Míra závažnosti:  
  (19/100)

Odstranit přesměrování Google (Návod k odstranení viru) - aktualizováno Bře 2021

od Jake Doevan - -   Google hijacker | Druh: Únosce prohlížeče

Infekce přesměrování Google je stále aktivní

Virus Google Redirect (výsledky vyhledávání)

Virus přesměrování Google zanechá škodlivý software nebo několik, které způsobují přesměrování na pochybné domény. Škodlivý software se stal jedním z nejvážnějších problémů kybernetického světa. Nedělejte si s touto infekcí starosti, společnost Google dostala dostatek kritiky pro špehování svých uživatelů a obcházení phishingových odkazů mezi výsledky vyhledávání.

Většina stížností, které odkazují na přesměrování na stránky Google a podobné vyhledávače byla zaznamenána v roce 2012. Nicméně hrozba je stále životaschopná, neboť se vyskytuje jednou za čas. Uživatelé Windows 10, Linux a Mac OS mohou být obětmi. Všimněte si, že existují také iPhone a Android verze tohoto viru přesměrování. Tento virus je známý jako Chrome redirect virus.

Pokud jste si všimli, že vás Google přesměruje na Yahoo nebo jiné domény (tyto stránky mohou být buď známé nebo zcela nové), měli byste přijmout nezbytná opatření k vyřešení tohoto problému. Stejně jako Yahoo Redirect virus a Bing redirect virus, funguje jako hybrid „únosce“ prohlížeče a potenciálně nežádoucího programu.

Hlavním problémem je jeho odstranění – infekce se může skrývat pod jakýmkoli názvem domény URL, takže by mohlo být obtížné ji odstranit ručně. Program ReimageIntego nebo Malwarebytes urychlí proces odstranění viru přesměrování Google. Také vám ušetří čas tím, že smaže všechny webové skripty a „pomocné prvky.“ Je nesmírně důležité „odinstalovat“ všechny, aby se tento problém znovu neobjevil.

Problémy způsobené malwarem

„Je virus přesměrování na Google nebezpečný“? To je jedna z otázek, na kterou by se zvědaví uživatelé mohli zeptat. Ačkoli z technického hlediska není tak složitý jako malware Petna nebo Cerber, jeho důsledky mohou být stejně nepříjemné, protože se zabývají bývalými hrozbami

Než se začneme bavit o prevenci „únosců“ prohlížečů, podívejme se na nejčastější příznaky této infekce:

 • Přesměrování z Googlu na Comcast, Bing, Yahoo a podobné webové stránky. Samozřejmě by to mohlo způsobit výskyt vyskakovacích upozornění. V každém případě toto chování naznačuje, že prohlížeč je napaden infekcí.
 • Změny v nastavení prohlížeče a systému. Obvykle virus změní úvodní stránku, výchozí vyhledávač, novou záložku, seznam záložek a další nastavení. Může také přidat další rozšíření.
 • Obrovské množství komerčního obsahu ve výsledcích vyhledávání. Pokud je vyhledávací nástroj Google změněn na nějaký pochybný nástroj Ask nebo PlusNetwork, můžete vedle výsledků vyhledávání zaznamenat více komerčních reklam.
 • Sledování vaši online aktivity. Agresivnější verze hrozby přesměrování Google mohou nejen shromažďovat informace o vašich často navštěvovaných webových stránkách a vyhledávaných dotazech, ale také shromažďovat osobní údaje, například jméno, e-mail, IP adresu a adresu bydliště, a informace sdílet s obchodními partnery.

Takové jevy by neměly být ignorovány, i když vás nadměrná inzerce neobtěžuje. Tento problém nemá nic společného s bezpečným procházením a dokonce i když máte v počítači nainstalovaný opravdový nástroj pro odstranění škodlivého softwaru, buďte opatrní při přidávání nového panelu nástrojů nebo rozšíření prohlížeče. Virus Google RedirectVirus přesměrování Google má mnoho pochybných způsobů, jak se maskovat. Nejsnazší způsob, jak odstranit virus přesměrování Google, je zkontrolovat systém pomocí aktualizovaného bezpečnostního softwaru.

Proč se přesměrování Google stalo tak populárním?

Peníze jsou to, co podvodníky motivuje, aby se zapojili do tohoto podvodu. Někteří z vývojářů přesměrování Google se připojují k inzerentům online nebo k určitým třetím stranám. Tím, že přesměrují uživatele na určité webové stránky získávají určitý podíl ze zisku z internetového provozu.

Jak jsme již zmínili, některé z těchto stránek mohou být zcela neškodné (Yahoo, Bing, Facebook nebo Comcast), ale neplatí to pro všechny z nich.

Tipy, jak se vyhnout nepříjemnému malwaru

Na první pohled se může zdát, že instalace programu zdarma z důvěryhodných zdrojů vás vyloučí z břemene PUP a malwaru. Nicméně, málo uživatelů si uvědomuje, že i nedbalá instalace nejnovější aktualizace Skype nebo Java může vést k instalaci nežádoucích prvků, jako je například adware nebo „únosce“ prohlížeče.

Co musíte udělat při instalaci freewaru a sharewaru, je pečlivě sledovat jeho instalační proces. Zvolte „Vlastní“ nebo „Pokročilou“ metodu instalace. Zobrazuje volitelné možnosti stahování. Odstraňte zaškrtnutí irelevantních doplňků a pak klikněte na tlačítko „Nainstalovat“.

Vzhledem k flexibilní formě může malware fungovat také prostřednictvím webových skriptů. V takovém případě nemusí být v prohlížeči zaznamenány žádné konkrétní změny. Naštěstí i tehdy existuje řešení. Pokračujte v části odebrání přesměrování Google.

Odebrání přesměrování Google

Za účelem trvalého odstranění infekce může být lepší zvolit několik metod. Spusťte nástroj proti spywaru a začněte proces odebrání přesměrování Google. Software také vyhledá a odstraní klíče registru spojených s touto hrozbou. Po skenování se můžete podívat na pokyny pro odstranění ručně. Naleznete v nich, jak se zbavit nechtěných a pochybných doplňků prohlížeče.

Úplné resetování prohlížeče usnadňuje odstranění přesměrování Google. Pokud vás stále trápí nepříjemná přesměrování, změňte nastavení serveru proxy a hostitelský soubor. Pokyny specifické pro váš prohlížeč naleznete na webu. Nyní postupujte podle níže uvedených pokynů. Uživatelé prohlížeče Safari také naleznou pokyny pro odstranění přesměrování Google pro svůj prohlížeč.

Ačkoli je infekce rozšířena a funguje již pro několik uživatelů, může mít zájem o uživatele, kteří mají bydliště v určité zemi, například v Německu.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Přesměrování Google
obrázek pro Přesměrování Googleobrázek pro Přesměrování Googleobrázek pro Přesměrování Googleobrázek pro Přesměrování Google
obrázek pro Přesměrování Google

Návod na ruční odstranění přesměrování Google:

Odstranit Google ze Windows systémů

Chcete-li se problému přesměrování Google zbavit, musíte odinstalovat všechny programy/aplikace, které se zdají být podezřelé. Také byste se měli určitě zbavit programů, které si nepamatujete, že byste do počítače nainstalovali.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Google a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Google či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Google ze Mac OS X systému

Chcete-li opravit systém Mac OS X, měli byste se pokusit najít všechny položky, které se vám zdají podezřelé. Všechny aplikace, které si nepamatujete, že byste do počítače nainstalovali, by měly být odstraněny.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Google a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Google z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Google a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Google Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte přesměrování Google z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Google z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Google z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Google a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Google. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Google z Google Chrome

Chcete-li opravit webový prohlížeč Google Chrome a zapomenout na přesměrování na neznámé weby, měli byste zkontrolovat svá rozšíření. Ujistěte se, že jste odstranili všechny položky, které vypadají podezřele nebo si nepamatujete jejich instalaci do prohlížeče:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Google a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Google. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Google z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Google, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Google dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Google rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích