Odstranit Win Erx03 (Instrukce k odstranení) - aktualizace Zář 2019

Návod na odstranění hrozby Win Erx03

Co je to Win Erx03?

Win Erx03 – podvodná chyba, která se snaží přesvědčit uživatele, že k opravě poškozeného operačního systému Windows potřebují stáhnout falešný software

Podvod Win Erx03

Win Erx03 je falešná chybová zpráva, která se snaží uživatele zastrašit a přesvědčit je, že jejich operační systém Windows je poškozen a potřebuje okamžitou opravu. Podle zprávy by uživatelé měli stisknout tlačítko „Aktualizovat“ a nainstalovat údajný opravný software. Není to však nic jiného než podvod, který se snaží přimět oběti, aby instalovaly falešný software nebo zpřístupnily osobní informace, které mohou být později použity pro nezákonné účely. Kromě toho vývojáři začali používat Cloudfront k načtení svých falešných upozornění (reklamy většinou přicházejí z D30q6395bxosug.cloudfront.net). Hlavním důvodem výskytu viru Win Erx03 je škodlivý JavaScript , který je vložen do nebezpečných webů. Existuje však možnost, že přesměrování na pochybné weby může způsobit infekci adwarem nebo jiným nežádoucím programem.

SOUHRN
Název Win Erx03
Typ Podvod/falešná chyba/malware/adware
Ovlivněné operační systémy Windows OS, MacOS
Hlavní příznaky infekce Vydává se za společnost Microsoft; informuje své oběti o poškození systému; nabízí falešné aktualizace
Hlavní nebezpečí Stahování malwaru; odhalení osobních údajů
Příčina JavaScript na škodlivých webech nebo adware
Odstranění Použijte blokování reklam; v případě adwaru postupujte podle níže uvedených pokynů
Optimalizace Pokud dojde k chybám, proveďte skenování systému pomocí programu FortectIntego

Podle výzkumných pracovníků v oblasti bezpečnosti jsou online podvody pro systém Windows 10, jako Win Erx03, navrženy tak, aby uživatelé stahovali falešný software . Bohužel takové aplikace mohou být pro systém škodlivé. Z tohoto důvodu byste za žádných okolností neměli kliknout na „Aktualizovat“, protože spustitelný soubor může být okamžitě spuštěn. Místo toho zavřete Google Chrome nebo jiný prohlížeč, který používáte, a zbavte se Win Erx03 odstraněním příčiny.

Chyba zní následovně:

Váš systém Windows je poškozen
Verze: Windows 10
Věnujte prosím pozornost: Vaše verze softwaru je poškozená a zastaralá. Výsledkem je, že všechny systémové soubory jsou automaticky vymazány: 0 sekund
Důležité: Klepnutím na tlačítko „Aktualizovat“ nainstalujte nejnovější software pro kontrolu a ochranu souborů před smazáním

Pro každého, kdo ví alespoň něco o počítačích, by toto tvrzení znělo hloupě. Vaše systémové soubory nelze tak snadno odstranit, protože v systému Windows jsou zavedena určitá preventivní opatření. I kdyby nějaký malware mohl upravovat nebo mazat soubory, rozhodně by to nebylo oznámeno ve vyskakovací zprávě. Z tohoto důvodu si mnoho uživatelů okamžitě uvědomuje, že vyskakovací okno Win Erx03 je falešné.

Pokud občas narazíte na malware Win Erx 03, nemusíte dělat nic zvláštního, jednoduše jej ignorujte. Instalace takových aplikací, jako je AdBlock nebo podobné, by mohla zablokovat mnoho škodlivých reklam a zabránit opětovnému zobrazení vyskakovacích oken. Pokud vás však trápí přetrvávající přesměrování, rušivé reklamy, pomalý prohlížeč a podobné problémy, měli byste virus Win Erx03 odstranit odebráním podezřelých položek, protože nemá nic společného s Microsoftem nebo jinými společnostmi, za které se vydává. Níže naleznete kompletní návod, jak to udělat.

Potenciálně nežádoucí program Win Erx03

V případě, že jste již klikli na „Aktualizovat“ a něco jste nainstalovali, měli byste váš počítač zkontrolovat pomocí antivirového softwaru, protože většinu škodlivých programů nelze odstranit ručně. Poté doporučujeme k nápravě způsobeného poškození v PC použít program FortectIntego. Všechny komponenty související s Win Erx 03 musí být odstraněny, jinak by se program mohl v krátké době obnovit.

Mějte na paměti, že neexistuje žádný důvod proč odstranění Win Erx03 z počítače odložit. Tento program je vytvořen pouze pro nelegitimní účely. Pokud si chcete být jisti, že nečestný program vás bombarduje falešnými upozorněními, doporučujeme systém zkontrolovat pomocí spolehlivého nástroje, který vám ukáže pravdu. Jakmile je kontrola dokončena, měli byste vidět, že neexistují žádné chyby ani malware, na které vás upozornil tento podvod.

Falešné upozornění Win Erx03Win Erx03 je podvod, který může vést k napadení malwarem

Držte se dál od podezřelých webových stránek a dávejte si pozor na přiložený software

Potenciálně nežádoucí programy se obvykle šíří pomocí svazování softwaru – technika, která umožňuje vývojářům freewaru skrýt volitelné součásti v průvodci instalací programu. Přestože jsou poskytovány informace o dalších programech, obvykle jsou skryty v nastavení Pokročilé/Vlastní instalace, kterou většina uživatelů přeskočí a přejde do režimu Doporučené/Rychlé instalace.

Dalším používaným trikem jsou předem vybraná pole, která si uživatelé nemusí všimnout, pokud několikrát kliknou na „Další“. Proto zvolte nastavení Pokročilé instalace a proveďte potřebné kroky k tomu, abyste se vyhnuli podvodům. Kromě toho je také důležité pro stahování programů vybrat legitimní zdroje. Webové stránky třetích stran jsou naplněny adwarem a dalšími PUP, i když „seriózní“ weby ke stahování, jako je Download.com nebo Cnet, jsou plné svázaného softwaru.

Odstraňte Win Erx03 z prohlížečů Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox

Naštěstí existuje několik způsobů, jak zabránit otravným reklamám ve vašem prohlížeči. Chcete-li virus Win Erx03 odebrat, měli byste nejprve zkontrolovat, zda v počítači nemáte adware. Níže naleznete kompletní pokyny. Můžete se však také spolehnout na bezpečnostní software, který se specializuje na automatickou detekci a eliminaci potenciálně nežádoucích programů. Tyto programy zajistí, že eliminace bude dokončena rychle a úspěšně.

Pokud jste počítač zkontrolovali a nenalezli žádné nežádoucí aplikace, doporučujeme vám k odstranění Win Erx03 z vašeho prohlížeče použít aplikaci blokující reklamy. Tato metoda může účinně zabránit zobrazování falešných zpráv při procházení webu. Toto je dobrá volba, pokud chcete zabránit tomu, aby se reklamy zobrazovaly pouze na konkrétních webech. Nejprve se však ujistěte, že váš systém není infikován.

Chcete-li systém opravit rychleji, postupujte podle kroků ve speciálním videu

Pokud jste si ve svém prohlížeči všimli falešného upozornění, měli byste jej ukončit dříve, než si vynutí selhání systému a přesměruje vás na nebezpečné domény. Ti, kteří se potýkají s eliminací Win Erx03, by měli zhlédnout našeho video průvodce vysvětlujícího, jak se viru zcela zbavit. Video vás provede celým procesem eliminace. Klikněte zde pro zobrazení:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Win Erx03

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li zastavit rušivá vyskakovací okna malwaru Win Erx03, odstraňte všechny podezřelé programy, které nelze identifikovat. K tomu použijte tento návod:

Chcete-li Win Erx03 odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Win Erx03 (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vyčistěte prohlížeč Microsoft Edge od všech nežádoucích doplňků provedením těchto kroků:

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Chcete-li odstranit zprávu od Win Erx03, obnovte prohlížeč Firefox:

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Win Erx03 a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Win Erx03 odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Win Erx03 odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Odstraňte veškerý obsah související s PUP z Chromu. V případě potřeby použijte tento návod:

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Win Erx03 kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Win Erx03.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Win Erx03 následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Win Erx03 kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Webový prohlížeč Safari můžete obnovit následováním těchto pokynů:

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Win Erx03 a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Win Erx03 rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích