Odstranit virus .locky (Vylepšené Instrukce)

Návod na odstranění viru .locky

Co je to .locky file extension virus?

.locky file extension virus – o jaký druh viru se jedná?

.locky file extension je virus typu ransomware. Ransomware je pravděpodobně nejvíce populární a ziskový typ počítačových virů, proto kybernetičtí zločinci neustále vytvářejí jeho nové varianty. O nové verzi viru ransomware slyšíme každý den; naposledy to byl ransomware (s názvem Locky virus nebo Locky ransomware) a dnes vám přinášíme informace, jak tento virus funguje.

Jak se .locky file extension virus šíří a jak funguje?

Existuje mnoho způsobů, jak může .locky file extension virus proniknout do vašeho počítače. Nezapomeňte, že kybernetičtí zločinci používají techniku zvanou „clickjacking“, aby naivní uživatele oklamali a přinutili je kliknout na nebezpečné odkazy, které jsou maskované tak, aby vypadaly jako bezpečné. Jinými slovy, kybernetičtí zločinci mohou odkaz ke stažení viru .locky file extension virus schovat na nedůvěryhodných stránkách pod tlačítko nebo odkaz, který vypadá naprosto bezpečně. Buďte zodpovědní uživatelé počítače a vyhněte se návštěvě webových stránek, které vypadají jakkoliv podezřele.

Kybernetičtí zločinci většinou distribují .locky file extension virus prostřednictvím podvodných e-mailů, které obsahují škodlivou přílohu (Word dokument). Tento soubor obsahuje kód, který se aktivuje okamžitě v případě, že má uživatel v aplikaci Word povolná makra. V případě, že jsou makra zakázána, uživatel uvidí zprávu s následujícím textem: „Povolte makra, pokud je kódování dat nesprávné.“

Jak již bylo uvedeno výše, makra aktivují kód, který je navržen tak, aby stáhnul a spustil spustitelný soubor viru .locky file extension virus ze vzdáleného serveru. Tento škodlivý program poté prohledá systém, najde osobní soubory oběti a zašifruje je pomocí metody RSA-2058 a AES-128. Důvod, proč je Locky označován jako .locky file extension virus je, že jakmile tato hrozba zašifruje osobní soubory, také k jejich názvu přidá příponu .locky. Zašifrovaná data se stanou nedostupnými; takovým způsobem, tento virus staví oběť do nespravedlivé pozice. Je zřejmé, že každý uživatel si do počítače ukládá důležitá, takže odepření přistupu k nim může způsobit zoufalost a stres. .locky file extension virus v každé složce se zašifrovanými daty ponechává žádost o výkupné, která vysvětluje, jak může oběť získat své soubory zpět. Požaduje výkupné (0,5 Bitcoinů, tedy 207 amerických dolarů).

Výkupné nedoporučujeme platit. Bez ohledu na to, kolik zaplatíte, kybernetickým zločincům jde jen o jejich zisk. Neexistuje absolutně ŽÁDNÁ záruka, že vám dešifrovací klíč k obnovení osobních souborů zašlou. Nepodporujte kybernetické zločince tímto způsobem. V opačném případě na sebe vezmete riziko ztráty souborů I peněz. Mimo jiné, kybernetičtí zločinci budou vědět, že vás mohou zastrašit a poslat vám další virus v budoucnu.

Jak chránit váš počítač před ransomwarem?

 1. Nejdůležitější věc je pravidelně svá data zálohovat. Doporučujeme, abyste kopie důležitých dat ukládali na externí disk. Některé ransomwarové viry mohou přistupovat k on-line souborům uloženým na cloudech přes vaše připojení k Internetu.
 2. Nainstalujte si do počítače spolehlivý anti-malwarový software (například FortectIntego), abyste jej před ransomwarem a dalšími nebezpečnými viry ochránili.
 3. Kdykoli budete stahovat soubory nebo programy, zvolte možnost „uložit“ namísto „spustit/otevřít.“ Takto dáte bezpečnostnímu softwaru v počítači čas ke kontrole, zda je soubor bezpečný, nebo ne.
 4. Udržujte software aktualizovaný – pokud je to možné zapněte automatické aktualizace softwaru. Kybernetičtí zločinci mohou zneužít zranitelností zastaralého softwaru a proniknout do vašeho systému bez vašeho vědomí.
 5. Vyhýbejte se návštěvám nebezpečných webových stránek a stahujte software pouze z ověřených a bezpečných stránek.

Jak dešifrovat soubory uzamčené virem .locky file extension virus?

Bohužel, soubory zašifrované pomocí tohoto škodlivého programu je téměř nemožné dešifrovat. Jedinou cestou k obnovení souborů je importovat je z externího disku. Pokud jste data nezálohovali, můžete vyzkoušet některý z následujících nástrojů pro dešifrování souborů – Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities nebo R-Studio.
Je důležité malware .locky file extension zabít hned, jakmile si všimnete jeho přítomnosti. Pokud si jej všimnete dostatečně brzy, měli byste být schopni proces šifrování zastavit v čase a některé z vašich souborů zachránit. Plánujete-li importovat data z externího záložního disku, nejdříve se ujistěte, že jste .locky file extension virus zcela odstranili, protože tato hrozba je také schopena přistoupit k a zašifrovat data na každém zařízení připojeném k počítači. Důrazně doporučujeme použít automatický nástroj pro odstranění škodlivého softwaru a virus Locky ukončit; Pokud to však chcete udělat ručně, postupujte podle pokynů odstranění, které jsou uvedeny níže.

.locky file extension virus FAQ:

Otázka: Dnes jsem obdržel podezřelý e-mail. Předmět: ATTN: Faktura J-98223100. Tento e-mail obsahuje také přiložený soubor s názvem faktura_J-98223100.doc. Domnívám se, že tento e-mail je nedůvěryhodný a neměl bych ho otevírat… Ale, jak může být soubor Word nebezpečný? Můžete mi poradit, co mám s tímto e-mailem dělat? Měl bych přílohu otevřít nebo mám e-mail vyhodit do koše?

Odpověď: Přílohu NEotvírejte! Obdrželi jste e-mail od kybernetických zločinců spojených s Locky ransomwarem. Tento podvodný e-mail nese infekční Word dokument, který virus stáhne do počítače.
Locky virus využívá novou techniku, stáhnout a spustit spustitelný soubor viru – odešle škodlivý kód v dokumentu, který se aktivuje, pokud jsou ve Wordu povoleny Makra. Tento e-mail byste měli okamžitě vyhodit do koše.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .locky

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte .locky pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .locky. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění .locky proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .locky a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích