Míra závažnosti:  
  (96/100)

Odstranit virus Alpha Crypt

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je to Alpha Crypt?

Alfa Crypt je nebezpečný virus, který by měl být také zařazen do kategorie ransomware. Co tento pojem znamená? Znamená to, že tento program byl navržen tak, aby proniknul do systému, zablokoval ho, zašifroval soubory, které jsou v něm uloženy a pak uživatele požádal o zaplacení výkupného výměnou za dešifrovací klíč. Nejvýznamnější fakt o tomto ransomware je, že Alpha Crypt je schopen zašifrovat všechny důležité soubory, které jsou v počítači uloženy, včetně dat externích pevných disků, flash disků a podobných zařízeních, které mohou být použity pro ukládání záloh důležitých souborů. To znamená, že můžete snadno přijít o své fotografie, hudební soubory, důležité dokumenty a další soubory, které jsou uloženy ve vašem počítači, nebo jiném externím zařízení připojeném k počítači. Za dešifrování souborů, hackeři požadují zaplatit poplatek, který se v poslední době podstatně zvýšil. Nyní vás tento dešifrovací klíč bude stát 1,5 BTC, což je 415 dolarů. Bez ohledu na to, že by se mohlo zdát, že je to jediné řešení, jak získat soubory zpět, neměli byste na zaplacení výkupného ani pomyslet. Neexistuje žádná záruka, že vám to pomůže soubory dešifrovat. Kromě toho, vás musíme upozornit na další věc – tím, že za tento dešifrovací klíč zaplatíte, také podpoříte podvodníky, kteří jsou za vytvoření viru Alpha Crypt a dalších ransomwarů zodpovědní. To může vést ke zvýšenému výskytu těchto virů v budoucnosti. Pokud tato hrozba již infikovala váš počítač a zašifrovala všechny nebo některé z vašich důležitých souborů, měli byste používat jeden z těchto nástrojů k jejich dešifrování: R-Studio, Photorec nebo Kaspesky Ransomware Decryptor. Škodlivé soubory Alpha Crypt můžete také odstranit pomocí programu ReimageIntego nebo Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Alpha Crypt

Jak může Alpha Crypt infikovat můj počítač?

Stejně jako TeslaCrypt ransomware, Alpha Crypt ransomware se většinou šíří pomocí spamu a falešných oznámení, které se objevují při procházení internetu. Dejte si pozor, protože tato oznámení se mohou objevit na nelegitimních i legitimních webových stránkách, protože hackeři začali používat pokročilou techniku pro ovlivnění legitimních webových stránek a zadávat do nich škodlivé kódy. Tento ransomware se vám může také objevit na počítači a zašifrovat všechny fotografie a hudební soubory po otevření zavádějící e-mailové zprávy. Většina těchto zpráv hovoří o předplacených nákupech, daních, chybějících platbách a podobných věcech, které mohou dotyčnou osobu zajímat. Poslední zaznamenaný příklad takové zprávy je o zablokovaném účtu a žádosti o potvrzení údajů. Takové e-maily ze složky doručené pošty ihned odstraňte. Tyto zprávy jsou také mimo jiné naplněné odkazy nebo přílohami, které byste neměli nikdy otvírat, pokud se chcete viru Alpha Crypt nebo podobnému viru vyhnout. Jakmile se tato hrozba dostane do systému, způsobí aktivity uvedené výše. Těžko ji v počítači přehlédnete, protože zobrazuje varovnou zprávu, která vás žádá zaplatit výkupné.

Jak odstranit virus Alpha Crypt?

Pokud jste právě zjistili, že máte Alpha Crypt v počítači a všechny soubory jsou zablokované, hlavní věc, kterou byste měli udělat, je odstranit škodlivé soubory z počítače. K tomu použíte jednu z metod uvedených níže.

Doporučujeme myslet na prevenci těchto infekcí. K tomu můžete použít výše zmíněné programy. Také nezapoměňte soubory zálohovat na USB externí pevné disky, CD, DVD, nebo se prostě spolehněte na on-line zálohování, jako je Google Drive, Dropbox, Flickr a další. Další informace o zálohování naleznete v tomto příspěvku: Proč je potřeba počítač zálohovat a jaké metody k tomu můžu zvolit?

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Alpha Crypt virus
obrázek pro Alpha Crypt virus

Návod na ruční odstranění viru Alpha Crypt:

Odstraňte Alpha Crypt pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Alpha Crypt

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Alpha Crypt.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Alpha Crypt pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Alpha Crypt. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Alpha Crypt proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Alpha Crypt a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-alpha-crypt-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Alpha Crypt virus