Recenze CyberGhost, stažení zdarma

CyberGhost – služba VPN nabitá funkcemi, která napomáhá zabránit sledování

CyberGhost VPN je jednou z nejspolehlivějších služeb zaměřených na soukromí. Tento VPN klient se sídlem v Rumunsku a Německu obsluhuje více než 10 milionů lidí po celém světě. Poskytuje stabilní připojení k více než 5 800 serverům v 89 zemích a při používání ho nezpomaluje. CyberGhost používá dedikované servery pro online aktivity, jako je torrenting nebo streamování videa – to uživatelům umožňuje optimalizovat své zážitky na maximum.

Při výběru VPN mnoho uživatelů hledá nejen spolehlivou rychlost připojení a různá umístění, ze kterých si mohou vybírat, ale také je velmi zajímá ochrana jejich soukromí. Mnoho poskytovatelů tvrdí, že jsou tu proto, aby zajistili ochranu soukromí uživatelů, přesto však shromažďují řadu osobních a neosobních informací pro marketingové účely, v některých případech je dokonce sdílejí s třetími stranami. CyberGhost VPN nic podobného nepraktikuje – respektuje soukromí lidí a nesleduje je.

Kromě běžné funkce VPN je CyberGhost také vybaven řadou výhod zaměřených na ochranu soukromí, která uživatelům pomohou zůstat nejen anonymní, ale také v bezpečí online. Funkce mohou pomoci blokovat reklamy a trackery, bránit uživatelům v přístupu na škodlivé weby a zajistit, aby byla navázána bezpečná verze připojení k webu HTTPS, čímž se zabrání kybernetickým útokům. 

V této recenzi služby CyberGhost se pokusíme odhalit nejdůležitější informace a odpovědět na nejčastěji kladené otázky týkající se této VPN nabité funkcemi, kterou je snadné používat. Pokud máte zájem, měli byste vyzkoušet bezplatnou zkušební verzi CyberGhost a zjistit, jak vypadá 15 let zkušeností v odvětví VPN!

Název CyberGhost
Soukromí
 • Nesleduje informace o uživateli
 • Anonymní shromažďování dat lze zrušit
 • Poskytuje funkce, které umožňují zabránit online sledování z jiných zdrojů
Plány K dispozici více možností: 1 měsíc/12,99 USD, 6 měsíců/8,49 USD, 18 měsíců /3,15 USD, atd.
Protokoly OpenVPN, IKEv2
Platformy Windows, macOS/Mac OS X, Linux, Android, iOS, FireTV, Chrome, atd.
Souběžná připojení 7
Servery Téměř 6 000 serverů v 89 zemích
Bonusové funkce Blokování reklam, blokování škodlivého webu, blokování online sledování, automatizované přesměrování HTTPS, komprese dat a mnoho dalšího

Vyzkoušejte si CyberGhost na jeden den zdarma

CyberGhost VPN lze používat současně na sedmi různých zařízeních, včetně Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a mnoha dalších, což znamená, že můžete klienta bezpečně používat ve svém pracovním počítači, osobním telefonu, herní konzoli a mnoha dalších gadgetech které denně používáte. Většina sítí VPN navíc poskytuje pouze pět současných připojení, takže můžete CyberGhost používat na mnoha zařízeních a dokonce je sdílet se svými členy domácnosti. Pamatujte, že tato výhoda je k dispozici pouze po zakoupení plné verze.

CyberGhost si můžete stáhnout zdarma z jeho oficiálních webových stránek a využívat jeho plné funkce po dobu 24 hodin od registrace. Přesto je třeba klienta nainstalovat.

Instalační proces je jednoduchý a nastavení trvá jen několik minut:

 • Stáhněte si CyberGhost VPN a dvakrát na soubor klikněte.
 • V případě potřeby si přečtěte smluvní podmínky.
 • Zvolte, zda se chcete účastnit omezeného anonymního sdílení dat.
 • Chvíli počkejte, než bude instalace dokončena.
 • Na obrazovce vytvoření účtu zadejte svůj e-mail a vyberte bezpečné heslo.
 • Zkontrolujte svůj e-mail a ověřte svůj účet. Nyní jste připraveni používat CyberGhost!

Vaše 24hodinová zkušební verze CyberGhost se spustí, jakmile si vytvoříte svůj účet a stisknete tlačítko „Spustit zkušební verzi“ prostřednictvím aplikace, takže na to nezapomeňte! Pokud používáte zařízení se systémem Android, můžete mít nárok na zkušební dobu 7 dní bez ohledu na to, zda používáte stejný účet jako v systému Windows. Na iOS byste také dostali CyberGhost VPN zdarma na několik týdnů, ale musíte se nejprve prostřednictvím aplikace zaregistrovat.

CyberGhost pricing

CyberGhost VPN – vyberte si vhodný plán

Stejně jak je tomu u mnoha jiných poskytovatelů VPN se i ceny CyberGhost liší. Většinu ostatních VPN můžete používat přibližně za 10–13 USD měsíčně, a pokud je budete chtít používat pouze po dobu jednoho měsíce, bude vás to stát 12,99 USD. Když však začnete hledat jiné plány, ceny se výrazně sníží, i když můžete narazit na promo akce a slevy na CyberGhost.

Ostatní plány jsou nabízeny na různá časová období; například uživatelé mohou získat CyberGhost na 6 měsíců, 1 rok a také na tři roky – zde jsou také dostupné exkluzivní nabídky na 18 měsíců. Mějte na paměti, že čím delší je plán, tím levnější je měsíční poplatek. Můžete například získat tříletý plán za pouhých 3,15 USD měsíčně. Za předplatné můžete platit různými způsoby, například pomocí běžné metody kreditní kartou, přes PayPal, Google Pay nebo dokonce bitcoiny.

CyberGhost VPN je také k dispozici s velkou podporou – uživatelé si mohou jako hlavní komunikační prostředek zvolit e-mail nebo chat. K získání nejdůležitějších informací o klientovi a problémech s jeho používáním lze také použít knowledgebase.

Po stažení softwaru CyberGhost a ukončení zkušebního období jsou uživatelům poskytovány obzvláště štědré 45denní lhůty na vrácení peněz. Pokud tedy chcete CyberGhost odinstalovat a ponechat si všechny své peníze, můžete tak učinit do 45 dnů bez jakýchkoli ztrát.

CyberGhost UI

Jednoduché uživatelské rozhraní je jen jednou z mnoha výhod CyberGhost VPN

Každý, kdo použil CyberGhost alespoň jednou, vám řekne, že se snadno používá, protože má jednoduché rozhraní a obsahuje podrobný popis jednotlivých funkcí. Většina uživatelů, kteří nikdy VPN nepoužívali, mohou jednoduše kliknout na přepínač, který vybere nejlepší server a automaticky se připojí!

Na přihlašovacím panelu si můžete vybrat konkrétní zemi, ve které je server umístěn – ve výchozím nastavení jsou uvedeny Francie, Německo a Spojené státy americké. Po stisknutí šipky se zobrazí seznam serverů, které si můžete přidat do oblíbených (tyto země se také zobrazí v rozbalovací nabídce na hlavní obrazovce). Můžete přistupovat ke každé zemi samostatně a vybrat server, který se vám líbí. Zobrazí se také vzdálenosti od každého serveru a zatížení serveru – to je zvláště výhodné při pokusu o výběr místa blíže k vám.

Snadno si odblokujte Netflix a BBC iPlayer pomocí optimalizovaných serverů

Zatímco někteří se rozhodnou pro VPN klienta, aby chránili své soukromí online, jiní tak činí aby obešli omezení, která jsou nastavena pro uživatele z různých zemí. Například populární poskytovatel obsahu Netflix hostí různé pořady a další obsah pro publikum v USA a EU. Aby osoba měla přístup k obsahu pouze v EU, musela by používat VPN. Navíc v některých zemích nemusí být takové služby, jako je Netflix, vůbec k dispozici kvůli přísným politikám cenzury; například lidé z Číny by to mohli snadno obejít pomocí aplikace CyberGhost.

Populární poskytovatelé videoobsahu, jako jsou Netflix a BBC, však mají stovky serverů na černé listině, které patří k službám VPN – tato politika byla vytvořena s cílem zabránit uživatelům obejít omezení. Servery CyberGhost nemají žádná omezení a uživatelé si mohou snadno užít obsah Netflixu, Disney+, BBC iPlayer, Hulu a mnoho dalšího, bez omezení.

Jednoduše vyberte sekci „Pro streamování“ a zobrazí se seznam dedikovaných serverů, které jsou optimalizovány pro konkrétní služby. Ve většině případů poskytovatelé VPN neurčují, které servery jsou kompatibilní se streamováním videa, a uživatelé prostě musí projít každým ze serverů sami, aby to zjistili. To je otrava. Naštěstí vám CyberGhost VPN umožňuje tento proces úplně obejít a ušetří vám spoustu času.

CyberGhost streaming

Torrentujte bez omezení pomocí dedikovaných serverů

Torrentování je obvykle kontroverzní kvůli porušení autorských práv, protože většina obsahu dodávaného prostřednictvím webů typu peer-to-peer je obsah pirátský. Samotná technologie však není nezákonná a několik z uvedených webových stránek může také hostit legitimní obsah, například software s otevřeným zdrojovým kódem nebo obsah nechráněný autorskými právy. Proto existuje mnoho důvodů, proč používat torrentové weby bez porušení zákona.

Z uvedených důvodů však může být mnoho takových stránek omezeno. Pomocí CyberGhost VPN můžete toto omezení obejít a k torrentovým webům volně přistupovat. V nastavení můžete také nastavit aplikaci tak, aby se vždy připojovala přes zabezpečený server, jakmile spustíte uTorrent nebo jiného torrentového klienta – to je další způsob, jak ušetřit čas.

Mějte na paměti, že některá omezení mohou přesto stále existovat, jak vysvětluje CyberGhost:

Žádná ze současných technologií P2P není podle definice nezákonná, ale musíme zablokovat protokoly P2P na určitých serverech, buď kvůli strategickým (toto je provoz, který zbytečně zpomaluje provoz ostatních uživatelů), nebo kvůli zákonným důvodům v zemích, kde jsme nuceni poskytovateli zablokovat torrentový provoz, mezi tyto země patří USA, Rusko, Singapur, Austrálie a Hongkong (Čína).

Pokud se však budete držet dedikovaných serverů, neměli byste mít při pokusu o připojení k torrentovým serverům žádné potíže.

Bonus: Cyberghost vám pomůže chránit před škodlivým obsahem

CyberGhost VPN zdarma může být dobrou volbou, pokud si klienta chcete vyzkoušet, ale mějte na paměti, že pokud je použita verze systému Windows, trvá pouze sedm dní nebo 24 hodin. Navíc jsou omezeny některé konkrétní funkce (například výběr serverů orientovaných na streamování). To vše se odemkne, jakmile si zakoupíte předplatné CyberGhost – program můžete používat bez omezení.

Plná verze aplikace CyberGhostu vám také umožňuje výrazně zlepšit zabezpečení online. Zde jsou některé funkce, které byste mohli používat:

 • Ad-block. Blokuje nepříjemné vyskakovací okna a jiné rušivé reklamy, které se objevují na webových stránkách a zpomalují je.
 • Malicious website block. Pokud je tento filtr povolen, umožňuje CyberGhost VPN zabránit vám v prohlížení podvodů, phishingu, falešných a jiných škodlivých stránek.
 • Online tracker block. Online trackery jsou extrémně otravné (soubory cookies, webové majáky a další technologie, které lze použít ke sledování vašich online návyků), a mohou být zablokovány ve všech webových prohlížečích a aplikacích výběrem této možnosti.
 • Automated HTTPS redirect. V případech, kdy je k dispozici zabezpečené připojení, CyberGhost vynutí připojení přes HTTPS namísto zranitelného HTTP.
 • Data compression. I když tato funkce nemá nic společného se zabezpečením, je velmi užitečná při omezené šířce pásma (například na mobilním zařízení) – komprimuje obrázky a další data, aby se snížilo celkové využití internetových dat.

CyberGhost extra features

I když má ad-block nějaké chybičky (při porovnání s vyhrazenými aplikacemi / rozšířeními má o něco horší výkon), všechny funkce mohou bezpochyby zlepšit soukromí a bezpečnost uživatele.

Náš rozsudek nad CyberGhost VPN

Abychom mohli uzavřít naši recenzi aplikace CyberGhost VPN, rádi bychom nejprve zdůraznili důležitost soukromí v této době. Společnosti jsou neustále nabourávány, stinné praktiky kybernetické bezpečnosti vedou k infekcím malwarem a všechny ostatní problémy digitální éry mohou mít negativní dopad na životy mnoha lidí.

Proto je kromě použití bezpečnostního softwaru velmi důležité používat další nástroje, jako je CyberGhost VPN. V předchozí části jsme popsali všechny další funkce, které vám mohou být přístupné, jakmile si zakoupíte předplatné pro CyberGhost, i když to není jediná výhoda, kterou byste získali.

CyberGhost je služba VPN, která je velmi zaměřená na soukromí se spoustou možností a mnoha snadno použitelnými funkcemi, které vám pomohou ušetřit drahocenný čas, a přitom si budete moci přizpůsobit klienta podle svých potřeb. Jedním z největších prodejních argumentů, podle našeho názoru, je transparentnost a soukromí, které společnost poskytuje. Pro rozšířenou zkušební verzi CyberGhost důrazně doporučujeme nejprve stáhnout verzi pro iOS nebo Android.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Ugnius Kiguolis je profesionální malwarový analytik, který je také zakladatelem a vlastníkem stránek odstranitvirus.cz. V současné době přebírá funkci šéfredaktora.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Recenze v dalších jazycích