Odstranit virus WebHelper (Návod k odstranení) - aktualizováno Kvě 2019

Návod na odstranění viru WebHelper

Co je to WebHelper virus?

WebHelper je potenciálně nežádoucí aplikace, která je spojena s procesem utorrentie.exe

Reklamy WebHelperu

WebHelper je nežádoucí program, který může bez povšimnutí infiltrovat systém a běžet na pozadí, zatímco ovlivňuje rychlost vašeho prohlížeče nebo počítače. Vetřelec se skryje pod procesy utorrentie.exe a webhelper.dll. Pokud ke stahování souborů a programů používáte aplikaci uTorrent, Web Helper 32 bit může na ploše počítače opakovaně otevírat a přehrávat reklamy. Smazání samotného souboru vám bohužel nepomůže zbavit se tohoto rušivého chování. Je nutné odstranit hlavní adwarový program. Obvykle se soubor spoléhá na pomocné objekty prohlížeče, které jej znovu instalují společně s aplikací uTorrent. Pro ukončení tohoto procesu a adwaru je třeba provést důkladnou kontrolu systému.

Název WebHelper
Typ Adware/únosce prohlížeče
Kategorie Potenciálně nežádoucí program
Příznaky Infiltruje systém bez vašeho souhlasu a ovlivňuje výkon s rušivým chováním
Stupeň nebezpečí Nízký
Přidružený utorrentie.exe a webhelper.dll
Distribuce Instalace nespolehlivých programů zdarma
Odstranění Použijte program FortectIntego k vyčištění systému

Pokud jste v počítači nalezli proces WebHelper, měli byste vědět, že slouží svým reklamám, které zobrazuje na základě toho, co si uživatel prohlíží a vyhledává na internetu. Za tímto účelem určitý čas sleduje uživatele a shromažďuje informace o jeho zájmech, například o nejnavštěvovanějších webových stránkách, na které reklamy většinou kliká, atd.

Tyto informace bohužel zahrnují i více osobní údaje, na které byste si měli dát pozor, protože adwarové programy, jako je virus WebHelper, mohou přistupovat, shromažďovat a dokonce sdílet vaše:

 • IP adresy;
 • detaily o systému;
 • polohu.

Jakmile výše zmíněný adware shromáždí potřebné množství informací, začne přehrávat zvukové reklamy a zmate tak uživatele, protože je těžké zjistit, který program nebo proces to dělá. Příčinu zvuku lze zjistit otevřením aplikace Windows Audio Mixer. Pokud jste si však mysleli, že vypnutím zvuku pro WebHelper problém vyřešíte, budeme Vás muset zklamat. Problém to vyřeší pouze na omezenou dobu.

Uživatelé si stěžovali na tento problém s reklamami a dokonce na chybové nebo malwarové výstrahy ve zvukové nebo obrazové podobě, které se objevují z ničeho nic:

Dostávám reklamy, když se připojím ke komunitním serverům csgo (což je normální), ale poprvé jsem dostal video, které říká: „Máte virus, bla bla bla zavolejte na toto číslo bla bla bla, pokud zavřete toto okno, váš počítač se zničí bla bla bla bla“. Tak jsem přes volume mixer zjistil, že video přichází od steam client web helper.

Zvukové reklamy od adwaru Web Helper jsou nepříjemné. Měli bychom vás však také upozornit na jeho vyskakovací okna a bannery, které můžete začít vidět během procházení. Mějte na paměti, že mohou obsahovat odkazy na možná nezabezpečené webové stránky.

WebHelper virus

Kromě toho, utorrentie.exe, který je spojený s tímto vetřelcem tiše využívá výkon procesoru ke komunikaci s přidruženými weby a načítá jejich reklamy na vašem počítači. Největším problémem spojeným s takovou aktivitou je pravidelné zpomalení počítače. Jsme si jisti, že se nechcete zabývat takovými virtuálními problémy, takže vám doporučujeme WebHelper odstranit

Nemůžete-li virus odstranit obvyklými metodami pro odstranění adwaru, můžete použít pokyny pro automatické odstranění, které jsou uvedeny na konci tohoto příspěvku. Bude ukončen WebHelper (32 bit), utorrentie.exe, webhelper.dll a podobné aktivity. Jakmile dokončíte skenování s pomocí programu FortectIntego nebo jinými podobnými nástroji, odstraníte WebHelper podle navrhovaných kroků. Chcete-li se dozvědět více o jeho distribuci, pokračujte ve čtení.

Virus WebHelperWebHelper je program, který přehrává audio reklamy pro uživatele aplikace uTorrent. Existuje způsob, jak WebHelper odstranit.

Tipy, jak se adwaru v budoucnu vyhnout

I když je tento vetřelec součástí uTorrentu, můžete si nevědomky nainstalovat podobné programy, které podporují reklamu, a proto vám chceme poskytnout průvodce, jak těmto událostem předejít.

 • Při instalaci programu zdarma byste se měli rozhodnout pro Vlastní nebo Pokročilou možnost instalace. Ty vám umožní zobrazit všechny další položky přidané do vašeho stahování.
 • Pokud to neuděláte a budete se spoléhat na Standardní nebo Výchozí možnost instalace, zaplníte počítač s potenciálně nežádoucími programy, protože tyto možnosti instalace mají tendenci zahrnovat prohlášení, která dávají vaše oprávnění instalovat všechny doporučené doplňky.
 • Prostě vyberte možnost Vlastní nebo Pokročilé instalace a zrušte výběr doplňků, které v počítači nechcete.

Zbavit se adwaru WebHelper a ukončit související procesy

Existuje způsob, jak virus WebHelper odstranit nadobro. Nezapomeňte, že se nejedná o kritický počítačový program a že sotva představuje hrozbu pro vaši bezpečnost. Nicméně, tým Zondervirus.nl říká, že jeho aktivity jsou přinejmenším nepříjemné. Kromě toho může jeho intenzivní sledování dat způsobit ztrátu specifických informací.

Web Helper můžete odstranit pomocí kroků uvedených níže. Ujistěte se, že tento adware odinstalujete přes Ovládací panely a pak obnovíte všechny webové prohlížeče, které byly ovlivněny.

Pokud nejste ochotni provést odstranění WebHelperu ručně, můžete zkontrolovat systém pro běžný adware/únosce prohlížeče pomocí anti-malwarového softwaru. Některé programy, které doporučujeme, jsou uvedeny níže. Ujistěte se, že je aktualizujete na jejich nejnovější verzi, abyste měli úplnou virovou databázi.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru WebHelper

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li WebHelper (utorrentie.exe) odebrat ze systému Windows 10 nebo podobného operačního systému Windows, musíte vytvořit falešnou kopii spustitelného souboru. Zde je návod, co musíte udělat:

 1. Nejprve ukončete proces uTorrent běžící na vašem počítači. Jednoduše stiskněte klávesy Ctrl + Alt + Del, vyberte jej a klepněte na tlačítko Ukončit úlohu.
 2. Přejděte na C:\Users\[NÁZEV VAŠEHO POČÍTAČE]\AppData\Roaming\uTorrent\updates a poté otevřete složku pojmenovanou po verzi uTorrent, kterou používáte. Uvnitř této složky najdete soubor utorrentie.exe. Nedělejte s ním nic.
 3. Vraťte se zpět o jednu složku a klikněte pravým tlačítkem kdekoli v ní. Vyberte Nový> Textový dokument a pojmenujte ho, jak chcete, řekněme test.txt. Pro uložení názvu, klikněte kdekoli ve složce a poté otevřete právě vytvořený textový soubor. Přejděte na Soubor> Uložit jako.
 4. Nyní vyberte umístění pro uložení nového souboru. Vyberte složku, která obsahuje soubor utorrentie.exe a zde soubor uložte pod názvem utorrentie.exe. Ve volbě Uložit jako typ musíte vybrat Všechny soubory.
 5. Budete dotázáni, zda chcete soubor, který již existuje, přepsat. Klepněte na Ano.
 6. Nyní můžete soubor test.exe ze složky updates odstranit. Přejděte do složky obsahující soubor utorrentie.exe. Klepněte pravým tlačítkem myši na tento soubor a vyberte Vlastnosti.
 7. V záložce Obecné v sekci Atributy zaškrtněte Jen pro čtení. Klikněte na Použít a OK.

TIP: Někteří počítačoví experti navrhují k vyřešení problému zakázat automatické aktualizace uTorrentu. Nepovažujeme však takový krok za bezpečný (pokud jde o zabezpečení počítače).

Chcete-li WebHelper virus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s WebHelper virus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit WebHelper ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte WebHelper a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Nezapomeňte v případě dalších změn vyčistit prohlížeč od nežádoucího obsahu

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s WebHelper virus a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo WebHelper virus odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být WebHelper virus odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Pokud tento adware „unese“ váš Chrome, ujistěte se, že jste ho resetovali, abyste tento webový prohlížeč mohli opravit

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s WebHelper virus kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například WebHelper virus.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s WebHelper virus následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění WebHelper virus kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s WebHelper virus a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu WebHelper rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích