Odstranit virus Thor (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Bře 2017

Návod na odstranění viru Thor

Co je to Thor ransomwarový virus?

Co je Thor ransomware?

Ransomware Thor je šifrovací typ malwaru, který pochází z nechvalně známé rodiny Locky ransomware. Spolu s touto hrozbou, bezpečnostní výzkumníci objevili Perl ransomware, .Shit file extension virus a Odin virus. Thor není jen obyčejný člen této skupiny virů, protože může zašifrovat soubory s více než 400 různými příponami souborů. K zašifrování souborů používá kombinaci šifer RSA a AES, které narušují strukturu každého souboru a mění jeho název tím, že přidá příponu souboru .thor. Výsledkem je, že si můžete snadno všimnout, že byl váš počítač tímto ransomwarem unesen. Samozřejmě, že postižené soubory se nedají použit – pro jejich obnovení musíte zaplatit výkupné ve výši 0,5 Bitcoinů. Tato verze viru Thor používá dva soubory, aby „informovala“ oběť o zašifrování souborů a nutnosti provedení zvláštní platby. Tyto soubory jsou _WHAT_is.html a _WHAT_is.bmp. A ještě horší je, že tento virus je naprogramován tak, aby pokračoval ve skenování systému. Jakmile objeví nově přidané soubory, spustí další šifrovací proces, takže není pochyb o tom, že je třeba Thor odstranit z počítače hned, jakmile objevíte první zašifrovaný soubor. K tomu použijte program FortectIntego.

Cílem ransomwaru Thor je učinit soubory nepřístupnými a přinutit oběti zaplatit výkupné. Virus žádá přibližně 0,50 Bitcoinů za osvobození souborů oběti, a tato částka se rovná 330 americkým dolarům. V žádsti o výkupné, kterou virus Thor zanechává na kompromitovaném systému vysvětluje oběti, jak stáhnout prohlížeč Tor, který je nutný pro přístup na stránky, kde zaplatit výkupné. Platební stránka vás vyzve k zadání osobního ID, které je uvedeno v žádosti o výkupné, nebo názvu libovolného zašifrovaného souboru. Pokud byly vaše soubory ovlivněny tímto ransomwarem, máte dvě možnosti – poslat své peníze počítačovím zločincům a počkat, až vám poskytnou dešifrovací software (což je nepravděpodobné), nebo odstranit virus Thor pomocí anti-malwarového nástroje a obnovit soubory ze zálohy. Pokud nemáte zálohu, obáváme se, že neexistuje žádný způsob, jak poškozená data obnovit, ale přesto můžete vyzkoušet některé z technik pro obnovu dat popsaných níže.

Jak se může počítač nakazit?

Každá verze viru Locky používá docela podobné metody infiltrace počítače. Některé z nich jsou dodávány prostřednictvím nebezpečných e-mailů, jiné infikují cílové počítače pomocí exploit kitů, a další se šíří prostřednictvím reklamy plné malwaru. Ransomware Thor obvykle dorazí ve formě souboru .vbs, .dll, .zip, .js, .hta nebo .doc, který může být spuštěn nevědomky. To není překvapující, když vezmeme v úvahu, že takové soubory nevypadají vůbec podezřele. Bohužel, nechráněné počítače nemohou proti útoku ransomewarem bojovat, takže se nakazí. Jak již bylo zmíněno dříve, neexistuje žádný způsob, jak poškozená data obnovit, pokud je oběť nemá zálohována na externím zařízení. Abyste vaše soubory chránili, můžete použít externí pevné disky, USB klíčenky a podobná řešení. Chcete-li využít on-line zálohování, jako cloudové služby, ujistěte se, že jsou vždy odpojeny, aby se zabránilo ztrátě všech dat. V případě infiltrace, se ujistěte, že jste virus Thor odsranili z počítače a pak použíjte zálohu k obnovení šifrovaných souborů.

Jak ransomware Thor odstranit?

Pokud byl počítač tímto ransomwarem již napaden, musíte virus Thor úplně odstranit, protože se může pokusit zašifrovat nejnovější soubory a soubory, které jsou uloženy na síti. K tomu byste měli používat spolehlivý aktualizovaný anti-malwarový nástroj. Pokud nemáte žádný bezpečnostní software v počítači, měli byste zvolit jeden z těch, které jsou uvedené níže. Chcete-li své soubory obnovit bez zálohy, doporučujeme postupovat podle návodu „pro obnovu dat“, který je uveden pod návodem k odstranění viru Thor. Na zaplacení výkupného prosím ani NEmyslete, protože to můžete vést jedině ke ztrátě souborů A peněz. Mějte na paměti, že lidé se kterými jednáte jsou hackeři. Udělají cokoliv, aby zvýšili své příjmy.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Thor

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Thor pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Thor. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Thor proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Thor z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Po odstranění ransomwaru z počítače, můžete své soubory obnovit ze zálohy. K tomu potřebujete jenom zapojit zařízení, na kterém jsou data uložena do počítače a potřebné soubory zkopírovat do počítače. V případě, že zálohu nemáte, existují i jiná řešení pro obnovu souborů zašifrovaných ransomwarem Thor:

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Thor, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Stáhnout program Data Recovery Pro a obnovit soubory zašifrované virem Thor

Chcete-li své soubory po nakažení virem Thor obnovit, můžete použít speciální program pro obnovu dat. Chcete-li infikované soubory obnovit, postupujte podle pokynů níže:

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Thor;
 • Obnovte je.

Použití funkce Windows Předchozí verze pro obnovu souborů ovlivněných ransomwarem Thor

Pokud byla na vašm počítači povolena funkce Obnovení systému, můžete zkusit funkci Windows předchozí verze. Pro použití této možnosti a obnovení zašifrovaných souborů, postupujte takto:

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Thor decrypter zatím není k dispozici

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Thor a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích