Co je to MRI6219316107.js? Mám ho odstranit?

Co je to soubor MRI6219316107.js a jak funguje?

Pokud v počítači najdete soubory s příponou JS, měli byste vědět, že se většinou jedná o soubory JavaScriptu. Tyto soubory obsahují JavaScript kód, který se používá pro provádění pokynů webové stránky na straně klienta. JavaScript může být zodpovědný za řadu funkcí, jako je například automatická změna formátovaných dat, otevření propojené stránky v novém okně prohlížeče, změna obrázku nebo textu pomocí myši atd. Kódy v JavaScriptu lze také použít pro vytvoření rozevíracího seznamu s interaktivními možnostmi. Nicméně, tyto soubory také často používají tvůrci trojských koní, virů a červů.

Také se uvažuje o tom, že soubor MRI6219316107.js by mohl patřit k jednomu z nejznámějších ransomwarů s názvem Locky virus. Bezpečnostní experti si všimli, že infikované dokumenty Word, kódované pomocí skriptu maker, který byl dříve používaný k distribuci viru Locky se nyní přesunuly na soubory JavaScriptu. Dá se předpokládat, že toto rozhodnutí bylo přijato, protože pomocí JavaScriptu je mnohem jednodušší propašovat Locky do počítače oběti. Dalším aspektem, který mohl mít vliv na rozhodnutí vývojářů tohoto škodlivého programu přejít na JavaScript, je snaha vyhnout se detekci anti-malwarovým softwarem. Infikovaný soubor je komprimován a distribuován prostřednictvím nevyžádaných e-mailů v souboru ZIP. Jakmile se soubor ZIP extrahuje, virus využívá funkce APLib-depack pro dekompresi a aktivaci stahování viru. Zajímavým rysem tohoto programu je, že zahájí proces ukončení, pokud je operační systém ruský. Pokud zjistí, že tomu tak je, sám se odinstaluje. Pokud tomu tak není, začne hledat a šifrovat soubory v počítači. Proto, pokud zjistíte, že je soubor MRI6219316107.js připojený k některému z e-mailů, který jste obdrželi od neznámého a podezřelého zdroje, v žádném případě soubor nerozbalujte. Pokud tak učiníte, virus se aktivuje a vaše soubory budou zašifrovány. Z uvedených důvodů byste měli soubor MRI6219316107.js co nejdříve odstranit z počítače.

Jak zabránit tomuto souboru proniknout do vašeho počítače?

První věc, kterou byste měli udělat, aby se vám tento soubor neobjevil v počítači je nainstalovat spolehlivý antivirový nástroj, jako je například FortectIntego. To sníží šance stažení podezřelých souborů a ochrání vás před dalšími hrozbami z internetu. A co je nejdůležitější, vy sami si musíte na virus dávat pozor. Uvědomte si, že tento infekční soubor se šíří prostřednictvím e-mailových příloh. Tak buďte při otevírání nových e-mailů a stahování příloh opatrní.

Jak odstranit soubor MRI6219316107.js z počítače?

Dobrou zprávou je, že odstranění souboru MRI6219316107.js z počítače je možné. Nicméně, pokud jste soubor již otevřeli, budete se muset vypořádat s mnohem komplikovanějším problémem. Locky virus již zašifroval vaše soubory a neexistuje jiný způsob jak je získat zpět, než si koupit dešifrovací klíč od jeho vývojářů. Proto by nyní smazání souboru MRI6219316107.js nemělo být vaší prioritou, měli byste raději přemýšlet o tom, jak se zbavit viru. Můžete to udělat pomocí spolehlivého a aktualizovaného antivirového nástroje. Je také důležité vědět, že Locky je agresivní virus a může zabránit antivirovému programu v jeho spuštění. Dojde-li k takové situaci, prosím, postupujte podle odborných pokynů, které najdete v příspěvku Locky ransomware.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích