Odstranit SAntivirus (Návod k odstranení viru) - aktualizováno Srp 2020

Návod na odstranění hrozby SAntivirus

Co je to SAntivirus?

SAntivirus je pochybný antivirový program, který poskytuje falešné výsledky skenování za účelem přimět uživatele zakoupit licenci

SAntivirus

SAntivirus, také známý jako Segurazo, je bezpečnostní nástroj vyvinutý společností global I.T security. Antivirový program nabízí svým zákazníkům plnou ochranu proti virům, karanténu pro potenciální hrozby, vylepšení výkonu, ochranu v reálném čase, a mnohem více. Přestože to může znít lákavě, odborníci nedoporučují se na tento nástroj spoléhat. Podle hlášení uživatelů a komunity infosec se SAntivirus šíří společně s programy zdarma a to právě poukazuje na to, že není spolehlivý.

Tento pochybný antivirový nástroj třetí strany má špatnou reputaci, protože poskytuje klamné výsledky skenování. Ze zpráv vyplývá, že se snaží uživatelům vnutit licenční klíč tím, že poskytuje přehnané výsledky skenování. Navíc uživatelé nahlašují problémy s jeho odstraněním. upravuje nastavení podmínek místní skupiny (použitím příkazu SeLoadDriverPrivilege) k tomu, aby zvýšil svá oprávnění a tak v systému přetrvával.

Při instalaci se pravidelně zobrazuje skener SAntivirus. To má za následek zpomalení systému z důvodu vysoké spotřeby CPU. V některých případech může způsobit BSOD (modrou obrazovaku smrti) nebo chyby, které vedou k restartování systému. A to poté vede k riziku ztráty rozdělané práce.

Název SAntivirus
Typ Potenciálně nežádoucí program
Také známý jako Segurazo
Infiltrace Zatímco někteří uživatelé si aplikaci mohli stáhnout z oficiální webové stránky, většina ji našla v počítači po instalaci programu zdarma (svazování softwaru), protože naletěli na klamnou reklamu nebo viděli falešné upozornění na aktualizaci na škodlivé stránce
Příznaky Automatické skenování zobrazuje stovky problémů i na novém zařízení; aplikaci nelze ručně odstranit; náhodně se objevují vyskakovací okna vybízející k nákupu plné verze programu SAntivirus
Detekce Mnoho programů proti malwaru detekuje tuto aplikaci jako škodlivou nebo pochybnou – Virus Total results
Odstranění Můžete se pokusit o ruční odstranění podle pokynů níže; pokud se vám to nepodaří, odstraňte PUP automaticky pomocí spolehlivého anti-malwarového softwaru.
Oprava systému SAntivirus může vymazat položky registru, které jsou pro normální funkci systému nezbytné, což by poté vedlo k poruchám systému Windows. Pokud aplikace provedla ve vašem PC změny, zkontrolujte systém pomocí programu FortectIntego a chyby opravte

Na první pohled se některým uživatelům může SAntivirus jevit jako decentní antivir, který je také schopný optimalizovat jejich PC, protože má pěkný design s uživatelským rozhraním, které se snadno naviguje. Údajně zahrnuje následující funkce:

 • Ochrana v reálném čase(ransomware, web, email);
 • Odstranění malwaru;
 • Privacy skener;
 • Posilovač výkonu;
 • Ochrana online.

SAntivirus však za svým designem a dobře prezentovanými funkcemi skrývá charakteristiky, které se více podobají malwaru, než programu, který vás má proti němu chránit.

Většina uživatelů, kteří se s programem SAntivirus pokýkají, si jej nenaistalovala dobrovolně (i když je možné si ho stáhnout s oficiální webové stránky). Šíří se pomocí několika neférových technik, které zahrnují svazování softwaru, falešné upozornění na aktualizace a klamavé reklamy.

Jakmile je nainstalován, SAntivirus okamžitě spustí skenování celého systému. Zatímco skenování je běžná činnost všech antimalwarových nástrojů, co není běžné, jsou výsledky které poskytuje. Protože zobrazuje přehnané výsledky skenování (například, může označit soubory cookies, které souvisejí s Googlem jako středně závažnou hrozbu, což je naprosto špatně), uživatelé si mohou myslet, že je jejich počítač v mnohem horším stavu, než tomu je ve skutečnosti.

Pokud uživatel klikne na tlačítko „Odstranit všechny chyby“, bude přesměrován na platební stránku a vyzván k zakoupení plné verze programu SAntivirus. Nedoporučujeme za tento zbytečný software platit. Budete jen zbytečně vyhazovat peníze – vzhledem k jeho pochybným marketingovým technikám a zavádějícím výsledkům skenování může být jen těžko považován za důvěryhodný bezpečnostní nástroj.

SAntivirus PUP

Místo toho se spoléhejte na ověřené aplikace, které vám nebudou poskytovat zavádějící informace. Pokud potřebujete nástroj pro optimalizaci systému, který také dokáže opravit chyby Windowsu, doporučujeme program FortectIntego. Neměli byste také zapomenout na obranu – použijte anti-malware jako je SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes k odstranění programu SAntivirus a ochraně vašeho počítače před budoucími hrozbami.

Častý dotaz: Je program SAntivirus virus?

Online fóra jako je Reddit jsou plná dotazů, zda je Segurazo SAntivirus sám o sobě virus. Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď – nejedná se o virus. Spadá do kategorie bezpečnostních nástrojů, i přesto, že je jeho činnost pochybná.

Podle odborníků kybernetické bezpečnosti je lepší se nástrojům, které se šíří v balíčcích, vyhýbat. Pochybná distribuční strategie naznačuje, že nástroj není spolehlivý a mohl by mít skryté záměry. Jak je tomu v tomto případě, SAntivirus se snaží uživatele přimět k zakoupení licenčního klíče použitím stinných metod:

 • Nástroj se šíří prostřednictvím programů zdarma, jako například Audacity;
 • Neexistuje přímý odinstalátor. Obvykle je soubor SegurazoUninstaller.exe skrytý na neobvyklém místě, aby se zabránilo jeho detekci;
 • Spuštění odinstalace nezaručuje odstranění tohoto PUP;
 • Skenování se spouští náhodně, což způsobuje vysokou spotřebu CPU a někdy také BSOD;
 • Výsledky skenování mohou zahrnovat názvy neexistujících virů, spywaru a jiných hrozeb;
 • Na konci zkušební doby zdarma začne SAntivirus přesměrovávát na jeho oficiální platební stránku.

Skener programu SAntivirus

Takže pokud jste si tuto aplikaci ještě nenainstalovali, doporučujeme, abyste se od ní drželi dál a spoléhali se na ověřené antivirové programy jako je SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes a další. Pokud se však již potýkáte s odstraněním Segurazo SAntivirus, zkuste počítač restartovat do Nouzového režimu, jak je vysvětleno níže, spustit skenování a PUP odstranit.

Pochybné antivirové nástroje obvykle dostanete spolu s programem zdarma

Potenciálně nežádoucí programy svůj název z nějakého důvodu dostaly, i když jsou obecně pro uživatele „nežádoucí“. Pokud je aplikace klasifikována jako PUP, měli byste se od ní raději držet dál, protože používá klamné techniky za účelem dosažení svého cíle – zpeněžení. A zatímco vydělávání pěněz za poskytovaný produkt je pochopitelné, falešná reklama a lhaní o funkcích už ne – uživatelé se cítí oklamáni a zrazeni a obvykle už své peníze zpět nedostanou, protože za aplikaci zaplatili z vlastní vůle.

Proto je nejlepší se od PUP držet co nejdále. Nejenže vás mohou přimět zaplatit za zbytečné služby, mohou také narušit vaši bezpečnost online tím, že změní nastavení vašeho prohlížeče, přesměrují vás na pochybné webové stránky nebo na pozadí sledují vaši online aktivitu.

Abyste se vyhnuli potenciálně nežádoucím a škodlivým aplikacím, postupujte podle těchto jednoduchých tipů odborníků na bezpečnost:

 • Pokud je to možné aplikace vždy stahujte z oficiálních zdrojů;
 • Vyhýbejte se torrentům, warezům a jiným vysoce rizikovým stránkám;
 • Před instalováním aplikace zkontrolujte uživatelské recenze nebo blogové příspěvky;
 • Při instalaci se ujistěte, že jsou poskytnuty nezbytné dokumenty – Smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů;
 • Vždy vyberte možnost Pokročilé/vlastní instalace namísto Doporučené/rychlé instalace;
 • Dávejte si pozor na divně umístěná tlačítka, klamné nabídky, předem označená políčka, miniaturní text a další triky, které autoři programů zdarma používají k tomu, aby si uživatelé nainstalovali malware.

Pomocí těchto pokynů SAntivirus odinstalujte

Mnoho uživatelů tvrdí, že pro ně bylo odstranění programu SAntivirus velmi obtížné – pokoušeli se soubory vymazat ručně přes složku Program Files, ale přístup byl odepřen. Nicméně se o ruční odstranění můžete pokusit tím, že budete postupovat podle pokynů níže.

Detekce programu SAntivirus

Jak jsme již zmínili výše, SAntivirus provádí několik systémových modifikací, jako je změna Windows registru, úprava podmínek místní skupiny a změna dalších kritických nastavení systému Windows. To může znemožnit ruční odstranění a vy tak budete potřebovat pomoc softwaru.

K tomu budete muset stáhnout a nainstalovat antimalwarový program, který dokáže rozpoznat PUP. Narozdíl od vás software dokáže odhalit všechny škodlivé soubory v systému a odebrat programu Segurazo oprávnění, které si pro sebe získal při instalaci.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby SAntivirus

WindowsmacOS

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li SAntivirus odstranit z počítače Windows, postupujte podle následujících kroků:

Chcete-li SAntivirus odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s SAntivirus (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.
WindowsmacOS

Odstranit SAntivirus ze Mac OS X systému

Uživatelé macOS mohou potenciálně nežádoucí aplikace odstranit provedením těchto kroků:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte SAntivirus a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu SAntivirus rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích