Míra závažnosti:  
  (95/100)

Odstranit Trojan.Cryptolocker

od Jake Doevan - - | Druh: Trojany

Co je Trojan.Cryptolocker?

Trojan.Cryptolocker je škodlivý trojský kůň, který se aktivně používá k šíření virů typu ransomware po internetu. Bylo zjištěno, že tato hrozba může souviset s hrozbami jako je Cryptolocker, CTB Locker, Locker a mnoho dalších ransomwarů, které jsou schopny poté co se dostanou do počítače oběti zašifrovat všechny soubory. Poté požadují zaplatit výkupné výměnou za dešifrovací klíč, který je obvykle zapotřebí k dešifrování souborů a obnovení přistupu k nim. Od Trojan.Cryptolocker a všech ransomwarů, které k němu patří byste se měli držet tak daleko, jak je to možné. V opačném případě může snadno přijít o vaše cenné soubory a peníze.

Jakmile je Trojan.Cryptolocker nainstalován do systému, stáhne požadovaný virus a ukryje se hluboko v systému. Proč tomu tak je? Ve většině případů, tyto trojské koně čekají na další povely od jejich vlastníků. Hackeři je mohou snadno využít ke stažení dalších škodlivých programů do infikovaného počítače, blokování určitých webových stránek, shromažďování osobních údajů o oběti a tak dále. Kromě toho tyto hrozby mohou také způsobit zpomalení systému, přesměrování a podobné problémy, které byste nikdy neměli ignorovat. V takovém případě byste měli okamžitě zkontrolovat počítač pomocí spolehlivého anti-spywarového programu a škodlivé soubory z něj odstranit. K tomu doporučujeme používat program ReimageIntego nebo jiný spolehlivý bezpečnostní software.

Jak může Trojan.Cryptolocker infikovat můj počítač?

Uvědomte si, že Trojan.Cryptolocker se může pokusit proniknout do vašeho počítače jako „důležitá“ příloha e-mailu, který tvrdí, že je od policie, daňového úřadu, populárního prodejce nebo jakékoliv seriózní třetí strany. Obvykle se skrývá uvnitř přílohy e-mailu, která poté, co byla stažena do systému, pomáhá Trojan.Cryptolocker stáhnout další soubory. Nicméně, někdy se tento Trojan do cílového počítače dostane, jakmile oběť klikne na zavádějící odkaz, který může být také zapracovány do e-mailu. Tak se taky držte dále od podezřelých vazby odkazů!

Jak odstranit virus Trojan.Cryptolocker?

Pokud si myslíte, že váš počítač byl napaden tímto trojanem, který se používá k šíření ransomwaru, měli byste použít návod níže a tento malware z vašeho počítače odstranit.

Nakonec musíme dodat, že byste měli přemýšlet o vytváření kopií vašich důležitých souborů, protože, jak jsme vás již varovali, Trojan.Cryptolocker se aktivně používá k šíření crypto-ransomwaru. Za účelem zvýšení imunity vašich souborů, byste měli použít USB externí pevné disky, CD, DVD, nebo prostě spoléhat na on-line zálohování, jako je Google Drive, Dropbox, Flickr a jiná řešení. Další informace o zálohování najdete v tomto příspěvku: Proč je potřeba počítač zálohovat a jaké metody k tomu můžu zvolit?

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Trojan.Cryptolocker:

Odstraňte Trojan.Cryptolocker pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Trojan.Cryptolocker

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Trojan.Cryptolocker.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Trojan.Cryptolocker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Trojan.Cryptolocker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Trojan.Cryptolocker proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Trojan.Cryptolocker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-cryptolocker.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Trojan.Cryptolocker