U instalace aktualizací Java, Oracle nahradil Ask za Yahoo!

Oracle has decided to displace Ask with Yahoo! in Java updates

Po mnoho let byl Oracle viněn z toho, že přidává ke svým zásadním aktualizacím programu Java možnost instalace nástrojové lišty Ask. Takto vyhledávač Ask používá denně stále více uživatelů. Pokud jste nikdy neslyšeli o „svazování“, máte štěstí, protože jste se nesetkali s klamnou marketingovou technikou, nenechali jste se napálit a nestahli jste si do počítače nežádoucí program. Co se týče nástrojové lišty Ask, její vývojáři létá podporovali Oracle, protože u svých instalací Java nastavil instalaci této lišty jako výchozí. Proto lidé, kteří mají tendenci tyto programy instalovat ve spěchu a neustále klikají na tlačítko 'Další' pravděpodobně v počítači najdou nástrojovou lištu Ask a vyhledávač search.tb.ask.com nastavený jako výchozí. Lidé se neustále staví proti „svazování“ a požadují, aby bylo zakázáno, zvláště pokud se jedná o legitimní a populární program jako je Java. Nicméně, místo toho, aby Oracle přestal připojovat ke svým instalacím Java aplikace třetích stran, pouze zaměnil Ask za Yahoo!

Tyto novinky byly oznámeny ve středu na výročním zasedání akcionářů. Výkonná ředitelka Marissa Mayer informovala o nové marketingové strategii, která se údajně chystá přivést provozovatele vyhledávače Yahoo! zpět na trh. Bohužel nebylo poskytnuto mnoho detailů, a tak není ještě jasné, kolik Yahoo zaplatí společnosti Oracle za možnost získání více uživatelů. Nicméně faktem je, že Oracle začne podporovat vyhledávač Yahoo!, tím že jej začne přidávat ke svým instalacím a aktualizacím již od tohoto měsíce. Podle expertů, ale není příliš pravděpodobné, že i takové taktiky pomohou Yahoo! předčit současné obry jako jsou Google a Bing.

Bezpečnostní experti se snaží „svazování“ zakázat; to však není snadný úkol. Denně varují uživatele před stovkami potenciálně nežádoucích programů, adwarů, „únosců“ prohlížeče, a dalších kybernetických hrozeb, které se schovávají v instalátorech a aktualizacích freewarů populárních programů jako je Java, Flash Player, Media Player, a další. Bylo zjištěno, že stejná marketingová strategie se běžně používá pro šíření Delta-homes.com, Omiga Plus, mystartsearch.com, a jiných „únosců“ prohlížeče. Navzdory tomu, že kritici hlasitě nazývají propagační taktiky „svazování“ jako „riskantní“ a „opovrženíhodné“, se zdá, že vývojáři vyhledávačů jsou rozhodnuti udělat cokoliv, proto aby si vydělali více peněz. Mějte na paměti, že bez ohledu na to, zda jste nastavili vyhledávač dobrovolně nebo byl nastaven jako výchozí proti vaší vůli, vývojáři generují příjmy za reklamy, sledování uživatelů, přesměrovávání na sponzorované webové stránky a podobné činnosti tak jako tak.

Proto, pokud chcete, aby váš počítač zůstal v bezpečí a zabránit otravným změnám jako je změna výchozí úvodní stránky a vyhledávače na Ask, Yahoo či podobné, měli byste vždy při instalaci bezplatného softwaru věnovat zvýšenou pozornost. Ujistěte se, že jste analyzovali každý krok instalace do detailů a zrušte zaškrtnutí políčka, které říká: „Nastavit Yahoo jako domovskou stránku a vyhledávač v prohlížeči Chrome a Internet Explorer, a navíc získejte Yahoo jako novou záložku v Chromu“. Samozřejmě, pokud dáváte přednost vyhledávači Yahoo! nebo Ask, je to jen na vás. Nicméně, kdykoli si všimnete při instalaci freewaru nabídky instalace jiné aplikace, měli byste to brát jako varování a proces instalace úplně zrušit. To je rada bezpečnostních expertů, kteří vám chtějí pomoci udržet počítač v bezpečí!

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Malwarový analytik...

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce