Odstranit virus iPhone (Návod k odstranení) - aktualizováno Dub 2019

Návod na odstranění viru iPhone

Co je to iPhone virus?

iPhone virus je termín používaný k popisu škodlivého softwaru, který ovlivňuje iPhone zařízení

iPhone malware

iPhone virus je malware určený k útoku na uživatele iOS. Zatímco uživatelé jsou stále přesvědčeni, že hackeři nespustili malware pro systém iOS, počítačoví zločinci stále představují škodlivý software pro systémy MacOS a iOS. Samozřejmě, že procento Mac virů je stále mnohem nižší, než virů určených pro Windows a Android. Není však pochyb o tom, že množství škodlivého softwaru nasměrovaného na uživatele Apple dramaticky roste; ignorování problému tedy není řešením. Navzdory tomu, že systém Mac OS si oblíbilo mnoho uživatelů, je stále mnohem méně populární než operační systém Windows. Proto je množství škodlivého softwaru vytvořeného ke zneužití tohoto operačního systému také menší. Nicméně, lidé by měli přijmout veškerá preventivní opatření, aby se zabránili proniknutí iPhone viru do jejich zařízení.

Název iPhone virus
Verze Virus přesměrování Únosce prohlížeče Podvod technické podpory Ransomware Spyware
Příklady
 • Pegasus
Nebezpečí Střední Nízké Střední Vysoké Vysoké
Distribuce Škodlivé stránky, svazování Škodlivé stránky, svazování Škodlivé stránky, svazování Spam, nelegální software Phishing
Symptomy Přesměrování na pochybné webové stránky, sponzorované reklamy, atd. Falešné reklamy nabízející kontaktovat falešnou technickou podporu Systémové změny, přesměrování na pochybné webové stránky, sponzorované reklamy, atd. Zašifrované soubory, žádost o výkupné požadující určitý poplatek

Nadměrná špionáž

Odstranění Použijte FortectIntego k identifikaci škodlivých souborů v systému. V ojedinělých případech může být nutné zvolit tovární nastavení

Uživatelé Mac a iOS jsou přesvědčeni, že jejich zařízení jsou imunní vůči iPhone viru z několika důvodů:

 • omezený přístup k systémovým souborům;
 • fragmentovaný OS;
 • povolení pro aplikace třetích stran.

Bohužel, zařízení iPhone jsou stejně zranitelná jako jiná zařízení. Pokud nebudete věnovat patřičnou pozornost svým zvyklostem při procházení a bezpečnému procházení internetu, můžete se během několika hodin po nebezpečném procházení nakazit ransomwarem, adwarem nebo únoscem prohlížeče. Důsledky nakažení virem na iPhonu se mohou lišit, od zjištění, že jsou vaše nastavení vyhledávání pozměněny až po zjištění, že vaše důležitá data byla uzamčena.

Podívejme se na níže uvedené typy škodlivého softwaru. Pokud jste zvědaví, co byste měli udělat pro odstranění virů iPhone, přeskočte na poslední odstavec tohoto příspěvku.

Podvod Vyhrajte iPhone

Potenciálně nežádoucí programy se zaměřují na produkty Apple

V současné době jsou problematické adwarové programy a skripty jedním z nejrozšířenějších PUP na internetu. Nicméně, zatímco si uživatelé Windows stěžují na nezastavitelné reklamy ve svých webových prohlížečích, u uživatelů iPhonů jsou to zase podezřelé upozornění technické podpory.

Obvykle tyto podvody technické podpory informují oběti, že jejich zařízení bylo obsazeno kvůli viru, který je schopen krást jejich data. Navíc, takový iPhone virus nabízí kontaktovat speciální technický tým podpory přes určitý telefon, což není nic jiného než přímý způsob, jak oslovit skupinu hackerů, kteří se snaží z lidí vyloudit peníze. Nezapomeňte, že Apple nezobrazuje taková oznámení v náhodných zprávách ani nezobrazuje telefonní číslo, které by jeho uživatelům umožnilo kontaktovat jejich tým.

Neměli bychom také zapomenout na běžný online podvod, který nabízí iPhone zdarma. V tomto případě podvodníci shromažďují osobní informace lidí tím, že je zapojí do neexistujících průzkumů a soutěží.

Otravná vyskakovací okna jsou další běžnou formou viru iPhone. Vzhledem k tomu, že fungují prostřednictvím webového skriptu zasazeného do prohlížeče, mohou vás obtěžovat občasným vyskočením nebo při každém spuštění prohlížeče. Některé z nich jsou docela perzistentní, protože je nutné vypnout Safari násilím.

Pro uživatele Apple také existují únosci prohlížeče. Jeden z posledních příkladů je search.stuckopoe.com. I když vypadá jako obyčejný vyhledávač, shromažďuje neosobní informace o svých uživatelích a používá je pro účely „zlepšení služeb“. Přestože zobrazuje vyskakovací okna jen občas, nejnegativnější aspekt souvisí s jeho odstraněním.

Když přejdete na stránku s instrukcemi pro odstranění, nabídne instalaci nástroje pro odstranění nazvaného Uninstaller.dmg. Problém je v tom, že je infikován adwarem macOS:Genleo-BQ. Pokud používáte standardní verzi Safari na vašem iPhonu, dejte si na takové únosce pozor. Chcete-li odstranit virus z iPhonu, budete možná muset zařízení resetovat. Pro více informací, přeskočte na návod k odstranění, který najdete na konci tohoto příspěvku.

iPhone virusiPhone virus je termín používaný k popisu škodlivého softwaru použitého pro útoky na tato zařízení. Tvrzení, že iPhony jsou imunní vůči virům, pouze přispívá k tomuto mýtu.

Různé verze iPhone podvodů

Protože jsou Apple zařízení vysoce ceněné, zaplavují s nimi spojené podvody v poslední době internet. Primárním cílem podvodníků za těmito podvody je, aby se oběti domnívaly, že mají nárok na dárek od Applu – typicky nejnovější iPhone, iPad nebo jiné zařízení. Pojďme se podívat, čím se podvodníci zabývají a rozebrat každý z těchto podvodů.

The new iPhone X from $1

The new iPhone X for $1 je podvod, který nabízí zdarma iPhone X, který neexistuje. Jediné, co musí oběť udělat, je zaplatit poplatek za doručení, což činí 1 USD. Vypadá to jako skvělá nabídka! Je to samozřejmě podvod a uživatelé slíbené zařízení nedostanou.

Zpráva je navržena tak, aby vypadala legitimně, protože loga a použité téma vypadají stejně jako loga od společnosti Apple. Po pokračování jsou však uživatelé přesměrováni na několik webových stránek a nakonec musí vyplnit některé osobní údaje a souhlasit s podmínkami soutěže. Co si uživatelé neuvědomují, je to, že si právě objednali drahou hudební službu, která stojí 49,99 dolarů měsíčně. Pokud nabídku ručně neodmítnou, bude jim kvůli iPhone viru tato částka každý měsíc účtována.

Win an iPhone X

Win an iPhone X je podobný výše popsanému podvodu. Tato falešná zpráva také slibuje uživatelům iPhone X. Oběti mohou snadno nachytat, zejména ti, kteří se nikdy předtím nesetkali s digitálními podvody. Cena za tento drahý dárek je minimální – uživatelé musí pouze vybrat „správnou“ dárkovou krabici.

Není divu, že každý pokus je vždy správný (žádný z uživatelů to však neví a myslí si, že má štěstí). Hned po „správném výběru“ uživatelům pogratulují a vyzvou je k zadání osobních údajů, jako jsou údaje o bankovním účtu, jméno, telefonní číslo a podobné údaje. Tyto informace mohou být použity pro takové závažné trestné činy, jako je krádež identity, protože si nikdy nemůžete být jisti, komu své osobní údaje poskytujete.

Iphonewinstoday.com scam

Iphonewinstoday.com scam je způsoben virem typu adware, který udržuje uživatele na této webové stránce. Nicméně, uživatelé jsou také požádáni o otevření „správné“ dárkové krabice, která jim dává šanci vyhrát zbrusu nový iPhone X. Není překvapující, že dárková krabička je opět správná! Pak jsou oběti zavedeny na stránku, kde musí zadat osobní údaje. Vysvětluje se, že e-mailová adresa bude použita v případě, že výhru získá „šťastný host“. Je to však jen trik, jak získat osobní informace a použít je pro nelegální účely, jako je krádež identity.

Kromě toho, iPhone virus přesměruje své oběti na iphonewinstoday.com a podobné webové stránky, které by mohly také propagovat další falešné dárky, jako jsou Samsung Galaxy telefony, drahé dárkové poukazy a podobně. Bez ohledu na cenu, byste žádnému z těchto falešných oznámení neměli věřit.

You've been selected to test iPhone 9

You've Been Selected To Test iPhone 9 je nejnovější podvod, který se začal šířit v březnu 2018. Tento podvod nabízí uživatelům možnost testování nejnovější verze iPhone 9, než se dostane na veřejnost. Není divu, že jakýkoli příznivce společnosti Apple by byl z takové příležitosti velmi nadšený. A co víc, podvodníci navrhnou šanci získat iPhone X 128GB zdarma! Stačí se jen zúčastnit krátkého průzkumu a odpovědět na několik otázek.

Je zřejmé, že otázky tady jsou jen pro iluzi, že účastníci za dárek opravdu něco udělali. Krátce po ukončení průzkumu jsou oběti požádány, aby uvedly své celé jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo.

Je zřejmé, že Apple za těmito zprávami nestojí a nikdy by takto účastníky nehledal. Proto takovým vyskakovacím nabídkám nevěřte.

Bez ohledu na to, s jakým podvodem se setkáváte – nikdy se ho neúčastněte. Pamatujte si, že když to zní příliš dobře, aby to byla pravda – obvykle to tak je. Všichni podvodníci chtějí vaše peníze nebo osobní údaje. Proto tyto podvody ignorujte a adware způsobující zobrazování těchto zpráv odinstalujte.

Pegasus malware praktikuje nadměrnou špionáž uživatelů Apple

Tento špionážní software je jedním z nejlepších příkladů, že Apple, zejména iOS zařízení, mohou být infikovány malwarem a dokonce jedním z nejhorších. Byl zaznamenán v srpnu 2016. Spekuluje se, že malware byl vyvinut izraelskou společností NSO group, která je známá pro vývoj spywaru.

Malware se nezaměřuje na náhodné cíle, ale pouze na vybrané uživatele. Dostávají klamné SMS zprávy s odkazy. Pokud na ně kliknou, stáhnou si spyware určený pro zařízení bez jailbroken iPhone. Funguje na základě tří chyb v nulovém dni.

Jakmile se plně aktivuje, bude provádět úplný dohled nad uživatelem. Špehuje, snadno přístupné i šifrované zprávy, a stejně tak může poslouchat zvukové soubory. Dalším problémem je, že je schopen samo-destrukce, pokud se nepřipojí ke vzdálenému serveru Command a Control po dobu 60 dnů. Vývojáři škodlivého softwaru také navrhli k malwaru Pegasus jeho androidový protějšek.

Vzhledem k propracovanému chování a struktuře je poměrně obtížné tento malware odhalit. Známky jeho přítomnosti nezaznamená ani Activity Monitor, natož iPhone, který takový nástroj ani nemá. Budete muset stáhnout další programy pro jeho detekci a provést určité kroky. Více informací o odstranění Pegasus naleznete zde.

Vývojáři ransomwaru mají zájem o iOS

Vzhledem k tomu, že Android ransomware se stal běžným trendem, lze předpokládat, že čas nastane i pro iPhone. Taková podezření nejsou zcela iracionální, protože několik Mac ransomwarových vzorků bylo již vypuštěno do kyberprostoru. Jeden z nich předstírá, že je nástroj nazvaný „Patcher“, který byl vytvořený pro účely pirátského softwaru. Je napsán programovacím jazykem Swift.

Malware byl distribuován přes domény BitTorrent. Pracuje podobně jako krypto-malware na bázi Windows, protože se skrývá ve složce .zip. Malware nebyl správně naprogramován, protože měl „chybový“ transparentní vzhled a selhal při správě dešifrovacích klíčů, což nakonec vedlo ke ztrátě možnosti dešifrování.

Bohužel, stále zašifrovával dokumenty a fotografie uživatelů. I když se zjistilo, že tyto vzorky malwaru se zaměřují na uživatele Macu, uživatelé iPhonu by měli být také opatrní.

iPhone podvody

Zabraňte infekci škodlivým softwarem ve vašem zařízení

Různé malwarové hrozby jsou distribuovány prostřednictvím různých kanálů. Dříve zmíněné iPhone adwary a únosci jsou šířeny prostřednictvím webových skriptů. Protože nejsou viditelné pro běžné uživatele, jejich odhalení může být problematické. Na druhou stranu můžete omezit pravděpodobnost takového viru iPhone tím, že se vyhnete kliknutí na odkazy umístěné na webových stránkách s hrami, hazardními hrami nebo jiným pochybným obsahem.

Pokud jde o komplikovanější malware, uživatelé iPhonu mohou považovat za užitečné tyto rady:

 • Po vydání aktualizace aktualizujte systémový software
 • Nestahujte zbytečné aplikace třetích stran

Nyní si promluvme o možnostech odstranění iPhone viru.

Odstraňte všechny hrozby, které by mohly poškodit váš iPhone

Pokud váš telefon trápí vyskakovací okna, resetujte prohlížeč a odstraňte virus z iPhone tímto způsobem. Nebojte se, adware a únosci prohlížeče nejsou tak agresivní jako ransomwarové viry. V případě podvodu technické podpory stránku opusťte. Pokud ji nelze zavřít, vynutte vypnutí prohlížeče. Chcete-li aby se přesměrování znovu neobjevovalo, proveďte tyto kroky:

 1. Přejděte do Nastavení;
 2. Klepněte na ikonu Safari;
 3. Vyberte Vymazat historii a data webových stránek;
 4. Zavřete okno.

Pokud se jedná o vážnější hrozbu, odstraňte virus iPhone pomocí FortectIntego nebo Malwarebytes. Pokud si všimnete neobvyklého chování v telefonu, jako je například zastavení aplikace nebo zamknuté soubory, proveďte obnovení iPhonu do továrního nastavení. Pro tuto možnost odstranění viru iPhone použijte tento návod:

 1. Přejděte do Nastavení;
 2. Přejděte na Obecná;
 3. Klepněte na možnost Vymazat všechen obsah.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru iPhone

macOSSafari

Odstranit iPhone ze Mac OS X systému

Uživatelé systému MacOS mají oproti uživatelům iPhonu určitou výhodu, protože si mohou nainstalovat určité bezpečnostní aplikace, které malware odstraní.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte iPhone a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'
macOSSafari

Obnovení prohlížeče Safari

Vyčistěte historii procházení, abyste se zbavili opětovného zobrazování vyskakovacích oken viru iPhone.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s iPhone virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu iPhone rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích