Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Mystartsearch.com

Co je Mystartsearch.com?

Mystartsearch.com (také známý jako MyStart Search nebo Mystartsearch) je podezřelý vyhledávač, který byl zařazen do kategorie „únosce prohlížeče“. Je tomu tak proto, že se šíří ve svazku s různými freewary jako volitelná součást a spoustu uživatelů „překvapí“, když se objeví v prohlížeči bez žádosti o povolení. Zpočátku se může jevit jako typický vyhledávač. Nicméně, bylo prokázáno, že „únosce“ Mystartsearch může znepříjemnit vaše prohlížení webu. Obvykle se tento program objeví v prohlížeči Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a dalších jako domovská stránka a/nebo výchozí vyhledávač. Jak již bylo zmíněno, vypadá jako skutečný vyhledávač s vyhledávacím polem a odkazy, které vedou na vaše oblíbené webové stránky. Měli byste vědět, že tento webový vyhledávač podporuje reklamu, takže může zobrazovat změněné výsledky vyhledávání, přesměrovat vás na jeho přidružené stránky, zpomalit počítač a způsobovat na něm jiné problémy. Mějte na paměti, že není zaručeno, že vás nepřesměruje na podezřelé, nebezpečné nebo velmi nedůvěryhodné stránky!

V současné době bylo také zjištěno, že virus Mystartsearch je schopen sledovat procházení uživatelů na internetu. Může sledovat vaši činnost na internetu a shromažďovat osobně neidentifikovatelné údaje, jako je vaše e-mailová adresa, IP adresa počítače, jeho umístění a podobné údaje. Z tohoto důvodu se doporučuje tento vyhledávač odstranit a obnovit nastavení vyhledávačů zpět k normálu. Pro odstranění mystartsearch.com doporučujeme použít ReimageIntego.

Mystartsearch.com

Jak může mystartsearch.com „unést“ můj počítač?

Podobně jako delta-homes.com, BoBrowser nebo Omiga Plus, byl Mystartsearch.com označen jako „únosce“ prohlížeče a potenciálně nežádoucí program, protože se šíří prostřednictvím softwaru třetích stran. Tak si dejte pozor, protože tento program se na vašem počítači může objevit ihned po instalaci pochybného freewaru jako jsou download manažery, video converters, softwary pro přehrávání videa nebo podobné programy, které jsou obvykle nabízeny na pochybných webových stránkách ke stažení. Takovým a podobným programům se může povést naistalovat na vašem počítači adwary a „únosce“ prohlížeče pouze v případě, nevěnujete-li dostatečnou pozornost jejich instalačnímu procesu, proto se ujistěte, že v budoucnu pozornost věnovat budete. Z tohoto důvodu, byste se měli vždy rozhodnout pro pokročilou nebo vlastní možnost instalace a pozorně sledovat celý proces. Dále nepřijímejte instalaci neznámých programů, které jsou navrhovány ve svazku, jako jsou doplňky prohlížeče, rozšíření, plugins a panely nástrojů. Pokud jste si již všimli přesměrování na mystartsearch a dalších podezřelých aktivit na vašem počítači, měli byste postupovat dle návodu níže.

Jak odstranit virus mystartsearch.com?

Mystartsearch.com je diskutabilní vyhledávač, který může vést k různým problémům s počítačem. Pokud nechcete skončit s jinými potenciálně nežádoucími programy, adwary nebo dokonce viry ve vašem počítači, ihned jej odstraňte. Můžete k tomu použít spolehlivý anti-spyware nebo jej odstranit ručně. Vzhledem k tomu, že může nainstalovat své položky do registru, doporučuje se Mystartsearch.com odstranit automaticky.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY (FAQ)

Otázka: Všiml/a jsem si, že místo své obvyklé domovské stránky mám nyní Mystartsearch.com. Ale nevzpomínám si, že by jsem ji změnil/a. Také už mne delší dobu trápí přesměrování na mystartsearch. Jedná se o nějaký druh malwaru? Mám se obávat?

Odpověď: Jedním z důvodů, proč byl Mystartsearch.com zařazen do kategorie potenciálně nežádoucích programů je fakt, že se do počítače může nainstalovat aniž by o tom uživatel věděl. Nicméně byste měli vědět, že během procesu instalace máte možnost zrušit výběr programů, které nechcete nainstalovat (vždy volte možnost pokročilé nebo vlastní instalace). V tomto případě doporučujeme postupovat dle návodu na odstranění níže a programu odpovědného za úpravu nastavení prohlížeče se zbavit.

Otázka: Existuje způsob, jak domovskou stránku Mystartsearch z mého prohlížeče odstranit a vyhnout se přesměrování na www.mystartsearch.com? Změnil/a jsem ji zpět na původní, ale stále se objevuje.

Odpověď: Odstranění „únosce“ prohlížeče www.Mystartsearch.com není tak jednoduché. Nenazývají se tak pro nic za nic, mají tendenci instalovat malé programy, které neustále upravují nastavení prohlížeče a proto je opravdu těžké se jich zbavit. Jediný způsob, jak se ho zbavit jednou provždy, je jej odstranit pomocí programu jako je ReimageIntego, který jsme již zmínili. Můžete také použít návod níže.

Otázka: Zjistil/a jsem, že moje domovská stránka a vyhledávač byl změněn na www.Mystartsearch.com. Nevadilo by mi to, protože vypadá jako normální vyhledávací stránka. Nicméně, když vyhledávám pomocí tohoto vyhledávače, výsledky se nezdají být velmi spolehlivé… Stránky na které mě přesměrovává se liší od těch, které jsem navštěvoval/a předtím.. Jaký je nejlepší způsob, jak tento vyhledávač odstranit a vrátit se zpět k původnímu?

Odpověď: Popsal/a jste to přesně; vyhledávané dotazy zpracované prostřednictvím „únosce“ Mystartsearch.com mají tendenci být méně spolehlivé, protože výsledky vyhledávání se zobrazí jako odkazy na přidružené webové stránky. Proto, můžete skončit na podezřelé webové stránce. Aby se tomuto zabránilo, program odstraňte tak, že budete pozorně následovat kroky, které jsme poskytli níže.

Otázka: Právě jsem restartoval počítač po instalaci nového programu, a zdá se, že pracuje správně… Ale když jsem otevřel/a svůj prohlížeč, k mému překvapení, se mi zobrazila nová domovská stránka s názvem Mystartsearch.com, která slouží také jako vyhledávač. Chci ji odstranit, ale stále se do prohlížeče vrací. Jak ji můžu odstranit? Prosím pomozte!

Odpověď: Právě jste se setkal s něčím, co se nazývá „svazování“. Stáhli jste si program, který měl v procesu instalace další možnosti, které jste vynechali (tak to už nikdy nedělejte). Pokud se takový dodatečný program dostane do vašeho počítače bez vašeho vědomí, dejte si pozor, může v počítači způsobit pěkný nepořádek. Jeho odstranění může být velmi obtížné, proto byste se raději měli spoléhat na profesionální nástroj. Jednou z možností je program ReimageIntego.

Otázka: Prosím pomozte! Trápí mě přesměrování na webové stránky Mystartsearch… Myslím, že to má něco společného s tím, že byl můj vyhledávač změněn na tuto stránku. Což si nevzpomínám, že bych udělal/a… Je to nebezpečné? Mám se obávat?

Odpověď: Ano, tyto věci spolu pravděpodobně souvisí. I když je to spíše iritující než nebezpečné, měli byste se spoléhat na spolehlivější vyhledávače a toho, který byl nainstalován bez vašeho svolení se zbavit. Nejlepší způsob, jak tento nežádoucí program odstranit je pomocí specializovaného nástroje, neboť zaručuje nejlepší výsledky.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Mystartsearch.com
obrázek pro Mystartsearch.comobrázek pro Mystartsearch.com
obrázek pro Mystartsearch.com

Návod na ruční odstranění hrozby Mystartsearch.com:

Odstranit Mystartsearch.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Mystartsearch.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Mystartsearch.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Mystartsearch.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Mystartsearch.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Mystartsearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Mystartsearch.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Mystartsearch.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Mystartsearch.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Mystartsearch.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Mystartsearch.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Mystartsearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Mystartsearch.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Mystartsearch.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Mystartsearch.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Mystartsearch.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Mystartsearch.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Mystartsearch.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Mystartsearch.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Mystartsearch.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Mystartsearch.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-mystartsearch-com.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Mystartsearch.com