Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit virus .micro (Instrukce zdarma)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Myslím, že jsem byl infikován virem .micro file extension

Pokud nemůžete soubory otevřít a mají k nim příponu .micro, byly jste nakaženi ransomwarem .micro file extension ransomware, který je velmi podobný Teslacrypt. Tato kybernetická hrozba se aktivně šíří jako příloha e-mailu, která se údajně snaží obětem nabídnout slevu. Chcete-li dostávat podobné e-maily, měli byste být opatrní, protože stahnutí škodlivé přílohy může vést k vážným problémům. Hlavním z nich je ztráta důležitých souborů, včetně fotografií, obchodních dokumentů, hudebních souborů a podobných údajů. Věříme, že byste o taková data nikdy nechtěli přijít, proto se ujistěte, že jste si pečlivě přečetli tento příspěvek a učinili všechny potřebné kroky k zabránění vstupu tohoto nebo jakéhokoliv jiného ransomwarového viru do počítače.

Jakmile se virus .micro file extension dostane do systému, prohledá počítač. Zablokuje všechny soubory s těmito příponami a přidá k nim příponu .micro: docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .html, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. Pro zašifrování souborů používá 256-bitový šifrovací algoritmus AES, jehož kód lze jen těžko obejít bez pomoci speciálního softwaru. Obvykle uživatelé nemohou tyto soubory otevřít ani používat. Když se o to pokusíte, zobrazí se zpráva se žádostí zaplatit bitcoins nebo peníze výměnou za speciální klíč, který je pro dešifrování zašifrovaných souborů nutný. Pokud byste bitcoiny kupovali dnes, zjistili byste, že jeden bitcoin je roven více než 400 dolarům. Nicméně, bez ohledu na to, jak lákavé se výkupné může zdát, nikdy byste ho neměli platit, protože většina uživatelů PC kód potřebný pro dešifrování souborů neobdržela. Pokud jste virus .micro file extension právě objevili v počítači, musíte počítač odpojit od internetu a zabránit tak další ztrátě vašich souborů. Také se ujistěte, že jste spustili kontrolu celého systému pomocí programu ReimageIntego a škodlivé soubory z počítače odstranili. Nyní byste měli ze zálohování své soubory obnovit. Pokud je nemůžete najít, zkuste obnovení souborů pomocí těchto nástrojů: Photorec, R-studio.

The picture showing .micro file extension virus

Jak se mohu před virem .micro chránit?

Je známo, že ransomware .micro file extension může proniknout do počítače jako užitečná příloha e-mailu. Obvykle se takové e-maily snaží oběť přesvědčit, že přicházejí od renomovaných firem, které se snaží poskytnout obrovské slevy a podobné nabídky. Samozřejmě, že všechny takové e-maily mají jedno velké „ale“. Někdy se šíří, aby uživatele přesvědčili prozradit osobní údaje, v jiných případech se také používají pro distribuci takových ransomwarových hrozeb, jako je tato. Jak se můžete chránit? Samozřejmě, je nutné nainstalovat spolehlivý anti-spywarový program a udržovat ho stále aktuální. Pak se ujistěte, že vždy dvakrát zkontrolujete e-maily od neznámých lidí. Měli byste zkontrolovat odesílatele, přečíst si zprávu e-mailu a pečlivě se podívat na přílohu. Pokud si všimnete něčeho podezřelého, ujistěte se, že takový e-mail odstraníte. Také si dávejte pozor na falešné reklamy, které nabízejí aktualizaci programů, jako je Java nebo Flash Player. Ve většině případů, se také používají k šíření malwaru. Shrneme-li to, není složité se viru .micro file extension vyhnout. Je pouze třeba být zodpovědný uživatel PC, který vždy myslí o dva kroky napřed.

odstranění viru .micro file extension:

Pokud je počítač napaden virem .micro file extension a není možné otevřít žádný z vašich souborů, měli byste mít obavy, protože máte co do činění s vážně nebezpečnou kybernetickou infekcí. Nedoporučujeme vám tuto kybernetickou hrozbu ponechat v počítači, protože se může pokusit soubory zašifrovat i v budoucnu. Chcete-li zůstat v bezpečí, ujistěte se, že jste odpojili počítač od internetu hned poté, co jste si v počítači všimli souborů s příponou .micro namísto těch tradičních. Také je třeba spustit kontrolu celého systému pomocí spolehlivého anti-spywaru a škodlivé soubory z počítače odstranit. Po vyčištění systému, se pokuste soubory odblokovat. Jak jsme se již zmínili, pokud nemáte zálohy, může zůstat bez souborů.

Podrobný návod k odstranění viru .micro file extension naleznete zde:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .micro:

Odstraňte .micro pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .micro

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .micro.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .micro pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .micro. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění .micro proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .micro a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-micro-file-extension-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na .micro file extension virus