Odstranit přesměrování Google (Návod k odstranení viru) - aktualizováno Srp 2017

Návod na odstranění přesměrování Google

Co je to Přesměrování Google?

Infekce přesměrování Google je stále aktivní

Virus Google Redirect (výsledky vyhledávání)

Virus přesměrování Google zanechá škodlivý software nebo několik, které způsobují přesměrování na pochybné domény. Škodlivý software se stal jedním z nejvážnějších problémů kybernetického světa. Nedělejte si s touto infekcí starosti, společnost Google dostala dostatek kritiky pro špehování svých uživatelů a obcházení phishingových odkazů mezi výsledky vyhledávání.

Většina stížností, které odkazují na přesměrování na stránky Google a podobné vyhledávače byla zaznamenána v roce 2012. Nicméně hrozba je stále životaschopná, neboť se vyskytuje jednou za čas. Uživatelé Windows 10, Linux a Mac OS mohou být obětmi. Všimněte si, že existují také iPhone a Android verze tohoto viru přesměrování. Tento virus je známý jako Chrome redirect virus.

Pokud jste si všimli, že vás Google přesměruje na Yahoo nebo jiné domény (tyto stránky mohou být buď známé nebo zcela nové), měli byste přijmout nezbytná opatření k vyřešení tohoto problému. Stejně jako Yahoo Redirect virus a Bing redirect virus, funguje jako hybrid „únosce“ prohlížeče a potenciálně nežádoucího programu.

Hlavním problémem je jeho odstranění – infekce se může skrývat pod jakýmkoli názvem domény URL, takže by mohlo být obtížné ji odstranit ručně. Program FortectIntego nebo Malwarebytes urychlí proces odstranění viru přesměrování Google. Také vám ušetří čas tím, že smaže všechny webové skripty a „pomocné prvky.“ Je nesmírně důležité „odinstalovat“ všechny, aby se tento problém znovu neobjevil.

Problémy způsobené malwarem

„Je virus přesměrování na Google nebezpečný“? To je jedna z otázek, na kterou by se zvědaví uživatelé mohli zeptat. Ačkoli z technického hlediska není tak složitý jako malware Petna nebo Cerber, jeho důsledky mohou být stejně nepříjemné, protože se zabývají bývalými hrozbami

Než se začneme bavit o prevenci „únosců“ prohlížečů, podívejme se na nejčastější příznaky této infekce:

 • Přesměrování z Googlu na Comcast, Bing, Yahoo a podobné webové stránky. Samozřejmě by to mohlo způsobit výskyt vyskakovacích upozornění. V každém případě toto chování naznačuje, že prohlížeč je napaden infekcí.
 • Změny v nastavení prohlížeče a systému. Obvykle virus změní úvodní stránku, výchozí vyhledávač, novou záložku, seznam záložek a další nastavení. Může také přidat další rozšíření.
 • Obrovské množství komerčního obsahu ve výsledcích vyhledávání. Pokud je vyhledávací nástroj Google změněn na nějaký pochybný nástroj Ask nebo PlusNetwork, můžete vedle výsledků vyhledávání zaznamenat více komerčních reklam.
 • Sledování vaši online aktivity. Agresivnější verze hrozby přesměrování Google mohou nejen shromažďovat informace o vašich často navštěvovaných webových stránkách a vyhledávaných dotazech, ale také shromažďovat osobní údaje, například jméno, e-mail, IP adresu a adresu bydliště, a informace sdílet s obchodními partnery.

Takové jevy by neměly být ignorovány, i když vás nadměrná inzerce neobtěžuje. Tento problém nemá nic společného s bezpečným procházením a dokonce i když máte v počítači nainstalovaný opravdový nástroj pro odstranění škodlivého softwaru, buďte opatrní při přidávání nového panelu nástrojů nebo rozšíření prohlížeče. Virus Google RedirectVirus přesměrování Google má mnoho pochybných způsobů, jak se maskovat. Nejsnazší způsob, jak odstranit virus přesměrování Google, je zkontrolovat systém pomocí aktualizovaného bezpečnostního softwaru.

Proč se přesměrování Google stalo tak populárním?

Peníze jsou to, co podvodníky motivuje, aby se zapojili do tohoto podvodu. Někteří z vývojářů přesměrování Google se připojují k inzerentům online nebo k určitým třetím stranám. Tím, že přesměrují uživatele na určité webové stránky získávají určitý podíl ze zisku z internetového provozu.

Jak jsme již zmínili, některé z těchto stránek mohou být zcela neškodné (Yahoo, Bing, Facebook nebo Comcast), ale neplatí to pro všechny z nich.

Tipy, jak se vyhnout nepříjemnému malwaru

Na první pohled se může zdát, že instalace programu zdarma z důvěryhodných zdrojů vás vyloučí z břemene PUP a malwaru. Nicméně, málo uživatelů si uvědomuje, že i nedbalá instalace nejnovější aktualizace Skype nebo Java může vést k instalaci nežádoucích prvků, jako je například adware nebo „únosce“ prohlížeče.

Co musíte udělat při instalaci freewaru a sharewaru, je pečlivě sledovat jeho instalační proces. Zvolte „Vlastní“ nebo „Pokročilou“ metodu instalace. Zobrazuje volitelné možnosti stahování. Odstraňte zaškrtnutí irelevantních doplňků a pak klikněte na tlačítko „Nainstalovat“.

Vzhledem k flexibilní formě může malware fungovat také prostřednictvím webových skriptů. V takovém případě nemusí být v prohlížeči zaznamenány žádné konkrétní změny. Naštěstí i tehdy existuje řešení. Pokračujte v části odebrání přesměrování Google.

Odebrání přesměrování Google

Za účelem trvalého odstranění infekce může být lepší zvolit několik metod. Spusťte nástroj proti spywaru a začněte proces odebrání přesměrování Google. Software také vyhledá a odstraní klíče registru spojených s touto hrozbou. Po skenování se můžete podívat na pokyny pro odstranění ručně. Naleznete v nich, jak se zbavit nechtěných a pochybných doplňků prohlížeče.

Úplné resetování prohlížeče usnadňuje odstranění přesměrování Google. Pokud vás stále trápí nepříjemná přesměrování, změňte nastavení serveru proxy a hostitelský soubor. Pokyny specifické pro váš prohlížeč naleznete na webu. Nyní postupujte podle níže uvedených pokynů. Uživatelé prohlížeče Safari také naleznou pokyny pro odstranění přesměrování Google pro svůj prohlížeč.

Ačkoli je infekce rozšířena a funguje již pro několik uživatelů, může mít zájem o uživatele, kteří mají bydliště v určité zemi, například v Německu.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění přesměrování Google

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li se problému přesměrování Google zbavit, musíte odinstalovat všechny programy/aplikace, které se zdají být podezřelé. Také byste se měli určitě zbavit programů, které si nepamatujete, že byste do počítače nainstalovali.

Chcete-li Přesměrování Google odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Přesměrování Google (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Odstranit Google ze Mac OS X systému

Chcete-li opravit systém Mac OS X, měli byste se pokusit najít všechny položky, které se vám zdají podezřelé. Všechny aplikace, které si nepamatujete, že byste do počítače nainstalovali, by měly být odstraněny.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Google a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče MS Edge:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Rozšíření.
 2. Ze seznamu vyberte rozšíření a klikněte na Ozubené kolečko.
 3. Dole klikněte na Odinstalovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymazejte soubory cookies a další data prohlížeče:

 1. Klikněte na Menu (tři tečky v pravém horním rohu v okně prohlížeče) a vyberte Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 2. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 3. Vyberte vše (kromě hesel, i když možná budete chtít zahrnout také licence Médií) a klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte nastavení pro novou kartu a domovskou stránku:

 1. Klikněte na ikonku menu a vyberte Nastavení.
 2. Poté vyberte Po spuštění.
 3. Pokud jste našli podezřelou doménu, klikněte na Zakázat.

Pokud výše uvedené kroky nefungují, obnovte prohlížeč MS Edge:

 1. Otevřete Správce úloh stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc.
 2. Klikněte na šipku Více informací ve spodní části okna.
 3. Vyberte záložku Podrobnosti.
 4. Nyní přejděte dolů a vyhledejte každou položku s názvem Microsoft Edge. Klepněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte možnost Ukončit úlohu, abyste zabránili spuštění aplikace MS Edge. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokud ani toto řešení nepomáhá, budete muset použít pokročilou metodu obnovení. Než budete pokračovat, musíte si zálohovat data.

 1. V počítači najděte složku: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Vyberte všechny složky stisknutím kláves Ctrl + A.
 3. Na vybrané složky klikněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit.  Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge
 4. Nyní klikněte pravým tlačítkem na Start a vyberte Windows PowerShell (správce).
 5. Když se otevře nové okno, zkopírujte a vložte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Pokyny pro prohlížeč Edge založený na Chromium

Odstraňte rozšíření z prohlížeče MS Edge (Chromium):

 1. Otevřete aplikaci Edge a přejděte na Nastavení > Rozšíření.
 2. Nežádoucí rozšíření vymažte kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Vymažte mezipaměť a data stránek:

 1. Klikněte na Menu a přejděte do Nastavení.
 2. Vyberte Ochrana osobních údajů a služby.
 3. V části Vymazat údaje o procházení vyberte Zvolit, co chcete vymazat.
 4. V části Časový rozsah vyberte Za celou dobu.
 5. Klikněte na Vymazat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnovte prohlížeč MS Edge založený na Chromium:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. Na levé straně vyberte Resetovat nastavení.
 3. Vyberte Obnoví výchozí hodnoty nastavení.
 4. Potvrďte kliknutím na Resetovat. Obnovení prohlížeče MS Edge/Chromium Edge

Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Odstraňte nebezpečné doplňky:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Menu (tři vodorovné čáry v pravé horní části okna).
 2. Vyberte Doplňky.
 3. Zde vyberte doplňky, které souvisejí s Přesměrování Google a klikněte na Odstranit. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte domácí stránku:

 1. Klikněne na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu a přejděte do nabídky.
 2. Vyberte Možnosti.
 3. Pod možnost Domovská stránka zadejte preferovanou stránku, která se otevře pokaždé, když prohlížeč Mozilla Firefox spustíte.

Odstraňte soubory cookies a data webových stránek:

 1. Klikněte na Nabídku a vyberte Možnosti.
 2. Přejděte do části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.
 3. Přejděte dolů a najděte Soubory cookies a data stránek.
 4. Klikněte na Vymazat data…
 5. Vyberte Soubory cookies a data stránek, Webový obsah v mezipaměti a klikněte na Vymazat. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovte prohlížeč Mozilla Firefox

V případě, že se vám i po provedení výše uvedených kroků nepodařilo Přesměrování Google odstranit, obnovte nastavení prohlížeče Mozilla Firefox:

 1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a klikněte na Nabídku.
 2. Přejděte na Pomoc a vyberte Informace o řešení problémů. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox
 3. V části Vyladit Firefox klikněte na Obnovit Firefox…
 4. Jakmile se zobrazí vyskakovací okno, potvrďte výběr kliknutím na Obnovit Firefox – nyní by měl být Přesměrování Google odstraněn. Obnova nastavení prohlížeče Mozilla Firefox

Obnovení prohlížeče Google Chrome

Chcete-li opravit webový prohlížeč Google Chrome a zapomenout na přesměrování na neznámé weby, měli byste zkontrolovat svá rozšíření. Ujistěte se, že jste odstranili všechny položky, které vypadají podezřele nebo si nepamatujete jejich instalaci do prohlížeče:

Odstraňte škodlivá rozšíření z prohlížeče Google Chrome:

 1. Otevřete prohlížeč Google Chrome, klikněte na Menu (tři svislé tečky v pravém horním rohu) a vyberte Další nástroje > Rozšíření.
 2. V nově otevřeném okně uvidíte všechna nainstalovaná rozšíření. Odinstalujte všechny podezřelé pluginy související s Přesměrování Google kliknutím na Odebrat. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Vymažte mezipaměť a data webů z prohlížeče Chrome:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Ochrana soukromí a zabezpečení vyberte Vymazat údaje o prohlížení.
 3. Vyberte Historie prohlížení, Soubory cookie a jiná data webů a Obrázky a soubory v mezipaměti.
 4. Klikněte na Vymazat data. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Změňte domovskou stránku:

 1. Klikněte na menu a vyberte Nastavení.
 2. V části Při spuštění vyhledejte podezřelý web, například Přesměrování Google.
 3. Klikněte na Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek, klikněte na tři tečky vedle stránky a vyberte Odebrat.

Obnovte prohlížeč Google Chrome:

Pokud výše uvedený postup nefunguje, obnovte prohlížeč Google Chrome, abyste eliminovali všechny komponenty související s Přesměrování Google následovně:

 1. Klikněte na Menu a vyberte Nastavení.
 2. V Nastavení přejeďte dolů a klikněte na Rozšířená nastavení.
 3. Přejděte dolů do části Resetovat a vyčistit.
 4. Klikněte na Obnovit nastavení na původní výchozí hodnoty.
 5. A dokončete odstranění Přesměrování Google kliknutím na Resetovat nastavení. Obnovení prohlížeče Google Chrome

Obnovení prohlížeče Safari

Odstraňte nežádoucí rozšíření z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. V novém okně vyberte Rozšíření.
 3. Vyberte nežádoucí rozšíření související s Přesměrování Google a zvolte Odinstalovat. Obnovení prohlížeče Safari

Vymažte soubory cookies a další data webových stránek z prohlížeče Safari:

 1. Klikněte na Safari > Vymazat historii…
 2. Z rozbalovací nabídky v části Vymazat vyberte veškerou historii.
 3. Potvrďte kliknutím na Vymazat historii. Obnovení prohlížeče Safari

Pokud výše zmíněné kroky nefungují, obnovte prohlížeč Safari následovně:

 1. Klikněte na Safari > Předvolby…
 2. Přejděte na záložku Pokročilé.
 3. Zaškrtněte možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 4. V řádku nabídek klikněte na Vývojář a vyberte Vyprázdnit mezipaměti. Obnovení prohlížeče Safari

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Google rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích