Odstranit TeslaCrypt 3.0 (Návod zdarma)

Návod na odstranění hrozby TeslaCrypt 3.0

Co je to TeslaCrypt 3.0?

TeslaCrypt 3.0 je nejnovější varianta programu TeslaCrypt ransomware. Tento virus funguje stejně jako jakýkoli jiný ransomware – zašifruje soubory oběti a žádá zaplatit výkupné výměnou za dešifrovací klíč. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak tento virus funguje, jak se může dostat do vašeho počítače a jak virus TeslaCrypt 3.0 odstranit.

Jak TeslaCrypt 3.0 funguje?

Když se virus TeslaCrypt 3.0 dostane do počítačového systému, nepozorovaně všechno připraví na proces šifrování. Za prvé, umístí do systému soubor .exe, a pak přidá hodnotu autorun key (údajně s názvem merryHmas.inf), která zajišťuje, že se tento škodlivý proces spustí při příštím spuštění počítače. Bohužel, po příštím restartování systému tento malware začíná katastrofální šifrovací proces, který prohledá váš počítač, najde osobní soubory a zašifruje je, takže k nim už nemáte přístup. Tento virus údajně mění názvy zašifrovaných souborů přidáním jedné z následujících přípon – .XXX, .TTT, .CCC, .VVV, .MP3 nebo .MICRO.
Jakmile je šifrovací proces dokončen, ransomware zanechává žádost o výkupné v každé složce, která obsahuje zašifrované soubory. Tato žádost tvrdí, že vaše osobní soubory jsou „chráněny“ výkonným šifrovacím klíčem. Tvrdí, že můžete buď čekat na zázrak a výkupné se ještě zdvojnásobí, NEBO obnovit data jednoduchým způsobem. Tvrdí, že můžete soubory snadno získat zpět po zaplacení výkupného prostřednictvím platebního systému Bitcoin. Nicméně, my nedoporučujeme věřit tomu, co kybernetičtí zločinci tvrdí; je velmi nepravděpodobné, že vynaloží úsilí k obnovení vašich souborů.

Jak TeslaCrypt 3.0 „unese“ můj počítač?

Pokud nemáte představu, jak se tato hrozba dostala do vašeho počítače, přečtěte si následující informace:

 1. Virus TeslaCrypt 3.0 se šíří hlavně prostřednictvím e-mailů, proto se ujistěte, že se budete vyhýbat e-mailům, které přicházejí od neznámých odesílatelů. Hlavně se držte dál od příloh těchto e-mailů. Buďte si vědomi skutečnosti, že škodlivé soubory jsou často skryté, a mohou na první pohled vypadat bezpečně.
 2. Pokud jste byli napadeni malwarem, MUSÍTE se ujistit, že jste samotný virus a všechny jeho komponenty ZCELA odstranili. V opačném případě by některé zbylé škodlivé aplikace, např. trojské koně, mohly shromažďovat informace o počítači a později do něj takové hrozby jako je TeslaCrypt 3.0 stáhnout. Údajně se jeden z těchto trojských koní, který může nainstalovat TeslaCrypt, nazývá Miuref.B Trojan.
 3. Držte se dále od nabídek k aktualizaci softwaru, ať už ve formě vyskakovacích reklam nebo nových záložek. Mějte na paměti, že s těmito nepoctivými aktualizacemi softwaru by mohly být spojeny malwarové programy, proto buďte opatrní a nenaleťte trikům těchto podvodníků. Měli byste stahovat aktualizace pouze z důvěryhodných zdrojů, například oficiálních webových stránek.

Chcete-li TeslaCrypt 3.0 odstranit, najděte a odstraňte všechny jeho soubory. Pokud nevíte, jak to udělat, prosím prostudujte si návod na odstranění TeslaCrypt 3.0, který najdete na straně 2.

Když už mluvíme o ransomwaru, důrazně doporučujeme zvolit možnost automatického odstranění, protože máte co do činění se záludným a nebezpečným virem, který může na vašem PC způsobit velké škody. Doporučujeme nainstalovat program FortectIntego nebo Webroot SecureAnywhere AntiVirus a zkontrolovat počítač pro výskyt škodlivých souborů. Takový nástroj pro odstranění malwaru dokáže detekovat a trvale odstranit všechny škodlivé soubory, které patří k viru TeslaCrypt 3.0. Nicméně, pokud byste stále raději zvolili možnost ručního odstranění, jeďte na stránce dolů, dokud nenajdete návod k manuálnímu odstranění ransomwaru.

Jak dešifrovat mé soubory?

Bohužel, TeslaCrypt 3.0 virus byl aktualizován a údajně je nyní téměř nemožné uzamčené soubory dešifrovat. Své osobní soubory však můžete obnovit v případě, že máte záložní kopie uložené na externím pevném disku. Pokud ano, odstraňte ransomware z počítače před zapojením jednotky, a pak soubory importujte do počítače. Pokud jste však soubory nezálohovali, bohužel bude nemožné ztracená data obnovit. Nicméně, stále doporučujeme vyzkoušet některý z následujících nástrojů pro dešifrování: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities nebo R-Studio.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby TeslaCrypt 3.0

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte TeslaCrypt 3.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací TeslaCrypt 3.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění TeslaCrypt 3.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před TeslaCrypt 3.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích