubor stáhne do systému, ransomware si klade za cíl zašifrovat důležité dokumenty, certifikáty, pracovní účty, zprávy a informace související s rodinou. Jakmile virus svou činnost dokončí, zanechá v zašifrovaných složkách soubor .locked. Pak se na obrazovce uživatele objeví zpráva, která ho o tomto zlomyslném skutku informuje.

Kromě toho bylo zpozorováno, že .Locked malware se může také šířit prostřednictvím trojských koní. Tato hrozba poskytuje ransomwaru potřebné maskování. Antivirové programy obvykle trojan nezaznamenají, protože vypadá jako legitimní soubor. Poté, co bezpečně proklouzne ochranou systému, trojan osvobodí škodlivý obsah a .Locked ransomware začíne svou činnost. V tomto konkrétním případě je třeba mít anti-malwarový program pro detekci trojských koní a dalšího malwaru takového typu. Navíc, některý ransomware se šíří prostřednictvím cracknutých her. Takže pokud jste vášnivý hráči, mějte na vědomí, že mimo drobných PUP, můžete čelit i vážným hrozbám.

Návod k odstranění viru .Locked:

Pokud jste nakaženi ransomwarem .Locked, měli byste se smířit s tím, že zašifrované soubory mohou být navždy ztraceny. Soubory můžete obnovit ze zálohy, ale pokud další kopie důležitých dat nenajdete, může se stát, že je zpět nezískáte. Ruční volba odstranění také nemusí fungovat s ohledem na složitou strukturu ransomwaru a jeho šifrovací algoritmus. Proto vám zbude jen jedno řešení – .Locked odstranit s pomocí anti-malwarové aplikace, jako je ReimageIntego nebo Malwarebytes. Aplikaci je důležité aktualizovat a pravidelně spouštět kontroly s cílem zajistit jeho plnou ochranu a užívat si bezpečné prohlížení internetu. Pokud nemůžete spustit žádný z výše uvedených programů, postupujte podle návodu níže:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .Locked

Odstraňte .Locked pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .Locked

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .Locked.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .Locked pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .Locked. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění .Locked proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .Locked a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích