Odstranit Mystartsearch.com

Návod na odstranění hrozby Mystartsearch.com

Co je to Mystartsearch.com?

Co je Mystartsearch.com?

Mystartsearch.com (také známý jako MyStart Search nebo Mystartsearch) je podezřelý vyhledávač, který byl zařazen do kategorie „únosce prohlížeče“. Je tomu tak proto, že se šíří ve svazku s různými freewary jako volitelná součást a spoustu uživatelů „překvapí“, když se objeví v prohlížeči bez žádosti o povolení. Zpočátku se může jevit jako typický vyhledávač. Nicméně, bylo prokázáno, že „únosce“ Mystartsearch může znepříjemnit vaše prohlížení webu. Obvykle se tento program objeví v prohlížeči Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a dalších jako domovská stránka a/nebo výchozí vyhledávač. Jak již bylo zmíněno, vypadá jako skutečný vyhledávač s vyhledávacím polem a odkazy, které vedou na vaše oblíbené webové stránky. Měli byste vědět, že tento webový vyhledávač podporuje reklamu, takže může zobrazovat změněné výsledky vyhledávání, přesměrovat vás na jeho přidružené stránky, zpomalit počítač a způsobovat na něm jiné problémy. Mějte na paměti, že není zaručeno, že vás nepřesměruje na podezřelé, nebezpečné nebo velmi nedůvěryhodné stránky!

V současné době bylo také zjištěno, že virus Mystartsearch je schopen sledovat procházení uživatelů na internetu. Může sledovat vaši činnost na internetu a shromažďovat osobně neidentifikovatelné údaje, jako je vaše e-mailová adresa, IP adresa počítače, jeho umístění a podobné údaje. Z tohoto důvodu se doporučuje tento vyhledávač odstranit a obnovit nastavení vyhledávačů zpět k normálu. Pro odstranění mystartsearch.com doporučujeme použít FortectIntego.

Mystartsearch.com

Jak může mystartsearch.com „unést“ můj počítač?

Podobně jako delta-homes.com, BoBrowser nebo Omiga Plus, byl Mystartsearch.com označen jako „únosce“ prohlížeče a potenciálně nežádoucí program, protože se šíří prostřednictvím softwaru třetích stran. Tak si dejte pozor, protože tento program se na vašem počítači může objevit ihned po instalaci pochybného freewaru jako jsou download manažery, video converters, softwary pro přehrávání videa nebo podobné programy, které jsou obvykle nabízeny na pochybných webových stránkách ke stažení. Takovým a podobným programům se může povést naistalovat na vašem počítači adwary a „únosce“ prohlížeče pouze v případě, nevěnujete-li dostatečnou pozornost jejich instalačnímu procesu, proto se ujistěte, že v budoucnu pozornost věnovat budete. Z tohoto důvodu, byste se měli vždy rozhodnout pro pokročilou nebo vlastní možnost instalace a pozorně sledovat celý proces. Dále nepřijímejte instalaci neznámých programů, které jsou navrhovány ve svazku, jako jsou doplňky prohlížeče, rozšíření, plugins a panely nástrojů. Pokud jste si již všimli přesměrování na mystartsearch a dalších podezřelých aktivit na vašem počítači, měli byste postupovat dle návodu níže.

Jak odstranit virus mystartsearch.com?

Mystartsearch.com je diskutabilní vyhledávač, který může vést k různým problémům s počítačem. Pokud nechcete skončit s jinými potenciálně nežádoucími programy, adwary nebo dokonce viry ve vašem počítači, ihned jej odstraňte. Můžete k tomu použít spolehlivý anti-spyware nebo jej odstranit ručně. Vzhledem k tomu, že může nainstalovat své položky do registru, doporučuje se Mystartsearch.com odstranit automaticky.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY (FAQ)

Otázka: Všiml/a jsem si, že místo své obvyklé domovské stránky mám nyní Mystartsearch.com. Ale nevzpomínám si, že by jsem ji změnil/a. Také už mne delší dobu trápí přesměrování na mystartsearch. Jedná se o nějaký druh malwaru? Mám se obávat?

Odpověď: Jedním z důvodů, proč byl Mystartsearch.com zařazen do kategorie potenciálně nežádoucích programů je fakt, že se do počítače může nainstalovat aniž by o tom uživatel věděl. Nicméně byste měli vědět, že během procesu instalace máte možnost zrušit výběr programů, které nechcete nainstalovat (vždy volte možnost pokročilé nebo vlastní instalace). V tomto případě doporučujeme postupovat dle návodu na odstranění níže a programu odpovědného za úpravu nastavení prohlížeče se zbavit.

Otázka: Existuje způsob, jak domovskou stránku Mystartsearch z mého prohlížeče odstranit a vyhnout se přesměrování na www.mystartsearch.com? Změnil/a jsem ji zpět na původní, ale stále se objevuje.

Odpověď: Odstranění „únosce“ prohlížeče www.Mystartsearch.com není tak jednoduché. Nenazývají se tak pro nic za nic, mají tendenci instalovat malé programy, které neustále upravují nastavení prohlížeče a proto je opravdu těžké se jich zbavit. Jediný způsob, jak se ho zbavit jednou provždy, je jej odstranit pomocí programu jako je FortectIntego, který jsme již zmínili. Můžete také použít návod níže.

Otázka: Zjistil/a jsem, že moje domovská stránka a vyhledávač byl změněn na www.Mystartsearch.com. Nevadilo by mi to, protože vypadá jako normální vyhledávací stránka. Nicméně, když vyhledávám pomocí tohoto vyhledávače, výsledky se nezdají být velmi spolehlivé… Stránky na které mě přesměrovává se liší od těch, které jsem navštěvoval/a předtím.. Jaký je nejlepší způsob, jak tento vyhledávač odstranit a vrátit se zpět k původnímu?

Odpověď: Popsal/a jste to přesně; vyhledávané dotazy zpracované prostřednictvím „únosce“ Mystartsearch.com mají tendenci být méně spolehlivé, protože výsledky vyhledávání se zobrazí jako odkazy na přidružené webové stránky. Proto, můžete skončit na podezřelé webové stránce. Aby se tomuto zabránilo, program odstraňte tak, že budete pozorně následovat kroky, které jsme poskytli níže.

Otázka: Právě jsem restartoval počítač po instalaci nového programu, a zdá se, že pracuje správně… Ale když jsem otevřel/a svůj prohlížeč, k mému překvapení, se mi zobrazila nová domovská stránka s názvem Mystartsearch.com, která slouží také jako vyhledávač. Chci ji odstranit, ale stále se do prohlížeče vrací. Jak ji můžu odstranit? Prosím pomozte!

Odpověď: Právě jste se setkal s něčím, co se nazývá „svazování“. Stáhli jste si program, který měl v procesu instalace další možnosti, které jste vynechali (tak to už nikdy nedělejte). Pokud se takový dodatečný program dostane do vašeho počítače bez vašeho vědomí, dejte si pozor, může v počítači způsobit pěkný nepořádek. Jeho odstranění může být velmi obtížné, proto byste se raději měli spoléhat na profesionální nástroj. Jednou z možností je program FortectIntego.

Otázka: Prosím pomozte! Trápí mě přesměrování na webové stránky Mystartsearch… Myslím, že to má něco společného s tím, že byl můj vyhledávač změněn na tuto stránku. Což si nevzpomínám, že bych udělal/a… Je to nebezpečné? Mám se obávat?

Odpověď: Ano, tyto věci spolu pravděpodobně souvisí. I když je to spíše iritující než nebezpečné, měli byste se spoléhat na spolehlivější vyhledávače a toho, který byl nainstalován bez vašeho svolení se zbavit. Nejlepší způsob, jak tento nežádoucí program odstranit je pomocí specializovaného nástroje, neboť zaručuje nejlepší výsledky.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Mystartsearch.com

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Mystartsearch.com odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Mystartsearch.com (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Mystartsearch.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Mystartsearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Mystartsearch.com a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Mystartsearch.com odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Mystartsearch.com odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Mystartsearch.com kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Mystartsearch.com.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Mystartsearch.com následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Mystartsearch.com kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Mystartsearch.com a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Mystartsearch.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích