Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Scorpion Saver (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Gabriel E. Hall - -   Scorpion Saver Ads, ads by Scorpion Saver, Scorpion Saver virus | Druh: Adware

Scorpion Saver – adware, který šíří další PUP, jako je například Level Quality Watcher

Scorpion Saver virus

Scorpion Saver je adware, který zobrazuje vyskakovací okna, když uživatelé procházejí nákupní stránky, jako je Amazon, Walmart, eBay, AliExpress, Facebook a další. Podle oběti se program po instalaci objeví v sekci Aplikace a funkce. Adware se může zobrazit ve webových prohlížečích, jako je Chrome, Explorer, Firefox a další. Je známo, že Scorpion Saver může do systému přinést další PUP, jako je Yontoo, FBPhoto Zoom, Superfish, 1Click Download a Level Quality Watcher, který vytvořila společnost Adpeak Inc a spustí se při každém spouštění počítače. Adware také do počítače přidá soubor ScorpionSaver.msi, který mu umožňuje provádět jeho činnosti. Potenciálně nežádoucí program však může také změnit své umístění. Může se objevit např. ve Správci úloh nebo Registru.

Scorpion Saver získal pojmenování PUP a adware, což vyvolává spekulace o distribučních metodách této aplikace. Není žádným tajemstvím, že PUP používají podvodné taktiky, např. „svazování softwaru“, a do počítače se dostávají spolu s freewarem nebo sharewarem. Další uživatel oznámil, že se adwarový virus objevil poté, co si stáhl ze stránek pro stahování Cnet.com program Softi Scan to PDF.

Název Scorpion Saver
Typ Adware/PUP
Cíl Tento program zobrazuje různé kupóny a vyskakovací okna při návštěvě nákupních webů, jako je Walmart, Amazon, eBay, AliExpress, Facebook atd. Cílem adwaru je těžit z kliknutí na reklamy, které se na stránkách objevují
Výskyt Adware se může objevit v počítačích se systémem Windows i MacOS. Zaměřuje se také na webové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, MS Edge a Safari
Umístění Po úspěšné instalaci adware obvykle naleznete v části Aplikace a funkce. Může také změnit své umístění a objevit se např. ve Správci úloh nebo Registru
Souvisejicí soubor Adware se v počítači objeví jako soubor ScorpionSaver.msi
Další PUP Je známo, že adware málokdy přichází sám. Je schopen nainstalovat další PUP, např. Yontoo, FBPhoto Zoom, Superfish, 1Click Download a Level Quality Watcher.
Distribuce Potenciálně nežádoucí program se dostává do počítačových systémech pomocí podvodné techniky, jako je „svazování“. Program se často šíří přes sítě třetích stran, například Cnet.com
Odstranění Adwaru se můžete zbavit automaticky pomocí softwaru. Případně můžete použít pokyny pro ruční odstranění krok za krokem, které naleznete na konci tohoto článku
Oprava Pokud byl váš systém jakkoliv kompromitován, můžete zkusit opravit změny pomocí programu ReimageIntego

Zdá se, že mnoho uživatelů má problémy virus Scorpion Saver ze svého počítačového systému / webových prohlížečů odinstalovat a podle počtu obětí po celém internetu se zdá, že míra infekce je velmi vysoká. Jeden uživatel tvrdí, že nemůže tento adwarový program odinstalovat a při pokusu o jeho odstranění z adresáře Aplikace a funkce obdrží následující zprávu:

Funkce, kterou chcete použít, se nachází na síti, která není k dispozici.

Scorpion Saver je potenciálně nežádoucí aplikace, která je obvykle spojena s virem nebo malwarem. Ve skutečnosti tento program nemůže přímo poškodit váš počítač. Stojí však za podvodnými distribučními metodami a nepříjemnými činnostmi, které zahájí, když uživatel začne procházet internet. Tento adware se obvykle používá k distribuci mnoha různých reklam, které informují o slevách, kuponech, prodeji, porovnávání cen a podobném obsahu. Pokud si někdy všimnete reklam od Scorpion Saveru, mohou být označeny jako:

 • Powered by Scorpion Saver;
 • Ads by Scorpion Saver;
 • Scorpion Saver advertisements;
 • Provided by Scorpion Saver;
 • Scorpion Saver ads.

Scorpion Saver se snaží využít techniky platba za kliknutí shromážděním co největšího počtu kliknutí na reklamu. Bez ohledu na to, jak důvěryhodně vypadají, se tyto reklamy zobrazují pouze proto, že se snaží uživatele přesměrovat na přidružené webové stránky, které se snaží nějakým způsobem zvýšit své hodnocení nebo prodej. Některá z těchto přesměrování mohou uživatele zavést na potenciálně škodlivé weby, které mohou zvýšit pravděpodobnost, že se nevědomky nakazí nebezpečným malwarem, například trojským koněm.

Scorpion Saver adwareScorpion Saver je adwarový virus, který může uživatele přesměrovat na pochybné stránky

Kromě přesměrování, které nastane okamžitě, jakmile oběť klikne na jednu z nepřetržitě se objevujících reklam, může tento program snadno začít svou oběť sledovat a shromažďovat data, která se vztahují k hledaným výrazům, nejčastěji navštíveným webům, zadaným údajům, informacím o PC atd. Nemyslíme si, že byste měli takovéto údaje odhalovat neznámým stranám, protože je používají k cílené reklamě nebo sdílí s dalšími stranami za účelem výdělku.

Scorpion Saver může mít také tendenci měnit nastavení webových prohlížečů Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari a Microsoft Edge. Adware může upravit domovskou stránku a novou kartu prohlížeče. Navíc může přidat pochybná rozšíření, pluginy a doplňky, které je třeba při dokončení procesu odstranění Scorpion Saveru ukončit, jinak by se adware mohl snadno vrátit.

Dalším důvodem k odstranění Scorpion Saveru je skutečnost, že může do počítače přidat další potenciálně nežádoucí programy. Někteří vývojáři však adware používají k distribuci malwaru, tak buďte opatrní. Zkontrolujte celý počítačový systém pomocí antimalwarového softwaru a vyhledejte potenciální hrozby. Pokud zjistíte poškození systému, můžete jej zkusit opravit pomocí programu ReimageIntego nebo jiného podobně užitečného programu.

Scorpion Saver musíte odstranit hned, jakmile zaznamenáte první příznaky, jako je reklama a přesměrování. Jak jsme již zmínili, program může do vašeho počítačového systému přidat pochybné / škodlivé komponenty, kterým je třeba se vyhnout, aby nedošlo k poškození systému. Pokud však tento program ponecháte na svém počítači delší dobu, můžete mít potíže provádět jednoduché činnosti a programy budou kvůli intenzivním aktivitám padat.

Scorpion Saver

Infiltrační techniky adwarových aplikací

Podle odborníků na kybernetickou bezpečnost ze společnosti ZonderVirus.nl jsou adwarové programy většinou distribuovány pomocí podvodných distribučních technik, které se spoléhají na freeware a shareware. To znamená, že tento program můžete do počítače dostat při instalaci jiného programu zdarma, jako je například software pro nahrávání / streamování videa, správce stahování nebo tvůrce PDF z webů třetích stran, jako jsou Cnet.com, softonic.com, download.com a další.

Tato metoda distribuce je sice legální, ale vyvolala na internetu různé diskuse a již byla označena za „podezřelou“. Chcete-li zabránit těmto náhodným stažením, měli byste věnovat více pozornosti při instalaci freewaru. Pokud chcete zobrazit všechny volitelné součásti a získat možnost je odmítnout, měli byste zvolit vlastní nebo pokročilou možnost instalace. Poté byste měli zrušit zaškrtnutí všech podezřelých políček. 

Adwarové aplikace se navíc mohou šířit prostřednictvím infikovaných reklam a hypertextových odkazů na webových stránkách třetích stran. Vždy byste se měli vyhnout návštěvě nechráněných zdrojů, které jsou označeny jako nebezpečné webovým prohlížečem nebo antivirovým nástrojem. A neklikejte na všechno, co na internetu vidíte. Nainstalujte si aplikaci Adblock Plus, abyste zabránili zobrazování nežádoucích reklam na obrazovce počítače.

Odstranění viru Scorpion Saver z PC a prohlížeče

Pokud se chcete zbavit nepřetržitých vyskakovacích reklam způsobeným virem Scorpion Saver, musíte tento program ze systému řádně odebrat. Dále byste měli systém zkontrolovat pro další potenciálně nežádoucí programy, které adware mohl do počítače přidat.

Odstranění Scorpion Saveru lze provést automaticky pomocí softwaru, který zajistí, že celý proces bude proveden během několika minut. Tento nástroj prohledá celý systém a najde všechny další komponenty, které program přinesl.

Případně můžete Scorpion Saver odstranit ručně pomocí pokynů krok za krokem, které naleznete na konci tohoto článku. Naši odborníci na kybernetickou bezpečnost poskytli návod, který vám pomůže vyčistit váš operační systém a webové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge a Safari.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Scorpion Saver:

Odstranit Scorpion Saver ze Windows systémů

Chcete-li odstranit podezřelé programy třetích stran z operačního systému Windows, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Scorpion Saver a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Scorpion Saver či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Scorpion Saver ze Mac OS X systému

Chcete-li odebrat adware a všechny s ním související položky z počítače se systémem MacOS, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Scorpion Saver a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Scorpion Saver z Internet Explorer (IE)

Chcete-li odstranit pomocné objekty prohlížeče a omezit podezřelé změny prohlížeče Internet Explorer, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Scorpion Saver a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Scorpion Saver Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Scorpion Saver z Microsoft Edge

Chcete-li zvrátit neznámé změny v aplikaci Microsoft Edge a odstranit rozšíření, která nainstaloval adware, postupujte podle následujících pokynů.

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Scorpion Saver z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Scorpion Saver z Mozilla Firefox (FF)

Chcete-li odstranit adwarový program z webového prohlížeče Mozilla Firefox a zvrátit všechny podezřelé změny, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Scorpion Saver a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Scorpion Saver. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Scorpion Saver z Google Chrome

Pomocí těchto pokynů se zbavíte podezřelých objektů z prohlížeče Google Chrome a zvrátíte všechny podezřelé změny.

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Scorpion Saver a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Scorpion Saver. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Scorpion Saver z Safari

Chcete-li odstranit potenciálně nežádoucí komponenty z webového prohlížeče Safari, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Scorpion Saver, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Scorpion Saver dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions


Váš názor na Scorpion Saver