Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit Safesurfs.com (Návod k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Alice Woods - - | Druh: Únosce prohlížeče

Proč mě trápí Safesurfs.com přesměrování?

Safesurfs.com je „únosce“ prohlížeče, který se objevil před necelým rokem. Vzhledem ke své agresivní distribuční technice tento potenciálně nežádoucí program již infikoval tisíce počítačů a není pochyb o tom, že stále pro uživatele PC představuje nebezpečí. Aby se zabránilo jeho infiltraci, musíte být velmi opatrní při instalaci programů zdarma, které jsou na internetu aktivně nabízeny. Ujistěte se, že budete pozorně sledovat každý krok instalace, aby se zabránilo infiltraci tohoto „únosce“ prohlížeče. Pokud Safesurfs.com vstoupí do systému, „unese“ všechny webové prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Microsoft Edge, atd.). Je to jeden z jeho charakteristických rysů, který bezpečnostní experty přesvědčil k tomu, aby tento program přidali do databáze anti-virových a anti-spywarových programů. Proto se tohoto vetřelce můžete zbavit automaticky.

Nikdy byste neměli Safesurfs.com používat ve formě domovské stránky nebo výchozího vyhledávání, protože tento vyhledávač je komerční a jeho vývojáři propagují podezřelé třetí strany výměnou za peníze. Když už mluvíme o jeho důvěryhodnosti, měli byste vědět, že tento „únosce“ prohlížeče většinou zobrazuje sponzorované odkazy mezi svými výsledky vyhledávání, takže můžete být snadno přesměrováni na škodlivé webové stránky. Kromě toho, stejně jako většina nepoctivých vyhledávačů, Safesurfs.com uživatele sleduje. Jak je uvedeno v Zásadách ochrany osobních údajů a Licenční smlouvě s koncovým uživatelem, toto vyhledávání na webu průběžně shromažďuje informace vztahující se k uživately vyhledávaným dotazům, včetně jejich e-mailové adresy, umístění počítače, nejčastěji navštěvovaných webových stránek, údaje, které zadáváte při registraci, atd. Bohužel nemůžeme zaručit, že tyto informace nebudou prodány nedůvěryhodným třetím stranám, proto není pochyb o tom, že tento „únosce“ prohlížeče by měl být používán s extrémní opatrností. Pokud ho najdete na svém webovém prohlížeči, doporučujeme vám Safesurfs.com z počítače odstranit. Program ReimageIntego vám s tím může pomoci.

The picture of Safesurfs.com virus

Proč je tento vyhledávač považován za riziko vůči soukromí a jak mohu zabránit jeho infiltraci?

Zatímco se Safesurfs.com jeví jako důvěryhodný vyhledávač s vyhledávacím políčkem a rychlými odkazy, bezpečnostní experti se domnívají, že jde o riziko (ačkoliv malé) vůči soukromí uživatelů a virtuální bezpečnosti. Existuje několik důvodů pro tato tvrzení. Výzkum ukázal, že tento vyhledávač je docela kontroverzní. Ačkoli se může chlubit tím, že poskytne selektivně vybrané a přizpůsobené výsledky vyhledávání, spíše uživatelům nabídne pozměněné výsledky vyhledávání. To znamená, že většina odkazů a reklam, které poskytuje, mohou být podporované tj. spojené s přidruženými webovými stránkami. Bohužel vás jeho přesměrování může zavést jak na spolehlivé tak nebezpečné domény, což je důvod, proč je tento vyhledávač považován za hrozbu vůči virtuální bezpečnosti.

Chcete-li se před tímto nebezpečím chránit, je třeba sledovat instalaci programů zdarma výběrem pokročilé nebo vlastní možnosti instalace. Také se ujistěte, že jste si přečetli zásady ochrany osobních údajů, licenční smlouvu s koncovým uživatelem a podobné informace poskytované vývojáři softwaru. Pokud narazíte na podezřelé věty, měli byste zvolit jiný program. Nicméně, pokud tohoto „únosce“ prohlížeče již používáte, budete muset přemýšlet o odstranění Safesurfs.com ze systému. K tomu můžete použít instrukce uvedené níže.

Jak mohu Safesurfs.com odstranit?

Je nutné tohoto „únosce“ prohlížeče odstranit, protože se jedná o vážně podezřelý program, který používá soubory cookies ke sledování uživatelů. Bezpečnostní experti již varovali uživatele, že objevili, že program shromažďuje osobně identifikovatelné i neidentifikovatelné údaje. Například může shromažďovat vyhledávané dotazy, stahování a odesílání, informace o softwaru a hardwaru, typ prohlížeče, jazyk, e-mailovou adresu, atd. Nicméně třetí strany mohou tyto údaje používát pro nekalé účely, takže není pochyb o tom, že odstranění Safesurfs.com by se mělo brát v úvahu. Samozřejmě, stejně jako jakýkoli jiný PUP, může představovat obtíže při jeho odstraňování, proto doporučujeme, abyste použili metodu automatického odstranění. Použitím spolehlivého anti-spywaru tohoto „únosce“ eliminujete spolu s jeho protějšky bez jakýchkoliv potíží. Nicméně, pokud nechcete používat další software, můžete použít návod uvedený níže:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Safesurfs.com:

Odstranit Safesurfs.com ze Windows systémů

Bezpečnostní experti odhalili několik programů zdarma, které jsou používány k šíření tohoto „únosce“ prohlížeče. Abyste se ujistili, že Safesurfs.com byl z OS Windows odstraněn úspěšně, je třeba odinstalovat každý z těchto programů: VPlay, LessTabs, položky související s WebCake, položky související s Conduit, Yontoo, Yealt, a jiné. Samozřejmě také nezapomeňte odstranit SafeSurfs a jeho položky.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Safesurfs.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Safesurfs.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'
 5. Odstraňte zástupce aplikace Safesurfs.com ze seznamu Windows
  Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce aplikace Mozilla Firefox a zvolte Properties. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu prohlížeče a zvolte 'Properties'
 6. Přejděte na záložku Shortcut a vyhledejte pole Target. Odstraňte škodlivé URL adresy související s vaším virem. Přejděte na záložku 'Shortcut' a zde odstraňte 'http://isearch.babylon.com...' a další podezřelé URL adresy

Opakujte kroky uvedené výše pro zástupce všech prohlížečů, včetně Internet Explorer a Google Chrome. Ujistěte se, že zkontrolujete všechna umístění těchto zástupců, jako jsou např. Plocha, Menu Start a Hlavní panel.

Odstranit Safesurfs.com ze Mac OS X systému

Při pokusu o odinstalaci Safesurfs.com ručně, byste měli odebrat každou z jeho položek. Doporučujeme také odinstalovat tyto podezřelé aplikace z Mac OS X: VPlay, LessTabs, položky související s WebCake, položky související s Conduit, Yontoo, Yealt, atd.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Safesurfs.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Safesurfs.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Safesurfs.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Safesurfs.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Safesurfs.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Safesurfs.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na tlačítko menu (v pravém horním rohu) a zvolte Options General.
 4. Zde odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte stránku, jíž dáváte přednost, případně klikněte na Restore to default.
 5. Klikněte na OK pro uložení změn. V záložce 'General' smažte škodlivé URL adresy z oddílu 'Home Page', případně klikněte na tlačítko 'Restore to Default'. Poté klikněte na 'OK' pro uložení změn
 6. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 7. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Safesurfs.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Safesurfs.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Safesurfs.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Jestliže virus změnil vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač, změňte jejich nastavení zpět do původního stavu.
  Klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 4. Zde vyhledejte Open a specific page or set of pages pod možností On startup a poté klikněte na Set pages. Po rozkliknutí menu a následném kliknutí na 'Settings' zvolte 'Set pages'
 5. Nyní by se vám mělo zobrazit další okno. V něm odstraňte škodlivé vyhledávací stránky a zadejte tu, kterou chcete využívat jako svou domovskou stránku. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 6. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 7. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 8. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 9. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 10. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Safesurfs.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Safesurfs.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Safesurfs.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v jeho hlavní nabídce klikněte na Safari. Zvolte si již zobrazenou možnost Preferences a dále pokračujte zvolením General.
 4. Zde se zaměřte na políčko Homepage. Pokud došlo ke změně na Safesurfs.com, nežádoucí odkaz odstraňte a zadejte místo něj doménu vyhledávače, který chcete používat pro svá vyhledávání. Pamatujte si, že odkaz je nutné uvést i s předponou 'http://'. V sekci 'General' odstraňte škodlivou URL adresu a zadejte název domény, které dáváte přednost
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 6. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Safesurfs.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-safesurfs-com.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Safesurfs.com