Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit virus TradeAdExchange (Instrukce zdarma)

od Jake Doevan - - | Druh: Adware

Prosím o pomoc s problémem na mém počítači! Neustále se mi na obrazovce objevují upozornění TradeAdExchange. Tato vtíravá vyskakovací okna mi opakovaně nabízejí aktualizace pro software nebo instalaci nových, zpravidla neznámých programů zdarma. Předpokládám, že bych těmto upozorněním neměl věnovat pozornost. Mám pravdu?

Základní informace o TradeAdExchange:

TradeAdExchange je parazitní program, který vám může značně znepříjemnit váš pohyb po internetu. Jedná se o potenciálně nežádoucí program (PUP), který své oběti nainstaluje do internetových prohlížečů svá rozšíření. Ihned poté zahájí na počítači svou rušivou činnost – zobrazuje vyskakovací okna, která obsahují různá upozornění a reklamy.

Vyskakovací okna TradeAdExchange se vám na obrazovce objeví obvykle po kliknutí na nějaký odkaz či po otevření nové stránky. Budou vám nabízet instalaci nových programů nebo aktualizace pro aplikace, které již na počítači máte, nejčastěji pro Javu nebo Adobe Flash player. Kromě toho vás tento virus může také opakovaně přesměrovávat na různé pochybné domény. Často přitom propaguje pochybný software či nebezpečný malware. Zde bychom opět rádi zdůraznili, že byste si nový software neměli nikdy stahovat z nespolehlivých internetových zdrojů. U neznýmých nebo nedůvěryhodných zdrojů totiž nikdy nevíte, zda vám nabízejí opravdu pouze bezpečné programy. A proč zbytečně riskovat, že?

Otázky týkající se TradeAdExchange virus

Aplikaci známou jako „Trade Exchange“, „Trade and exchange“ lze podle doporučení odborníků odstranit nejspolehlivěji s pomocí nějakého anti-malwarového programu, např. ReimageIntego, který pro vás parazita v počítači vyhledá a následně také odstraní. Spolu s tímto programem odstraní navíc automaticky i další potenciální hrozby, které se ve vašem systému mohou ukrývat.

TradeAdExchange adware displaying dangerous suggestions to install questionable software

Jak se mi může TradeAdExchange dostat do počítače?

Metoda šíření programu TradeAdExchange je poměrně záludná. Nejčastěji se objeví na počítači těm uživatelům, kteří nedodržují určité zásady instalace softwaru. Nejen tento, ale i řada dalších pochybných programů se šíří internetem v podobě přílohy freewarových nebo sharewarových aplikací nabízených na internetu ke stažení zdarma. Proto je důležité dbát při stahování freewaru na určita pravidla. Zde je několik tipů, které vám pomohou instalovat si nový software bezpečně:

 1. Nové programy si stahujte pouze z důvěryhodných a bezpečných internetových zdrojů. Pokud si nejste jisti, zda je stránka pro stahování bezpečná, projděte si na internetu různá diskusní fóra a zjistěte, co o ní říkají jiní uživatelé.
 2. Nové programy byste si měli instalovat pozorně a s určitou mírou bdělosti. Vždy si čtěte všechny informace, které ‚Průvodce instalací‘ uvádí, a nakoukněte i do ‚Obchodních podmínek‘ a ‚Zásad na ochranu osobních údajů‘ daného softwaru. Tyto dokumenty vám obvykle prozradí, zda vámi stažený software obsahuje či neobsahuje dodatečné přílohy/aplikace třetích stran.
 3. Vždy si vybírejte ‚tu správnou‘ metodu instalace. Namísto přednastavené Základní/Standartní/Rychlé instalace, která vám dodatečné a nežádoucí přílohy obvykle zamlčí, si vybírejte verzi Vlastní/Pokročilou. Ta vám umožní nežádoucí přílohy odmítnout.

Pokud už se vám malware TradeAdExchange na počítači objevil a začal neustále přerušovat vaše vyhledávání na internetu, je třeba tento problém neodkladně vyřešit. Pokud chcete zjistit, jak lze virus TradeAdExchange z počítače odstranit, pokračujte na stranu 2.

Jak mohu tuto ošidnou aplikaci z počítače odstranit?

Virus TradeAdExchange můžete snadno a úspěšně odinstalovat prakticky okamžitě, a to s pomocí nějakého profesionálního nástroje určeného k odstraňování malwaru. Seznam doporučených aplikací najdete dále v textu. TradeAdExchange lze ale odstranit také ručně, ačkoli odborníci z oblasti počítačové bezpečnosti doporučují tuto metodu pouze zkušeným uživatelům. Méně zkušení uživatelé mohou při manuálním odstranění snadno přehlédnout některé komponenty tohoto viru, které jim mohou způsobit další nepříjemnosti v budoucnu. I přesto ale uvádíme níže i návod na manuální odstranění tohoto viru. Narazíte-li při odstraňování viru TradeAdExchange na jakékoli potíže, neváhejte nás kontaktovat. Tým naší technické podpory je připraven vám kdykoli pomoci.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru TradeAdExchange:

Odstranit TradeAdExchange ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby TradeAdExchange a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku TradeAdExchange či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit TradeAdExchange ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte TradeAdExchange a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit TradeAdExchange z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte TradeAdExchange a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby TradeAdExchange Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus TradeAdExchange z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být TradeAdExchange z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit TradeAdExchange z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte TradeAdExchange a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby TradeAdExchange. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit TradeAdExchange z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte TradeAdExchange a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby TradeAdExchange. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit TradeAdExchange z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte TradeAdExchange, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace TradeAdExchange dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-tradeadexchange-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na TradeAdExchange virus