Odstranit virus Princess Locker (aktualizace Dub 2017) - aktualizováno Dub 2017

Návod na odstranění viru Princess Locker

Co je to Ransomwarový virus Princess Locker?

Princess Locker ransomware kopíruje techniky ransomwaru Cerber

Virus Princess Locker je dalším příkladem krypto ransomwaru. Není na něm nic vyjímečného; chová se jako každá jiná škodlivá počítačová infekce a překvapivě, některé její detaily připomínají Cerber ransomware. To nám dává představu o tom, že virus Princess Locker je taková malá sestra viru Cerber – ale nikoli méně nebezpečná než její starší bratr. Po infikování systému Princess Locker ransomware spustí šifrování všech souborů oběti s pomocí šifrování AES. Jakmile se šifrované soubory stanou nedostupnými, jediný způsob, jak je obnovit je získat dešifrovací klíč. Virus vytváří jedinečnou příponu souboru pro každou oběť a připojí ji ke každému zašifrovanému souboru. Jakmile jsou všechny soubory uzamčeny, ransomware vytvoří a uloží žádost o výkupné ve dvou různých formátech:

 • !_HOW_TO_RESTORE_[jedinečná přípona souboru].TXT;
 • !_HOW_TO_RESTORE_[jedinečná přípona souboru].HTML.

Po otevření jednoho z těchto souborů přivítá oběť s velký nápis: Vaše soubory jsou zašifrovány! Následující informace zahrnují ID oběti, jedinečnou příponu, která je připojena k zašifrovaným souborům a návod, jak dešifrovat poškozená data. Virus poskytuje tradiční pokyny ransomwaru – oběť musí nainstalovat prohlížeč Tor a přejít na .onion webové stránky, která jsou známé jako „platební stránky.“ Tady budou věci trochu podezřelé. Webové stránky se zdají být kopií platebních stránek viru Cerber až na logo „Princess“. Stejně jako Cerber poskytuje 12 různých jazyků na výběr, vyzve k zadání ID oběti k přístupu na platební stránky, a pak zobrazí tyto informace:

Soubory jsou zašifrovány!

To znamená, že struktura vašich souborů byla změněna a staly se tak nepřístupnými. Aby bylo možné je znovu otevřít, musíte je převést zpět do původního stavu. Toho lze dosáhnout pouze s pomocí speciálního softwaru – «Princess Decryptor», který lze zakoupit pouze na této webové stránce. Každá kopie «Princess Decryptor» pracuje individuálně u každého páru ID + přípona souboru. Z tohoto důvodu, budete muset zakoupit vlastní verzi jako jakýkoli jiný uživatel, jehož soubory byly zašifrovány. Akceptujeme pouze Bitcoiny.

.

Virus požádá o velmi vysokou sumu peněz – 3 Bitcoiny. To se přibližně rovna 1812 amerických dolarů. Virus neumožňuje oběti našetřit peníze – výkupné musí být zaplaceno ve lhůtě; jinak, se cena za Decryptor zdvojnásobí. Princess Locker chce dokázat, že dešifrovací nástroj opravdu funguje a proto umožňuje oběti Decryptor vyzkoušet nahráním jednoho zašifrovaného souboru. Soubor se odemkne a oběti bude poskytnuta zdravá verze souboru. Pokud Princess Locker malware zašifroval vaše soubory, prosím, nevyhazujte peníze za výkupné. To by pouze podpořilo zločince a umožnilo jim pokračovat v nekalé činnosti. Odborníci na škodlivý software se také usilovně snaží tento virus porazit a vytvořit dešifrovací nástroj pro záchranu souborů oběti, tak buďte trpěliví. Mezitím virus Princess Locker odstraňte s výkonným anti-malwarovým nástrojem, jako je FortectIntego. Podrobný návod na odstranění Princess Locker je uveden níže.

Jak se šíří virus Princess Locker?

Stejně jako Cerber nebo jakýkoliv jiný ransomware, virus Princess Locker se šíří prostřednictvím e-mailu, reklam plných malwaru a exploit kitů. Virus může nechat své soubory v systému po otevření škodlivé přílohy e-mailu. Uvědomte si, že škodlivé přilohy jsou navrženy tak, aby vypadaly bezpečně – zločinci pojmenují soubory jako „faktura“, „pokuta“, „výsledky testu“ a podobně. Hlavním způsobem, jak zabránit útokům ransomwaru je, vyhýbat se podezřelým e-mailům od neznámých osob. Dalším způsobem, jak si stáhnout malware je neopatrné klikání na falešné reklamy a prohlížení pochybných webových stránek. Dejte si pozor na škodlivé přesměrování, která vás mohou zavést na škodlivé webové stránky, které obsahují exploit kity! Nicméně chápeme, že i ti nejopatrnější uživatelé mohou být oklamáni podvodnými technikami, které zločinci využívají. Nejbezpečnější způsob, jak chránit počítač před útoky škodlivého softwaru, je nainstalovat spolehlivý anti-malwarový nástroj.

Jak odstranit virus Princess Locker?

Virus Princess Locker je velmi nebezpečná počítačová infekce, tak se ji prosím nesnažte odstranit ručně. Doporučujeme vám spustit výkonný anti-malware a nechte odstranění souborů, které patří k tomuto viru, na něm. Po úspěšném odstranění viru Princess Locker se podívejte na možnosti obnovy dat uvedené níže. Ačkoli zatím není k dispozici žádný dešifrovací nástroj zdarma, tyto tipy vám mohou pomoci obnovit alespoň část vašich souborů.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Princess Locker

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Princess Locker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Princess Locker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Princess Locker proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Princess Locker z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Výkupné prosím neplaťte. Decryptor nabízený zločinci je velmi drahý; A neexistuje žádná záruka, že funguje. Kromě toho, zločinci mohou poslat další škodlivý program, spolu s tzv Decrypterorem. 

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Princess Locker, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Dešifrování souborů pomocí programu Data Recovery Pro

Můžete se pokusit soubory zašifrované ransomwarem Princess Locker obnovit s pomocí programu Data Recovery Pro. Pokyny k použití tohoto nástroje jsou uvedeny níže.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Princess Locker;
 • Obnovte je.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Princess Locker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích