Odstranit Scorpion Saver (Instrukce k odstranení) - aktualizace Úno 2020

Návod na odstranění hrozby Scorpion Saver

Co je to Scorpion Saver?

Scorpion Saver – adware, který šíří další PUP, jako je například Level Quality Watcher

Scorpion Saver virus

Scorpion Saver je adware, který zobrazuje vyskakovací okna, když uživatelé procházejí nákupní stránky, jako je Amazon, Walmart, eBay, AliExpress, Facebook a další. Podle oběti se program po instalaci objeví v sekci Aplikace a funkce. Adware se může zobrazit ve webových prohlížečích, jako je Chrome, Explorer, Firefox a další. Je známo, že Scorpion Saver může do systému přinést další PUP, jako je Yontoo, FBPhoto Zoom, Superfish, 1Click Download a Level Quality Watcher, který vytvořila společnost Adpeak Inc a spustí se při každém spouštění počítače. Adware také do počítače přidá soubor ScorpionSaver.msi, který mu umožňuje provádět jeho činnosti. Potenciálně nežádoucí program však může také změnit své umístění. Může se objevit např. ve Správci úloh nebo Registru.

Scorpion Saver získal pojmenování PUP a adware, což vyvolává spekulace o distribučních metodách této aplikace. Není žádným tajemstvím, že PUP používají podvodné taktiky, např. „svazování softwaru“, a do počítače se dostávají spolu s freewarem nebo sharewarem. Další uživatel oznámil, že se adwarový virus objevil poté, co si stáhl ze stránek pro stahování Cnet.com program Softi Scan to PDF.

Název Scorpion Saver
Typ Adware/PUP
Cíl Tento program zobrazuje různé kupóny a vyskakovací okna při návštěvě nákupních webů, jako je Walmart, Amazon, eBay, AliExpress, Facebook atd. Cílem adwaru je těžit z kliknutí na reklamy, které se na stránkách objevují
Výskyt Adware se může objevit v počítačích se systémem Windows i MacOS. Zaměřuje se také na webové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, MS Edge a Safari
Umístění Po úspěšné instalaci adware obvykle naleznete v části Aplikace a funkce. Může také změnit své umístění a objevit se např. ve Správci úloh nebo Registru
Souvisejicí soubor Adware se v počítači objeví jako soubor ScorpionSaver.msi
Další PUP Je známo, že adware málokdy přichází sám. Je schopen nainstalovat další PUP, např. Yontoo, FBPhoto Zoom, Superfish, 1Click Download a Level Quality Watcher.
Distribuce Potenciálně nežádoucí program se dostává do počítačových systémech pomocí podvodné techniky, jako je „svazování“. Program se často šíří přes sítě třetích stran, například Cnet.com
Odstranění Adwaru se můžete zbavit automaticky pomocí softwaru. Případně můžete použít pokyny pro ruční odstranění krok za krokem, které naleznete na konci tohoto článku
Oprava Pokud byl váš systém jakkoliv kompromitován, můžete zkusit opravit změny pomocí programu FortectIntego

Zdá se, že mnoho uživatelů má problémy virus Scorpion Saver ze svého počítačového systému / webových prohlížečů odinstalovat a podle počtu obětí po celém internetu se zdá, že míra infekce je velmi vysoká. Jeden uživatel tvrdí, že nemůže tento adwarový program odinstalovat a při pokusu o jeho odstranění z adresáře Aplikace a funkce obdrží následující zprávu:

Funkce, kterou chcete použít, se nachází na síti, která není k dispozici.

Scorpion Saver je potenciálně nežádoucí aplikace, která je obvykle spojena s virem nebo malwarem. Ve skutečnosti tento program nemůže přímo poškodit váš počítač. Stojí však za podvodnými distribučními metodami a nepříjemnými činnostmi, které zahájí, když uživatel začne procházet internet. Tento adware se obvykle používá k distribuci mnoha různých reklam, které informují o slevách, kuponech, prodeji, porovnávání cen a podobném obsahu. Pokud si někdy všimnete reklam od Scorpion Saveru, mohou být označeny jako:

 • Powered by Scorpion Saver;
 • Ads by Scorpion Saver;
 • Scorpion Saver advertisements;
 • Provided by Scorpion Saver;
 • Scorpion Saver ads.

Scorpion Saver se snaží využít techniky platba za kliknutí shromážděním co největšího počtu kliknutí na reklamu. Bez ohledu na to, jak důvěryhodně vypadají, se tyto reklamy zobrazují pouze proto, že se snaží uživatele přesměrovat na přidružené webové stránky, které se snaží nějakým způsobem zvýšit své hodnocení nebo prodej. Některá z těchto přesměrování mohou uživatele zavést na potenciálně škodlivé weby, které mohou zvýšit pravděpodobnost, že se nevědomky nakazí nebezpečným malwarem, například trojským koněm.

Scorpion Saver adwareScorpion Saver je adwarový virus, který může uživatele přesměrovat na pochybné stránky

Kromě přesměrování, které nastane okamžitě, jakmile oběť klikne na jednu z nepřetržitě se objevujících reklam, může tento program snadno začít svou oběť sledovat a shromažďovat data, která se vztahují k hledaným výrazům, nejčastěji navštíveným webům, zadaným údajům, informacím o PC atd. Nemyslíme si, že byste měli takovéto údaje odhalovat neznámým stranám, protože je používají k cílené reklamě nebo sdílí s dalšími stranami za účelem výdělku.

Scorpion Saver může mít také tendenci měnit nastavení webových prohlížečů Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari a Microsoft Edge. Adware může upravit domovskou stránku a novou kartu prohlížeče. Navíc může přidat pochybná rozšíření, pluginy a doplňky, které je třeba při dokončení procesu odstranění Scorpion Saveru ukončit, jinak by se adware mohl snadno vrátit.

Dalším důvodem k odstranění Scorpion Saveru je skutečnost, že může do počítače přidat další potenciálně nežádoucí programy. Někteří vývojáři však adware používají k distribuci malwaru, tak buďte opatrní. Zkontrolujte celý počítačový systém pomocí antimalwarového softwaru a vyhledejte potenciální hrozby. Pokud zjistíte poškození systému, můžete jej zkusit opravit pomocí programu FortectIntego nebo jiného podobně užitečného programu.

Scorpion Saver musíte odstranit hned, jakmile zaznamenáte první příznaky, jako je reklama a přesměrování. Jak jsme již zmínili, program může do vašeho počítačového systému přidat pochybné / škodlivé komponenty, kterým je třeba se vyhnout, aby nedošlo k poškození systému. Pokud však tento program ponecháte na svém počítači delší dobu, můžete mít potíže provádět jednoduché činnosti a programy budou kvůli intenzivním aktivitám padat.

Scorpion Saver

Infiltrační techniky adwarových aplikací

Podle odborníků na kybernetickou bezpečnost ze společnosti ZonderVirus.nl jsou adwarové programy většinou distribuovány pomocí podvodných distribučních technik, které se spoléhají na freeware a shareware. To znamená, že tento program můžete do počítače dostat při instalaci jiného programu zdarma, jako je například software pro nahrávání / streamování videa, správce stahování nebo tvůrce PDF z webů třetích stran, jako jsou Cnet.com, softonic.com, download.com a další.

Tato metoda distribuce je sice legální, ale vyvolala na internetu různé diskuse a již byla označena za „podezřelou“. Chcete-li zabránit těmto náhodným stažením, měli byste věnovat více pozornosti při instalaci freewaru. Pokud chcete zobrazit všechny volitelné součásti a získat možnost je odmítnout, měli byste zvolit vlastní nebo pokročilou možnost instalace. Poté byste měli zrušit zaškrtnutí všech podezřelých políček.

Adwarové aplikace se navíc mohou šířit prostřednictvím infikovaných reklam a hypertextových odkazů na webových stránkách třetích stran. Vždy byste se měli vyhnout návštěvě nechráněných zdrojů, které jsou označeny jako nebezpečné webovým prohlížečem nebo antivirovým nástrojem. A neklikejte na všechno, co na internetu vidíte. Nainstalujte si aplikaci Adblock Plus, abyste zabránili zobrazování nežádoucích reklam na obrazovce počítače.

Odstranění viru Scorpion Saver z PC a prohlížeče

Pokud se chcete zbavit nepřetržitých vyskakovacích reklam způsobeným virem Scorpion Saver, musíte tento program ze systému řádně odebrat. Dále byste měli systém zkontrolovat pro další potenciálně nežádoucí programy, které adware mohl do počítače přidat.

Odstranění Scorpion Saveru lze provést automaticky pomocí softwaru, který zajistí, že celý proces bude proveden během několika minut. Tento nástroj prohledá celý systém a najde všechny další komponenty, které program přinesl.

Případně můžete Scorpion Saver odstranit ručně pomocí pokynů krok za krokem, které naleznete na konci tohoto článku. Naši odborníci na kybernetickou bezpečnost poskytli návod, který vám pomůže vyčistit váš operační systém a webové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge a Safari.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Scorpion Saver

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li odstranit podezřelé programy třetích stran z operačního systému Windows, postupujte podle následujících pokynů.

Chcete-li Scorpion Saver odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Scorpion Saver (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Scorpion Saver ze Mac OS X systému

Chcete-li odebrat adware a všechny s ním související položky z počítače se systémem MacOS, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Scorpion Saver a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Chcete-li zvrátit neznámé změny v aplikaci Microsoft Edge a odstranit rozšíření, která nainstaloval adware, postupujte podle následujících pokynů.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Chcete-li odstranit adwarový program z webového prohlížeče Mozilla Firefox a zvrátit všechny podezřelé změny, postupujte podle následujících pokynů.

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Scorpion Saver a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Scorpion Saver odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Scorpion Saver odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Pomocí těchto pokynů se zbavíte podezřelých objektů z prohlížeče Google Chrome a zvrátíte všechny podezřelé změny.

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Scorpion Saver kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Scorpion Saver.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Scorpion Saver následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Scorpion Saver kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Chcete-li odstranit potenciálně nežádoucí komponenty z webového prohlížeče Safari, postupujte podle následujících pokynů.

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Scorpion Saver a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Scorpion Saver rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích