Odstranit přesměrování Ask.com

Návod na odstranění přesměrování Ask.com

Co je to Přesměrování Ask.com?

Co je Ask.com?

Ask.com je legitimní webová stránka, která o sobě tvrdí, že jejím účelem je zodpovídat uživatelům různé otázky s využitím nejlepších informací dostupných na internetu a poskytnutých skutečnými lidmi. Tímto způsobem se Ask.com jednoduše snaží zlepšit osobní znalosti lidí. Velké množství uživatelů si však začalo v nedávné době stěžovat na to, že byli na stránku Ask.com přesměrováni proti své vůli. Uvádějí také, že k přesměrování může dojít bez ohledu na to, který vyhledávač používáte. Tato nepoctivá aktivita se děje s jediným cílem – přinutit lidi k návštěvě stránek spřízněných s Ask.com. Také může zobrazovat reklamy ve výsledcích vyhledávání. A konečně, stejně jako všechny ostatní vyhledávače, může tento program shromažďovat informace, které souvisí s vašimi návyky prohlížení. Není to nelegální, protože tyto informace jsou osobně NEIDENTIFIKOVATELNÉ. Myslíme si však, že byste si měli mít své vyhledávací termíny, informace o vašem prohlížení, atd nechat pro sebe. Pokud nechcete sdílet údaje, které zadáte při návštěvě vašich oblíbených webových stránek, měli byste se tomuto vyhledávači vyhnout. Můžete to udělat tak, že odstraníte související doplňky prohlížeče z vašeho počítače. Doporučujeme také prohledat váš počítač pomocí renomovaného anti-spywaru, a ujistěte se, že není infikován škodlivými programy nebo dokonce viry. V tomto případě můžete použít program FortectIntego.

Jak se může Ask.com objevit na mém počítači?

Ask.com není virus. Nicméně, bylo zjištěno, že je tato doména šířena pomocí klamných metod. Jedna z nejčastěji používaných se nazývá svazování. Co to znamená? Znamená to, že se toto vyhledávání může objevit na namísto úvodní stránky a výchozího vyhledávače bez toho aby požádalo o náležité povolení. Abyste tomuto předešli, měli začít sledovat proces instalace programů zdarma. Prosím, ujistěte se, že při instalaci programu zdarma vyberete možnost vlastní nebo pokročilé instalace freeware a pozorně si vše přečtěte. Pokud používáte vyhledávač Ask Search, není na tom nic špatného. Pokud jste se však rozhodli jej odstranit, měli byste postupovat dle těchto kroků.

Jak můžu Ask.com odstranit?

Jak jsme již zmínili, Ask.com NENÍ VIRUS. Nicméně, pokud se chcete vyhnout neočekávaným přesměrování a reklamám, měli byste zvolit jiný vyhledávač. Pro jeho odstranění následujte tyto kroky:

  • Odinstalujte programy, které souvisejí s Search.tb.ask.com z počítače:

1. Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Odinstalovat program.
2. Ve složce Přidat/Odebrat Programy/Odinstalovat program, najděte Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search a další programy, které byly vyvinuty společnosti Mindspark Interactive Network.
3. Klikněte na „Odinstalovat“ a pak na tlačítko OK pro uložení změn.

  • Všechny vaše webové prohlížeče obnovte:

Internet Explorer:
1. Spusťte aplikaci Internet Explorer, klikněte na ikonu ozubeného kola -> „Spravovat doplňky“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd) a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, znovu klikněte na ikonu ozubeného kola a vyberte „Možnosti internetu“.
4. Odstraňte Search.tb.ask.com a zadejte preferovaný název domény.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte znovu na ikonu ozubeného kola, vyberte „Spravovat doplňky“ -> „Poskytovatelé vyhledávání“,
6. Nastavte si preferovaný vyhledávač.

Mozilla Firefox:
1. Spusťte aplikaci Mozilla Firefox, klikněte na ikonu nabídky (vpravo nahoře) a vyberte možnost „Doplňky“ -> „Rozšíření“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd), klikněte na ikonku koše a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, klepněte na tlačítko Firefox a zvolte „Možnosti“
4. Zde odstraňte Search.tb.ask.com a zadejte preferovanou webovou stránku.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte na ikonu nabídky a poté na ikonku otazníku,
6. Zde klikněte na ‚Technické informace‘ a klikněte na tlačítko „Obnovit Firefox“.

Google Chrome:
1. Spusťte aplikaci Google Chrome, klikněte na ikonu nabídky (vpravo nahoře) a vyberte možnost „Nástroje“ -> „Rozšíření“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd), klikněte na ikonku koše a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, klikněte na ikonu nabídky, vyberte „Nastavení“ -> v sekci „při spuštění“ -> ‚skupina stránek „
4. Zde odstraňte stránku Search.tb.ask.com kliknutím na „X“ a zadejte preferovanou webovou stránku.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte na ikonu nabídky -> „Nastavení“ -> sekce „vyhledávání“
6. Zde klikněte na „Spravovat vyhledávače…“ a přidejte preferovaný název domény.

Nakonec doporučujeme počítač skenovat pomocí programu FortectIntego, Webroot SecureAnywhere AntiVirus nebo jiného renomovaného anti-spywaru, abyste se ujistili, že je váš počítač zcela v bezpečí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích