Míra závažnosti:  
  (5/100)

Odstranit přesměrování Ask.com

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Co je Ask.com?

Ask.com je legitimní webová stránka, která o sobě tvrdí, že jejím účelem je zodpovídat uživatelům různé otázky s využitím nejlepších informací dostupných na internetu a poskytnutých skutečnými lidmi. Tímto způsobem se Ask.com jednoduše snaží zlepšit osobní znalosti lidí. Velké množství uživatelů si však začalo v nedávné době stěžovat na to, že byli na stránku Ask.com přesměrováni proti své vůli. Uvádějí také, že k přesměrování může dojít bez ohledu na to, který vyhledávač používáte. Tato nepoctivá aktivita se děje s jediným cílem – přinutit lidi k návštěvě stránek spřízněných s Ask.com. Také může zobrazovat reklamy ve výsledcích vyhledávání. A konečně, stejně jako všechny ostatní vyhledávače, může tento program shromažďovat informace, které souvisí s vašimi návyky prohlížení. Není to nelegální, protože tyto informace jsou osobně NEIDENTIFIKOVATELNÉ. Myslíme si však, že byste si měli mít své vyhledávací termíny, informace o vašem prohlížení, atd nechat pro sebe. Pokud nechcete sdílet údaje, které zadáte při návštěvě vašich oblíbených webových stránek, měli byste se tomuto vyhledávači vyhnout. Můžete to udělat tak, že odstraníte související doplňky prohlížeče z vašeho počítače. Doporučujeme také prohledat váš počítač pomocí renomovaného anti-spywaru, a ujistěte se, že není infikován škodlivými programy nebo dokonce viry. V tomto případě můžete použít program Reimage Reimage Cleaner Intego.

Jak se může Ask.com objevit na mém počítači?

Ask.com není virus. Nicméně, bylo zjištěno, že je tato doména šířena pomocí klamných metod. Jedna z nejčastěji používaných se nazývá svazování. Co to znamená? Znamená to, že se toto vyhledávání může objevit na namísto úvodní stránky a výchozího vyhledávače bez toho aby požádalo o náležité povolení. Abyste tomuto předešli, měli začít sledovat proces instalace programů zdarma. Prosím, ujistěte se, že při instalaci programu zdarma vyberete možnost vlastní nebo pokročilé instalace freeware a pozorně si vše přečtěte. Pokud používáte vyhledávač Ask Search, není na tom nic špatného. Pokud jste se však rozhodli jej odstranit, měli byste postupovat dle těchto kroků.

Jak můžu Ask.com odstranit?

Jak jsme již zmínili, Ask.com NENÍ VIRUS. Nicméně, pokud se chcete vyhnout neočekávaným přesměrování a reklamám, měli byste zvolit jiný vyhledávač. Pro jeho odstranění následujte tyto kroky:

  • Odinstalujte programy, které souvisejí s Search.tb.ask.com z počítače:

1. Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Odinstalovat program.
2. Ve složce Přidat/Odebrat Programy/Odinstalovat program, najděte Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search a další programy, které byly vyvinuty společnosti Mindspark Interactive Network.
3. Klikněte na „Odinstalovat“ a pak na tlačítko OK pro uložení změn.

  • Všechny vaše webové prohlížeče obnovte:

Internet Explorer:
1. Spusťte aplikaci Internet Explorer, klikněte na ikonu ozubeného kola -> „Spravovat doplňky“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd) a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, znovu klikněte na ikonu ozubeného kola a vyberte „Možnosti internetu“.
4. Odstraňte Search.tb.ask.com a zadejte preferovaný název domény.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte znovu na ikonu ozubeného kola, vyberte „Spravovat doplňky“ -> „Poskytovatelé vyhledávání“,
6. Nastavte si preferovaný vyhledávač.

Mozilla Firefox:
1. Spusťte aplikaci Mozilla Firefox, klikněte na ikonu nabídky (vpravo nahoře) a vyberte možnost „Doplňky“ -> „Rozšíření“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd), klikněte na ikonku koše a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, klepněte na tlačítko Firefox a zvolte „Možnosti“
4. Zde odstraňte Search.tb.ask.com a zadejte preferovanou webovou stránku.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte na ikonu nabídky a poté na ikonku otazníku,
6. Zde klikněte na ‚Technické informace‘ a klikněte na tlačítko „Obnovit Firefox“.

Google Chrome:
1. Spusťte aplikaci Google Chrome, klikněte na ikonu nabídky (vpravo nahoře) a vyberte možnost „Nástroje“ -> „Rozšíření“.
2. Najděte neznámé pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, atd), klikněte na ikonku koše a tyto položky odstraňte.
3. Chcete-li změnit svou domovskou stránku, klikněte na ikonu nabídky, vyberte „Nastavení“ -> v sekci „při spuštění“ -> ‚skupina stránek „
4. Zde odstraňte stránku Search.tb.ask.com kliknutím na „X“ a zadejte preferovanou webovou stránku.
5. Chcete-li změnit výchozí vyhledávač, klikněte na ikonu nabídky -> „Nastavení“ -> sekce „vyhledávání“
6. Zde klikněte na „Spravovat vyhledávače…“ a přidejte preferovaný název domény.

Nakonec doporučujeme počítač skenovat pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego, Webroot SecureAnywhere AntiVirus nebo jiného renomovaného anti-spywaru, abyste se ujistili, že je váš počítač zcela v bezpečí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Přesměrování Ask.com
obrázek pro Přesměrování Ask.com

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-ask-com-redirect.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Ask.com redirect