Míra závažnosti:  
  (18/100)

Odstranit Nsmaking.com (Návod k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Adware

Nsmaking je potenciálně nebezpečná webová stránka, která může ohrozit zařízení Android a Windows

Nsmaking.com adware

Nsmaking com je agresivní virus, který může spamovat váš telefon Android s nechtěnými reklamami, falešnými varováními a podobným obsahem. Ve skutečnosti tato oznámení patří k potenciálně nežádoucímu programu, který byl zjištěn jako Android.Fakeyouwon Může upravit prohlížeč Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo jiný prohlížeč, aby zahájil podezřelé přesměrování na weby jako 59.nsmaking.com, 7 .nsmaking.com, 85.nsmaking.com a podobně. Na začátku pochybná stránka propaguje video, které lze zobrazit po stisknutí tlačítka „Povolit“. Největší chybou, kterou mohou uživatelé udělat, je stisknout toto tlačítko, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit nastavení prohlížeče. V důsledku toho můžete očekávat, že uvidíte četné reklamy, které oznamují, že jste získali Samsung smartphone, Amazon členství jako odměnu, Walmart dárkové karty nebo podobnou cenu, která je obvykle vybrána podle toho kde se oběť nachází. Při pokusu o zavření této stránky může virus spustit nová okna v postiženém webovém prohlížeči. Pozor, adware může ovlivnit i Windows a iOS.

Název Nsmaking
Typ Adware/PUP/Android virus
Některé verze byly zjištěny jako Android.Fakeyouwon
Infiltrace Softwarové svazování, nespolehlivé webové stránky, falešné aplikace, infikované reklamy
Ovlivněný systém Android, Windows
Nejvíce postižené země Francie, Itálie, Španělsko
Příznaky Nechtěné přesměrování na různé subdomény Nsmaking.com, vyskakovací reklamy a další nežádoucí obsah
Hlavní nebezpečí Infekce malwarem, ztráta dat
Odstranění Použijte náš podrobný návod uvedený v tomto článku
Optimalizace Stáhněte si program ReimageIntego, abyste odstranili všechny škody, které PUP způsobil

Nsmaking virus se většinou objevuje na Androidu. Byla však napadena i zařízení se systémem Windows a iOS. Webovou stránku údajně nelze zavřít a domovská stránka webového prohlížeče také není dostupná. Virus bombarduje svou oběť nezastavitelnými oznámeními o smartphonech zdarma a podobných cenách. Všimněte si však, že se jedná o techniku sociálního inženýrství používanou k vyloudění peněz nebo osobních informací.

Androidový virus Nsmaking com zahájí svou podvodnou aktivitu takovouto zprávou:

Toto video nelze přehrát!
Váš prohlížeč možná neumožňuje přehrávání videa. Video můžete sledovat kliknutím na tlačítko Povolit.

Oběť je navíc „přivítána“ podvodem Congratulations you won:

Gratulujeme!
Byli jste dnes vybráni a obdržíte Samsung Galaxy S9!
Prosím, klikněte na OK, abyste si výhru vybrali předtím, než ji nadělíme někomu jinému.

Nenechte se oklamat, protože Nsmaking spam je podvod. Za stránkou není žádná cena. Na této stránce na nic neklikejte, protože můžete být podvedeni k odhalení vašich osobních údajů. Obvykle podvodníci žádají o zadání osobních údajů, vytočit konkrétní číslo nebo někdy dokonce poslat zálohu.

Kromě toho je zde také vždy riziko vystavení škodlivému softwaru, který si oběti mohou stáhnout nechtěně. Mnoho webových stránek je navrženo tak, aby vypadaly legitimně, i když mohou skrývat viry. Například jeden z nejznámějších způsobů infiltrace škodlivého softwaru je falešná aktualizace Flash a adware, jako je Nsmaking.com, může sloužit jako odkaz, který na něj uživatele nasměruje. Navíc je také běžné, že PUP přesměrovávají uživatele na podvodná místa, kde jsou vyzváni ke stažení a instalaci falešného softwaru nebo falešné technické podpory.

Proto prohlížeč pouze zavřete a pokračujte v odstraňování Nsmaking z Androidu nebo Windowsu. To můžete provést podle níže uvedených pokynů nebo pomocí antivirového softwaru, který se specializuje na detekci PUP. Chcete-li tuto činnost na svém smartphonu se systémem Android zastavit, zkuste odstranit oznámení vymazáním mezipaměti Pokud tato možnost nepomůže, přeinstalujte webový prohlížeč a zkontrolujte zařízení pomocí softwaru proti malwaru. Kromě toho doporučujeme zkontrolovat, jestli v zařízení není aplikace „OnliveVideoConverter“. Ujistěte se, že se této aplikace také zbavíte.

Jak je zřejmé, webové stránky nejsou důvěryhodné, takže není třeba klikat na „Blokovat“ nebo „Povolit“, protože to s největší pravděpodobností stejně nic nezmění. V opačném případě budete do prohlížeče jenom přidávat další dotěrné reklamy. Namísto toho natrvalo odstraňte Nsmaking com a poté zkontrolujte zařízení pomocí programu ReimageIntego, abyste jej zcela vyčistili a obnovili do plně funkčního stavu.

Nsmaking.com virus, který protlačuje oznámeníNsmaking.com je virus otravných oznámení, který se snaží přesvědčit uživatele, aby povolili upozornění, která později spamují jejich webový prohlížeč s různým nechtěným obsahem

Softwarové balíčky mohou skrývat potenciálně nežádoucí programy v nastavení Pokročilé instalace

Přemýšleli jste odkud pocházejí potenciálně nežádoucí programy? Pokud ne, měli byste zkontrolovat poslední nainstalovaný freeware a shareware. Mnoho stránek s programy zdarma nejsou tak úplně zdarma, protože se spoléhají na nadměrnou reklamu, která je umístěna na každé stránce pro stahování, a také do volitelných instalačních průvodců, které obsahují volitelné komponenty (používá se schéma placení za instalaci).

To také platí pro uživatele Androidu a iPhonu, protože mnoho škodlivých aplikací se skrývá na stránkách třetích stran. Chcete-li si stáhnout své aplikace a vyhnout se zdrojům třetích stran, spoléhejte na spolehlivé zdroje, jako je například obchod Google Play, Amazon nebo Apple. Navíc mohou podezřelé webové stránky zavést do telefonu nebo tabletu nejen adware, ale také malware.

Chcete-li se vyhnout PUP při stahování a instalaci nových aplikací, nikdy nepřeskakujte instalační kroky a vždy vyberte možnost Pokročilá/Vlastní instalace. Jakmile budete vyzváni, odstraňte všechny zaškrtnutí vedle rozšíření prohlížeče, optimalizátorů systému, falešných nástrojů proti spywaru, aktualizátorů ovladačů a podobného zbytečného softwaru.

Zbavte se viru otravných oznámení Nsmaking.com

Nsmaking.com virus není první a nebude poslední, který podvodníci vytvořili, aby uživatele zavalili nekonečnou reklamní kampaní, která jim poskytuje zisk. Zapomeňte na všechny sliby a videa; nejsou skutečné. Pro streamování videa používejte uznávané webové stránky (např. YouTube, Vimeo, Netflix a podobné), vyhýbejte se sporným konvertorům a podobným aplikacím, které lze snadno přidat do obchodu Google Play a prezentovat jako bezpečné.

Chcete-li odstranit oznámení Nsmaking z Androidu, měli byste resetovat postižený webový prohlížeč a vyčistit vyrovnávací paměť. Prostřednictvím těchto kroků můžete také zkontrolovat zařízení pro podezřelé aplikace:

 1. Restartujte zařízení a přejděte do nouzového režimu.
 2. V nouzovém režimu přejděte na Nastavení. Jakmile tam budete, klikněte na Aplikace nebo Správce aplikací (to se může lišit v závislosti na vašem zařízení).
 3. Zde najděte škodlivé aplikace a všechny je odinstalujte.

Chcete-li provést odstranění Nsmaking.com z Windowsu, můžete si stáhnout a nainstalovat bezpečnostní software, který se o PUP postará nebo použijte náš podrobný návod níže. Chcete-li zastavit upozornění v prohlížeči Google Chrome, postupujte takto:

 • Vyberte Menu a zvolte Nastavení
 • Klikněte na Rozšířená nastavení
 • V části Ochrana soukromí a zabezpečení přejděte na položku Nastavení obsahu
 • Klikněte na Oznámení
 • Pod Povolit najděte Nsmaking.com
 • Klikněte na Další akce a vyberte Blokovat

Mozilla Firefox:

 • Vyberte Menu a zvolte Nastavení
 • Klikněte na Soukromí a zabezpečení
 • Ve skupinovém rámečku Oprávnění vyberte Oznámení
 • Přejděte na Nastavení
 • Najděte Nsmaking.com a vyberte Blokovat z rozbalovací nabídky

Safari:

 • Zvolte Safari a vyberte Předvolby
 • Vyberte Oznámení
 • Vyberte Zakázat pro Nsmaking.com nebo jakékoli jiné pochybné weby

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Nsmaking.com:

Odstranit Nsmaking.com ze Windows systémů

Chcete-li odebrat Nsmaking.com z operačního systému Windows, postupujte takto:

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Nsmaking.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Nsmaking.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Nsmaking.com ze Mac OS X systému

Pokud váš Mac trápí adwarová infekce, proveďte tyto kroky k odstranění této hrozby:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Nsmaking.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Nsmaking.com z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Nsmaking.com a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Nsmaking.com Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit Nsmaking.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Nsmaking.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Nsmaking.com z Mozilla Firefox (FF)

Chcete-li se zbavit nechtěných vyskakovacích oken a dalšího podezřelého obsahu ve Firefoxu, obnovte jej pomocí tohoto návodu:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Nsmaking.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Nsmaking.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Nsmaking.com z Google Chrome

Chcete-li opravit Chrome (Windows nebo Android), použijte následující kroky a zbavte se viru Nsmaking:

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Nsmaking.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Nsmaking.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Nsmaking.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Nsmaking.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Nsmaking.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-nsmaking-com.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Nsmaking.com