Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Win Erx03 (Instrukce k odstranení) - aktualizace Bře 2021

od Julie Splinters - - | Druh: Adware

Win Erx03 – podvodná chyba, která se snaží přesvědčit uživatele, že k opravě poškozeného operačního systému Windows potřebují stáhnout falešný software

Podvod Win Erx03

Win Erx03 je falešná chybová zpráva, která se snaží uživatele zastrašit a přesvědčit je, že jejich operační systém Windows je poškozen a potřebuje okamžitou opravu. Podle zprávy by uživatelé měli stisknout tlačítko „Aktualizovat“ a nainstalovat údajný opravný software. Není to však nic jiného než podvod, který se snaží přimět oběti, aby instalovaly falešný software nebo zpřístupnily osobní informace, které mohou být později použity pro nezákonné účely. Kromě toho vývojáři začali používat Cloudfront k načtení svých falešných upozornění (reklamy většinou přicházejí z D30q6395bxosug.cloudfront.net). Hlavním důvodem výskytu viru Win Erx03 je škodlivý JavaScript , který je vložen do nebezpečných webů. Existuje však možnost, že přesměrování na pochybné weby může způsobit infekci adwarem nebo jiným nežádoucím programem.

SOUHRN
Název Win Erx03
Typ Podvod/falešná chyba/malware/adware
Ovlivněné operační systémy Windows OS, MacOS
Hlavní příznaky infekce Vydává se za společnost Microsoft; informuje své oběti o poškození systému; nabízí falešné aktualizace
Hlavní nebezpečí Stahování malwaru; odhalení osobních údajů
Příčina JavaScript na škodlivých webech nebo adware
Odstranění Použijte blokování reklam; v případě adwaru postupujte podle níže uvedených pokynů
Optimalizace Pokud dojde k chybám, proveďte skenování systému pomocí programu ReimageIntego

Podle výzkumných pracovníků v oblasti bezpečnosti jsou online podvody pro systém Windows 10, jako Win Erx03, navrženy tak, aby uživatelé stahovali falešný software . Bohužel takové aplikace mohou být pro systém škodlivé. Z tohoto důvodu byste za žádných okolností neměli kliknout na „Aktualizovat“, protože spustitelný soubor může být okamžitě spuštěn. Místo toho zavřete Google Chrome nebo jiný prohlížeč, který používáte, a zbavte se Win Erx03 odstraněním příčiny.

Chyba zní následovně:

Váš systém Windows je poškozen
Verze: Windows 10
Věnujte prosím pozornost: Vaše verze softwaru je poškozená a zastaralá. Výsledkem je, že všechny systémové soubory jsou automaticky vymazány: 0 sekund
Důležité: Klepnutím na tlačítko „Aktualizovat“ nainstalujte nejnovější software pro kontrolu a ochranu souborů před smazáním

Pro každého, kdo ví alespoň něco o počítačích, by toto tvrzení znělo hloupě. Vaše systémové soubory nelze tak snadno odstranit, protože v systému Windows jsou zavedena určitá preventivní opatření. I kdyby nějaký malware mohl upravovat nebo mazat soubory, rozhodně by to nebylo oznámeno ve vyskakovací zprávě. Z tohoto důvodu si mnoho uživatelů okamžitě uvědomuje, že vyskakovací okno Win Erx03 je falešné.

Pokud občas narazíte na malware Win Erx 03, nemusíte dělat nic zvláštního, jednoduše jej ignorujte. Instalace takových aplikací, jako je AdBlock nebo podobné, by mohla zablokovat mnoho škodlivých reklam a zabránit opětovnému zobrazení vyskakovacích oken. Pokud vás však trápí přetrvávající přesměrování, rušivé reklamy, pomalý prohlížeč a podobné problémy, měli byste virus Win Erx03 odstranit odebráním podezřelých položek, protože nemá nic společného s Microsoftem nebo jinými společnostmi, za které se vydává. Níže naleznete kompletní návod, jak to udělat.

Potenciálně nežádoucí program Win Erx03

V případě, že jste již klikli na „Aktualizovat“ a něco jste nainstalovali, měli byste váš počítač zkontrolovat pomocí antivirového softwaru, protože většinu škodlivých programů nelze odstranit ručně. Poté doporučujeme k nápravě způsobeného poškození v PC použít program ReimageIntego. Všechny komponenty související s Win Erx 03 musí být odstraněny, jinak by se program mohl v krátké době obnovit.

Mějte na paměti, že neexistuje žádný důvod proč odstranění Win Erx03 z počítače odložit. Tento program je vytvořen pouze pro nelegitimní účely. Pokud si chcete být jisti, že nečestný program vás bombarduje falešnými upozorněními, doporučujeme systém zkontrolovat pomocí spolehlivého nástroje, který vám ukáže pravdu. Jakmile je kontrola dokončena, měli byste vidět, že neexistují žádné chyby ani malware, na které vás upozornil tento podvod.

Falešné upozornění Win Erx03Win Erx03 je podvod, který může vést k napadení malwarem

Držte se dál od podezřelých webových stránek a dávejte si pozor na přiložený software

Potenciálně nežádoucí programy se obvykle šíří pomocí svazování softwaru – technika, která umožňuje vývojářům freewaru skrýt volitelné součásti v průvodci instalací programu. Přestože jsou poskytovány informace o dalších programech, obvykle jsou skryty v nastavení Pokročilé/Vlastní instalace, kterou většina uživatelů přeskočí a přejde do režimu Doporučené/Rychlé instalace.

Dalším používaným trikem jsou předem vybraná pole, která si uživatelé nemusí všimnout, pokud několikrát kliknou na „Další“. Proto zvolte nastavení Pokročilé instalace a proveďte potřebné kroky k tomu, abyste se vyhnuli podvodům. Kromě toho je také důležité pro stahování programů vybrat legitimní zdroje. Webové stránky třetích stran jsou naplněny adwarem a dalšími PUP, i když „seriózní“ weby ke stahování, jako je Download.com nebo Cnet, jsou plné svázaného softwaru.

Odstraňte Win Erx03 z prohlížečů Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox

Naštěstí existuje několik způsobů, jak zabránit otravným reklamám ve vašem prohlížeči. Chcete-li virus Win Erx03 odebrat, měli byste nejprve zkontrolovat, zda v počítači nemáte adware. Níže naleznete kompletní pokyny. Můžete se však také spolehnout na bezpečnostní software, který se specializuje na automatickou detekci a eliminaci potenciálně nežádoucích programů. Tyto programy zajistí, že eliminace bude dokončena rychle a úspěšně.

Pokud jste počítač zkontrolovali a nenalezli žádné nežádoucí aplikace, doporučujeme vám k odstranění Win Erx03 z vašeho prohlížeče použít aplikaci blokující reklamy. Tato metoda může účinně zabránit zobrazování falešných zpráv při procházení webu. Toto je dobrá volba, pokud chcete zabránit tomu, aby se reklamy zobrazovaly pouze na konkrétních webech. Nejprve se však ujistěte, že váš systém není infikován.

Chcete-li systém opravit rychleji, postupujte podle kroků ve speciálním videu

Pokud jste si ve svém prohlížeči všimli falešného upozornění, měli byste jej ukončit dříve, než si vynutí selhání systému a přesměruje vás na nebezpečné domény. Ti, kteří se potýkají s eliminací Win Erx03, by měli zhlédnout našeho video průvodce vysvětlujícího, jak se viru zcela zbavit. Video vás provede celým procesem eliminace. Klikněte zde pro zobrazení:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Win Erx03:

Odstranit Win Erx03 ze Windows systémů

Chcete-li zastavit rušivá vyskakovací okna malwaru Win Erx03, odstraňte všechny podezřelé programy, které nelze identifikovat. K tomu použijte tento návod:

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Win Erx03 a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Win Erx03 či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Win Erx03 z Internet Explorer (IE)

Pro odstranění falešné chyby, resetujte IE. Tento postup vám pomůže obnovit webový prohlížeč odstraněním nežádoucích doplňků:

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Win Erx03 a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Win Erx03 Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Win Erx03 z Microsoft Edge

Vyčistěte prohlížeč Microsoft Edge od všech nežádoucích doplňků provedením těchto kroků:

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Win Erx03 z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Win Erx03 z Mozilla Firefox (FF)

Chcete-li odstranit zprávu od Win Erx03, obnovte prohlížeč Firefox:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Win Erx03 a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Win Erx03. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Win Erx03 z Google Chrome

Odstraňte veškerý obsah související s PUP z Chromu. V případě potřeby použijte tento návod:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Win Erx03 a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Win Erx03. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Win Erx03 z Safari

Webový prohlížeč Safari můžete obnovit následováním těchto pokynů:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Win Erx03, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Win Erx03 dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Win Erx03 rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích