Odstranit Segurazo (aktualizováno Led 2020) - Návod k odstranení

Návod na odstranění hrozby Segurazo

Co je to Segurazo?

Segurazo – nežádoucí program, který nabízí ochranu dat a hesel uživatelům systému Windows

SegurazoSegurazo je PUP (potenciálně nežádoucí program) propagovaný jako antivirový nástroj, který dokáže zjistit hrozby, odstranit je a nabízí i další bezpečnostní funkce. Tato aplikace bohužel nemůže ze zařízení odstranit nevyžádané soubory ani hrozby, protože se jedná o potenciálně nežádoucí program, který se objeví z ničeho nic a zobrazuje podvodné výsledky, aby uživatele přiměl k zakoupení licencované verze. Údajný antivirový nástroj je propagován prostřednictvím nevyžádaných reklam a dalších PUP, takže metody distribuce také zahrnují pochybné techniky a další programy, které jej nabízejí jako „velkou příležitost“. Uživatelé si proto začali stěžovat, že se tento PUP objevil z ničeho nic a, že ho nemohou odstranit. Některé z obětí tohoto nečestného nástroje dokonce začali falešný antivirus nazývat Segurazo.

Název Segurazo
Typ Potenciálně nežádoucí program
Údajné funkce Antivirus Segurazo údajně funguje jako skutečný nástroj pro zabezpečení počítače
Příznaky Program se objeví již nainstalován a zobrazuje předem určené výsledky kontroly systému se seznamem problémů, takže může být vyžadována platba za jejich vyřešení nebo instalaci dalšího nástroje, který dokáže všechny chyby opravit
Distribuce Klamavé reklamy, webové stránky, instalátory programů zdarma
Možné škody Nákup nepotřebného softwaru, ovlivněný výkon zařízení, vystavení potenciálně nebezpečnému obsahu
Zjištěné hrozby
 • Hoax.Win32.DeceptPCClean.kaw
 • Suspected Of Trojan.Downloader.gen.s
 • PUA.Superfluss
 • Misleading:Win32/Lodi
 • PUP.Optional.Segurazo
 • A Variant Of Win32/Segurazo.C Potentially Un
 • PotentialRisk.PUA/Segurazo.aqu

Úplný seznam zjištěných hrozeb naleznete na stránkách Virus Total. Datum kontroly: 16.10.2019

Hlavní doména segurazo.com
Tip k jeho odstranění Chcete-li Segurazo najít a odstranit ze zařízení, nainstalujte si důvěryhodný anti-malwarový nástroj. Možné poškození systému opravte pomocí programu FortectIntego

Segurazo byl různými vědci a odborníky v oblasti bezpečnosti označen jako systémový optimalizátor, protože používá úmyslně falešné pozitivní výsledky kontroly systému, změny a varování k tomu, aby přesvědčil uživatele, že zařízení má problémy nebo dokonce malware. Tato metoda se používá k nalákání lidí k zakoupení jiného softwaru, který by měl odstranit viry a problémy a opravit chyby.

Bohužel je vše, co Segurazo tvrdí nepravdivá a lidé platí za zbytečný program nebo služby, které mohou ještě více ohrozit bezpečnost zařízení. Pokud po obdržení výstrahy souhlasíte se stažením nástroje nebo si optimalizátor sami stáhnete z propagačního webu, měli byste si během instalace všimnout dalších upozornění.

Jakmile se Antivirus Segurazo dostane do systému může být těžké jej odinstalovat, ale existuje několik konkrétních řešení, včetně přímého odstranění programu pomocí nastavení odinstalace Windows. Tento proces může být obtížný, proto se místo toho spoléhejte na automatické antimalwarové nástroje, které vám pomohou se tohoto nepoctivého nástroje zcela zbavit.

Pro všechny PUP nebo počítačové hrozby podobné Segurazo se doporučuje úplná kontrola systému pomocí nástrojů proti malwaru, protože tímto způsobem jsou zcela odstraněny všechny soubory a související programy. Tento takzvaný systémový optimalizátor je údajně dodáván s dalšími programy zdarma a i když instalujete program od oficiálního poskytovatele, je do aplikace automaticky přidán další freeware.

Pochybný nástroj SegurazoSegurazo je potenciálně nežádoucí program, který představuje riziko, že se z ničeho nic nainstalují další pochybné aplikace. Virus Segurazo je falešný software, který uživatele přesměrovává na další webové stránky, kde je pochybný software propagován jako legitimní optimalizátor, takže uživatel může skončit se spoustou PUP, aniž by si toho všiml. To je hlavní důvod, proč odborníci doporučují k řešení těchto počítačových hrozeb používat profesionální nástroje.

První krok při odstranění viru Segurazo by měla být kontrola systému pomocí antivirového nástroje. Pokud program nezjistí žádné soubory související s tímto falešným nástrojem, možná budete muset nejprve přejít do nouzového režimu se sítí. Program přidává do systému různé soubory, které nelze lehce odstranit, proto vám přechod do tohoto režimu a spuštění antivirového nástroje pomůže všechny stopy a související programy zcela odstranit.

Můžete se pokusit Segurazo odstranit podle kroků odinstalace na vašem konkrétním počítači. Protože je však známo, že některé antimalwarové programy jej identifikují jako PUP.Optional.Segurazo, měli byste spíše zvolit tuto cestu a zařízení zcela vyčistit.

Pokud na vašem počítači již běží Segurazo Antivirus, můžete s největší pravděpodobností narazit na další příznaky způsobené adwarem a dalšími PUP, které s ním souvisí. Proto je velmi vhodné malware odstranit pomocí antivirového nástroje. Nevěřte náhodným vyskakovacím oknům, které tvrdí, že máte v počítači virus a držte se dál od reklam, které propagují software nebo nástroje. Pokud se chyby stále objevují, znovu zkontrolujte systém pomocí programu FortectIntego nebo podobného nástroje.

Virus Segurazo

Vývojáři PUP dodávají podezřelé aplikace a hry bez povolení prostřednictvím balíčků programů zdarma

Většina oznámení této aplikaci tvrdila, že se program objevil po stažení pochybné aplikace nebo z ničeho nic. Důvodem je, že takový typ vetřelců pochází z webů třetích stran nebo je svázaný s jinými pochybnými aplikacemi. Uživatelé instalují programy bez toho, aby věděli s čím souhlasí nebo přečtení konkrétních podmínek.

Možnosti instalace skrývají taková nastavení a když uživatel přeskočí konkrétní kroky, všechny přidané programy se do zařízení automaticky nainstalují. Při doporučené nebo rychlé instalaci získáte vše, co je s programem svázáno, a tak do zařízení vstupují potenciálně nežádoucí programy.

Abyste se vyhnuli instalaci pochybných nástrojů nebo malwaru, měli byste:

 • věnovat pozornost při klikání na podezřelé odkazy;
 • vždy vybrat možnost Pokročilé nebo Vlastní instalace;
 • číst průvodce instalace;
 • věnovat pozornost smlouvě EULA nebo zásadám ochrany osobních údajů na webu, ze kterého své aplikace stahujete;
 • stahovat programy z oficiálních stránek, spolehlivých zdrojů.

Nejlepší způsob, jak Segurazo odinstalovat a odstranit, je systém vyčistit pomocí vhodných AV nástrojů

Než se pokusíte virus Segurazo odstranit, měli byste si zálohovat soubory, abyste zabránili jakékoli konkrétní ztrátě dat, ke které může dojít, když program na infikovaném počítači změní příliš mnoho zásadních nastavení. To se běžné nestává, ale je lepší být připraven, než později litovat.

Pak byste měli vzít v úvahu čas, protože čím déle je tento PUP v systému, tím více změn mohl provést. Pokud tedy chcete Segurazo odebrat jednou provždy, zkuste si vzpomenout kdy se program objevil na obrazovce poprvé, a počítač zkontrolujte pomocí antimalwarového nástroje dle vašeho výběru.

Segurazo je nejlepší odstranit automaticky. Některý malware používá skryté skripty, které ovlivňují procesy skenování nebo mohou poškodit programy, soubory a funkce, takže správná kontrola systému umožňuje najít, detekovat a opravit poškození způsobené virem a samotný PUP odstranit.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Segurazo

WindowsmacOS

Odinstalování ze systému Windows

Zařízení vyčistěte, abyste odstranili všechny stopy po Segurazo

Chcete-li Segurazo odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Segurazo (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.
WindowsmacOS

Odstranit Segurazo ze Mac OS X systému

Postupujte podle pokynů a falešný antivirus Segurazo zcela odstraňte

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Segurazo a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Segurazo rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích